Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Preprosto treba je spremenit zakonodajo. 
meni kmet lepo nardi vrata k se pelem z bajkom cez njehovo njivo med kravami. Ker mu zakon tako narekuje. Janezi pa zice na visini vratov

zato tudi bike mtb turizem ne bo nikoli zazivel ker se take ljudi kot salehar ubija z zakonodajo. 
 

 

 

C55D02C0-9072-46F0-8E34-33BD4515829D.jpeg

Povezava do prispevka
Boris reče pred 3 minutami:

nasponu menjalnik u 3pm

To je vse po ISO. Nekako mora hendlat 9-42. Bi pa, upoštevajoč tvoj guidebook za slikanje, verjetno moral prestaviti v nižjo :(

 

erted45 reče pred 2 minutama:

Hud! :)

 

Mene je Ekar resno rajcal ampak sem se pustil pustil pregovorit in vzel Ultegro :lol:

Jaz sem se čisto nerazumno zapičil v 1x in sploh nisem dosti gledal Ultegre in SRAM alternativ, čeprav bi bila elektronska grupa verjetno bolj preprosta za uporabljat in vzdrževat. Nastavit Ekarja, da ne šklopota in lepo prestavlja očitno ne bo popolnoma trivialno.
Povezava do prispevka
Boris reče pred 13 urami:

Preprosto treba je spremenit zakonodajo. 
meni kmet lepo nardi vrata k se pelem z bajkom cez njehovo njivo med kravami. Ker mu zakon tako narekuje. Janezi pa zice na visini vratov

zato tudi bike mtb turizem ne bo nikoli zazivel ker se take ljudi kot salehar ubija z zakonodajo. 
 

 

 

C55D02C0-9072-46F0-8E34-33BD4515829D.jpeg

Men v mojih koncih nikol nihče ne teži, kaj grem čez njegovo parcelo, še povejo mi, kje moram it, da pridem do kake točke, če ne vem kam it. Se pa strinjam, banana republika Slovrnija ima tako gnilo zakonodajo, ki prepoveduje gorsko kolesarjenje. Namesto, da bi vspodbujali turizem, ga zatirajo. Isto, kot je blo v Planici. Kr Gora in okolica so nabili cene, da so gosti raje šliv Italiko in Avstrijo, hoteli pri nas pa skoraj prazni.

Povezava do prispevka

Ima kdo kaksne SPD MTB cevlje za priporocat, taksne da se da bolj hodit v njih ne XC dirkat.

 

Situacija je namrec sledeca, pozimi sem fural Shimano MW7 in je kar lepo za hodit po neprevoznih delih pa v ostarijo normalno na WC. Poleg tega sem videl zdej spet ko sem Sidi obul, da takoj pades v nek dirkaski ritem in nonstop pritiskas.

 

Torej iscem nek robusten bolj trail tek orientiran spd cevelj, najraje BOA ali kak drug kliker (ne vezalke ali velcro) da grem z gospodicno na izlet in mora ok zgledat v MTB hlacah :D

 

Zaenkrat sem nasel:

Sidi MTB Turbo

Shimano EX700 ali EX700GTX

Pearl izumi X-alp summit

 

Izkusnje, kaksna druga firma oziroma model za pogledat?

Povezava do prispevka

Rekreativec is back: zamenjal sem širok sedež s tistim, ki je bil pač gor, fizik firma, madona po 40 min rit trpi... verjetno se enostavno moram navadit. Je pa boljše ker nikjer koža ne drgne ob sedež, dejansko sedim na kosteh, in tudi nobene sile ni na tisti del med ritjo in jajci, kar je zih dobro. Tako da fizik ostane. Še vedno pa bi rad manj teže na rokah, premaknem sedež bolj naprej? imam še kaksna 2cm lufta. Sedež imam tudi reees skoraj vodoravno mogoče je malenkost nagnjen naprej, ampak nič ne drsim po njem naprej. 

