Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

kak treking model to se ne kupuje vec od kar imas mtb z 29 col gumami. Glej kaj furat gorancunga za 1k na leto. On si je dal se power meter za 1,8wkg

 

Ne kupujes bajka za kolk km bos naredu letno ampak da se bos bolse pelal. 

 

Za dva kupis kaksno specialko fuknes gor gume 28-30 in lahk se mal pogravlas ce ti je zelja.

 ce mas namen kupt bajk za 600e je kes fuknen v kanto ker bos kupu drek

 

za 2k ne dobis ebajka ne se bat da ti bo to predlagal 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 39 minutami:

kak treking model to se ne kupuje vec od kar imas mtb z 29 col gumami. Glej kaj furat gorancunga za 1k na leto. On si je dal se power meter za 1,8wkg

nc nism zastopu

zakva so mtb z 29col>treking?

Boris reče pred 39 minutami:

Ne kupujes bajka za kolk km bos naredu letno ampak da se bos bolse pelal.

ja ampak če ne bom delu 300km tedensko nism tok prpravln plačat ane

Boris reče pred 39 minutami:

Za dva kupis kaksno specialko

ne

Boris reče pred 39 minutami:

za 2k ne dobis ebajka ne se bat da ti bo to predlagal 

ne poznaš ti gorana

Povezava do prispevka

kam peljem (fox) vzmetenje na servis? v sportR k sem kupu pravijo da oni posljejo to nekam v logatec na eno drugo firmo. vzamejo pa 130 za vilce in 90 za shock. tfw k servis kosta vec kot je vredna zadeva fml. fajn bi blo tud da mi popnejo tud 1cmx1cm plastike vredne 20 eur not v shock, ker sem fridge mode.

Povezava do prispevka

ja sam neki shitty vilco servisirat za 120 eur

 

al pa fox 40 s kashimo za 150 

 

je razlika proporcionalno ane.

 

 

 

sicer pa brezveze karkoli o cenah bajkov in komponent. marzochi bomber z2 je kao 600eur dandanes, medtem k sem jaz dal za cel bajk 1900 pred tremi leti. kje je tu racunica? pa da bi to blo vsaj neki dobrega ampak to je kr neki k se zvija pri normalno tezkem cloveku.

 

pol mas pa se shock za 600.

 

najbol bi se splacalo bajk prodat po delih.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 38 minutami:

Šla kot da jo je treba dost pogosto filat al da crkne ker ima preveč ciklov? Kaj uporabljaš en PC / telefon app, jaz sem kr navlečen na Garmin Connect pa ne vem a bi vse importal na Stravo al imajo kaj dobrega svojga?

kup 830 ne kupuj polizdelkov ko en ceh 

Povezava do prispevka

Ma k Garmin zgleda ko ena hofer jajca zraven karooja :D Pa to samo kle v evropi k smo največji peki samo garmina tolčemo ko da je edino čudo na svetu zgruntal kako dela gps.

 

edit: pa menda je Garmin začel škrtart pr GPS čipih od te korona polprevodnike krize, in zdaj že kakšne 2 leti dajejo noter neke bolj kisle, ki hitrej zgubijo signal, so manj točni itd.

Povezava do prispevka
tyne reče pred 2 urama:

nc nism zastopu

zakva so mtb z 29col>treking?

ja ampak če ne bom delu 300km tedensko nism tok prpravln plačat ane

ne

ne poznaš ti gorana

Hei, evo me iz druge teme, lol

Treking bajkov več boljalimanj ni, gravel bajki so zasedli ta segment.

Samo glede na to, da praviš, da bi se vozil po cesti večinoma, imo nabavi raje cestni bajk, torej eno kao specialko z bolj udobno geometrijo. Oprema Sora je super, ta zadnja, 9 prestav, kabli spelani pod ročicami.

29er ti je brezveze za asfalt, tud gravel je brezveze, če se boš samo po asfaltu vozil.

Dosti se je spremenilo, recimo en tak moderen xc mountainbike (včasih je bil xc bajk čist ok opcija tud za makadam in tko, po geometriji) je dandanašnji totalen overkill za tako rabo.

Skratka, kupi si specialko, jaz bi ti priporočal na 9 prestav, ketne poceni, pa s tem ko je Shimano nardil to novo 9-redno Sora grupo bi rekel, da bo to kr nekaj časa ostalo. Itak pa je rezervnih delov za 9 speed ful.

Spredaj pa mogoče na tri, kajpavem, če bi rad mel bolj na easy prestavna razmerja...

 

Material okvirja cenovno ugodno bo najbrž alu, kar je čist ok. Crmo je danes bolj nišna varijanta in temu primerno stane, karbon pa tud nima smisla imo, če bi rad nekaj ugodnega...

Povezava do prispevka
tyne reče pred 4 urami:

Razmišljam o nakupu kolesa, ki verjetno ne bo videl več kot 2k km letno. Furam pretežno po asfaltu, rad zarinem v kakšen klanec. Ne goran, ne bom kupoval ebajka.

