Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Šimšalamima Huhu reče pred 16 minutami:

A nis mel srebrn okvir?

 

Furla ga nis, si pa 2x naredil full servis vzmetenja pa preventivno menjal ketno.

res je in ves da sm mel vceri pol rdeco lucko na jebenem axsu.  Full servis foxa je blo potrebno po enem letu :D 

Povezava do prispevka
b4d reče pred 2 urama:

Sorry, pederuša, to bi ga mogu gor pustit naj ga modna policija dol pelje. To mi je res najbolj mimo modna muha trenutno.

marsupijo je cist ql. Sam k mi se ne furamo po barju pa mores dat anorak notr pa kej za pojest pa mal orodja.

Povezava do prispevka

Sm mel narocenga Bianchija, sicer vstopni model, za bolan dnar ampak je dostava sele drugo leto ( :rofl: ), zato sem se odlocil nadgradit obstojece treking kolo s pedali in cevlji. Je to svoje kompatibilno oz se potrebujem kaj? 
https://www.extremevital.com/sl/kolesa/pedala-shimano-pdr550-spd-sl-p-29307.html

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/kolesarski-cevlji-specialized-torch-1-road-p-31447.html

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 38 minutami:

Je skladno, ne rabiš ničesar zravn, razen hex ključa, da zašraufaš blokeje na čevlje.

Mogoče bi bilo edino za treking kolo bolje vzeti MTB sistem, npr. Shimano SPD?

tako kot ti je kolega erted napisal. Za treking vzami mtb cevelj pa spd pedala. 

Nevem zgledal bos ko en Čeh z road na trekingu. Jst bi jokal da te vidim 

Povezava do prispevka
tiesto reče Dne, 24. 5. 2022 at 20:47:

Jah jbg itq bom prestavu na specialko, "ko" jo dobim :D kak je s stevilkami pri Specialized, ce mam drugace 46-47, je safe vzet 47 al raj st vecje?

cevle mam jst 44 44,5. Sprintarce 45. Pa ne kupuj online pejt v trg probaj kupi ne bit Janez

Povezava do prispevka
Boris reče pred 1 uro:

cevle mam jst 44 44,5. Sprintarce 45. Pa ne kupuj online pejt v trg probaj kupi ne bit Janez

Sej mas prav ampak bi se mogu zapeljat do LJ, kar mi med tednom itq ne znese, med vikendom pa je zadnja stvar da bi hodu po trgovinah. Narocal sm st vecje, ce ne bodo ql bom itq vrnil pa vzel manjse. Janez brez casa :ermm:

Povezava do prispevka

Ma sploh ni samo cifra, tudi čist različne oblike čevljev so, to je res drugač zelo yolo naročat po netu. Odkolesar v trgovino med vikendom, al pa ne probaj kakšno drugo znamko, ki jo prodajajo kje bližje domu, menda ni EV v Lj najbližja trgovina?

 

edit: pa online ne moreš usput spizdit še kakšne rokavice al pa pakne, ko greš "sam mal probat".

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 5 urami:

Ma sploh ni samo cifra, tudi čist različne oblike čevljev so, to je res drugač zelo yolo naročat po netu. Odkolesar v trgovino med vikendom, al pa ne probaj kakšno drugo znamko, ki jo prodajajo kje bližje domu, menda ni EV v Lj najbližja trgovina?

 

edit: pa online ne moreš usput spizdit še kakšne rokavice al pa pakne, ko greš "sam mal probat".

 

To plus močno ti odsvetujem nakup po principu "moja številka mi ne sede, bom raje vzel 1-2 večjo". Če ti nek čevelj ne sede probj raje drug model, ne pa večjih številk. To sicer aplicira predvsem če imaš široka stopala ali visoke narte ampak vseeno, sam povem :) 

Povezava do prispevka

Shimano ni tle prov nič pridobil samo izpadli so kot največje jokice. 

 

Tole dobro povzame (DC Rainmaker blog) 

 

The reality of Shimano’s apparent decision is that it doesn’t really hurt Hammerhead as a company, as much as it hurts Shimano users. After all, the people getting screwed here are the ones that looked at Shimano’s own website and saw the Hammerhead logo listed as a compatible partner. From there, they may have bought a Di2-equipped bike because of it, knowing the integration existed.

 

Shimano doesn’t gain anything here competitor-wise by this move. It’s petty at best, and just kinda stupid at worst. Take for example a Cannondale Synapse bike I’ve been testing lately for an unrelated post. I like it, and it’s equipped with Shimano Di2 and the latest R9200 Dura-Ace drivetrain. And, I’ve even been using it with the Hammerhead Karoo 2 as well. In fact, this is one of the first times I’d actually consider buying one of the bikes I’ve been trying out. Except now, I won’t. Simply I’m not going to buy into an ecosystem that limits what I can use with it.

 

Right now, that bike is only offered equipped with Shimano Di2. For what I do, I want open operability. Plus, who’s to say that Shimano won’t decide Wahoo or Garmin are next? After all, they both make power meters too. Sure, it’s likely Shimano is upset at Hammerhead because SRAM makes drivetrains. But, in that quest for vengeance, they’re only hurting their own customers, and their own potential sales

uredilo bitje Mutombo
Povezava do prispevka

silca.jpeg

 

Malo eksperimentiram.

 

Iz ziplock vrecke sem premetal zadeve v Silca Mattone.

 

Vsebina:

- tubolito zracnica
- Slugplug in dodatni crvi
- Nutcracker (rezervni presta ventil in orodje)
- 2x montirac
- Unior 13 multitool
- quicklink
- CO2
- 12 eur, bancna kartica

- latex rokavice

 

Teza vsega skupaj cca 450g.

 

Tale BOA sistem pripetja je kar obetaven, zadeva ne plese nic in je ubistvu med voznjo neopazna. Ceprav se mi zdi da prekleto cutim te pol kile pod ritjo. Razmisljam, da bo treba spet naredit dva kompleta, enega za krajse, enega za daljse ture.

Povezava do prispevka

js sm šu zdej yolo pa furam brez rezervne zračnice (ker sm pogruntu da itak vozim s sabo zračnico s prekratkim ventilom)

morm še zamenjat multitool, ker ko sm prvega kupoval sm itak mislu, da rabim takega z vsem in ma ene pol kile - rabu ga pa nisem še nikol, tko da sploh ne vem, kaj bi moral nujno met (za road kolo)?

aja, pa pumpo sm tud kupu največjo možno, ki še spada pod mini, tko da je tud ne vozm več s sabo, sam še co2 pa pluge

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...