Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

b4d reče pred 1 uro:

@drevored https://www.strava.com/segments/1429433 A tole? Zanimivo, se nikoli nisem sel gor z biciklom :D

 

ne spoznam se na stravo. niti ne vem kaj pomeni KOM. zakaj je trace tko izven cest tle? drgac mi pise da mam tle PR 6:57. kar je precej slabo i guess. jaz si ponavad pogledam cas na mobitelu spodaj in pol na cilju. razmisljam, da bi blo full fajn met en mali preprost timer na kolesu. start-stop in reset gumbek pa ekrancek s casom. (tle mi lahk polinka kdo, ce pozna kaj takega) stravo mam ponavad vklopleno, da na koncu vidim, kje sem se sploh vozil pa kolk je blo vse skup kilometrinov/visinska razlika.

 

Zorz reče pred 46 minutami:

@drevored efekt kolesarjenja je odvisen le in samo od vloženega truda oz. dela. Nema veze ali sediš na specialki ali gorcu. V primeru specialke boš zgolj hitrejši in v istem času posledično pokril večjo razdaljo, ampak kalorij boš pa na časovno enoto skuril povsem enako.

 

naceloma ti dam prav, v realnosti pa nisem se nobenga debelega specialkarja videl shujsat. sej vemo kako gre ta obsesija z opremo, se dobr vid pri goranu. mene je izucilo k sem kupu fotoaparat za jurja pol so ble pa vse slike shit pa minilo me je navdusenje. od takrat naprej pri hobijih vedno dajam v ospredje skillse, brez da krivim opremo za svoje faile.

Povezava do prispevka

Strava je ql, sploh segmenti so super, da primerjaš svoj napredek.

 

Dobro, to itak, hujša se v kuhinji oz. pred hladilnikom/shrambo :D. Đabe ti je narest giro, na koncu pa zvrnit pir čez hamburger. 

Mamo pa vsi radi nove, fensi, shiny igrače, jbg, čene lajf kmalu postane dolgočasen.

Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 uro:

 

ne spoznam se na stravo. niti ne vem kaj pomeni KOM. zakaj je trace tko izven cest tle? drgac mi pise da mam tle PR 6:57. kar je precej slabo i guess. jaz si ponavad pogledam cas na mobitelu spodaj in pol na cilju. razmisljam, da bi blo full fajn met en mali preprost timer na kolesu. start-stop in reset gumbek pa ekrancek s casom. (tle mi lahk polinka kdo, ce pozna kaj takega) stravo mam ponavad vklopleno, da na koncu vidim, kje sem se sploh vozil pa kolk je blo vse skup kilometrinov/visinska razlika.

 

 

naceloma ti dam prav, v realnosti pa nisem se nobenga debelega specialkarja videl shujsat. sej vemo kako gre ta obsesija z opremo, se dobr vid pri goranu. mene je izucilo k sem kupu fotoaparat za jurja pol so ble pa vse slike shit pa minilo me je navdusenje. od takrat naprej pri hobijih vedno dajam v ospredje skillse, brez da krivim opremo za svoje faile.

 

Nenatancnost GPS-a, pac prvi ki je to odvozil in ustvaril segment je imel tak track. Natancnost GPS je porazna (zgolj GPS, brez podpore 4G, wifi in podobnega kar imajo telefoni).

 

Jaz vmes ne spremljam, zgolj na priblizno po celotnem casu fure. Potem doma se veselim ce premagam samega sebe, to je pa tudi to, kapacitet za tekmovat s polprofiji in profiji itak nimam :D Pa se slabo bi spal ko bi kdo dobil KOM na e-bikeu pa nebi oznacil, tako mi je pa vseeno :D 

Vceraj naprimer sem bil siguren da sem svoj rekord na Golovec podrl, nekako se mi je zdelo da sem hiter, pa potem sem imel celo turo motivacijo za gnat. Seveda ga nisem in ce bi to takoj videl bi se verjetno poznalo na napenjanju naprej :D

 

KOM - king of the mountains https://en.wikipedia.org/wiki/King_of_the_Mountains

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka
drevored reče pred 6 urami:

zakaj bi kupu elektricen bajk pa fural 5 ur za isti efekt k ga z navadnim bajkom dosezem v 1 urci?

 

pol je pa treba it s tinderasico na smarko pa mrzla voda k ni elektrike v nogah

 

nikol nisem razumel gorannov k si kupijo specialke kao za hujsanje. navaden clovek je ze tko omejen s casom, pol si pa kupi specialko k jo mors dvakrat dlje gonit kot nek navaden bajk za isti efekt.

 

eMTB je okej za kaksne res dolge furce po naravi kjer s krosko ne mores. ce si res fizicno nepripravljen in bi rad fural MTB, ker ti je cesta dolgcajt. al pa ce treniras traile in ti je cilj cimvec vozit brez da se prekuris.

 

ze k pomislim na elektricarje in specialkarje me preplavi jeza. dans bom sel podrl strava cajt na roznik.

