Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

Kolikor sem bral naj bi bla kr stala, ki pa so jo delno že popravili

 

Poglej malo na r/oled alpa google (g-sync LG oled cx) 

 

Mam 55" CX sam nimam G-Synca tku da tuki ti ne morem dosti pomagat :)

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka
Jenno reče pred 1 uro:

;) isto mi je moja svetovala. S podobnim nasmeškom IRL ;p

 

Cincam zdej med OLED 65 (LG 65CX) al pa neko ne-OLED varjanto 77". Kakšne mate drugi izkušnje z OLED pa 120Hz pa G-Sync na televiziji?

Vecji zaslon je vsekakor bolj ql.. jacci immersion nimas kaj.. z manjsim zasonom lahko to kkmpenziras le da se postavis blizje

 

Sam ves kako je.. vecji kot je zaslon vecjo rabis resolucijo in bolj kvaliteten mora biti. Ker na 75 se ze ful opazi slabsa kvaliteta slike.. 

 

Tako da ce ne mislis kupit nekega proper 75.. raje kupi 65 cx, ker je imo 65 inch dobro razmerje med velikostjo zaslona in ppi oz gostoto pikslov na povrsino in cx je itak trenutno uveljavljeno relativno najjaci tv za neko sprejemljivo ceno.. pa se ljubezen po domace bo baba lepse gledala, ker tej kanali na tv nkmajo neke hudd resolucije in se ze pozna na 75 inch, mislim odvisno d kanala no.. sam na 65 pomoje se ne opazi.. na 55, ki sem ga imel prej je bila vedno ql slika, sam je malo premajhen zalson imo

 

Mislim, ponavljam vrcji zaslon je vsekakor ql.. isto kot dai mas vecji kurac.. sam ce ga ne znas uporabljat al da se ti ne dvigne.. raje imet rahlo manjsega in trdega ;)

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Morm še prespat, ampak sva kr nagnjena na 65 CX. Sploh ne vem, kje se začne proper 75"...gledam neke Samsunge, ki majo Dolby in HDR10, sam ni pa govora o Hz al pa G-Syncu, tut zvok ni Atmos (sva nabavla Q950T).

 

Hvala za info!

uredilo bitje Jenno
Povezava do prispevka

Samsung nima dolbyvison

Za atmos rabis eARC izhod al vsaj ARC al niti to ne vem, ma to je pol odvisno od zvocnikov, kaksen atmos ces da je na tvju?? To je lih tako da neki pise

 

Samsung nima g sync ima samo freesync pro.. 

 

In HDR10+ brez dolby visona kot receno

 

Da ne bom prevec nakladal.. al vzames 65 cx, ki ima vse al pa 65 75 samsung q90t q95t al sony xh90.. to je to ostalo al je predrago al preslabo, ce hoces imet vse kar ti rabi za prihidnost..

 

S tem da cx ima vse, 4 hdmi 2.1 porte gsync freesync hdr10+ dolby vison ipd

 

Samaung nima dolbyvison in gsync in ima samo en hdmi 2.1 port in en eARC.. svetilnost ima hudo ampak se tu pa tam opazi light bleed ker ni OLED in je local dimming samo ok, ni lih ful hud.. ampak overall je sekar ql tv.. jaz imam 75 q90t ki je isti kot q95t brez one connect boxa.. in za to ceno, ta velikost, tudi ce ni oled sem vec kot zadovoljen.. tu pa tam se opazi dirty screen effect l, ce si poziren, ko gledas nogomet in light bleed pri dolocenih temnih scenah ampak redko

 

Sony xh90.. ne vem.. je se bolj poceni kot q90t ima tudi skoraj vse kar rabis, ne bos pogrrsal nic.. baje je malo slabsi od samsunga sam kot vidim primerjave, ni neki opazno.. tako da ne vem, ce hoces se bolj prisparat vzami sony

 

OLED je TOP.. samsung je malo slabsi, predvsem ker ni OLED, ceprav, ce imas dosti svetlobe v sobi je celo boljsi aja pa nima tako glossy zaslona kot CX, ce mas kaksna okna al luci zadi te zna motit.. amapk dejansko dobis lahko 10 incev vec za isti denar kot CX.. v tem primeru, ce si na tri metre raje izberem 10 inchev.. nisem pa se imel OLEDa in ne morem trdit zagotovo

 

Sony je se malo bolj budget od samsunga ampak vseeno zelo kvaliteten in mu nic "pomebnega" ne manjka

 

Pri oledu treba omenit OLED burn in fear kao ;);) ceprav zadnja leta je to bolj mit

 

 

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
Jenno reče pred 1 uro:

Zakon, hvala, @bigboss82. Do nedelje bova še mal prespala, ampak po  tvojih informacijah se nagibava proti 65CX. Že samo zarad premalo HDMI portov, vse pod 3 odpade (1x PC, 1x Q950T in mogoče kdaj še PS5).

zdej tudi kolko se vama mudi?