 

Se mi za takšne potrebe sploh splača ukvarjat z nakupom al pičim v Hervisa in kupim nek treking bajk za 600€?

 

Kot ti je meho reku kupis da se mas ti fajn nima veze kilometrina

Pa 2k km je kr dost za zacetk, ko ti bo zapasalo bos reku da si se mal zajebal da zakaj nisi boljsega takoj vzel...povej budget

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 56 minutami:

Ma k Garmin zgleda ko ena hofer jajca zraven karooja :D Pa to samo kle v evropi k smo največji peki samo garmina tolčemo ko da je edino čudo na svetu zgruntal kako dela gps.

 

edit: pa menda je Garmin začel škrtart pr GPS čipih od te korona polprevodnike krize, in zdaj že kakšne 2 leti dajejo noter neke bolj kisle, ki hitrej zgubijo signal, so manj točni itd.

Bryton mogoce, majo tud lep stevc 

Baterija baje do 36h 

https://us.eshop.brytonsport.com/collections/gps-cycle-computers/products/cycling-computers-riders800-buy

 

 

 

Drugac pa zakaj bi sou z garmina, vzem 530 pa radar kombo da bos vedu kdaj te medved lovi po hosti

Mas se klosarski wahoo he he khm

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 1 uro:

Ma k Garmin zgleda ko ena hofer jajca zraven karooja :D Pa to samo kle v evropi k smo največji peki samo garmina tolčemo ko da je edino čudo na svetu zgruntal kako dela gps.

 

edit: pa menda je Garmin začel škrtart pr GPS čipih od te korona polprevodnike krize, in zdaj že kakšne 2 leti dajejo noter neke bolj kisle, ki hitrej zgubijo signal, so manj točni itd.

 

Mors vedet da odgovarjaš Borisu 😁

 

1040 garmin je popravil zadeve glede gpsa ampak boš tudi plačal primerno ceno. 

 

Zdaj če že imaš neki od garmina se splača ostati v njihovem Eco sistemu. Karoo ma boljši zaslon kot Garmin modeli, hitrejšo navigacijo, boljši upload map. Edini stvari, ki ga rahlo tepeta je baterija in manjek trening info na njihovi platformi. 

 

Zdaj za prvo dvomim da boš fural 8 plus ur za drugo pa zadevo povežeš s stravo in si resen. 

 

Pa customer support majo zło poglihan. Updati so redno vsaka dva tedna. Evo pa Lance je bil eden prvih investitorjev 😁

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 1 uro:

Hei, evo me iz druge teme, lol

Treking bajkov več boljalimanj ni, gravel bajki so zasedli ta segment.

Samo glede na to, da praviš, da bi se vozil po cesti večinoma, imo nabavi raje cestni bajk, torej eno kao specialko z bolj udobno geometrijo. Oprema Sora je super, ta zadnja, 9 prestav, kabli spelani pod ročicami.

29er ti je brezveze za asfalt, tud gravel je brezveze, če se boš samo po asfaltu vozil.

Dosti se je spremenilo, recimo en tak moderen xc mountainbike (včasih je bil xc bajk čist ok opcija tud za makadam in tko, po geometriji) je dandanašnji totalen overkill za tako rabo.

Skratka, kupi si specialko, jaz bi ti priporočal na 9 prestav, ketne poceni, pa s tem ko je Shimano nardil to novo 9-redno Sora grupo bi rekel, da bo to kr nekaj časa ostalo. Itak pa je rezervnih delov za 9 speed ful.

Spredaj pa mogoče na tri, kajpavem, če bi rad mel bolj na easy prestavna razmerja...

 

Material okvirja cenovno ugodno bo najbrž alu, kar je čist ok. Crmo je danes bolj nišna varijanta in temu primerno stane, karbon pa tud nima smisla imo, če bi rad nekaj ugodnega...

Gravel in cestna so over the budget čist. V treking kategorijah je (še) nekaj ponudbe, ni pa prav pestra. So pa cene znosne.

Zdej sem prišel do ugotovitve, da če ostajam znotraj 3 mestnih zneskov, gledam samo MTB hardtail in treking.

gorann reče pred 1 uro:

Kot ti je meho reku kupis da se mas ti fajn nima veze kilometrina

Pa 2k km je kr dost za zacetk, ko ti bo zapasalo bos reku da si se mal zajebal da zakaj nisi boljsega takoj vzel...povej budget

800€

Ja fajn je, da je fajn kolo, je pa tut fajn ne vreč vreč denarja za nekaj, kar bom uporablju za neko zmerno rekreacijo. Zraven mam še tek, gore in resistance trening, mogoče še plezanje. Ne morem zdej vsega v bicikel vreč.

Povezava do prispevka
gorann reče Pravkar:

Xc trdak in ne glej naprej

itak, najnižja cena v energiji 1.999€

 

če me bo bicikel tok zagrabu, da bom res delu 2k letno, kar dvomim, bom že investiral v kaj boljšega. ATM pa ne, ker v preteklosti kljub drugačnim planom še ni videl >1k letno :blush:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...