Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

Ezoterik reče pred 7 minutami:

 

Ma ni bogvekaj android, ampak boljš kot je bil, pa dejansko ma decent sliko. Je pa dost bedn gaming TV, ma ok.

Kako beden, a zarad hdr. Sej tud 2.1 nima. Ma kot si rekel, ma ok:D 

 

Sem pa zjebal seb postavitev zvočnikov, placa blo za max 58" vmes, zdaj mi bo pokrila tv pol zvočnika.. Kar ne bo ok 

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 11 minutami:

 

what kakšnega prostora, a maš kakšen un hilarious regal, ki ma not majhno luknjo za tv :D Fukn regal u smeti pa kup 65"

iWish, dejansko imava prostor za TV na eni strani omejen z mizo na drugi pa s prehodom. Mansarda z minimalnim prostorom, jebatga.

Povezava do prispevka
OBELIX reče pred 31 minutami:

iWish, dejansko imava prostor za TV na eni strani omejen z mizo na drugi pa s prehodom. Mansarda z minimalnim prostorom, jebatga.

 

Aww. Če kje dobiš 48" CXa za normalen denar je zihr best buy. Sam ja... to je mal iluzorno prčakvat, ker jih folk dobesedno razgrab. 49" xg90 je tud opcija (odličen tv, velik boljši kot 85). Drugač si pa itak že opazu, da si v tej velikosti dost omejen z izbiro.

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 57 minutami:

 

Aww. Če kje dobiš 48" CXa za normalen denar je zihr best buy. Sam ja... to je mal iluzorno prčakvat, ker jih folk dobesedno razgrab. 49" xg90 je tud opcija (odličen tv, velik boljši kot 85). Drugač si pa itak že opazu, da si v tej velikosti dost omejen z izbiro.

Aha, se pravi WebOS pri LG, pa edge lit vs local dimming pri Sony. Moram malo premislit, a bi tlačil v namenjeni prostor al ne. Trenutno imava Sony KDL-42W828, ampak mi manjka podpora T2 TV, je le 5 let stara kišta. K Androidu pa se nagibam zaradi podpore F1 TV.

Samo da bo napredek v sliki pa bom zadovoljen.

Povezava do prispevka
Ezoterik reče Dne, 8. 4. 2021 at 20:35:

 

Aww. Če kje dobiš 48" CXa za normalen denar je zihr best buy. Sam ja... to je mal iluzorno prčakvat, ker jih folk dobesedno razgrab. 49" xg90 je tud opcija (odličen tv, velik boljši kot 85). Drugač si pa itak že opazu, da si v tej velikosti dost omejen z izbiro.

 

Verjetno si mislil xH90 ane? Drugače pride v poštev tudi XH95 za ++ budget, ali pa za -- budget XH85 v 49", ker ima VA panel (ima pa samo 50hz panel, kar zna tečno pri športu)

 

OBELIX reče Dne, 8. 4. 2021 at 21:40:

Aha, se pravi WebOS pri LG, pa edge lit vs local dimming pri Sony. Moram malo premislit, a bi tlačil v namenjeni prostor al ne. Trenutno imava Sony KDL-42W828, ampak mi manjka podpora T2 TV, je le 5 let stara kišta. K Androidu pa se nagibam zaradi podpore F1 TV.

Samo da bo napredek v sliki pa bom zadovoljen.

 

LG je OLED, edge lit je domena LED tv-jev. Sicer ne vem kako ima T2 poštimano, ampak mogoče lahko samo dokupiš TV HDMI stick in poganjaš T2 / F1 TV app.

Povezava do prispevka
BlackBird reče pred 1 uro:

 

Verjetno si mislil xH90 ane? Drugače pride v poštev tudi XH95 za ++ budget, ali pa za -- budget XH85 v 49", ker ima VA panel (ima pa samo 50hz panel, kar zna tečno pri športu)

 

 

Nop XH95 sem gledal, XH85 pa zaradi 43"

Ampak mislim da bom šel na 49", je le nekaj več izbire in trenutno le 170€ razlike med temi modeli (KD-49XH9505B vs KD-49XH8596B)

Samo iz firbca a je komu jasno kje je razlika med KD-49XH8577S in KD-49XH8596B?

Povezava do prispevka
OBELIX reče pred 8 urami:

Nop XH95 sem gledal, XH85 pa zaradi 43"

Ampak mislim da bom šel na 49", je le nekaj več izbire in trenutno le 170€ razlike med temi modeli (KD-49XH9505B vs KD-49XH8596B)

Samo iz firbca a je komu jasno kje je razlika med KD-49XH8577S in KD-49XH8596B?

 

Ti je že odgovoru, drugač če maš $ ti močno odsvetujem 85 serijo, ker je res dost slabša. Če je pa budget u igri pa carry on.

Povezava do prispevka
Douchebag reče Dne, 8. 4. 2021 at 14:24:

 Fotr je vzel nacenejšega in najmanšega, ki je bil dobavljiv malo pred novim letom. Slika se čudno giblje. Npr ljudje ne hodijo enakomerno. Kr neki v glavnem. Njega ne moti za mene so smeti.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 10 urami:

 Fotr je vzel nacenejšega in najmanšega, ki je bil dobavljiv malo pred novim letom. Slika se čudno giblje. Npr ljudje ne hodijo enakomerno. Kr neki v glavnem. Njega ne moti za mene so smeti.

