Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

tomazek reče Dne, 13. 3. 2021 at 21:22:

 

Ma drka te no lol :D človek še ni videl OLED. Mam oba (OLED in QLED)... pa še dodatno qled  4K monitor za PC... vse je "pasja jajca" proti OLED TV.

 

tomazek reče Dne, 13. 3. 2021 at 21:29:

 

Meni ne... ne vem, če pač mamo ljudje drugačen pogled in okus pač. To je možno. Drugače pa mi je pač oled uber ales in kupim drugo samo, ko pride kaj novo. Saj črna je ogromen faktor. Kje zgleda lepša neka živo zelena barva, al na globoko črni barvi kjer res izstopa al na sprano sivkasti (ker ni prav črno "črne")?

 

Sprano sivkasta? - mogoče pa tudi ti nisi še videl dobrega QLEDa... :D

 

Živost/obstojnost barv pri veliki svetilnosti (HDR) je sigurno prednost QLEDa.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 23 minutami:

Stipe pač kot klasičen stipe, kar nekaj na pamet pa povprek.

 

aj ne seri tomazek - preveč se zgleda družiš za Areyem in temi, imaš že te neke fore kot oni... :D

kot da se nismo kdaj že pogovarjali tudi o absolutnih primerjavah med OLED in QLED, ne samo o seriji 6 vs. OLED - pa si pisal isto - ne vem kaj imaš zdaj od tega, da se sprenevedaš, če rečeš nekomu da ni videl OLEDA in ti nekdo nazaj odgovori, da ti tudi verjetno nisi videl QLEDa...

 

Povezava do prispevka

Ma to je blo takrat, ko si ti nabavlal TV, zdej so absolutne razlike že dost manjše, pač trenutno ni nobenga razloga da bi kupu QLED over OLED. Pa tud definitivno ni prednost kontrast, niti barve (ker kle je QLED zarad VA panel valda zadi), ampak sam in izključno Brightness. Pa še ta razlika se je pač z novimi generacijami zmanjšala oz. izničila, do te mere da OLED nove QLEDe že nabije tud v HDRju. Predvsem, ker je Samsung zaškrtaru in v flagshipe ne montira več tok močne osvetlitve in pa zarad skokovitega napredka OLED panelov.

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q90t-vs-lg-cx/9810/10619

 

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Hja, samo ta brightness je pri QLED isto huge deal, tako kot je črna pri OLED - pač odvisno od scene, je razlika opazna v obeh primerih...pri QLED je meni najbolj impresivno to, da tudi pri največji svetilnosti barve ne popustijo (ne zgubijo tisti pop) - lahko gledaš nek posnetek plaže, tako da te dobesedno zaslepi in si refleksno daš roko pred oči (sploh si ne predstavljam kako bo zgledalo šele 10k nits, ko bo :D), ampak tisti listi na palmi bodo še vedno zeleni v nulo, al ne vem kako bi povedal...OLEDu so pa ravno te scene, ko imaš cel zaslon svetel, od vedno najbolj problematične - tudi iz te rtings primerjave je to recimo lepo vidno.

Sustained 100% Window
     609 cd/m²
     146 cd/m²

 

No, pa večni argument burn-ina je za gamerje še vedno realnost, kljub vsemu - razen če menjaš TV na par let, pa te boli briga - jaz ponavadi menjam na 7+ let, če se da tudi 10 + imam tudi PC povezan na TV, to mi je bil kar faktor...

 

Celokupno ima valjda OLED več prednosti, ampak niti QLED niso brez svojih plusov - oboje je pa še vedno kompromis, tako da komaj čakam na microLED, da se bomo spet odločali samo za ljubšo znamko, ne tudi za tehnologijo zaslona...

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 7 urami:

Hja, samo ta brightness je pri QLED isto huge deal, tako kot je črna pri OLED - pač odvisno od scene, je razlika opazna v obeh primerih...pri QLED je meni najbolj impresivno to, da tudi pri največji svetilnosti barve ne popustijo (ne zgubijo tisti pop) - lahko gledaš nek posnetek plaže, tako da te dobesedno zaslepi in si refleksno daš roko pred oči (sploh si ne predstavljam kako bo zgledalo šele 10k nits, ko bo :D), ampak tisti listi na palmi bodo še vedno zeleni v nulo, al ne vem kako bi povedal...OLEDu so pa ravno te scene, ko imaš cel zaslon svetel, od vedno najbolj problematične - tudi iz te rtings primerjave je to recimo lepo vidno.

Sustained 100% Window
     609 cd/m²
     146 cd/m²

 

No, pa večni argument burn-ina je za gamerje še vedno realnost, kljub vsemu - razen če menjaš TV na par let, pa te boli briga - jaz ponavadi menjam na 7+ let, če se da tudi 10 + imam tudi PC povezan na TV, to mi je bil kar faktor...

 

Celokupno ima valjda OLED več prednosti, ampak niti QLED niso brez svojih plusov - oboje je pa še vedno kompromis, tako da komaj čakam na microLED, da se bomo spet odločali samo za ljubšo znamko, ne tudi za tehnologijo zaslona...

 

OLED ma še zmer issue pri klasičnem brightnessu, kar se pozna en kurac, če maš TV v temni sobi in brutalno, če maš TV v sončni dnevni. Glede debate o burn inu ne bi šel, sam moj zdej 3 gen star OLED is still going strong, bom kr reku da bo dosegu 5 let brez težav, pa sm nemaren user, verjetno ga bom sicer pred petimi leti menjal, ker je pač še brez VRR in hdmi 2.1.

 

Še zmer vidm nek argument za QLED, sam zihr dost manj kot 2 leti nazaj, so pa cene tko za olede kot za qlede precej padle. Trenutno pač kupš OLED, oz. počakaš new gen, smo pa glih nekje med generacijami.

