Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

A lahko v isti strava tour daš podatke iz dveh ločenih naprav? Recimo iz Suunto ure pa Garmin računalnika? Pa zakaj mi ne pokaže tistga estimated power, kljub temu da sm dal svoje kile pa od kolesa v settings, elevation gain je pa tud iz Garmina pobral... Pa vem, da tist estimated power ni neki zanesljiv, čist iz firbca sm hotu vidt :)

Povezava do prispevka

Zakaj ne nabavis pasck za utrip, ni drag pa ne nosis ure na road bajku zaradi tega potem. Stevc ti itak pokaze notificatione iz telefona. 

 

Lahk das, ti dvakrat pokaze na stravi odvisn kater racun mas vezan na stravo

Jest mam enga z mejlom, enga s fb

Ne vem kaj je to morm pogledat, ker mi iz ene turce fukne dvakrt na stravo, ceprav uporabim recimo samo garmin na road bajku, prikaze pa na stravi na obeh racunih k mam. Ce pa uporabim suuntota mi pa samo en racun na stravi objavi. 

 

Povezava do prispevka

jest grem dans s specialko na izi cist

 

a ste sli na kaksn prelaz, kdo je to na sliki, kaksn hrvat spet?

 

a s vidu svicar, 1800 skor visincev pa se 19% baterije, ce bi mel 20kg manj bi blo za 2500 visincev dost

 

sam je emtb res zajeban za tehnicne trejle, to sm se skoz lovil, vilce so pomoje jokale od muke, gume so spodrsavale, morm obvezno vsaj prednjo menjat za kaksno minonko dhf

ko naletim na ugodno rabljeno 150mm vilico jo nabavim, 130mm je res presvoh sploh pri tej tezki kravi od kolesa, pa se 32 so

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 16 urami:

A furas tamodre vlozke? Meni so super. Pa cevelj s works 7 wide. Zic power arc 155.

predlagam shimano pedala k so najsirsa. 

 

Najprej sem sprobal modre, ja, ker mi je to priporočal trgovec iz tisto njegovo termo plato, ampak se je po 2 furah izkazalo, da so prenizki in nudijo premalo podpore stopalom, zato sem jih zamenjal za zelene. Sicer je malo čuden občutek ampak delajo dobro. Zadnje čase pa furam ene druge, predvsem zaradi debeline.

Povezava do prispevka

kva sem skor ripnil dans. se mi mudi domov formulo gledat a folk bi pa sam prical na vrhu golovca. pol sem se pa spustu dol yolo in pri enem ovinku se spomnim kaj delam, tko hitr se nisem bil in evo refleks k se ustrasis ovinka in se das prevec nazaj. sem komi zvozil, postrigel vrh bande s sprednjim kolesom.

Povezava do prispevka

jest sm se tud lovil vceraj, prva guma se zafila z blatom pa nic oprijema, res nimam prave gume za tak teren, moral bi na en bar spustit, bi blo dost boljs, dobr da mam flat pedala da sem se vsakic ujel

pol pa prides na klancino kjer moras posevno dol v gozdu pa molis boga da ne zdrsnes dol 

sem pa rekel da morm gume menjat pa res eno boljso vilco, na enem delu sm sel pes dol a kolo 25kg, sem ze mislu vse skup dol zafukat:D

 

uros

slo.bistrica, burgerplac se rece

 

https://www.facebook.com/burgerplac/

Povezava do prispevka

ma kaksno vilico, kaj ti bo daljsi hod, se bolj se bo ugreznila in te fuknila naprej. 

 

mal bolj napumpej amortizer pa vec jajc.

 

gume pa high roller 2 k so uradne gume te teme

 

pa mal hitrej se pelji, da se guma spuca, ce se ti fila

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

Če imaš nelagodje na sedežu se ponavad najprej pogleda pozicijo sedeža, šele potem pa se menja sedeže - tudi če boš našel prefekten sedež ti ne bo udoben, če ga boš imel narobe postavljenega.

 

Je pa tut res, da so sedeži dostkrat del kolesa, kjer proizvajalci šparajo...

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 15 minutami:

Aja, sem zastopil, da bo šel zmerit širino kosti in potem sprobal par različnih sedežev.

 

Če pa je v igri cel fit pa ja, škodilo ne bo, sploh če imaš kakšne težave (tisto mravljinčenje, npr.).

 

Nene mislil sem, da bi najprej šel zmerit širino kosti, potem pa da bi šel na fitting z različnimi sedeži (v vitalu si lahko baje izposodiš), pa videl kaj mi ustreza. Goran, kje si ti to delal? A še kdo ve za kkšne, k v redu to nardijo za normaln dnar?

