Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

tuerk reče pred 7 urami:

Ima mogoče kdo Canyona tu? Glede na to, da vedno iščem p/p (beri: nimam veliko denarja) se mi je zapičil v glavo Ultimate CF SL 8.

 

Ultegra grupa, ne diski, 7 kg :avadodo:.

 

Imajo review-erji nekaj pripomb.

Model tega bicikla je že 3 leta star, nenastavljiva (kar koli to pomeni) in ozka belanca. Drugače pa štima vse drugo.

 

Cena 2.299 EUR + poštnina. 1.699 z 105 grupo pa še vedno manj kot 8 kg.

 

 

Imam Canyona in nimam pripomb. Zdi se mi, da ima tudi soliden ugled. Ne bi pa rekel, da je dandanes še vedno p/p kralj, zato si je vredno vzeti kako minuto še za konkurenco.

Povezava do prispevka
tuerk reče pred 12 urami:

Se mi zdi, da sem že pogledal konkurenco podolgem in počez.


Če poznaš še za kakšno firmo, ki je jaz nisem našel.

 

Za specialko gledaš? Za kakšn price? 2000-3000k EUR? Pa bolj race geometrijo bi ti al kaj?

uredilo bitje dilar
Povezava do prispevka
tuerk reče pred 3 urami:

Da, da in da.

 

Si gledal mogoče kaj od Gianta? Giant je bil skozi dost price performance, čeprav vidim, da sta s tistim Cube Agree iz prejšnje strani tam tam 

 

https://www.11-11.si/cestno-kolo-giant-tcr-advanced-1-disc-kom-2021-gunmetal-black

 

tale je recimo mal dražji, ampak maš karbonske feltne (zaškrtarjo pa pol na žalost pr gonilki, ki ni Ultegra)

 

https://www.11-11.si/cestno-kolo-giant-tcr-advanced-1-disc-pro-compact-2021-gunmetal-black

 

Sm ti mislu predlagat še ROSE bikes, ampak vidm, da so race modeli od 3000 EUR naprej, tko da s tega ne bo nč :)

 

Štos je, da so kolesa z race geometrijo dost dražja v štartu od endurance koles, tko da tud ORBEA kolesa race modeli so dražji od 3k EUR.

 

Če ti je tist Cube kul, boš težko dobil aero bike s takimi specifikacijami za tak denar po mojem.

 

Povezava do prispevka

Nebeška na Mokrc pa v Iško

 

Bolj se leto bliža koncu, vse več je tur okrog 50km... Verjetno gre to pripisati temu da sem len in da se mi ne da vseh šestnajst kosov oblačil, ki jih rabim da ne zmrznem, oblačit in prat.

Ljubljana v megli, prednovemberska klasika, verjetno bo še cel mesec tako, ali do pomladi, pustimo se presenetiti.

Poskus pobega pred njo, najprej na Golovec, kjer je bilo še slabše. Je pa bilo znosno za vozit, podlaga super, malo ljudi.

Pod Nebeškim trailom se je Garminu utrgalo in je do konca ture 1km pred vsakim vzponom pričel piskat in do začetka trpljenja ni nehal,... Če ga tokrat nisem vrgel tam na avtocesto, ga nikoli ne bom.

Prečenje iz Lavrice do Iga, megla, koruza in seveda gnoj s prikolice.

Takoj po vrtcu na Igu se je pa končno začelo vreme izboljševati. Vzpon naravnost iz novel o Harryju Potterju. Je nekaj na tem, ko te skozi veje obsijejo žarki sonca. Temperatura se je počasi dvigovala, spet sem čutil prste na nogah, svet je lep.

Sam Mokrc nič posebnega, brez razgleda, se oblečeš in greš. In to kako greš, po hitrem makadamu se po E4 enoslednici spustiš v Iško. Segment je glih prav tehničen, ko imaš za sabo toliko kilometrov, malo nagaja odpadlo listje, tako da je občasno šlo po svoje. Pa pohvale za izvabljen smeh, nekdo je na podrto drevje, ki zgleda že nekaj časa tam leži čez pot, napisal "HOP". Nisem upal probat in sem šel raje spodaj. Vsekakor, poskusite!

