Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Jake the Mess reče pred 1 uro:

A si v vojski zaposlen? 

 

Nisem, si pa rad pustim odprte možnosti :lol:

 

Je pa tole drugače zelo primerno poimenovana "Hunter green" barva, ki je trenutno edina možnost za Visto.

Še dobro, da živim na periferiji, se zelo lepo zlije z okolico. Samo upam, da me ne bo kdo povozil :lol: 

 

Boris reče pred 1 uro:

hud k svinja samo menjaj diske na dura ace ker teli ultegra so kriminal kolk so grdi. Kaj se pa s pedali dogaja? 

 

Če bi šlo vse po načrtih, bi imel namontirane AbsoluteBlack rotorje (in ploščice) ampak ker jih niso uspeli spravit skupaj "do roka", sem na hitro pobasal Ultegro. Mi je pa zdaj žal da nisem res stegnil do Dura Ace/XTR, ker tale srebrna res ven tolče. Ampak dobro, sej je potrošna roba, ob priliki že zamenjam. Itak bi rad dal gor tudi AbsoluteBlack ovale, ko se pojavijo za 12-redne menjalnike. 

 

Na Speedplay sem pa presedlal ker je bil to svoj čas edini sistem, ki je ponujal dokaj elegantno rešitev, če si želel blokeje spravit bolj nazaj proti peti, kar je z mojimi defektnimi stopali žal nuja. Itak sem kmalu zatem naletel na neko švicarsko firmo, ki dela adapterje za vse bolj priljubljene sisteme. Je kar je, sicer pa tudi Speedplayu načeloma ne fali kaj dosti :) 

 

Mimogrede, a to mate službenega Wranglerja? :D 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Da Rubicon. Drgac za sluzbenega mamo tegale da se trajbamo v bajkparke kupli smo ga kao da bomo kdaj peljali kak bajk do stranke 🤣

ce rabs kej od absolute black pod nujno ti lahko tudi kst narocim. Jst sm zdej glih dal gor pakne in odlicno grizejo. 
 

meni tudi zobniki od ultegre niso vsec sam jst sm mal modificiral rotorjeve carbonske in so tiptop ovalne

496CD8E0-7589-429F-84C6-2DE103371D1B.jpeg

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 36 minutami:

Hud @erted45 sam kok je to velikost okvirja? Ker zgleda ogroomn:D

 

58 :) 

Imam pa dokaj zajeban fit, na račun dolgih nog in kratkega trupa ne toleriram agresivnih položajev - pridem preveč raztegnjen in me začne boleti križ. Zato pa tudi Vista. Pa ker se itak svaljkam mi je prioriteta udobje. Še tako ima cel kup podložk pod fajfo (še čudno, da jih nisem slišal :lol:), slednja pa je dolga zgolj 90 mm.

Me je pa premagala radovednost in sem zadevo obesil na vago čeprav nisem nek grozen weight weenie. Sem bil pa kljub temu (pozitivno) presenečen nad rezultatom - 7,8 kg. 

 

Boris reče pred 35 minutami:

Da Rubicon. Drgac za sluzbenega mamo tegale da se trajbamo v bajkparke kupli smo ga kao da bomo kdaj peljali kak bajk do stranke 🤣

ce rabs kej od absolute black pod nujno ti lahko tudi kst narocim. Jst sm zdej glih dal gor pakne in odlicno grizejo. 
 

meni tudi zobniki od ultegre niso vsec sam jst sm mal modificiral rotorjeve carbonske in so tiptop ovalne

496CD8E0-7589-429F-84C6-2DE103371D1B.jpeg

 

Dobro imate tole floto, tistega Wranglerja vam kar malo zavidam. Kolesari in kombiji pa itak pašejo kot ata na mamo :D 

 

Glede AB robe pa mi trenutno ne fali kaj dosti, oz. pač čakam da dajo ven rotorje in ovale. Me pa veseli, da so pakne OK. Mogoče me prime še napad in dam gor še OSPW kletko, ali pa tisti Berk sedež, ki mi ga je ponujal Fonda (moram zadihat in pomislit, da ni bil tako grozno udoben, samo uuuuu, sexy carbon pa Made in Slovenia :lol:)

Povezava do prispevka

Ma s sedeži nimam namena nekaj komplicirat - od vseh, ki sva jih sprobala s Fondo, mi je najbolj sedel tale Fizik, ki je trenutno gor našraufan in tega sem vzel. 

 

Optimizirali pa že še bomo, zaenkrat se bom pa raje probal osredotočit na kilometre :D 

Povezava do prispevka

verjetno v slo ni tega sam mi mamo do 10k zavarovanje cca 260.- letno in krijejo tudi skodo ce fuknes in polomis. Pri kraji ti krijejo 100% vrednost novega kolesa oz ce ni vec starega modela ti placajo za aktualni model. K sm vprasu kaj pa za bajke od 15 -17k. Je reku nej grem delat zavarovanje za avto :D

Lahko pa to zavarovanje uporabis za katerokoli kolo k si lastis oz imas racun na svoje ime 

Povezava do prispevka
b4d reče pred 3 urami:

@erted45 Lep! A poves kaj vec o tem zavarovanju za kaj gre? Kasko, odgovornost, kraja,... Nazadnje sem videl eno ponudbo za kasko bicikla pa je blo 370eur na leto :D

 

Hvala :)


Zavarovanje pa kolikor razumem je vse od naštetega:

 

Spoiler

image.png.0dddfa20e721524335a612a8001d7f49.png

 

Kasko je pa pač tipičen:

 

Spoiler

image.png.102dfb0d639dcfa786db65278c178071.png

 

Koliko bo to zneslo ti povem pa čim jim to uspe naračunat :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...