Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Kolikor sem gledal ima precej Fulcrum obročev isti sistem kot Shimano - cup and cone, kar se, če prav zastopim, ne da enostavno menjat (so obroči ležaja dejansko del pesta).

 

Ma sej na koncu sem prebrskal vse možne feltne, pa so se mi tisti DT zdeli allround še najboljši. Širok kanal, dobra pesta, relativno nizka cena glede na kaj dobiš. Ajde, ne bi se branil, če bi bili hookless ampak bo že. To je tudi eden izmed razlogov, zakaj sem gledal 303 Firecrest, všeč so mi tudi Fulcrum Racing Zero / Speed 25.

Povezava do prispevka
Boris reče pred 5 minutami:

drage v 3pm

to mas na gravel bajku? 

 

1670 eur komplet nove v trgovini.

To bo šlo na nov road bike, za katerega mi trenutno manjka samo še frameset. Plan je Factor Vista, če se ne bom premislil (delno ker mi je grda delno pa ker je draga u 3 pm ampak res pa ustreza vsem mojim željam).

 

EDIT: to je lanska cena, letos so jih podražali tako da sem dal 1720.

Povezava do prispevka

meni je dalo tam ceno 3200 vidim da pri nas so 2500 full price 

factor je postal k jebena rapha 

 

je hud brand overall. Si se resu k si vzel dtswiss felge ker blak ink so kr jebene za servisirat oz vsak rezervni del k rabs lahko dobis sam pr njih. Smo se nacakali da smo dobili sram racno pa se da ti o ceni ne govorim. Tlacjo vsepovsod ceramic speed 

 

Povezava do prispevka

Ma Black Inc mi je tipson v Ljubljani ponujal zraven frameseta ampak je hotel samo za feltne 2700. Saj verjamem, da so vrhunska roba, ampak da so pa vredne 1k več kot tiste DT me boš pa težko prepričal. Pa še DT sem plačal toliko ker sem vzel pri lokalnem bike shop s.p.-jevcu, če bi hotel klošarit pa naročil iz Nemčije bi jih dobil še za kakšnega stotaka ali dva ceneje.

 

Vista frameset je pa tudi drag u 3pm, 5k eur ampak dobiš zraven barstem ker ima itak nek svoj dizajn vilice in ne paše gor nič drugega. Pa zraven pride itak ceramicspeed BB. Tako je v igri še LS, problem pri katerem je pa da je to pač gravel bajk, kar je malo BV kupovat zato, da se bom vozil po asfaltu.

Problem je, da je tovrstnih framesetov, ki bi bili osredotočeni izključno na udobje, zelo malo. Mogoče kak Spec Roubaix ali pa Trek Domane, ampak to ima vse podobno, če ne celo višjo ceno kot Factor.

Povezava do prispevka

nevem kako je pr visti sam pr ostalih road frejmih jst vsem k vzamejo svetujem da se dobro pomerijo pr kakem fiterju in pol narocimo frejm. Jst narocam direkt pr anglezih in je treba izpolnit obrazec mer da pol oni sestavijo bajk. 

Frend fura v coloradu vse gravel fure cestne z roubaixom in je imo bomba bajk

Cena je pa isti kurac k factor sam pac nebos dobu tolk lajkov na IG ju kot ce bo factor gor. Lahko se resis z rapha majcko

 

 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 25 minutami:

nevem kako je pr visti sam pr ostalih road frejmih jst vsem k vzamejo svetujem da se dobro pomerijo pr kakem fiterju in pol narocimo frejm. Jst narocam direkt pr anglezih in je treba izpolnit obrazec mer da pol oni sestavijo bajk. 

Frend fura v coloradu vse gravel fure cestne z roubaixom in je imo bomba bajk

Cena je pa isti kurac k factor sam pac nebos dobu tolk lajkov na IG ju kot ce bo factor gor. Lahko se resis z rapha majcko

 

 

 

Itak, sej to je vse v sodelovanju s fitterjem, on mi je tudi predlagal Factorja / Visto in pokazal svojega O2 VAM in LS (je menda Šime pravilno uganil, da me bo napeljeval na Factorja :lol:). Ni šans da kupim na blef, sploh ker mi je glavna prioriteta udobje. Pa tisti njegov LS, ajme meni, se tolčem po glavi da ga nisem prijel za besedo ko je rekel da se lahko grem peljat.

