Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

ne vem kako je točno s tem firmwareom, ampak neko splošno priporočilo (če verjameš) je, da če vse dela dobro, da se sploh ne nalaga novih firmwareov...sploh za HDR baje da proizvajalci nalašč nukajo svetilnost ipd., zato da prej kupiš nov model - na yt imaš dosti tega, tudi s testi (spet, če verjameš).

jaz na mojem sicer nisem opazil, da bi bilo kaj slabše po posodobitvah - po drugi strani pa niti da je kaj boljše, tako da mogoče res, če ni broken in če je firmware samo kao bug fixes, ni potrebe riskirat...

 

Povezava do prispevka

Jaz sem itak posodobil takoj, zdej me je strah brat un thread. 

 

Kakorkoli, po tem ko sem kupil TV more valda fotr nabavt večjega. Ker ste res nadrkali te TVje prašam vas, spodi kaj ma ogledano in kakšne so fotrovske zahteve: 

 

- velikost, torej 75 inčev

- gledal bo predvsem običen TV signal, tako da mu za vse te naše geekovske fore ni tok mar, mogoče jih tamala kdaj počasti s kakšnim 4k filmom

- vseeno pa  bi mu raje predlagal nekaj z dobro svetilnostjo v podobnem price rangu 

- preprost in zanesljiv smart tv vmesnik

 

Trenutno ima ogledano tole: https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-televizorji/samsung-ue75tu8072-televizor

 

Je ok, ali so kakšne boljše alternative za podoben keš? 

 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

Jaz tut rabim kak dober predlog za 50inch TV. Starsi bi kupil nov TV ampak je mal problem s placom. Maks dolžina je 120cm (ne diagonala).

Sestra ima Sony in moram reč da je vredu. Samo Android OS je tako tako. Cel UI je čuden. To da mi ni uspelo filma iz USBja predvajat tudi po pol ure googlanja. Pa še kaj bi se našlo.

 

A je od samsunga Tizen kaj bolši?

 

Starši imajo sedaj Phanasonic in moram reč kar se tiče slike in vmesnika je zadeva na nivoju.

 

Kje so OLED zasloni se to splača kupit če je manj kot 1000 €? A je QLED res kaj boljši od navadnega LED.

Povezava do prispevka
kemik reče pred 1 uro:

Jaz sem itak posodobil takoj, zdej me je strah brat un thread. 

 

Kakorkoli, po tem ko sem kupil TV more valda fotr nabavt večjega. Ker ste res nadrkali te TVje prašam vas, spodi kaj ma ogledano in kakšne so fotrovske zahteve: 

 

- velikost, torej 75 inčev

- gledal bo predvsem običen TV signal, tako da mu za vse te naše geekovske fore ni tok mar, mogoče jih tamala kdaj počasti s kakšnim 4k filmom

- vseeno pa  bi mu raje predlagal nekaj z dobro svetilnostjo v podobnem price rangu 

- preprost in zanesljiv smart tv vmesnik

 

Trenutno ima ogledano tole: https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-televizorji/samsung-ue75tu8072-televizor

 

Je ok, ali so kakšne boljše alternative za podoben keš? 

 

 

to je pač basic smeti tv. bi mogu bit glede na zahteve povsem ok.

Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 8 urami:

Samsung TV ownerji...

 

A se vam kdaj zgodi da na hdmi inputu zgine slika? As in, zvok iz sourca se predvaja, samo slika je prazna oz. kaze samo tisto samsungovo sliko z imenom sourca.

 

Pa pol niti čupanje kabla ne pomaga, ampak samo ugasnit tv pa pocakat nekaj casa. 

 

Meni se ni še zgodilo...

 

kaj pa imaš povezano na tem inputu?

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka

PC, PS pa še mini PC.

 

Na vsakih par mescov se zgodi ta brainfart in je skrajno moteč. Prvič, ker moreš čakat drugič pa, ker vsakič ko odčupaš kabel je ponovno treba v nastavitvah štimat input signal plus in nastavljat ime sourca, če ni glih konzola, ki jo prepozna sam. :pinch:

 

Včer sm pol odčupal in ni blo boljše, v annoyed modu ugasnem tv in ga spet prižgem, pa je pol speljalo. Ne vem, al samo srečno naključje, al je to način kako ga spravit k pameti.

Povezava do prispevka
Super Km3t reče Dne, 16. 11. 2020 at 8:28:

PC, PS pa še mini PC.

 

Na vsakih par mescov se zgodi ta brainfart in je skrajno moteč. Prvič, ker moreš čakat drugič pa, ker vsakič ko odčupaš kabel je ponovno treba v nastavitvah štimat input signal plus in nastavljat ime sourca, če ni glih konzola, ki jo prepozna sam. :pinch:

 

Včer sm pol odčupal in ni blo boljše, v annoyed modu ugasnem tv in ga spet prižgem, pa je pol speljalo. Ne vem, al samo srečno naključje, al je to način kako ga spravit k pameti.

 

v bistvu zdaj ko boljše pomislim, meni se je tudi na začetku, ko sem ga komaj kupil, že zgodilo, da je TV enih parkrat "pozabil" input od konzole, kot praviš...sem imel naštiman PS4 in se je kar resetiral, da sem moral ponovno nastavit - ampak so to zgleda odpravili z novimi firmwarei al ne vem, ker ne dela več tega.

To mi je delalo samo za PS4, za PC ne - tebai dela na vseh tako?

 

Povezava do prispevka

Tisti, ki imate TVje na stojalih, a ste pri nakupu stojala gledal tudi na velikost TVja ali samo na težo?

 

zdej gledam na mimovrste tole: https://www.mimovrste.com/smart-tv/samsung-ue50tu7172-televizor

 

Teža celotnega paketa je 16 kg, torej bi po vsej logiki moralo biti vse OK tudi če ga prišraufam na recimo tale nosilec: https://www.mimovrste.com/nosilci-tv/barkan-stenski-nosilec-2300-za-ravenukrivljen-tv-26-39

 

Nosilec ima omejitev max 26 kg, nevem pa zakaj je omenjena tudi maximalna velikost TVja (39").

 

 

A je pri teh stvareh kakšen trik?

Povezava do prispevka

Jaz sem tudi gor obesil večji tv od navedene velikosti, mislim da je cifra postavljena glede na velikost, ki se še vedno lahko zasuka do 90 stopinj. Pa treba je tudi met v mislih, da so pred leti bili teveji ful težji, mogoče je to pač nekje bil takratni razpon za to težo.

 

Barkan nosilci pa so itak testirani mislim da s 4x nazivno nosilnostjo, tako da imo ne bi smelo bit nikakršnih težav

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...