Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Evo odbil prvo turo. Sm cincal al naj grem eno ravninsko al se prvič preizkusim na malo bolj hribovitem terenu. Na konc sm si rekel, zajebi nasvete bolj modrih ljudi in se spust v žrelo pekla :rofl: Začel sm zlo uspešno, pred bajto se naštimam, cel v novem kitu, se probam vpet, se odrinem in me sam prekucne pred parimi sosedami :D Po mojem so si mislne, glej tega debila, še ena kolesarska muha enodnevnica :D Sm si reku, OK zajebu, sam čimprej se spoki stran, se končn vpnem in štartam. Prvih par km sm mev ravninskih in je fajn letel, tud čez 40 km/h, pol pa zavijem v Poljanah prot Hotovlji (itak takoj nabašem en makadam, k lih cesto prenavljajo) in se počas začne klanc, najprej no biggie 5, 6%, pol zavijem čez potok Hotoveljščica za 180 stopinj in me sam prbije, 15%, 16%, 18%, utrip sam butne čez 190 in skor obupam. Naredim prvi postanek, začnem razmišljat, kako da fak sem mislil, da sem jst to sposobn prevozt XD Si rečem: "pa dobr, kva boš zdej, a boš obrnu, al probaš prebit". Itak naletim na problem, kako naj se vpnem sploh na takmu klancu, da se ne zložim spet vstran :D

 

Pol sm pomoje kr prehodu ene 50 m, da sem prišel do malj bolj položnega ovinka, da sm lahko spet vpel. Itak takoj spet 15+ % naklona. Na komootu sicer kaže, da je bila vmes ena ravnina med dvema vzponoma, jaz te ravnine nisem nikjer videl. Zadnjih 100 m je šlo čez 20%, tle sem že čist jebal ježa, pridem do ene kmetije, me vid ena mama, mi reče: "a boste nardil kakšen krog po dvorišču, da se mal spočijete, preden greste naprej?" Sem si mislu: "kva, a še ni konc tega trpljenja. Zavijem okol hiše, pa se sam odpre pogled na celo Poljansko dolino, spet mal makadama, potem spust in nato še mal vzpona proti Bukovemu vrhu. Sem mislu, da se da pridt po cest do cerkve, ampak je bil en tak opasan makadam, z velkimi kamni, tko da mi je sam odnašal gume, tko da sm se pomoje ene 100 m pod cerkvijo obrnu. 

 

Nazaj sem šel pa po drugi poti, ki gre mimo Visokega pri Poljanah. Fak, ker spust, naklon ne pade pod 10%. I was literally pooing my bib shorts. Na enmu odseku sem šel pomoje 65 na uro. Še v lajfu nisem šel tok hitr, vidljivost je bla pa dokaj slaba, plus dost enih kamenčkov na cesti, tko da sm kr ornk izkoristu disk bremze. Pol za konc sm mev še par km ravnine do doma :)

 

Vse skupi 21 km, 514 višincev, velik pokurjenih kalorij :)

 

bce72192-c6ce-46eb-8b87-.jpg

 

e436ca4a-28d8-451f-aecd-.jpg

 

e8c1425a-1ba1-45c9-942a-.jpg

  • Račka +1 5
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka

Hud bajk

 

Poglej kolk mas nasponana pedala za odpenjat, mas en sraufek pa si nastimaj da se lazje odpnes

 

Men je svicar boris bivsi prjatu skoz govoru ne zaletavaj se v klance, prvo da se navadis na kolo in na napor, srce in pljuca da se ulaufajo

 

 

 

 

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 5 urami:

A ma kdo kak trik kako se znebit okusa po plastiki pri vodi iz bidona? Sem probal dat not par kapljic koncentriranega limonovega soka ampak sem dobil vodo z okusom po limoni in plastiki.

 

Predvidevam, da je cajt za nov bidon...

 

Soda in voda pusti čez noč. 

 

Če to ne pomaga pa nov bidon. 

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 7 urami:

A ma kdo kak trik kako se znebit okusa po plastiki pri vodi iz bidona? Sem probal dat not par kapljic koncentriranega limonovega soka ampak sem dobil vodo z okusom po limoni in plastiki.

 

Predvidevam, da je cajt za nov bidon...

Pro tip:

Jst sm probal ze vse zivo in najbolj pomaga. Voda v bidon in v skrinjo. Pustis da zamrzne. Das vn se voda odtali zlijes in bidon je kot nov brez nobenega okusa in smrada

 

Povezava do prispevka

kadenca je optimalna med 80-100

Pac ko gres pod 80 zasalti na lazjo prestavo. Ce gres nad 95 -100 zasaltas na tezjo. Vcasih mislis da je cesta ravna v resnici pa gre malenkost navzgor in ti se mucis na 60 obratih. 

Ko sm fural prvi dos ni blo se teh power metrov in teh pickarij in sm se zanasal samo na kadenco da se nism prekuru. 

