Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

S podobnim se jaz svaljkam (1200€),

budget a kompetentna specialka (1300€)

in za tiste, ki se bojijo asfalta in bodo raje vsak dan nabijali isti trail še soliden trdak (1050€).

*dobavljivost zna biti občuten problem

**druge znamke imajo primerljivo izbiro

 

To so kolesa, ki z lahkoto pomedejo z 10 let staro šaro in so super za rekreativce na budgetu, ki bi radi svoje prvo dostojno kolo. Po nekaj letih pa potem že ugotoviš, če je to šport zate in kateri stil ti odgovarja. Ni treba iz prve zmetati 3k€ (razen za fullyja) ali poslušati lastnika švicarske kolesarske trgovine, da je samo s-works kolo (s katerim se mimogrede svaljka prav tako kot drugi tu).

Nimam pa izkušenj s kolesi za še nižji budget. Navadno so polna bolečih kompromisov.

 

 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 11 minutami:

S podobnim se jaz svaljkam (1200€),

budget a kompetentna specialka (1300€)

in za tiste, ki se bojijo asfalta in bodo raje vsak dan nabijali isti trail še soliden trdak (1050€).

*dobavljivost zna biti občuten problem

**druge znamke imajo primerljivo izbiro

 

To so kolesa, ki z lahkoto pomedejo z 10 let staro šaro in so super za rekreativce na budgetu, ki bi radi svoje prvo dostojno kolo. Po nekaj letih pa potem že ugotoviš, če je to šport zate in kateri stil ti odgovarja. Ni treba iz prve zmetati 3k€ (razen za fullyja) ali poslušati lastnika švicarske kolesarske trgovine, da je samo s-works kolo (s katerim se mimogrede svaljka prav tako kot drugi tu).

Nimam pa izkušenj s kolesi za še nižji budget. Navadno so polna bolečih kompromisov.

 

 

tko k je gospod povedal 

drgac niso vsa moja kolesa s works :D 

Povezava do prispevka
Lenkas reče pred 21 minutami:

top, glih takega sm iskal

flatbar gravla s hidravlicnimi zavorami

 

to endurance plavo specialko sta glih na GCN objavla video dans

 

Ce dobis tega endurace Canyona, si zmagu (razn ce te bolj makadam vlece, tm je pol problem clincher zavor, ker ne mors it na dost bolj siroke gume). Mas kolo, ki je super osnova tud za naknadne morebitne nadgradnje, ce se bi pac odlocil za bolj resn financn vlozek v sport. Problem pri kolesih pod 1000 evrov (sploh v zadnjih letih) je tud to, da zarad cenejsih komponent ni tok enostavn sam zamenjat posamezne stvari, ker mas ponavad grupe z 8, 9, ze tezko z 10 prestavami zadi. Ce pa startas s 105ko, pa realno itak ne rabs boljse :P

 

Ce govorim bedarije, me kr popravte :)

uredilo bitje dilar
Povezava do prispevka
dilar reče pred 6 minutami:

 

Ce dobis tega endurace Canyona, si zmagu (razn ce te bolj makadam vlece, tm je pol problem clincher zavor, ker ne mors it na dost bolj siroke gume). Mas kolo, ki je super osnova tud za naknadne morebitne nadgradnje, ce se bi pac odlocil za bolj resn financn vlozek v sport. Problem pri kolesih pod 1000 evrov (sploh v zadnjih letih) je tud to, da zarad cenejsih komponent ni tok enostavn sam zamenjat posamezne stvari, ker mas ponavad grupe z 8, 9, ze tezko z 10 prestavami zadi. Ce pa startas s 105ko, pa realno itak ne rabs boljse :P

 

Ce govorim bedarije, me kr popravte :)

V tega endurance sm se pa js zapicu 

https://www.canyon.com/en-si/road-bikes/endurance-bikes/endurace/cf/endurace-cf-8/2736.html?dwvar_2736_pv_rahmenfarbe=BK%2FBU

 

a ni dobr p/p? Ultegra za 2300e.