2020 modeli znajo biti aprila/maja precej znižani in jst bi na taki razdalji (pa če bi mel plac :D) sigurno uzel 75"+

 

oziroma, verjetno bi uzel oled 65" (because money) in se potem tepu zakaj nisem uzel 75" :D

 

aja, še v info, cx ekran je precej glossy, tako da se odsevi kar vidijo, sploh če maš bolj svetlo sobo (alpa luči ponoči), da ne boš presenečen

Če ga misliš wall mountat vedi, da je sta en hdmi in thernet vhoda pravokotna na tv, kar morš malo pazit, če misliš povezat tv na kabel/koristit ta HDMi

 

Drugače pa morm rečt da sem zaenkrat zadovoljen s TV-jem, večina stvari mi je bla out of the box že ok, itak pa maš miljon nastavitev in izgleda da za mojo percepcijo pokrijejo vse želje (dovolj kontrasta, dovolj svetlobe,...)

 

Edina napaka je da nisem uzel 65" :innocent:

Povezava do prispevka
Jenno reče pred 1 uro:

Zakon, hvala, @bigboss82. Do nedelje bova še mal prespala, ampak po  tvojih informacijah se nagibava proti 65CX. Že samo zarad premalo HDMI portov, vse pod 3 odpade (1x PC, 1x Q950T in mogoče kdaj še PS5).

Za soundbar ne rabis hdmi 2.1 ampak eARC

Dejansko "rabis" za konzole in PC 

Al pa si kupis hdmi 2.1 switch oz razdelilec, ce je prav sila al pa pac vleces vun kable al pa reciver hdmi 2.1 .. sam ni neki dosti ponudbe ze te hdmi 2.1 izdelke trenuto

 

V glsvnem ni neke panike ne, je pa bolj komot ja, vsekakor

Povezava do prispevka
Jenno reče pred 1 minuto:

loh še pou počakam, če bo res ful cnej...

 

Ne čakat na ta "mogoče"... Potem, če nebo nič pametnega maja pa se splača na jesen počakat, če ne pa black friday... pa je leto naokrog. Never ending story. Pa v največje akcije ponavadi grejo TV-ji, ki niso glih nekaj in ostane zaloga. Ostale dobre akcije so bolj izjema in ne moreš predvideti kdaj priletijo.

Povezava do prispevka

Maa.. naceloma zdaj februarja pridejo novi modeli in starim pade cena  ma s to corono pitaj boga

 

Pol oktobra novebra so s5 neki popusti

 

Pac malo spremljaj in to je to

 

Normalna cena za CX 65 inch je 2000 eur.. eni glumijo malo vec, drugi malo manj.. ma ko je kje kaksen popust, da ga dobis med 1500 2000 je ql.. dvomim da bo 1500 tudi cez eno leto, mogoce se ga bo dalo dobit za 1600 1700 i guess

 

Ma ce ga dobis za 1800 1900 kupi kaj boli te kurac ce bos dal cez pol leta eno leto 200 eur manj in se to bos moral iskat

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
Jenno reče pred 1 uro:

Hvala še enkrat za nasvete obema.

 

@Me3do: kolk nej bi šle cene dol? Že 5 let sm brez TVja in loh še pou počakam, če bo res ful cnej. Čeprou zimski dnevi so ful bl kul za na kavč k poletni ;)

Uf pol pa go for it

 

Sem bil u isti situaciji (Oz. imela sva eno majhno sony tv, ne vem če je bla 34")

 

Razlika ku dan in nuč :D

 

 

bigboss82 reče pred 1 uro:

Maa.. naceloma zdaj februarja pridejo novi modeli in starim pade cena  ma s to corono pitaj boga

 

Pol oktobra novebra so s5 neki popusti

 

Pac malo spremljaj in to je to

 

Normalna cena za CX 65 inch je 2000 eur.. eni glumijo malo vec, drugi malo manj.. ma ko je kje kaksen popust, da ga dobis med 1500 2000 je ql.. dvomim da bo 1500 tudi cez eno leto, mogoce se ga bo dalo dobit za 1600 1700 i guess

 

Ma ce ga dobis za 1800 1900 kupi kaj boli te kurac ce bos dal cez pol leta eno leto 200 eur manj in se to bos moral iskat

 

Ma januarja/februarja je samo predstavitev modelov, prodaja se začne šele kasneje, zato tudi cene starim modelom padejo šele maja

 

Je pa res letos vprašanje kako bo zaradi korone... 