Povezava do prispevka

Na fitingu ti vse zmeri, tam pol ponavad vzames tud sedez, nastela ti blokeje, balanco dol da za kaksen spejser, ce si gibljiv kar ne dvomim prii tvojih kilah :)

 

da je dober fitinger poznam samo Nikota v Celju, sem tudi sam pri njemu delal. Mas v mb Dejana Vračiča, mas v Radovoljici Boruta Fondo, ki ma vkljuceno vse sam je drag u tri pm, mas prek kamer in senzorjev pa se prtisk na sedezu ti meri da vidi kaksn sedez je primeren, v glavnem je najboljsi ampak tud najdrazji

Niko ma bodygeometry, vracic pa tud pomoje, retul pa ne vem kje je, naj bi extremevital to mel pozanimaj se

sam ce ni fitinger dober pol mas lahk najdrazjo storitev pa ne bo optimalno nastavljeno

 

niko ma 150€ ceno

 

itak pol lahk cez cajt prides spet da ti se mal finih nastavitev naredi, ker lahk da bos bolj fit in bos mogoce bolj v aero pozicoji vozil kar spet vpliva na sedenje in visino sedeza in drzanje balance

 

v glavnem drago je, odloci se sam

Povezava do prispevka
gorančuga reče pred 1 uro:

Na fitingu ti vse zmeri, tam pol ponavad vzames tud sedez, nastela ti blokeje, balanco dol da za kaksen spejser, ce si gibljiv kar ne dvomim prii tvojih kilah :)

 

da je dober fitinger poznam samo Nikota v Celju, sem tudi sam pri njemu delal. Mas v mb Dejana Vračiča, mas v Radovoljici Boruta Fondo, ki ma vkljuceno vse sam je drag u tri pm, mas prek kamer in senzorjev pa se prtisk na sedezu ti meri da vidi kaksn sedez je primeren, v glavnem je najboljsi ampak tud najdrazji

Niko ma bodygeometry, vracic pa tud pomoje, retul pa ne vem kje je, naj bi extremevital to mel pozanimaj se

sam ce ni fitinger dober pol mas lahk najdrazjo storitev pa ne bo optimalno nastavljeno

 

niko ma 150€ ceno

 

itak pol lahk cez cajt prides spet da ti se mal finih nastavitev naredi, ker lahk da bos bolj fit in bos mogoce bolj v aero pozicoji vozil kar spet vpliva na sedenje in visino sedeza in drzanje balance

 

v glavnem drago je, odloci se sam

 

a tega kdo pozna, ki ga majo na BikeEK? https://www.bikeek.si/bikefit tle 100 EUR računajo

 

kolk časa vzame sploh nek tak fit?

uredilo bitje dilar
Povezava do prispevka

Ta je iz celja kjer sm nabavu kolo, on mi je prodal 

Sem slisal da ni ne vem kako dober za fiting, lahko da so samo zleht uni k to govorijo ne vem

Za nikota lahk pogledas reference, pac obvlada posel

Pa se mtbajker je :D

 

2-3 urce ti lahk vzame cajta, ni to samo da se usedes na kolo pa zasraufa zic visje in blokeje prestavi :)

 

 

 

Povezava do prispevka

dilar dej prvo naredu jurja dva da vidis kaj ti pase kaj ne. Sirina belance, zic (probaj par testnih modelov). Potem imas malo vec informacij za cloveka k ti bo delal fiting. 

Ker ce bos sam uletu tam dej naredi fiting ti bo naredu fiting bos fuknu kes stran in pol doma bos spet sam premikal ker bo se slabs kot ce bi si sam nastimal. 

 Vracic ma retul sistem sam ma neki na pol sistem

 

Jst sm skor 5 h pedaliral na sihtu da sm prsu z vsemi ciframi na zelene cifre pa sm si po 1 tednu dal vse nazaj kot sm bil navajen oz kot sm si sam nastimal med leti kolesarjenja

 

 

uredilo bitje Boris
Povezava do prispevka
gorančuga reče pred 27 minutami:

Ta je iz celja kjer sm nabavu kolo, on mi je prodal 

Sem slisal da ni ne vem kako dober za fiting, lahko da so samo zleht uni k to govorijo ne vem

Za nikota lahk pogledas reference, pac obvlada posel

Pa se mtbajker je :D

 

2-3 urce ti lahk vzame cajta, ni to samo da se usedes na kolo pa zasraufa zic visje in blokeje prestavi :)

 

 

 

 

a to je referenca al kva, če je mtbajker? :D 

 

ja sej to sm nekako pričakoval, da traja neki časa. Tist Fonda pa res kar fajn zacola ja :D Mal mi je sam tisto, kolk spremeniš stil vožnje tko s časom, k zdej sem itak totaln noob, kao probam elbows tucked in, čimbolj aero pozicijo ohranjat, sam mejbi mam itak čist napačno pozicijo :D

 

EDIT: @Boris no sej to, sem bil itak v precepu, če se mi splača to tok hitr it delat, glede na to, da itak nimam neki še filinga, kako bi furat, itd. Bom šel pa pomoje pomert to za zic, da vidm, kva bojo rekl glede širine, če mam res napačne dimenzije.

uredilo bitje dilar
Povezava do prispevka

te original zici na teh poceni bajkih so itaq shit. 

Pejt po dobr zic pa te pomeri na retulu. Vzam power comp model nimas kej falit. Pejt ze z bajkom da ti ga kr on namontira. 

Kaksna pedala imas? Shimano? 

Dobre hlace in mas da odfuras 2k km preden zacnes razmisljat o fitingu. Razen ce si star nono 50 let in imas probleme z svojim telesom in se bojis za poskodbe. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...