Povezava do prispevka

kako mi je vsec ko stipe zagovarja qled

 

ej stip ne jim pozabit omenit vrhunski game motion plus na samsungih

meni je to res zakon feature.. tu pa tam se pojavi kasken artefaktek okoli lika, sam res uno malo in se to imas filing da je igra zbugana

 

a filing z game motion plus in 60 fps je res silky smooth.. ne vem kako je na OLEDU glede tega. vrjetno ni bad =))) in itak se navadis kot se navadis na 30 fps sam... 60 fps game motion plus na samsungu je siiiiiiilky smooooth res

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 54 minutami:

kako mi je vsec ko stipe zagovarja qled

 

ej stip ne jim pozabit omenit vrhunski game motion plus na samsungih

meni je to res zakon feature.. tu pa tam se pojavi kasken artefaktek okoli lika, sam res uno malo in se to imas filing da je igra zbugana

 

a filing z game motion plus in 60 fps je res silky smooth.. ne vem kako je na OLEDU glede tega. vrjetno ni bad =))) in itak se navadis kot se navadis na 30 fps sam... 60 fps game motion plus na samsungu je siiiiiiilky smooooth res

Silky smooth input lag ouyea

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 12 urami:

 

OLED ma še zmer issue pri klasičnem brightnessu, kar se pozna en kurac, če maš TV v temni sobi in brutalno, če maš TV v sončni dnevni. Glede debate o burn inu ne bi šel, sam moj zdej 3 gen star OLED is still going strong, bom kr reku da bo dosegu 5 let brez težav, pa sm nemaren user, verjetno ga bom sicer pred petimi leti menjal, ker je pač še brez VRR in hdmi 2.1.

 

Še zmer vidm nek argument za QLED, sam zihr dost manj kot 2 leti nazaj, so pa cene tko za olede kot za qlede precej padle. Trenutno pač kupš OLED, oz. počakaš new gen, smo pa glih nekje med generacijami.

 

to drugo; počakaš new gen - če nimaš prav zares zastarel TV, bi jaz v tem trenutku sigurno čakal...ker to kar je trenutno, je samo še piljenje obstoječega, brez nobenega wow faktorja več.

jaz bom menjal takrat, ko bo standard microLED, 8K, 12bit, 10.000nit - oziroma pač ko bo naslednji velik preskok - čeprav teh preskokov bo imo vedno manj...

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 1 uro:

kako mi je vsec ko stipe zagovarja qled

 

ej stip ne jim pozabit omenit vrhunski game motion plus na samsungih

meni je to res zakon feature.. tu pa tam se pojavi kasken artefaktek okoli lika, sam res uno malo in se to imas filing da je igra zbugana

 

a filing z game motion plus in 60 fps je res silky smooth.. ne vem kako je na OLEDU glede tega. vrjetno ni bad =))) in itak se navadis kot se navadis na 30 fps sam... 60 fps game motion plus na samsungu je siiiiiiilky smooooth res

 

oled ma pač game mode, odlično je. Itak so 120hz paneli, tko da jim 60 fps ne predstavlja posebnega izziva. Pa input lag je najnižji.

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 15 urami:

men je to dobesedno najbolj ogaben feature :D Prvo izklopm v vseh modusih, razen u špilih ga mensezdi ne morš povsem :F

 

Jaz sicer tudi tega ne prenesem pri kateremkoli drugem contentu - ampak kaj je narobe pri igrah?

Ki pri igrah ni soap opera effecta, samo pač zgleda vse skupaj kot da je višji framerate - razen malo večjega input laga, ki itak pri 30fps igrah (kjer ta GM+ edino tudi ima nek smisel) je nepomemben faktor, jaz drugih minusov ne vidim...pa še ta input lag so uspeli speglat, da je res minimalen - mogoče ti mešaš klasični motion interpolation s tem samsungovim namenskim gamerskim, ki ga lahko vklopiš samo v igrah? 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 urama:

 

Jaz sicer tudi tega ne prenesem pri kateremkoli drugem contentu - ampak kaj je narobe pri igrah?

Ki pri igrah ni soap opera effecta, samo pač zgleda vse skupaj kot da je višji framerate - razen malo večjega input laga, ki itak pri 30fps igrah (kjer ta GM+ edino tudi ima nek smisel) je nepomemben faktor, jaz drugih minusov ne vidim...pa še ta input lag so uspeli speglat, da je res minimalen - mogoče ti mešaš klasični motion interpolation s tem samsungovim namenskim gamerskim, ki ga lahko vklopiš samo v igrah? 

 

ma ja pr špilih ne mot, sam mene res mot input lag.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

zakaj je pri nekaterih LG OLEDXXCX tvjih kot refresh rate naveden 100Hz, pri nekaterih pa 120? A nimajo vsi native 120Hz? Kakšna je razlika med CX3 in 9? Potem so še dodatne oznake, PUA, LA, LB če se ne motim. Malce me bega ta nomenklatura.

Povezava do prispevka

CX bi vsi mogli met 120Hz kolkor jst vem

 

ostale oznake pa so zaradi regij in pomenijo različen električni kabel, različno barvo podstavka, vključen dvb-t  in podobno, nič, kar bi vplivalo na samo sliko/panel

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka

panasonic tx-48as640 mi je crknil, LED tv, dobil sem te grey krogce simetrično po celem zaslonu, backlight panel najbrž

 

se mi splača popravljati, potrebuješ kakšno posebno orodje, morda je samo odstopilo in bi lahko prilepil nazaj

 

 

BKaHc1fJOJqHJsOY.huge.jpg

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...