 

Cene so pa tudi vse tam tam ja. Tale s.p.-jevec, ki mi je zrihtal DT feltne in Ultegro mi je ponujal Bianchi Infinito okvir za 3200, če bi še malo klošaril pri fajfi, balanci in BB bi lahko prišparal kakega tisočaka. Samo imam občutek, da ne bi dobil bajka istega ranga.

 

S<3NEC reče pred 12 minutami:

@erted45 kako to, da si se odločil sestavit svoj bajk?

Jaz imam podobno željo, ampak sem ugotovil, da lahko približno dosežem p/p sestavljenih bajkov izključno z uporabo kitajskega okvirja. Po možnosti še kitajskih obročev.

 

Ma to sem že nekaj časa gledal v to smer, dokončno me je napeljal pa fitter. Delno ker, kot sem napisal zgoraj, mi je največja prioriteta udobje (na trenutem bajku me muči križ pa po teh cestah se pelješ kot da bi letel po štengah) in ker si prilagodim vse svojim potrebam. Delno pa ker lahko. Pa ker ne menjam bajkov vsake 5 min, trenutnega Cube-a furam že 7 let.

Dejansko od sestavljenih bajkov niti nisem našel ničesar, kar bi mi sedlo in odgovarjalo po komponentah in geometriji, še najbližje je prišel Giant Defy. Pa še tisti je imel npr. širšo balanco, daljšo fajfo in daljšo gonilko kot sva izbrala s fitterjem. Da greš pa na novem bajku iz prve polovico komponent menjat se mi pa tudi zdi glupost.

 

Dosti me je rajcal recimo Cube Agree, Dura Ace Di2 groupseta in Mavic karbon feltne za 5700 eur, ampak ima zame 3cm prenizek stack. Lahko bi naročil in upal, da pride s 3 cm podložkami pod fajfo ali pa jebal ježa in menjal cel barstem, ker je itak vse integrirano.

 

Povezava do prispevka

@erted45 sliši se kot dober razlog. Jaz zaenkrat nimam takih težav. Mogoče si pa sestavim nekaj, kar mi jih bo povzročalo x.x

 

@Boris nekateri kitajski proizvajalci so si naredili kar solidno ime in ljudje ne poročajo ravno, da bi se jim okvirji kar lomili pod nogami. Saj bi jaz tudi z veseljem kupil kak zahodnjaški brand, ampak pri 4-5k€ za okvir pač zame ni računice. Dam lahko toliko za zelo spodobnega Canyona.

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 4 minutami:

@erted45 sliši se kot dober razlog. Jaz zaenkrat nimam takih težav. Mogoče si pa sestavim nekaj, kar mi jih bo povzročalo x.x

 

@Boris nekateri kitajski proizvajalci so si naredili kar solidno ime in ljudje ne poročajo ravno, da bi se jim okvirji kar lomili pod nogami. Saj bi jaz tudi z veseljem kupil kak zahodnjaški brand, ampak pri 4-5k€ za okvir pač zame ni računice. Dam lahko toliko za zelo spodobnega Canyona.

 

Ma če nimaš nobenih težav potem aleluja, ti samo vozi. Pa če dobiš bajk, kjer ti geometrija in komponente sedejo.

Jaz sem še šel spraševat, če se da pri teh bajkih ala Cube, Giant ipd. spreminjat komponente v smislu dolžina fajfe, širina balance. Ali pa če ti vsaj lahko dobavijo bajk da si sam odžagaš vilico na svojo dolžino. Bukselj naivni :lol:

 

Boris reče pred 2 minutama:

da

7700 felge pa frejm. Zdej je cena verjetno ze sla gor za jurja imo 

 

Pa dobro, če računaš da so samo feltne švoh 3 jurje še ni tako hudo :lol:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...