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 1 uro:

 

S cim se je tebi tale revez tako zameril :lol:

 

Se je pa nacudil Fidlocku, prvic videl :)

Ma sej se mi ni glih zameril, sam ne vem a dela fitting a ma trgovino. Pa vse kar ni factor je krš, factor je pa bomba kr ma razvoj zraven fabrke, for reasons k si sam njemu res jasni. Ni važen kok stane, ti bo pa 5x povedal za vsak bajk k ga ma kok je vreden :D Tko mal je promo lajna.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 12 minutami:

Ma sej se mi ni glih zameril, sam ne vem a dela fitting a ma trgovino. Pa vse kar ni factor je krš, factor je pa bomba kr ma razvoj zraven fabrke, for reasons k si sam njemu res jasni. Ni važen kok stane, ti bo pa 5x povedal za vsak bajk k ga ma kok je vreden :D Tko mal je promo lajna.

 

To sem pa tudi jaz opazil ja, neusmiljen je s tem Factorjem. Do te mere, da se res vprašaš, a mu kaj plačujejo.

Sem šel k njemu na posvet za izbiro novega bajka s seznamom nekih 13 koles, znamke pač od A do Ž in ja, nič mu ni pasalo razen pogojno Giant.

Ampak dobro, osebno nimam izkušenj niti zvestobe nobeni znamki, pa tudi kolikor sem gledal / spraševal Factorje kar pohvalijo. Nadgradnja bi pa itak bila ne glede na to, kaj bi vzel, ker je stari Cube res dinozaver. Edino kar me še vedno srbi je kak custom okvir, po možnosti iz titana, npr. Moots. Po ceni namreč ne bi dosti odstopal.

 

Sem pa z njegovim fittingom zelo zadovoljen.

Povezava do prispevka

Mene ta zamegljena meja med storitvijo in prodajo na polno odvrača, ker se ne morem znebiti občutka, da bo prevladala neka pristranskost v prid prodaje. Sploh ne dvomim, da je @erted45 sedaj super opasan na kolo, ampak je spotoma končal s Factor okvirjem in govori o AB komponentah. Ob tem težko verjamem, da fitter od tega ni (ali ne bo) imel neposredne koristi.

 

Je pa seveda čisto možno, da bi bil tudi nekdo kot sem jaz, ki se je pripravljen igrati le s položajem sedeža, cleatov in mogoče kako podložko za slednje, deležen popolnoma enakovredne obravnave.

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 2 urama:

Mene ta zamegljena meja med storitvijo in prodajo na polno odvrača, ker se ne morem znebiti občutka, da bo prevladala neka pristranskost v prid prodaje. Sploh ne dvomim, da je @erted45 sedaj super opasan na kolo, ampak je spotoma končal s Factor okvirjem in govori o AB komponentah. Ob tem težko verjamem, da fitter od tega ni (ali ne bo) imel neposredne koristi.

 

Je pa seveda čisto možno, da bi bil tudi nekdo kot sem jaz, ki se je pripravljen igrati le s položajem sedeža, cleatov in mogoče kako podložko za slednje, deležen popolnoma enakovredne obravnave.

 

Sej za AB se ve, da je Fonda udeležen pri razvoju al neki? Vem, da se je Fonda neki s Hambinijem dopisoval kot predstavnik AB, ko je zdisal njihov OSPW.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 7 urami:

 

Hajvan reče pred 7 urami:

CrankBrothers Mallet Speedlace

Na bike discount jih maš trenutno znižane na 110€. Preverjeno super mtb čevelj. 

 

Scott moram se enkrat pogledat, ker mi nobeni niso bili iz prve. Cranki dodani na shortlisto. Hvala.

 

Pa danes me je necak naredil ponosnega v Extreme vitalu, gremo iskat nek poceni stranski nosilec za bidone in potem mulc na blagajni tam zadaj vidi Absolute Black veriznike. Oilslick, cel navdusen, sem reku da ko bo 10k visincev naredu da dobi, prodajalec se je kr smejal :D

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...