Povezava do prispevka
Lenkas reče pred 4 minutami:

kako pa kups canyona? a sam prek spleta?

 

brskam pa vidim da v slolveniji ni nic

 

kaj pa cube?

hyde race, sl road pro, sl road race?

Cube so tut hud p/p

 

https://energijabikes.com/

jih majo ampak itak ni zaloge nikjer. 
 

pa skin tist bike z blatnikom da ne bo svicarja kap ruknla.

uredilo bitje tiesto
Povezava do prispevka
Lenkas reče pred 38 minutami:

top, glih takega sm iskal

flatbar gravla s hidravlicnimi zavorami

Če misliš Roadlite moraš vedet, da ima cestno grupo, ki ima navadno težja razmerja od gravel koles. To je flatbar specialka.

Lenkas reče pred 6 minutami:

kako pa kups canyona? a sam prek spleta?

Preko spleta, ja. To jim že mnoga leta odlično funkcionira.

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 20 minutami:

Vsaj realne cene majo se, hrabri misek je svojga za 3k dobu z rival etap axs 

Povezava do prispevka
gorann reče pred 8 minutami:

Haha ok

 

Ne pozabt da kle ni gasa ko na motorju

In v klanc bos se kako vesel za manjse zobnike spredaj

kaj ma motor kle veze

 

ce sm do zdej fural klance katere furam redno z visjim razmerjem bom pa tut tega z manjsim prezivel

 

za visje klance se pa na motor usedem, nism nor da bom gonu v take hribe k boris :rofl:

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 9 minutami:

@S<3NEC poznas kej to sceno, je sploh mozn kupit al je takoj razprodana zaloga?

Nič. Jaz sem nabavil jeseni 2016. Izven sezone in v čisto drugih časih.  Je pa takrat pisalo "1 na zalogi", sem kliknil in je bil moj. Potem ni bilo zaloge dokler niso izdali novega modela.   Daj se v vrsto in nabavi, ko bo. Canyon ni neka butična firma, da bi lansirali po 10 koles na rundo, zato bi pričakoval, da ti ne bo treba čisto prvo minuto divje klikat.

 

@Tihi Mi53k vozi dokaj novega Canyona, če se ne motim. Mogoče zna več povedat.

Povezava do prispevka
Lenkas reče pred 12 minutami:

kaj ma motor kle veze

 

ce sm do zdej fural klance katere furam redno z visjim razmerjem bom pa tut tega z manjsim prezivel

 

za visje klance se pa na motor usedem, nism nor da bom gonu v take hribe k boris :rofl:

boris gon v manjse hribe kot si mislis, 10% ma max naklon  za vecje gre na ebajk

  • Trol 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
S&lt;3NEC reče pred 23 minutami:

Nič. Jaz sem nabavil jeseni 2016. Izven sezone in v čisto drugih časih.  Je pa takrat pisalo "1 na zalogi", sem kliknil in je bil moj. Potem ni bilo zaloge dokler niso izdali novega modela.   Daj se v vrsto in nabavi, ko bo. Canyon ni neka butična firma, da bi lansirali po 10 koles na rundo, zato bi pričakoval, da ti ne bo treba čisto prvo minuto divje klikat.

 

@Tihi Mi53k vozi dokaj novega Canyona, če se ne motim. Mogoče zna več povedat.


Canyon ma za vsak model in velikost napisano dobavljivost, če ni na zalogi, kdaj se pričakuje nova

 

js sm letos januarja naroču nov model ko je glih vn pršu in je blo vse na zalogi, mislm, da je kr neki časa trajal, da so razprodal

Povezava do prispevka

Razmišljam o nakupu kolesa, ki verjetno ne bo videl več kot 2k km letno. Furam pretežno po asfaltu, rad zarinem v kakšen klanec. Ne goran, ne bom kupoval ebajka.

 

Se mi za takšne potrebe sploh splača ukvarjat z nakupom al pičim v Hervisa in kupim nek treking bajk za 600€?

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...