Sej ne kupis bajk za hujsat ampak za vozit, hujsanje pride zravn

Povezava do prispevka

Ebajk je pa zakon, ce si nastimas manjso pomoc motorja prides dost dalec, pa se hitrejsi si v hrib da gres lahk veckrt dol ce ti je to point

Si ne predstavljam z navadnim mtb narest 2 jurja visincev, tkole vsaj grem zraven kolegov ki so bolj fit in se mamo fajn

 

Z leti se ti prou jebe kolk casa rabis tud na specialki da kam prides, samo da prides

Čar kolesarjenja odkrivas pol ko dojames da ni vse v hitrosti

 

 

Povezava do prispevka
b4d reče pred 4 urami:

 

Nenatancnost GPS-a, pac prvi ki je to odvozil in ustvaril segment je imel tak track. Natancnost GPS je porazna (zgolj GPS, brez podpore 4G, wifi in podobnega kar imajo telefoni).

 

Jaz vmes ne spremljam, zgolj na priblizno po celotnem casu fure. Potem doma se veselim ce premagam samega sebe, to je pa tudi to, kapacitet za tekmovat s polprofiji in profiji itak nimam :D Pa se slabo bi spal ko bi kdo dobil KOM na e-bikeu pa nebi oznacil, tako mi je pa vseeno :D 

Vceraj naprimer sem bil siguren da sem svoj rekord na Golovec podrl, nekako se mi je zdelo da sem hiter, pa potem sem imel celo turo motivacijo za gnat. Seveda ga nisem in ce bi to takoj videl bi se verjetno poznalo na napenjanju naprej :D

 

KOM - king of the mountains https://en.wikipedia.org/wiki/King_of_the_Mountains

Dost folka je psihotov zarad strave :D ce ni na stravi ne velja al nekj. Jest jo bom skenslal k mi je brezveze, mam na garmin connectu iste podatke 

 

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 5 minutami:

Shit borchi...se gre bolj edgy? Kak ga naj teram, ce se zazenem v brejg pa crknem po 100ih metrih...morm se tempirat da pridem prek...

 

Drgace pa ja, ce ni na stravi, nisi furo.

nardis bazo prej 2k km in pol zacni delat treninge in se ne furas samo nekaj v prazno. Jst stravo uporabljam samo za analizo na koncu leta (sedaj itaq ne vec ker nimam casa furat in trenirat) 

 

Da bi se pa neki vozakal do gostilne na pir 15km z 4 bari v plascih pa se mi zdi zguba cajta. 

Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 uro:

u kurac. grem z zanosom gor po isti poti in si mislim kva sem hud. pogledam na konc stravo segment. 30sec izboljsave iz 7min. ne me fukat no :D

 

weak sem ni kej

 

30 / 420 * 100 = 7% izboljšave, tko da tolk slabo spet ni ;) al si mislil, da boš kar na 4 minute prišel :D

 

 

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 44 minutami:


Groza stari, ne bi rajsi nekemu yugosu tam placali da vam spila support pa vozi robo v nekem golfu okoli? :)

Ne zastopis ti tega sporta

car tega je da se ustavis kjer hoces pa gres kamor hoces ne da se drkas z nekim bosanderosom kje nej te caka itd. 

Povezava do prispevka

Fak tole zgleda res najs Boris, sam morš pa vrjetn ornk sončne kreme porabt, da te ne zapeče :D 

 

Jst sm si drgač včer nabavu pol senzor za kadenco pa heart rate monitor od Garmina. Sm pol v Vitalu dobil za 90 evrov oboje. Majo neko sceno na spletni strani, da če si nardiš account na netu, da dobiš 10 eur popusta, če kupš nad 50. Pa sm si pač 2 accounta naredu :D pa kupu na enga senzor kadence pa še ene štumfe, na druzga pa heart rate monitor :D

Povezava do prispevka

@dilar Mater kak bedak sem jest, nisem najdu v Extremu, pa sem narocu na netu, pa po 4ih dneh se kr niso poslali iz uradne Garmin strani. Zdej probam preklicat narocilo :D

 

EDIT: Gospa iz podpore bo probala uredit preklic :D

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka
b4d reče pred 58 minutami:

@dilar Mater kak bedak sem jest, nisem najdu v Extremu, pa sem narocu na netu, pa po 4ih dneh se kr niso poslali iz uradne Garmin strani. Zdej probam preklicat narocilo :D

 

EDIT: Gospa iz podpore bo probala uredit preklic :D

 

jst ponavad pogledam na idealo.de al pa idealo.co.uk za price comparison, za kok prodajajo v tujini, sam te dostkrat pol z bizarnimi poštninami udarjo. Plus zadnje čase se mi je že na večih spletnih trgovinah zgodil, da kao majo in stock, pol pa traja faking par tednov, da od dobaviteljev al pa različnih skladišč naberejo vse. Tiste Craft kolesarske cunje so mi zdejle v eni nemški firmi 10 dni nabiral, na BIKEINN so pa za punco ene stvari en mesec nabiral, tko da sm na konc reku zajebi, pa sm z ene slovaške naroču in je blo v 3 dneh, clo za mn keša pr men.

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 1 uro:

@dilar o kateri slovaški trgovini govoriš?

 

MUZIKER, pomoje je bla to prej trgovina za glasbeno opremo, sam prodajajo svašta. Jst sm tm kupu Poc čelado in očala. Zastonj poštnina nad 130 pa pomoje majo tud free returns. Do zdaj sem dobil vse v parih dneh, dobr zapakiran in brez problema. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...