Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

dilar reče pred 1 minuto:

,

 

Vse je drgač čist ql, jst mam recimo še skoz osnovne feltne in gume gor, sam pač, če bi razmišljal kaj raj kupt, al kolo z boljšimi feltnami pa gumami al kolo z ultegro bi raj vzel prvo. Z boljšimi feltnami pa gumami boš hitrejš kot s kolesom z ultegro vs 105. Če pa nis zahteven, je pa tud čist vseen, če vzameš kolo s 105 grupo, pa pač ne menjaš feltn pa gum :) Važn, da se fura.

fora je da bajk z neko solidno kvaliteto ne bo montiran z 105. 2k na leto bo hitr 5k z mal bolj proper bajkom. Jaz ce bi kupoval danes budget bajk bi vzel neki z Sram rival etap diski valda pa ene alu felge k jih v prihodnosti menjas za nekaj tipa zipp 303 al pa kake hunt felge za jurcka. Fuknes karbonsko belanco pa sedezno (ce ze ni) in mas ze dobr bajk.

Smeti z 105 majo ponavadi neke grozno slabe felge 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 15 urami:

fora je da bajk z neko solidno kvaliteto ne bo montiran z 105. 2k na leto bo hitr 5k z mal bolj proper bajkom. Jaz ce bi kupoval danes budget bajk bi vzel neki z Sram rival etap diski valda pa ene alu felge k jih v prihodnosti menjas za nekaj tipa zipp 303 al pa kake hunt felge za jurcka. Fuknes karbonsko belanco pa sedezno (ce ze ni) in mas ze dobr bajk.

Smeti z 105 majo ponavadi neke grozno slabe felge 

 

Ma dobr, ta kolesa od 2 do 3k EUR (vem, da bi ti reku, da je to vse crap :D) majo ponavad isti okvir pa iste feltne (govorim zdej za eno modelsko serijo od kerekol firme), sam grupa se spreminja, od katere pol zavisi al stane kolo 2k al 3k. Scott addict endurance so mel recimo vsi isti okvir, cena se je pa gibala (ko sm jst kupu bajk) nekje od 1500 evrov za clincher zavore pa 105 al Tiagra grupo pa do 4000 evrov, če si mel gor Ultegro Di2. Se pa strinjam, da tistle Canyon s Sram Rival grupo zgleda zelo solidno, sploh pri današnjih napihnjenih cenah.

Povezava do prispevka

k sm su v fabriko pogledat cube pred leti. Ti je jasno zakaj so take cene kot so. Plastika povsod. Pokrovcki bovdnov odpadajo iz okvirjev k obrnes krmilo. Pac take zadeve placas al so srot al so ok narejene. Ce gledas samo ceno kupi najcenejse kar se da pa da ima gor 105. 

Ponavadi pr teh serijah mas razlicne hube gonilne lezaje, krmila, sedezno oporo. Tle gre pol cena gor dol plus tista ultegra ali dura ace k jo montirajo. 

Povezava do prispevka

fotr je koncno vidu luc in bi kupu elektricno kolo. kaj je tko kaksen mid tier tko za 2-3k? 

 

also, neki mi je omenjal, da je gledu neke češke za 2k. a kdo kej pozna? a je vredu? ni se spomnu imena. 

 

oz. kok je treba dat, da je decent bike? predvsem za po cesti, jst navijam sicer za kakšen gravel. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
b4d reče pred 13 minutami:

Mora bit redek zrak gor, malo kisika, da boris pozabi gonilko lepo nastavit za fotografiranje :D

 

Zgleda pa fenomenalno!

Full  je pihalo gor in sm ga tam zataknu in slikal na brzino pa spizdu 3km nizje k ni nc pihalo. Tle se pol poleti spustimo na Thusis pa pol na Oberalp pass pa nazaj. Sam zdj je se mal premraz za te prelaze ker nikoli ne ves a je gor mraz al ne. Naslednji teden san bernardino ce bo vreme

Povezava do prispevka

Kako pogosto naj bi se servisirali ležaji MTB pest?

 

Danes sem po pranju bicikla in mazanju ketne slučajno opazil, da mi iz zadnjega kolesa prihaja tipičen zvok zaribanega ležaja. Odprem in..... :o

PXL_20220410_152252858a.thumb.jpg.228176158f6cc500d0e40cc9023e224b.jpg

Dve leti staro shimano XT pesto.

 

Sem spucal in na šalčki ležaja je videt sledi obrabe. Bom probal malenkost zbrusit s finim papirjem, dat nov ležaj noter, fajn podmazat in upat, da ne bo treba menjat celega pesta :cry:.

 

Povezava do prispevka

Os je ok.

Sledi obrabe so na šalčki kroglic v pestu. 

PXL_20220410_195248775a.thumb.jpg.6e62769a75a429823c2180787ba66e9d.jpg

Felga za male pare :nicjasno: Felga je DTSwiss, pesto shimano XT.

Voda je vdrla na strani, kjer je disk. Na drugi strani, kjer je kaseta, je ok.

PXL_20220410_152205944a.thumb.JPG.3ffea1ac8ec47ab14d09ed6f984e9da6.JPG

 

Še 1x vprašam... a te ležaje naj bi se redno servisiralo / menjalo? Kako pogosto? Al mora to zdržat par let brez tikat?

 

 

Povezava do prispevka

Se servisira sam take feltne ce ze tulijo fuknem v kanto. Ne razumem shimano da dela se vedno felge na take lezaje. To

morrs redno odpirat mazat kuglce. Cim se ti os ali salcka opraska bo pac felga ropotala. Pa dobro poglej ker se ponavadi tudi kuglce okrusijo. Lahko jih tudi zamenjas ce jih imas. 
jaz bi to fuknu v kanto in vzel vsaj H1900 felgo dtswiss

 

servisira se odvisno kolk furas kje furas kolk peres kako peres. 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...