Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

strava mi vcasih crasha in pol je vse zgubljeno. sem spreminjal neke nastavitve pa je blo neki cajta okej zdaj pa spet. potem pa dobim samo ravno linijo od tam ko je crashala do tam kjer sem jo ponovno zagnal.

 

daj jaz vsak cetrtek grem. ti naslednjic napisem ZS. zanimivo bi mi blo zamenjat bicikle s tabo pa vidit kolko je razlike, ce si za.

Povezava do prispevka
b4d reče pred 3 urami:

Goran vidis da gremo na cajt tole, ne moremo si privoscit teh par gramov :D

 

Ampak ja, imbus bomo valjda spakirali. Seveda v upanju da gredo moji pedali dol po teh 13ih letih kar so nasraufani :D 

Uf, good luck with that :) jest sm zadnjič na cestaku menjal pedala po osmih letih, pa sm se kr fino najebal, tud približno ni šlo samo s ključem, ampak sem moral nabiti na ključ še eno meter in pol dolgo štango da sem dobil dost sile. 

Povezava do prispevka

@Tihi Mi53k Včer sm baredu podobno turco kot ti iz Mojstrane do Bleda pa nazaj. Nisi povedal, da se faking zaletiš v zid za tist zadn klanc prot Mojstrani, gre takoj na 18% :D Drgac pa fajn turca, sm mev najprej plan it naprej do Bohinja, sam mi je časa zmanjkal, pa pomoje bi bil tud cist crknen po 100 km.

 

 

B7DA463B-AFE3-4230-B773-8CC10EF427F1.jpeg

 

3F6F7562-EBC8-4EAC-B49D-1BD929C3FD34.jpeg

 

52A8ACBF-EBC8-47FD-A8B0-A67443348888.png

 

5799878B-F19F-467A-9ED6-8F6B27F3224F.png

 

23807212-37AC-4C04-96BD-C6A958751B88.png

 

4EA609FA-D48D-42AA-964D-EDA997D1D424.MOV

uredilo bitje dilar
Povezava do prispevka
dilar reče pred 39 minutami:

@Tihi Mi53k Včer sm baredu podobno turco kot ti iz Mojstrane do Bleda pa nazaj. Nisi povedal, da se faking zaletiš v zid za tist zadn klanc prot Mojstrani, gre takoj na 18% :D Drgac pa fajn turca, sm mev najprej plan it naprej do Bohinja, sam mi je časa zmanjkal, pa pomoje bi bil tud cist crknen po 100 km.

 

 

B7DA463B-AFE3-4230-B773-8CC10EF427F1.jpeg

 

3F6F7562-EBC8-4EAC-B49D-1BD929C3FD34.jpeg

 

52A8ACBF-EBC8-47FD-A8B0-A67443348888.png

 

5799878B-F19F-467A-9ED6-8F6B27F3224F.png

 

23807212-37AC-4C04-96BD-C6A958751B88.png

 

4EA609FA-D48D-42AA-964D-EDA997D1D424.MOV 29 MB · 0 downloads


ha, ha, ja zadn klanček je za piko na i

 

a si šu po levi al po desni (mim gostilne P’snak)?

Povezava do prispevka
Tihi Mi53k reče pred 2 minutama:


ha, ha, ja zadn klanček je za piko na i

 

a si šu po levi al po desni (mim gostilne P’snak)?

 

mim te gostilne sm šov ja, sm se mogu kr mal psihično pripravt pred tistim klancem, itak na prvih 200 m skor crknu in lih takrat me prehiti en dedek na e-kolesu. Mi je še eno cheeky najavo spustu v stilu: "hehe, a bo šlo? tole bomo pa že zborbal" Jst pa koncentrirov vs kisik v noge, da bi prlezu z 32 zobnikom klanc:D  Na srečo je dost kratek klanc, sm  mislu, da tm k se zgliha gor, da je sam intermezzo pred naslednjim vzponom, je bil pa že spust. Je pa epic spust pol prot Mojstrani, ful dobr leti :avadodo:

Povezava do prispevka
dilar reče pred 24 minutami:

