Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

rajc91 reče pred 33 minutami:

Kok daleč pa sedite od tvja da lahko gledate 75 diagonale ne da morte premikat glavo k berete podnapise? 

 

ko kupiš 75 diagonalo dobiš zravn top secret navodila za napreden skill, s katerim ni treba premikat glave.

 

zgleda pa takole

 

tenor.gif

uredilo bitje Slinch
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pizda hudo je res... 75 je huda scena, prav sem vesel, da sem poslusal slincha.. 

 

Koncno bom lahko s5 igral komkt iz divana, ceprav malo sem gledal, idealno bi bilo it malo blizje, bom nabavil nek pocivalnik in ga malo prilagodil, za dalje igrackarske seanse.. 

 

Sicer pa lahko cist komot igras na 3 4 metre

 

Hodo hudo.. nima lih contrasta od oleda, ampak bare in crnina je ql..

 

Pa se hw q90r soundbar sem si kupil in to je to za moja amaterska usesa.. sem naredil nele alike ma jih ne bom posral ker slike narediju tvju krivico.. v zivo je fuckinh huge toj to, na slikah izgleda ko nek 55 65

 

Ce ne gledas 4k je ze uno skoraj bala.. 4k je top.. 8k bi znalo bit se malenkost boljse sam jebiga

 

Sicer pomoje je idealno oled 65 inch za nezahtevne uporabike lol.. 

 

8k oled 85 inch ko ne bo burn ina in bo imel oled malenkost jaci peak brightness bo idealen tv imo

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Tako no, jaz mam zdaj nekje z 2,5m razdalje in so ps4 igrice kar precej last gen videt. :D Res PS5 cannot come soon enough. Drugač pa kul velikost, malo več je lightbleeda, kot sem pričakoval, samo verjetno se morm tudi s settingsi poigrat, zaenkrat nisem dobesedno ničesar spreminjal.

 

Škoda drugač da si se odločil za soundbar, mislim saj je sigurno okej sound in najbolj easy to use opcija, samo pač proper setup nardi res ornk razliko, pa ne bi bilo nujno ful več keša :D

Povezava do prispevka

Ne sej za 4k kontent verjamem da je kul, si pa ne predstavljam gledat HD na taki razdalji :D

 

Sam mam manj kot 2m, tako da bo verjetno 55" cx padu (pa cenovno ga tudi spravim čez, 65 mi je way predrag) 

 

Razen če mogoče vseeno pol Sonya (x900h) 65" nabavim... 

 

Decisions, decisions :pinch:

Povezava do prispevka

V glavnem da se gledar tudi na 2m

 

Pac res je.. ni prevelikega tvja

Se navadis kar hitro na velikost..

 

Vedno je ql izbrat vecjega ce imas moznost, edino ce hoces oled

 

Je pa res da je na manjsij pixle density boljsi, sploh za te tv signale.. drugo kar je 4k skoraj 4k pa itak je super.. za ta tv hd signal ne vem.. 55 je blo ql. 75 je ze v uzi prevelika.. 65 pa ne vem, mogoce je ql

 

V glavnem 75 zakon, zdaj stekam picke zakaj so jim vsec visoki tipi 🤣🤣🤣

 

Za soundbar ja.. ni se mi dalo jebat.. pa rear zvocniki so BT.. je pa kar ql.. bass je proper.. ma sem kar zadpvoljen, ceprav vem, da z nekaj jebanja bi lahko boljse.. ma dobro je.. za to ceno so se prevec.. ko moj brar gleda tv in grem spat, na drigo stran stanovanja, je prav bala, boljse, da dam zvok na TV 🤣

Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 11. 9. 2020 at 20:46:

 

fak nigga, jaz bom pa jutri dal 100e več za q70r

 

kako si ga peljal domov, leže al pokonci? čitam po netu da je kao ful panika, sem si tudi sposodil kombi od kolega, ki v avto itak ne dobim

 

razmišljam celo, da bi vzel dodatno garancijo za tistih par stotakov :/

 

Definitivno priporočam da vzameš dodatno garancijo oz bi kar rekel da je obvezno.

Meni je Philips 55pus7502 crknil po 2.5 letih in še sreča da sem imel podaljšano garancijo.

 

Sedaj čakam, da dobim keš nazaj in obenem izbiram nov TV.

 

Nekako sem se zagledal v LG CX. Priporočate raje kaj drugega ?

Sicer sem se zelo  zaljubil v Ambilight in ga bom kar pogrešal, čeprav sem videl, da se dobi nek led kit 30-40€ in baje da dela kar ok.

 

 

Glede velikosti tudi še nisem glih ziher, ali bi spet vzel 55 ali pa bi prešaltal kar na 65.