 

Ja to se strinjam - sej neki sm gledu da je malo bluran kak sport, ce ne das v pravi setting. Sicer ta k sm ga jst dal je top end hisense model.

 

Skratka, budget imam tam do 1k, 65" pa bi imel in iscem najboljsi p/p. Nisem pa 'videofil' da bi sedaj dajal velike bale kesha. Prej sem gledal Q60, zdej sem pa se tega opazil

Povezava do prispevka

Jst mam 65u7b, pa nisem opazil hudega problema s tem (vsekakor moras izklopit motion interpolation al nekaj takega v meniju).
Vidaa TV deluje sprejemljivo, vsekakor se pa ne more primerjat ze s sony-jevim OS-om (xh-80), kar sem ga imel moznost videti pri ta starih (z ostalimi nimam izkusenj)
Lani sem dalj zanj 550 Eur, kar se mi je zdelo OK in dovolj ceneje od ostalega, da sem pripravljen potrpet kaksen quirk.
 

Cprav je u8b v popolnoma drugi klasi kot moj u7b, bi za ceno okoli 1000 Eur definitivno pogledal vsaj prot Sony XH-90 za 1150 Eur (ce ga je res mozno dobit za to ceno). 
Verjetno se najde se kaksna uveljavljena alternativa, ki je vredna pozornosti.

 

Povezava do prispevka

Linkan je bil u8qf, ki je v še malo višji klasi.

 

Priporočam jaz tudi Sony-ja, tudi ko sem šel v BigBang gledat je že serija XH-80 imela opazno lepšo sliko napram konkurentom, tako da se splača it v živo preverit modele.

 

Je pa tudi res da boš imel v dnevni sobi na koncu samo en TV :)

Povezava do prispevka

Sorry, typo. Mislil sem u8qf, a avtomatsko klofnil u8b, ki je predhodnik in generacija mojega u7b.


Morda se v pomoc: https://www.avforums.com/threads/new-my-best-value-tvs-2020-2021-edition.2325951/#post-28625789

(btw, u8qf je na recommended listi, ampak z disclaimerjem. Na istem forumu imas tudi ena ali dva threada o u8qf.)

uredilo bitje Lebowski
Povezava do prispevka

help guys

 

Kaze mi sliko od eon boxa na cetrt ekrana, kak to spremenim da bo cez cel ekran

Je pa tv se vecja kot sm mislu:blink:

Mam eon box v hdmi1, ostali appi normalno kazejo sliko

V eon boxu v nastavitvah ni nicesar za spremenit

Hvala

 

Prva je od youtube app, normalno kaze

Druga eon box

 

 

 

Edit: zrihtano, v hdmi2 normalno kaze, kr nekj

20210412_134054.jpg

20210412_143839.jpg

Povezava do prispevka

Kva pa to ne pase prejsni nosilc na tole novo tv shit

Zraven ni blo nbenih puš kot pri prejsnem sonyju da si izenacil po vertikali da si naravnost prisraufal nosilca gor

Tukaj je pa ena krivina spodaj na tvju in luknje so dost na spodnjem delu tvja. Tko da ko hocem zasraufat sploh ne pase 

Mi pa niso poslal nosilca ki je zraven za darilo, tko da to moram se dobit

 

Obstojeci nosilec je pa tale

 

https://www.mimovrste.com/nosilci-tv/vonhaus-stenski-nosilec-za-tv-37-70

 

 

A seveda zdj vidim, vesa 400x200 na novem tvju, ta obstojeci nosilec pa nima, fak ju philips

 

nic bomo pa 2x vrtali

 

 

 

Povezava do prispevka
Thrivial reče Dne, 8. 4. 2021 at 11:40:

Hisense izgleda kar precej pohvaljen, tole se mi zdi dober bang za buck: https://www.mimovrste.com/televizorji/hisense-uhd-43a7100f-led-televizor-smart-tv 

 

 

Update, sem kupil zgoraj omenjeni tv, in sicer še za 20% ceneje tukaj: https://www.makspro.si/led-tv-hisense-43a7100f.html 

 

 

Res sem očitno shit-tier zahteven uporabnik, ker mi je čisto v redu. Sicer ga uporabljam komaj en dan, ampak vse deluje v redu, za hec sem poganjal neke 4K promo videote in izgledajo v redu, nobenega ghostinga ali česa podobnega. Za teh 275€ se mi res zdi bang for buck. 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
mr.killer reče Dne, 22. 4. 2021 at 14:25:

Mah odkar so mimovrste postale "marketplace" in imajo skoraj vse samo "na zalogi pri dobavitelju" je šlo vse v kurac.

 

Milijonkrat raje naročim na amazon.de če pa že v Sloveniji pa na enaa

 

(nisem plačan od nobenga za to mini reklamo, sam hočem povedat da mimovrste so postale res podn) 

Enako. Mimovrste je samo še ime, da te nategnejo, ko čakaš na izdelek, ki je "na zalogi" 14 dni. 

 

Tole pa do jaja:

 

https://si.hisense.com/izdelki/televizorji/uled-televizor/65u8qf/20002902

 

Pa v fabrki od Gorenja menda sestavljajo tole Kitajci? Po specifikacijah ni slab, po ceni pa sploh ne. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...