 

Glede cene cx 65: za black friday je bil najceneje u slo za 1900€

Tku da @Jenno, če ga dobiš kjerkoli za to ali nizjo ceno kr go for it

 

Aja, pa zanimivo da so tv-ji (z izjemo parih akcij) u slo cenejši od tujine... 

 

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka
Me3do reče Dne, 8. 1. 2021 at 20:43:

zdej tudi kolko se vama mudi?

2020 modeli znajo biti aprila/maja precej znižani in jst bi na taki razdalji (pa če bi mel plac :D) sigurno uzel 75"+

 

Jenno reče Dne, 8. 1. 2021 at 21:23:

Hvala še enkrat za nasvete obema.

 

@Me3do: kolk nej bi šle cene dol? Že 5 let sm brez TVja in loh še pou počakam, če bo res ful cnej. Čeprou zimski dnevi so ful bl kul za na kavč k poletni ;)

 

bigboss82 reče Dne, 8. 1. 2021 at 22:09:

Maa.. naceloma zdaj februarja pridejo novi modeli in starim pade cena  ma s to corono pitaj boga

 

Kakšne cene dol, ljudje božji, a vi sledite sploh situaciji po svetu? :)

Voznine so šle gor že skoraj 400% in še bodo šle (dobesedno zgodovinske cifre), stroški obratovanja vsega možnega so večji zaradi ukrepov, fabrike delajo kar delajo, zalog ni povpraševanje pa veliko, vi pa sanjate o pocenitvah - prihajajo podražitve, ne pocenitve, ne obotavljajte se z nakupi, če vam kaj rabi...

 

Povezava do prispevka

sicer lahko traja pol leta ali še več...če se ne mudi in lahko zdržite tudi leto brez posodobitve svojega video arzenala, bi raje počakal na jesen. Epidemije naj bi bilo konec, prav tako karantene, ljudje bi se iz dolgcajta že v času epidemije modernizirali, kar pomeni, da bi povpraševanje proti koncu leta upadlo, ponudba pa naj bi se normalizirala in postala morda celo presežna - logično je, da naj bi se zadeve spet pocenile.

Če pa vam čakati ni, potem pa ima Stipe2 prav, čim prej v nakup, ker se v prvi polovici leta znajo cene noro povišati.

Povezava do prispevka

Sony scrubs VRR and ALLM upgrade from X900H / X90H TV support pages

What you need to know

  • The award-winning Sony X900H and XH90 launched in 2020, among the top recommendations for PS5 and Xbox Series X owners, with 4K resolution and 120Hz refresh rate support.
  • The manufacturer also marketed variable refresh rate (VRR) and auto low latency mode (ALLM) features for a future firmware update.
  • Sony has removed references to VRR and ALLM from its support pages, over half a year since the X900H and XH90 launches.

VRR je bil eden izmed razlogov, zakaj sem vzel x900h. Na series X je sicer fenomenalna izkušnja, 120Hz lepo dela, HDR tudi.

20210110_134130.jpg

Povezava do prispevka

tisti Stop the FOMO guy je bolj navdušen nad novo Samsungovo rešitvijo, ki uvaja FreeSync Premium Pro, kjer TV vse delo prepusti procesorju na grafični kartici pri gajmingu, kar naj bi bila po njegovem boljša rešitev od VRR - saj se VRR kot tehnologija TV-ja ne vpleta v proces produkcije slike od grafe do izrisa na ekranu...

Povezava do prispevka

spet tisti tip iz Stop the FOMO pravi, da je tehnologija VRR trenutno zelo slabo implementirana in je Sony noče ponudit zato, da se s slabo izkušnjo VRR pri gejmingu lastnikom XH90 ne bi zamerili. Pravi, da so velike težave z VRR tudi pri Samsungih in da imajo lastniki Samsungov z VRR to funkcijo raje izklopljeno, ker ne deluje dobro. Sony pa jo zato noče implementirat, dokler je ne uredi tako, da bo delovala, kot je treba.

Povezava do prispevka

Sicer se slišim mega bullshit, ampak po drugi strani pa ni nekega pametnega razloga, da bi Sony to sam umaknil - da so taki podleži, da že v osnovi nikoli niso imeli namena omogočiti tehnologije na TVju, oglaševali pa so, tudi ne verjamem.