 

 

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 3 urami:

@dilar dobra turca, glede na prebrano bi ti rabo neki gravel bike... ;)

 

drgace master trainer goran.. kaj si naj z ovim stevcem za kadenco zacnem? Kaki predlogi? Kak se s tem „trenira“? Pa boris lahko tudi kaj napise. ;) thx

 

Hej, ma ja, nisem dobr pogledu zemljevida na komootu, sej je kazal, da je 500 m makadama, sej tm po ravnin se je še dal, sm po sredin po travi pelal brez problema, sam tist zadn vzpon proti cerkvi je bil pa komad strm, pa čist gadna podlaga. Ni bil plan po takmu vozt :D

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 16 urami:

A ma kdo kak trik kako se znebit okusa po plastiki pri vodi iz bidona? Sem probal dat not par kapljic koncentriranega limonovega soka ampak sem dobil vodo z okusom po limoni in plastiki.

 

Predvidevam, da je cajt za nov bidon...

 

Poskusi nekje v okolici hise najti kaj cistega (ampak finega) peska, ne mivko, pesek manjse granulacije. Daj notri za en palec debelo, dodaj se enkrat toliko vode in konkretno pomesaj, cca. 1 minuto.

 

Ampak to je kratkorocna resitev in na dolgi rok unicis bidon.

Povezava do prispevka
Boris reče pred 10 urami:

kadenca je optimalna med 80-100

Pac ko gres pod 80 zasalti na lazjo prestavo. Ce gres nad 95 -100 zasaltas na tezjo. Vcasih mislis da je cesta ravna v resnici pa gre malenkost navzgor in ti se mucis na 60 obratih. 

Ko sm fural prvi dos ni blo se teh power metrov in teh pickarij in sm se zanasal samo na kadenco da se nism prekuru. 

 

 

Plus to da je dost manj obremenjujoce za kolena, kar sm jest zadnja leta zanemarjal

 

Na jagodo

 

Me je majstr iz dostave zbudu ob 12 in dostavil garmin senzorja, bom jutri to namestil pa sprobal

 

@uros678 hitrost je se najmanj pomembn podatek na stevcu drugac

folk, recimo jim svicarji, gledajo wate, hitrost sploh nimajo nastimane v okncku

eni gledajo pulz, kadenco...

 

Drugac pa powermeter pa se dokazuj, le tukaj lahk reces kolk si ti sposoben kolesar ko vidis cifre

 

Ce bom dost zagnan bom drug let nabavu enga

 

Povezava do prispevka

Kolk pogosto menjas pedala? Jaz na dve leti. Ker se mi zjebejo lezaji (pedala shimano ter eno sezono keo blade)

 

najbols ti je neki v stilu stages na levo gonilko. Najmanj pridobis na tezi pa se najbolj clean zgleda 

 

jst uporabljam rotor in power samo na levo gonilko.

vsak power meter se ti malenkost razlikuje in bos dobil razlicno cifro vn. Meni je stages kazal 10 manj kot rotor. 
 

je pa na power super trenirat. Za navadno furanje ne rabis power metra. 

 

 

27F227E3-0C1B-411B-88C6-876C2657906F.jpeg

Povezava do prispevka

treniram za bunny hop

 

sam nimam suhov za to. mam ene cist gladke podplate in spodrsnejo. tile majo mal boljsi grip (ni dober pattern na podplatu za nizke pine) sam ne mors dvignit pet oz iztegnit prstov dol into pomen da ne mors dvignit zadnjega kolesa. naslednji teden bom sicer mel ze taprave suhe. ima da bunny hop pade.

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

ne to je namerno v dveh korakih narejeno. zdej naslednji korak je da zdruzis ta dva giba in nardis bunny hop. sam kot pravim nimam primernih suhov. jocem k mam sladko kost ze cist krastavo in razbolelo k so mi suhi zdrsnili.

 

aja pa cilj mi je american bunny hop. english bunny hop je un k oboje naenkrat naredis ja sam ni tolk uporaben. sem pa vidu v lj da specialkarji z njim premagujejo robnike.

 

 

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

B468273B-4F0A-4C1E-87AD-62D52BFFAE93.jpeg.b97fc6d8d589f913fc4e755918fddde0.jpeg

 

Jst sm danes naredil en time trial po Poljanski dolini do Hotavelj, ca 25 km, povprecna 30 km/h. Lih taprav cas sem se odpravu od doma, da ni blo vec sonca v glavo :) Nazaj me je edin celno veter mal zmatrov :)

6FDAD37B-B7FD-43B8-B449-76381155FBEE.jpeg

BFA6FFF7-D39D-4CDD-88ED-65A2CC649E3D.png

C8539AC3-5792-4CC6-B927-B8108D983F65.png

 

uredilo bitje dilar
Povezava do prispevka
uros678 reče pred 1 uro:

Jaz sploh ne vem kolko kil mam... nimam vage doma... bom reko 173/65 pomoje, ampak morm preverit... upam da me ne bo kap...

 

Drgace @Boris ono 80-100 kadenca, to so pro stevilke al rookie numbers? Kje je ono neki sweet spot za bolj nesportnike?

 

To je pomoje sweet spot za vse, sej to je dokaj širok razpon. So pa na GCN, ko je tist Ollie hotel podret 1-urni rekord od Eddyja Merckxa, govoril o tem, da na velodromu vozjo na višje kadence, ne vem pa kaj je bil razlog :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...