Ob prihodu v dolino me je pričakala kombinacija meglice in sonca, sam bi rekel ena izmed najlepših slik Barja.

Povratek je bil planiran spet čez Golovec, ampak sem na Igu ugotovil, da to da se dobor počutim in hitro pedaliram po ravnem nisem jaz, ampak veter v hrbet. Tako da tukaj prva prava odločitev, gremo domov. Nažalost po Ižanki. Ja kreten sem, stisnil sem ene par sredincev posameznikom, ki ne znajo prehitevat kolesarja... Drugič grem spet po stranskih poteh.

In ja, čas je za galoše!

 

57.09 km

1,139 vm

 

Sposoja GPX, tukaj:

https://www.strava.com/activities/6187739267

 

 

0.png

 

1.png

 

3s.png

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka
Boris reče pred 13 urami:

Lepa,

Zakaj se pa ne zapeljes nekam na gorensko al pa  na primorsko odpeljat kaksen lep krog. Se furas po te megleni kotlini. 

Muka mi je tlacit bicikl v avto (na koncu se letos nisem odlocil za kljuko in prtljaznik), pa se 2h prsparam :D

 

Kosinus reče pred 9 urami:

Cela Ižanka ni za voziti, preveč norcev, noben sredinec ne pomaga. Je bolj varno iti na Mateno in nazaj na del Ižanke, ki ima kolesarsko stezo.

Se strinjam, tudi sam vedno izberem vmesne makadame, tokrat je odlocitev padla prepozno, ker sem res mislil it se nazaj po isti poti, silly me :D

Povezava do prispevka
Boris reče Dne, 27. 10. 2021 at 18:24:

Ce rabi kdo top bajk prodajam tole. Za 4,9k frankov za rupetcane lahk znizam na 4,5.-

 

ultegra di2

venge 56 velikost

felge clx50 prakticno nove

rotor power meter

 

dam zraven se eno sedezno z offsetom 1

pa se eno isto krmilo pa se eno fajfo

garmin 1000 pustim na bajku

 

Fotr lahk pelje v rupo 20.11.

 

 

B92CF977-A265-4521-9745-310CD1AC140A.jpeg

BBFAD2DF-B0B3-4CF8-98D3-17570EF971C8.jpeg

CD0F09AD-28E2-4970-9723-F15A670B0069.jpeg

90957B93-181A-4D7C-877E-FE6A252B2FCE.jpeg

Za 3,4k eur dobis giant tcr ultegra disc karbonske feltne, giant obojestranski power meter

 

Ne pa tale skup zasvasan pofejkan sworks okvir

 

Di2 je preplacano sranje

 

Pa 5 let star bajk

 

Fakju svercer

 

https://www.freestyle.si/kolo-giant-tcr-advanced-pro-team-disc-l-2021-carbon::11210125

Povezava do prispevka

haha kva sem zajebal danes. grem na traile po treh dneh dezja (ponavad se golovec izredno hitro posusi). zdej pa v kombinaciji z listjem, pod listjem pa tako blato, da mi je v ovinkih zadnje kolo drselo v notranjo stran ovinka. na bande sploh nisem mogu prit k mi je sam cel bajk zdrsnil dol.

 

still fun tho

Povezava do prispevka

E ja, blato sploh ni problem, korenine so zabavne. Tako da je cela ta stranska pot cez Golovec pa Luknje skrajno zabavna, ker je listje cez korenine in si nonstop brez oprijema. Nebeska je bila v nedeljo se presenetljivo ok. V torek se pa niti ceste ni vec videlo od listja in potem ta pesadija hodi po sredini in se ne upa nikamor umaknit...

 

Evo jest sem prvic v zivljenju nabavil nek brezrokavnik za biciklo, pa zimske rokavice bomo videli kako bo slo. Pa za foro sem vzel Unior Euro 13 multitool, pravo orodje, kot tank narejeno, pa roke imas malo crne ko ga slatas :D

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...