Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

tiesto reče pred 9 minutami:

Js tut nimam neke zelje se nakrkat na 4+ur dolgi voznji, se raj sparam ko koncam pa pol nalovdam. Ajde vmes kaka kava pa cockta sam to je pa to. Drugac pa itq zivim od frutabel pa isostar praska :D

Men je na daljsi turci, to je okol 150km+, pica ali kaj podobnega cist ok, mors vedt da je to 6h+ furanja

Tolk gledas da ni premastna hrana, da te ne zabije cist

 

Jaz pa @Tihi Mi53k vsakic pico pojeva ko greva kam, pa mislim da nbenmu se ni skodilo

 

 

Povezava do prispevka
Undead reče pred 13 urami:

Pa koga to briga? Mogoče profija al pa Borisa, amaterjev al pa Gorca zihr ne.

če se prav spomnim ene tvoje slike že dlje časa nazaj, kosmat v nekih hribih v zen stanju, kaj se je zgodilo da si postal tako agresiven in živčen?  ženske ali služba?

uredilo bitje doz
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Evo sem si rekel da bom spucal zobnike in ketno. No po urci in pol sem nekako na sredini... Zadevo ssm zaključil ker potrebujem drugačno orodje, predvsem kakšno zelo trdo krtačo in olje za kolesarske ketnce, zaenkrat imam samo olje ki je za ketnce od motorjev, in je tak lepljiv kot prasica in vleče nase svinjarijo. Tako da za kakšen mesec bo takole, potem pa še 1x razdrem in bolje očistim. Zajebano za spucat kot svinja, pa nimam orodja da bi lahko kaseto vzel dol in namočil... U glavnem uporabil sem Mafrasol industrijski razmaščevalec, ter za finish All purpse cleaner od gyeona. Na novo sem namazal vse kar se namazati da, ketno sem dobro posušil in potem z sprejem našprical vsak člen posebej da je olje prišlo notri v sredico, upam 🤣 Pizda s kolesom več dela kot z avto...  Wap bi zelo olajšal delo, ampak res ne bi rad spravil razmascevalca ali vode v ležaje... 

IMG_20230602_082502.jpg

IMG_20230602_091232.jpg

IMG_20230602_084714.jpg

IMG_20230602_075244.jpg

IMG_20230602_065920.jpg

IMG_20230602_065906.jpg

IMG_20230602_065714.jpg

IMG_20230602_065513.jpg

IMG_20230602_065454.jpg

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

Ni problema ampak zastonj ga ne dam 🤣 Pač zaenkrat kaj dosti boljsega ne rabim, če kupim kolo za 500e bo slabši kot tale, če  kupim takega za 5k pa ga ne morem izkoristiti. Pa itak moja strast so avti raje tja denar zgonim 🤣🤣

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

Sem običen rekreativec, ki gre na kolo zaradi zdravja 🤣 Namesto da se delate norca iz začetnika bi bolj pričakoval kakšne nasvete, v stilu uporabi to olje dobiš tam in tam je poceni in dobro, ali daj preverit kako obrabljena je ketnica... Delaj take in take intervale. Ampak to vem že dolgo da ta forum ni namenjem temu 🤣  Oz mogoče niste taki profiji kot se kdo smatra 🤣

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
doz reče pred 57 minutami:

Sem običen rekreativec, ki gre na kolo zaradi zdravja 🤣 Namesto da se delate norca iz začetnika bi bolj pričakoval kakšne nasvete, v stilu uporabi to olje dobiš tam in tam je poceni in dobro, ali daj preverit kako obrabljena je ketnica... Delaj take in take intervale. Ampak to vem že dolgo da ta forum ni namenjem temu 🤣  Oz mogoče niste taki profiji kot se kdo smatra 🤣


za začetek, na ketno se ne daje več olja ampak se jo voska (ni isti vosek k za avto

Povezava do prispevka
Tihi Mi53k reče pred 28 minutami:


za začetek, na ketno se ne daje več olja ampak se jo voska (ni isti vosek k za avto

bom malo pogledal okoli tega, če bi imel kakšno orenk kolo ne rečem, ampak smatram da je to predrago za te stare jajca 🤣

Povezava do prispevka

Če uporabljaš vosek ki se nakapa na ketno (t.i. "drip wax") je cena čisto skladna z raznimi olji in podobnim jajcem.

Ampak če misliš it na to bi jaz na tvojem mestu najprej obstoječo ketno zabrisal v koš in kupil novo, ker jo moraš popolno očistit, sicer se vosek ne prime.

 

Imaš pa tudi novodobna olja z raznimi aditivi, če bi raje imel olje. So večinoma zasnovana tako, da gre na ketno zelo majhna količina olja, kar seveda pomeni manj svinjarije. Bo pa itak še vedno vse črno.

Povezava do prispevka
doz reče pred 5 minutami:

En dan se bom zapeljal v A2U pa rekel naj izmeri koliko je ketnica obrabljena pa da vidim... kako naprej

shieeeet 

srecen uni. Dej spremljaj njegovo faco k mu bos zacel razlagat da ti izmeri ketno :D 

 

v glavnem ketna je zihr za menjat bla 20 let nazaj. Zdej ce bos menjal ketno bos mogu tudi vse zobnike in kaseto. Dele pa sm ti zgoraj ze napisal kje jih najdes. Ker dobavitelj jih nima vec ze ene 5-10let

Povezava do prispevka

izmeril ketno z šublarjem in je točno 145.2mm, tako da leto ali dve bo še zdržala, potem pa itak menjam kolo, mi je jasno da vlaganje v tega ni smiselno, znanec tehta 10kg več kot jaz in sva naprimer po klancu navzdol enako hitra brez poganjanja in on na modernem treking kolesu.  To je nekaj podobnega kot bi uzel 20 let star avto in potem zmetal notri goro denarja da bi na koncu ugotovil da je še vedno star... Kakor vidim je po netu naprodaj ogromno koles, in to za zmerne cene, ko bo čas se bom pač odločil kaj bi rad in kaj rabim, potem pa domača naloga najti dober model in proizvajalca, podobno kot pri avtih... Vleče me treking, ker se lahko furaš povsod, po drugi strani so cestna kolesa tako učinkovita in sexy... Hehe kot razlika med corollo in kakšnim športnim avtom 🤣 

 

 

 

 

 

 

IMG_20230603_081948_edit_511864228163039.jpg

IMG_20230603_081607.jpg

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...