 

Tudi sicer je čista tišina glede tega VRR-ja. Ko so ga napovedali so vsi gamerji o tem pisali kot o prihodu jezusa, danes ko pa to TVji omogočajo pa je čista tišina. 

 

Izgleda zanimivo:

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče Dne, 11. 1. 2021 at 14:24:

Sicer se slišim mega bullshit, ampak po drugi strani pa ni nekega pametnega razloga, da bi Sony to sam umaknil - da so taki podleži, da že v osnovi nikoli niso imeli namena omogočiti tehnologije na TVju, oglaševali pa so, tudi ne verjamem.

 

Tudi sicer je čista tišina glede tega VRR-ja. Ko so ga napovedali so vsi gamerji o tem pisali kot o prihodu jezusa, danes ko pa to TVji omogočajo pa je čista tišina. 

 

Izgleda zanimivo:

 

 

Na TVju nisem še imel prilike probat (novega PCja se mi ne ljubi premikat in priklapljat na TV samo zaradi tega), ampak na PC monitorju mi je VRR zelo dober feature - toliko dober, da igrati brez je prav moteče, ko se enkrat navadiš...tako da se ne bi strinjal recimo z atomicom, ki pravi da je to precenjen feature.

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka
cashman reče Dne, 11. 1. 2021 at 14:20:

spet tisti tip iz Stop the FOMO pravi, da je tehnologija VRR trenutno zelo slabo implementirana in je Sony noče ponudit zato, da se s slabo izkušnjo VRR pri gejmingu lastnikom XH90 ne bi zamerili. Pravi, da so velike težave z VRR tudi pri Samsungih in da imajo lastniki Samsungov z VRR to funkcijo raje izklopljeno, ker ne deluje dobro. Sony pa jo zato noče implementirat, dokler je ne uredi tako, da bo delovala, kot je treba.

 

Kaj to govoriš za VRR na novih konzolah, da so težave?

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 16 minutami:

 

Na TVju nisem še imel prilike probat (novega PCja se mi ne ljubi premikat in priklapljat na TV samo zaradi tega), ampak na PC monitorju mi je VRR zelo dober feature - toliko dober, da igrati brez je prav moteče, ko se enkrat navadiš...tako da se ne bi strinjal recimo z atomicom, ki pravi da je to precenjen feature.

 

Si pogledal film :)  ker lepo razloži, da ne PC monitorjih je VRR super implementiran (te ki podpirajo ta pravi VRR standard), medtem ko na TVjih pa praktično noben TV ne hendla dobro VRR + HDR, razen enega LGja. 

 

Pri tem še posebej izpostavi Samsunge, kjer se moraš pri gejmanju prav odločiti ali hočeš lepo sliko in HDR, ali game more z VRR, samo kvaliteta slike gre pa v kurac.

 

V glavnem, tehnologija TVjev še ni tam, a bi lahko dobro izkoristila VRR v navezi s HDR sliko. To nekako sovpada s Sony potezo, da VRR v celoti scancelajo, saj samo slednje preveč zjebe kvaliteno slike. Grafične kurbe pa bomo itak da raje vedno izbrali lepšo sliko. Če vklopiš v-sync tako ali tako ni nobenega trganja slike.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 25 minutami:

Si pogledal film :)  ker lepo razloži, da ne PC monitorjih je VRR super implementiran (te ki podpirajo ta pravi VRR standard), medtem ko na TVjih pa praktično noben TV ne hendla dobro VRR + HDR, razen enega LGja. 

 

Pri tem še posebej izpostavi Samsunge, kjer se moraš pri gejmanju prav odločiti ali hočeš lepo sliko in HDR, ali game more z VRR, samo kvaliteta slike gre pa v kurac.

 

V glavnem, tehnologija TVjev še ni tam, a bi lahko dobro izkoristila VRR v navezi s HDR sliko. To nekako sovpada s Sony potezo, da VRR v celoti scancelajo, saj samo slednje preveč zjebe kvaliteno slike. Grafične kurbe pa bomo itak da raje vedno izbrali lepšo sliko. Če vklopiš v-sync tako ali tako ni nobenega trganja slike.

 

Nisem, ki sem v službi - bom pogledal doma...

 

Aja, problem je VRR+HDR kombinacija...ja, to pa mogoče res zna biti malo težje za implementirati - mene sicer HDR v igrah ne gane in ga sam raje izklopim, tako da ajde, mogoče meni to potem ne bo problem. :D

 

V-sync je čisto druga stvar kot VRR...

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...