Tv mam v sobi (20kvadratov), načeloma mi je bla 55 kar ok, ampak bi se dalo tudi z 65 preživet :D

 

 

 

Povezava do prispevka

Jst 55" gledam iz treh metrov. Za netflix in iptv sploh ni problemov s podnapisi, ker so huge. V monitor načinu imam pa skaliranje na 200% pri 1440p, pa potem včasih še v brskalniku poženem na 110%.

 

Zgleda bom tud jst enkrat mogu razmišljat o 75" in up, ker ko bom nekoč tv prestavil na 4 metre od sedišča, to skaliranje ne bo več pilo vode.

Povezava do prispevka

Kaj je pa treba gledat, če nisi elitni mn3njalničar, pa hoče 55''? In b4 če ni oled si stran vrgu denar.

 

Budget <1000 eur.

 

Razdalja 2-3m od kavča.

 

Pa gledam tv mogoče 1h na dan, včasih cel teden ne. Namen je le kakšno streamanje serij na tv, tako da ne rabi biti preveč pameten.

uredilo bitje Douchebag
Povezava do prispevka

Počasi bom menjal TV in se pripravil na prihod PS5. Ker sem omejen na velikost in sredinski podstavek, gledam Sasmung QE55Q90T za 1.333 EUR ter QE55Q80T za cca 1.100 EUR.

 

Ali je med tema tvema modeloma res takšna razlika v kvaliteti slike, da dražji upraviči svojo ceno? Skrbi me, da če bom še dolgo čakal, da Q90T ne bo več po taki ceni...

Povezava do prispevka

Jaz razmišljam da bi nesel nazaj q70r. Slika je huda, hdr ga fino poka, samo ta njihova implementacija local dimminga pa me kar triggera. Saj sem načekiral video rivjuje in sem vedel kaj pričakovati, samo nisem vedel, da mi bo šlo tako zelo na kurac. Pri kateremkoli contentu mi podnapisi čist sfukajo experience, bi raje imel manj kontrasta in slabšo črnino kot pa tole. Moram načekirat, kakšen je kaj return policy v media marktu.

Povezava do prispevka

Hehe.. 

Meni je pa kar ql local dimming, za gledat filme netflix in amazon je enostavno zakon. Imas tri stopnje in na najvisji ni panike sploh. Mogoce nak koncu, ko je crna slikai n nek end title cez celo se opazi cisto malo bleeda, amapk ful malo. Pac ni oled. Na sredinski stopnji pa je ze vec, tudi pri podnapisih se opazi.

 

Ne vidim slabe tocke. Kontrast in crnina, barve.. niso na nivoju oleda, za razred slabse ampak se vedno zeeelo proper. Imaa tudi opcijo med film in natural ipd. Natural a bolj oled efekt.. film pa swm nakalibriral neki po rthings in je taka lepa izvirna slika.. meni je bolj vsec ta "natural" oled efekt.. sploh za lgedat tv im kaksnw filme.. sam ta izvirna je bolj safe za vecino filmov, predvsem bolj starih npr..

 

Anyway zakon tv.. zdaj samo se cakam, da dobim ps5 in vidim te artefakte in goasting in kako se izklopi dimking v gamw mode.. ceprav baje da so neki poparchali, sam.. sicer pa nikoli prej niswm igral v game mode, lag mw ni motil, raje vidim, da je lepsa slika.. bomo vidli no, to je zadnje presenecenje ki me caka ko dobim ps5.. komaj cakam, da vidim

 

Kar se tice velikosti.. iskreno.. jaz kakswn krat ze mislim kako bi izgledal 85 inch hehe.. pac na zacetku je veliko in waw efekt.. ma zdaj mi je uno normalno, kot da sem vedno gledal 75 in ko grem dol h staremu in vidim 55 prav pomislim, kako se mi zdaj 75 zdi kot da gledam staro 55.. ko pa je 55 tako majhna.. tako da je.. strah da je 75 prevelik je popolnoma odvec.. mnenja sem, da je 65 uno minimum za nek big screeb efekt.. mislim itak konc koncev odvisno kako si navajen..

 

Ampak res.. iz 3 4 metrov gledat 75 je uno normalno.. pa da se tut igrat na razdalji 2m max.. edino ne vem koliko je dobro za oci 🤣

Povezava do prispevka
MY-MOON reče Dne, 19. 9. 2020 at 11:16:

Počasi bom menjal TV in se pripravil na prihod PS5. Ker sem omejen na velikost in sredinski podstavek, gledam Sasmung QE55Q90T za 1.333 EUR ter QE55Q80T za cca 1.100 EUR.

 

Ali je med tema tvema modeloma res takšna razlika v kvaliteti slike, da dražji upraviči svojo ceno? Skrbi me, da če bom še dolgo čakal, da Q90T ne bo več po taki ceni...

