Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Ni racunice, ker je drago itak, emtb za hribcke pa trejle, road za ravninske in obcasno hribcke

 

Zal mi je samo da nimam road ebajk namest tega k mam :D

 

emtb je fun, kako je pa to fun stvar nemors verjet

na konc smo na kolesih zarad fun faktorja, razen ce si oseba ki se dokazuje pred drugimi, da so cifre na stevcu vazne bolj kot uzivanje na kolesu

in b4 uzivam ko se matram...okeeeej pol :D

 

 A mi najde kdo poceni 11 redno kaseto 11-36 za road, 40 imo ne rabim se

 

tole je ok?

 

https://www.bike24.com/p2272941.html

Povezava do prispevka

Nimam dnarja drugac bi ze dilarju svojga prodal pa nabavu ebajk

Ko bom mel pa nabavim a ne

Kolo se pred prodajo spravi v original stanje a ne, ni to umetnost narest

Ceprav nekih spremb ne bi, bi pa znal res 36 kaseto nabavt, ce sploh bo kaj razlike med obstojeco 32 in 36 ki bi jo nabavu

Povezava do prispevka

Cevlji mors met mal placa spredi ne pa tolk da das prst med peto pa cevelj. 
lep

lp

 

ce je zic preozek sedis na jajcih in stiskas vse zile in bos mel mravljince nonstop

Cevlji zic mores kupit kvaliteto ne pa smeti za 50€ 

 

pa ce si iz barja pejt v extrema da ti zmeri kosti z retulom. Tist z povsrercki je vse en larifari

 

Povezava do prispevka
dilar reče pred 5 urami:

Pizda, pomoje da mam premajhne čevlje, ker me skoz začne mravljinčit ko potiskam v klanc :hmm:, pa zdi se mi, da mi palc tišči ob konc čevlja...

Poglej ce mas naravnost sedez, lahk da mas prevec spredaj dvignjenga in ti v hrib tisci med jajca

Pa ta original je 130mm jest sm takoj dal 143mm power gor

Kot je boris rekel zmert v extremevital majo retul merjenje in kupi primern sedez

 

Cakam pasulj da pozrem :)

Povezava do prispevka
gorančuga reče pred 52 minutami:

Poglej ce mas naravnost sedez, lahk da mas prevec spredaj dvignjenga in ti v hrib tisci med jajca

Pa ta original je 130mm jest sm takoj dal 143mm power gor

Kot je boris rekel zmert v extremevital majo retul merjenje in kupi primern sedez

 

Cakam pasulj da pozrem :)

 

pa dobr Goran, tebe je mal več skupi kot mene :D kok pa računajo ta merjenje, sam tok da vem. 

Povezava do prispevka
dilar reče pred 2 urama:

 

pa dobr Goran, tebe je mal več skupi kot mene :D kok pa računajo ta merjenje, sam tok da vem. 

Nima veze, lahk da mas sirsi razmik kosti kot jest

Zastonj majo merjenje ce tam kupis sedez

 

Drevored, sedez naprej do konca pa mal dol nagni potem pa se zic dvign pol cm

Pa pol se probavaj dokler ti ne bo ok

Povezava do prispevka
dilar reče pred 9 urami:

Pizda, pomoje da mam premajhne čevlje, ker me skoz začne mravljinčit ko potiskam v klanc :hmm:, pa zdi se mi, da mi palc tišči ob konc čevlja...

 

Kako maš postavljene blokeje? Mravljinčenje v prstih je lahko posledica slabe postavitve blokejev (preveč naprej).

 

Probaš lahk tut mal odpret čevlje med vožnjo, to tut dostkrat pomaga.


Pa če boš hodil v Extreme, tam majo neko termo plato za merjenje stopal, vprašaš, če ti izmerijo višino stopalnega loka in investiraš v ene vložke (Specializedovi so OK, stanejo 30eur).

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 56 minutami:

 

Kako maš postavljene blokeje? Mravljinčenje v prstih je lahko posledica slabe postavitve blokejev (preveč naprej).

 

Probaš lahk tut mal odpret čevlje med vožnjo, to tut dostkrat pomaga.


Pa če boš hodil v Extreme, tam majo neko termo plato za merjenje stopal, vprašaš, če ti izmerijo višino stopalnega loka in investiraš v ene vložke (Specializedovi so OK, stanejo 30eur).

 

Pojma nimam, v Vitalu mi jih je na standard kao naštimal, ko sem kupil čevlje in pedala.  Bom magar šov drug teden en dan na Tržaško v Vitala s čevlji vred pa magar še s kolesom, da mi pogledajo, če je res pretank zic 

 

EDIT: a je možno, da me tud zarad same pozicije med vožnjo? Do zdaj sem v glavnem probaval v čimbolj aero poziciji vozt, me pa pogosto tudi vrat boli po daljši vožnji, sam to sem se zalotil, da sem pogosto zakrčen v ramenih. Ne vem, a je to bolj od mene odvisn, al je to vse odvisn od zica pa nastavitve višine sedeža, itd?

uredilo bitje dilar
Povezava do prispevka

Standard za blokeje je po navadi os pedala direkt pod glavami metatarzalov (ball of foot). Nekateri, z mano vred, preferiramo blokeje bolj nazaj, kar načeloma pomaga pri mrtvičenju prstov in bolečinah v blazinicah stopal.

 

Možno sicer je, da to izvira kje višje (sedež, križ, vrat) ampak najprej poglej postavitev blokejev, mogoče sprobaj vložke. Nazadnje, ko sem bil v Extremu, mi je trgovec rekel, da lahko vložke sprobam in vrnem, če ne bodo OK. So pa dokaj debeli, torej je treba pazit, da ne boš imel potem premalo prostora v čevlju.

 

Pri meni začnejo včasih trpeti ramena pri daljših furah, ko sem utrujen in posledično trpi drža - sem bolj seseden in se opiram na roke. Po mojem je to stvar navade oz. treninga, sploh če si kot jaz in imaš švoh trup.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...