 

mim te gostilne sm šov ja, sm se mogu kr mal psihično pripravt pred tistim klancem, itak na prvih 200 m skor crknu in lih takrat me prehiti en dedek na e-kolesu. Mi je še eno cheeky najavo spustu v stilu: "hehe, a bo šlo? tole bomo pa že zborbal" Jst pa koncentrirov vs kisik v noge, da bi prlezu z 32 zobnikom klanc:D  Na srečo je dost kratek klanc, sm  mislu, da tm k se zgliha gor, da je sam intermezzo pred naslednjim vzponom, je bil pa že spust. Je pa epic spust pol prot Mojstrani, ful dobr leti :avadodo:


js sm šu po levi, je klanček raven, brez ovinkov pa po mojem še krajši

 

sam prideš pač na isto višino tko da to pomen samo eno 😅

Povezava do prispevka
Tihi Mi53k reče pred 1 uro:


js sm šu po levi, je klanček raven, brez ovinkov pa po mojem še krajši

 

sam prideš pač na isto višino tko da to pomen samo eno 😅

 

Po naklonu zgleda mal bolj človeški :D, tle ko sem jaz šel je en uvinek, pizda, ko sm mogu it čist na levo stran ceste, da sem ga uspel zvozit. Mi je pa Komoot tud fajn spelov, v smeri proti Bledu me je čez nek naselje spelov, ko sem se tud zaletel v tak klanc, čist nepričakovan, da sm bil čist v napačni prestavi, in sem prov mogu obrnit, pa štartat še enkrat. Valda sem se mojstr, zravn še zložu v en makadam, k so ble tok velke skale. Pol me je pa nazaj grede še v eno slepo ulco spelal prot eni fabrki :D

Povezava do prispevka
gorančuga reče pred 8 minutami:

dej si 36 zobnik gor zadaj, jest brez tega ne vem ce bi sploh kam prilezel:lol:

 

 

 

Ah ne kaj, bom pač natreniral mal pa bo šlo :) Sm se pa zdejle spomnu, da so se mi pol na spustu do Mojstrane dobesedno tresle noge od napora v klanc predtem :D Verjetno bi mogu kej hrane pojest na poti, sm si šele pol v Mojstrani ob parkingu prvošču sladoled :)

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 25 minutami:

Čak Goran, teb ni blo treba dajat daljše kletke gor za 36 kaseto?

ne, se ketne nism daljse dajal, privzeto je 32 kaseta gor, sej ma dilar isti bajk kot jest

 

malce je blo treba odmaknit menjalnik nazaj, pa treba merkat da ne krizas prevec ketne k mal naspona menjalnik sam se zmerj ma lufta dost 

Povezava do prispevka
dilar reče pred 23 minutami:

 

Ah ne kaj, bom pač natreniral mal pa bo šlo :) Sm se pa zdejle spomnu, da so se mi pol na spustu do Mojstrane dobesedno tresle noge od napora v klanc predtem :D Verjetno bi mogu kej hrane pojest na poti, sm si šele pol v Mojstrani ob parkingu prvošču sladoled :)

sej pr tvojih kilah bos kmalu 28 max uporabljal, 32 je res za mene in podobne hehe

 

ja filanje s hrano je zelo pomembno na kolesu, naj bi vsako urco voznje 60g oh pojedel, kaksna tablica ma 30g, banana je boljs

ce si prej jedel pred voznjo ne rabis takoj vmes jest, lahk urco pa pol pocakas pa potem zacnes mal jest vmes, pa pol litra tekocine na urco najmanj, na vrocini se vec

 

Povezava do prispevka

ne morm manjsih dat (so samo dragi) 

https://absoluteblack.cc/oval-road-chainrings-30-46-and-32-48-for-110-4bcd/  192eur za dva zobnika pa sraufki ki pasejo pol na ultegrino gonilko gor

 

sem ze gledal za 46/30 gonilko pa shimano nima za road, edino grx ma sam pa pol kao prednji menjalnik ne pase spet

 

sem pa zadnjic vidu na enmu gravelu praxis 46 30 gonilko in navaden 105 prednji menjalnik

 

edit: ni bla 46 30 ampak 48 32

 

 

Povezava do prispevka

Jaz sem šel iz 34-50 na 32-48, kaseta je 11-32. IMO je bila do zdaj moja najpogosteje uporabljena kombinacija največji zobnik zadaj in največji spredaj. Dva zoba manj mi data ravno dovolj ekstra prostora, da zvozim bolj strme klance z večjo kadenco in več udobja. Pa ker je to tehnično moj prvi "upgrade" kolesa odkar ga imam (no OK, sedež sem menjal) sem si pač privoščil :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...