Ma stari ce se je dobil 65 q90t za 1500 

 

Cene bodo vedno nizje.. lahko te skrbi samk da ne bo zalog

 

Razlika je samo v local dimming conah pomoje in svetilnosti.. vrjetno ni neki ful razlike, je pa razlika =))))

 

Glej, ce te boli k za hdmi 2.1 vzemi q90r uni baje da raztura.. al pa q80r ki je na ravni q90t baje

 

Swj vidis kaj ti pise slinch ki ima q70r in je na nivoju q80t

 

Pac ima manj local dimming con in pol je vec bleeda ki ga opazis predvsem ko jw crna podlaga in kakani beli napisi.. sam ne vem imo je to ze bolj za zahtevne uporabnike hehe

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 10 urami:

Jaz razmišljam da bi nesel nazaj q70r. Slika je huda, hdr ga fino poka, samo ta njihova implementacija local dimminga pa me kar triggera. Saj sem načekiral video rivjuje in sem vedel kaj pričakovati, samo nisem vedel, da mi bo šlo tako zelo na kurac. Pri kateremkoli contentu mi podnapisi čist sfukajo experience, bi raje imel manj kontrasta in slabšo črnino kot pa tole. Moram načekirat, kakšen je kaj return policy v media marktu.

 

 

tko čist uizi schadenfreude čutm ob tem postu :)

Povezava do prispevka

Mja tale nezmožnost izklopa locla dimminga najeda. Probaj nastaviti local dimming na low in vklopljen HDR+ mode ter podnapise nastavljene na rumeno (Netflix). S temi nastavitvami je situacija precej boljša.

 

edit: če me spomin ne vara se lahko tudi kupi servisni daljinec s katerim lahko dostopaš do naprednih nastavitev. Tam naj bi lahko povsem izklopil local dimming.

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 3 urami:

tko čist uizi schadenfreude čutm ob tem postu :)

 

Lol, zakaj ze

 

Demogorgon reče pred 2 urama:

Mja tale nezmožnost izklopa locla dimminga najeda. Probaj nastaviti local dimming na low in vklopljen HDR+ mode ter podnapise nastavljene na rumeno (Netflix). S temi nastavitvami je situacija precej boljša.

 

edit: če me spomin ne vara se lahko tudi kupi servisni daljinec s katerim lahko dostopaš do naprednih nastavitev. Tam naj bi lahko povsem izklopil local dimming.

 

Sem cital, samo baje je neki sfukano, ce se cist izklopi pol backlight sploh ne dela pravilno, ne spomnim se tocno, samo naj ne bi bilo uporabno. Saj drugac sem nastavil podnapise na sivo barvo, samo da ta plejer (power dvd ultra, edini ki sem ga nasel, da proper podpira hdr) pri enih podnapisih uposteva settingse, pri drugih pa kar ne

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 2 minutama:

Lol, zakaj ze

 

Ma ne vem enkrat si piskal kako so high end tvji bullshit pa sm si zapomnil :D Drugač se da HDR naštimat tud brez PowerDVDja (a to realno deluje). Najlažje je da streamas prek plexa (če je valda to opcija in maš tv na mreži), LAVfilter+MADVR tud dela.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

kwa pol pizda, a en lowly samsung s CE dimmingom (ki nima nobenega dimminga v movie modu) pol boljši experience daje kot q70r al kaj :D

 

EDIT: kva je fora v proizvodnji OLED panelov, da so 65" relativno poceni, medtem ko 77" cena naraste za 3-4x? A se slabo razhaja tist motherboard iz kjer to pol režejo posamezne plate al kaj...

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 9 urami:

Nisem nč zamešu :D Je blo pa že na prejšnjem forumu, sej nisi dissu, sam izrazil si dvom, da so to cenovno upravičene investicije.

 

Mal tole počekiri, tole sm jst že parim naštimu in dela bp pri igranju lokalnih assetov.

 

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=222576

 

Ma nikol v lajfu stari, če kaj, sem pisal da je fail dajat 3k€ za TV + nič za zvok in s tem gledat vsebine preko tv zvočnikov. Pa vedno sem bil team za isti keš raje večji tv kot boljši tv, samo to še vedno ni dobri teveji so bullshit najava. V bistvu v mojem primeru bi gladko raje dal 800€ manj za low tier samsunga iste velikosti, itak bi bil slabši experience kot to, samo mi ne bi bilo bad ker bi imel dodatnih 800€ v žepu. :D Ni zdaj, da me bo bolelo long term, samo pač res gre za ornk pomanjkljivost, wtf so razmišljali res :D

 

Saj pri zvoku je še večji razkorak, se fukne ful več keša za ful manjše premike v kvaliteti, samo mi je nekako tam manj bad. 

 

madvr besedo sem že zasledil, samo se mi ni dalo ubadat ker je pisalo da gre za postopek, jaz pa sem želel takoj. Bom načekiral :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...