Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Danes sem še dokupil par stvari, ki jih rabim če mi spusti guma, pumpo, 2 zračnici, orodje za menjavo, flike in dobil sem še spotoma en plašč znižan iz 58e na 9.9 itak stara zaloga in neobičajna dimenzija (650x23C) sem ga uzel za rezervo čeprav imam nove plašče gor, imbuse pa imam doma, tako da če kaj manjšega crkne lahko popravim da pridem do doma. Kupil sem tudi prednjo in zadnjo luč, za varnost če me kje dobi slabo vreme je sploh zadnja obvezna. Glede teže kolesa in orodja ne razmišljam, dokler kolesarim kot vikend rekreativec mislim da ni logično zmetati goro denarja v stvari, ki jih jaz ne morem izkoristiti, če bom kdaj imel dovolj kondicije in moči in bod delal bistveno več km potem pa bom menjal kolo in opremo. Itak imam 92kg na 183višine tako da imam tukaj še dosti rezerve ;)

Par 50k sem letos že naredil, ciljam pa kmalu na prvo 100ko, malo se mi mora še rit utrdit pa bo. Imam v svoji okolici še precej neraziskanih cest :)

Sem pa vprašal na servisu, če je smiselno na novo namazati vse ležaje, glede na to da kolo staro 25 let ampak ima manj kot 3000km, pa je seveda rekel da je dosti dela, sam pa nisem prepričan ali bi šel v to, vse se vrti zelo lepo in nikjer nič ne pušča...

Par slik "orodja" ter teh starih jajc :)

 

340564986_883718329393485_16785596298593

341521308_1172309993468488_3614491432689

340592832_1014866766600537_3074194861348

341184257_770779604357563_71074172698607

 

 

uredilo bitje doz
  • Račka +1 7
  • Na jagodo +1 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka

Oboje.

 

Problem je da zdej ko ima 840 gumbe, 540 nima vec smisla. Reviewi pravijo da je premikanje z gumbi precej slabse kakor na 530 in posledicno vse skupaj bolj meh izpade.

Je pa res da najvec kar sem manevriral je bilo pri izdelavi posameznih prikaznih zaslonov, to se da sedaj v aplikaciji naredit, tako da mogoce spet ni tako slabo.

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka
b4d reče Dne, 13. 4. 2023 at 9:17:

Kej ste ze narocili nove Garmine 840?

Super da ima gumbe, solar se mi zdi brezveze (sploh za MTB), bezel je prevelik (posledica solar), se vedno precej nikakva resolucija, ne vem no, pricakoval sem vsaj malo vec. Ampak Garmin lepo fura svoj primat na trgu in ne rabi nekih velikih inovacij.

 

540 je pa pomojem sploh brezveze kupovat.

Dej mi zrihtaj sparka ugodno

Povezava do prispevka

Kere zracnice rabim nabavt za specialko 28 mm? V cem je fora ventila 40 al 60 mm?

 

itq ni bas neke izbire

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/schwalbe-zracnica-28inch-treking-cestna-p-492.html
 

al to

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/schwalbe-zracnica-28inch-treking-cestna-p-744.html
 

verjetn je 60mm ventil za visoke feltne, 40 mm pa za nas koclerje?

 

also, ka uporabljate za snet plasc dol, ce vam razfuka zracnico? Baje je peklensko to menjat na specialki.


 

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 2 urama:

Kere zracnice rabim nabavt za specialko 28 mm? V cem je fora ventila 40 al 60 mm?

 

itq ni bas neke izbire

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/schwalbe-zracnica-28inch-treking-cestna-p-492.html
 

al to

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/schwalbe-zracnica-28inch-treking-cestna-p-744.html
 

verjetn je 60mm ventil za visoke feltne, 40 mm pa za nas koclerje?

 

also, ka uporabljate za snet plasc dol, ce vam razfuka zracnico? Baje je peklensko to menjat na specialki.


 

Za 28mm plasc jest dam zracnice ki so do 25mm, dost tanjse in lazje so itak se to ne raztegne tolk notr v plascu

 

Dol ni problem snet plasca, tezje je nazaj spravt, fajn je da bi kr z roko obe strani plasca spravil nazaj notri za rob feltne, da ne uporabaljas pajsrckov, ker komot preluknjas zracnico

Pajsrcke za dol, za nazaj pa z rokam  ce gre

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...