Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Kočevc reče pred 14 urami:

Drgac sm mal preletel ponudbo ( ze kake 5 let ne furam vec bmxa (prej sm ga 7 let, skakal pa to)) pa so cenovni razredi se zmeraj isti. Ce se bo tvoj Pubec s skakanjem ukvarju pa triki, pa ce se ti nau dalo gledat pa studirat kaj je dobr bmx... glej da je cel kolo iz CrMo. Tk bos dobu vse dele na kolesu cool. Cim so okvirji al pa vilice iz HiTen materiala, je to nizji razred, slabs oprema in manj vzdrzljiva. 

Tega na sliki sem mu kupil pred dvema letoma za RD, kar preko Amazona. 400 € je bil, mogoče kak € več, ne spomnim se več točno. Odsevnikov že dolgo ni gor, pa tudi sprednjo bremzo je dal dol že takoj drug dan. Ja, belanca se vrti, ker gre kabel od bremze skozi, kot je že Goran napisal. Zdaj, kakšnega novega še dolgo ne bo rabil, no vsaj dokler bo ta še normalno deloval. Mogoče bova edino kak del zamenjala, če bo res treba.

Povezava do prispevka
gorančuga reče pred 23 minutami:

To je pa vse odvisno kolk si pripravljen dat za kolo. Zmeraj je boljse imet boljso opremo kot pa kasneje nadgrajevat.

 

a to isces samo scotte?

 

 

Nisem omejen na scotta, pac cim vec bi rad za svoj denar. Ampak ja dilema je kolko denarja dejansko dat. En dan sem na najcenejsem karbonskem trdaku za jurja pa se malo. Drugi dan gledam Canylon Lux 7.0 za 3400 eur. Jebemti hobi. Enostavno je blo pedale vrtet vsa ta leta, zdej pa spet gledam vso to tehniko, cudo! :D

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 18 minutami:

Tega na sliki sem mu kupil pred dvema letoma za RD, kar preko Amazona. 400 € je bil, mogoče kak € več, ne spomnim se več točno. Odsevnikov že dolgo ni gor, pa tudi sprednjo bremzo je dal dol že takoj drug dan. Ja, belanca se vrti, ker gre kabel od bremze skozi, kot je že Goran napisal. Zdaj, kakšnega novega še dolgo ne bo rabil, no vsaj dokler bo ta še normalno deloval. Mogoče bova edino kak del zamenjala, če bo res treba.

Gledal sam na hitro pa je tak bike (ce sm pravga gleal) okol 300e zdj. Ma tut sam dvodelno gonilko med drugim. Ce ga misli sam tk met za navadn furat okol, je ok. Cim bo zacel trike delat, grindat itd, se bo pa zacel kvarit. Nasledn naj bo pol vsaj 500e, pac 100% Cromolij.  Menjat pol nimas kej, razn k se obrabijo stvari (gripi, pedala)

Povezava do prispevka
b4d reče pred 1 uro:

 

Nisem omejen na scotta, pac cim vec bi rad za svoj denar. Ampak ja dilema je kolko denarja dejansko dat. En dan sem na najcenejsem karbonskem trdaku za jurja pa se malo. Drugi dan gledam Canylon Lux 7.0 za 3400 eur. Jebemti hobi. Enostavno je blo pedale vrtet vsa ta leta, zdej pa spet gledam vso to tehniko, cudo! :D

ce ne tekmujes v xc potem osebno ne bi nabavljal za 3k+, razen ce ti je vsec, da mas skoraj top opremo gor, zgledajo pa hudo taki bajki

si kaj gledal specialized epic?

 

Povezava do prispevka
gorančuga reče pred 25 minutami:

ce ne tekmujes v xc potem osebno ne bi nabavljal za 3k+, razen ce ti je vsec, da mas skoraj top opremo gor, zgledajo pa hudo taki bajki

si kaj gledal specialized epic?

 

 

Tudi, Epic HT je ok, sicer SRAM amapak dobro, ne vem kako imajo v Extreme-Vitalu kao Specialized store, tako slabo ponudbo modelov. Brain pri Specu mi pa ne disi, tako da dosti modelov odpade.

Povezava do prispevka
RAD!OACTIVE reče pred 1 uro:

dobu sm nove gripe sam majo kak mm večji premer od balance, a ni to standardizirano? k tud če privijem do konca lockon mi ne prime :D

 

nej ovijem s trakom pa pol čez nabijem?

Mogl bi bit tok, da prakticno ne gre gor. Eni uporabljajo zajfo, sam pol se vrti se neki cajta, dokler se ne posusi grip

 

 

Priporocam, da s kompresorjem za zrak pihas ob belanco in grip, da se le ta raztegne, pol pa ga tko porines gor. Drzi pol k sus

Povezava do prispevka
b4d reče pred 13 minutami:

 

Tudi, Epic HT je ok, sicer SRAM amapak dobro, ne vem kako imajo v Extreme-Vitalu kao Specialized store, tako slabo ponudbo modelov. Brain pri Specu mi pa ne disi, tako da dosti modelov odpade.

a gledas fs ali hardtaile ali oboje

Povezava do prispevka
gorančuga reče pred 9 minutami:

a gledas fs ali hardtaile ali oboje

Saj ves kaksen je cikel, gledas HT zaradi cene, pa ker se ti ne da jebat z vzdrzevanjem se enega amortizerja, pa vecinoma lahko dva bidona spravis v okvir. Potem gres na internet in vidis da rabis najmanj 140/140 amortizacijo. 

 

Dejansko sem pa bolj za HT, iz 26 na 29 bo tam improvement v voznji, da si sploh ne zelim zadnjega amortizerja. Fully pa dvigne ceno in raje bi imel boljse komponente :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...