Skoči na vsebino

Električni Hummer


LordFebo

Priporočeni prispevki

Najprej je sredi osemdesetih prišel vojaški Humvee. Desetletje kasneje ga je proizvajalec AM General spravil na civilne ceste kot Hummerja (H1). Leta 1998 je znamko kupil GM, ki je na svoji platformi razvil civilizirana H2 in H3. 2010. je šel proizvajalec v stečaj, posel za prodajo Kitajcem je propadel in znamka je ugasnila.

 

A GM je nekako vstal iz pepela in zdaj hočejo spraviti na trg prvega resnega električnega terenca oziroma tovornjačka. Prvi in najhujši model Hummer EV Edition 1 pride ob letu osorej, torej pred Teslinim CyberTruckom. 1000 konj, 550+ km dosega, zavijanje vseh koles ... Cena tega modela je v ZDA 112.000 $ plus davek.

 

 

 

Povezava do prispevka

To sem pa kar malo razočaran, saj sem ravno včeraj nekomu razlagal, da je za razliko od Cybertrucka zadeva 'finalna' in obstoječa.

 

Še vedno namreč odmeva tisti tovornjak od start-upa Nikole, ki so ga imeli na odru napajanega s skritim kablom, v reklami pa se je peljal po klancu dol, saj se je izkazalo, da kljub drugačnim navedbam nimajo ne motorja, ne baterij.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 6 urami:

V teoriji, če je dual ali tri motor še bolj. Natančno lahko krmiliš kolesa po želji. 

 

Vodokotlič reče pred 6 urami:

Da ne rečem s tako močjo in nvarom premaguješ tunizijske sipine z levo roko. 

 

To je res. Navor bo instant na vsakem kolesu, elektronika bo pa poskrbela za natančno regulacijo in razporeditev moči. Bolj me zanima kako bo prenašal udarce (v podvozje), prah, blato in potop. Do sedaj se je pri terencih še zmer najbolje izkazala dobra stara mehanska robustnost - 4x4 pa špera na vseh diffih.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...