Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

atomic reče pred 49 minutami:

Noben še ni probal, ker konzole že 60fps redko furajo :)

mislim, ce nimajo pol je dobesedno vseeno ce ima samo 60fps. Kar je vec je samo huge input lag zaradi interpolacije frameov, ce to vklopis. Ce ne, pa placas stvar ki je ne uporabljas.

Povezava do prispevka

Ce tv nima 60< hz inputa pol nima veze kaksen panel ma, zato sem spraseval ce majo ti TVji tudi inpute, primerne za hfr input. Ker je ne vem kdo rekel da ne kupovat TVja s 60HZ panelom, kar je cista neumnost ce je ta panel uporaben samo za interpolacijo vmesnih frame-ov. Kar ni samo ogabno za gledat, kar bi lahko rekli da je stvar okusa, ampak tudi pripelje do konkretno visjega input laga.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 urama:

Brezvezne debate, ker itak ne obstaja TV 120hz s samo 60hz inputom.

 

kako da ne, saj tudi obstajajo native 120hz teveji brez hdmi 2.1, kjer 4k120hz odpade

 

pa če se prav spomnim tudi vsi 120hz teveji z 2.1 ne podpirajo 4k120hz (ne vem al zato ker še niso sourci razširjeni al whatever)

Povezava do prispevka

Konzole trenutne generacije nimajo kaj dosti od tega, next gen (PS5, XboX Series X) pa bodo verjetno koristile HFR (občasno) in VFR. Tudi servisi kot so Geforce Now, Stadia ter XCloud bi znali v bodoče ponujati HFR vsebino, bodisi neporesredno preko appa na TV-ju ali lahkega hardverskega odjemalca, kot so razni Android boxi.

Koristi pa to tudi ljudem, ki imajo na TV priklopljen PC, seveda. 

 

Povezava do prispevka

Pizdu mater, bolj ko človek bere o teh TVjih, bolj je zmeden. Edini konsenz pri vsem skupaj je, da je OLED the way to go, because... klik

 

Ergo sem se odloču, da kupim najcenejše možno, da je še sprejemljivo za to kar želim (in morda počakam še nekaj let, da se OLED poceni or something) in sem vzel Samsung RU8009 za skoraj pol cene Q70R (ki sm ga prvotno ogledoval).

 

So far sem prav šokiran kako kul je slika v filmih in performance v špilih. Sem pa mal presenečen kolkrat so te kurčevi samsungovi serverji "down for maintenance".

Povezava do prispevka

Iščem Tv v rangu okrog 500€. Sicer sem že nekaj iskal in ugotovil, da OLED zame ne pride vpoštev. Predvidevam da je to rang "midrange" TV tako, da me zanima najboljši p/p tv, se pa nagibam, da bi ubodel Philips TV, ker mi je Amibilight kul feature. Kakšen pros in cons glede philipsovi Tv?

TV bom uporabljal zgolj za igranje iger in občasno kak film.

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka

Kakšno velikost pa rabiš?

 

Phillips PUS 7304 je čisto soliden TV, ampak za gaming naj ne bi bil preveč primeren. Imata pa 50 in 58 inčni panel VA zaslon, ostali pa IPS. 

 

Mogoče tole:

 

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-televizorji/samsung-televizor-ue55ru8002-odprta-embalaza1

 

Ima VA panel, kar pomeni boljši kontrast, ima pa malo probleme s svetilnostjo. 

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-usage/video-gaming

 

za 500 EUR boš vsekakor moral sprejemati kompromise :). 

Povezava do prispevka

Pri lanskih modelih je HDMI 2.1 bolj kot ne redkost (LG OLED jo npr ima). Od letošnjih modelov jo imajo že tudi QLED Samsungi, ampak so precej nad 500 EUR.

 

Tega Samsunga ki si ga nalimal imam tud sam (sicer 55''). Čisto OK TV, če ga boš uporabljal za igranje iger pa sploh. Sicer grem sam v nabavo boljšega TV-ja, predvsem za to ker gledam veliko serij in filmov in sem kar občutljiv na kontrast, ampak IMO ne boš razočaran.

Povezava do prispevka

RU8000 in Q60R sta pretty much ista stvar, tako da glej tisto kar je ceneješe. Also, vsi samsungi velikosti 49" neglede na rang majo samo 60Hz panel, tako da... če ti je gaming pomemben glej večji tv ali pa prišparaj in vzemi najcenejšo serijo.

 

Meni se zdi kontrast na RU8000 odličen, celo do te mere da niti v popolni temi ne vidiš črne svetit, če nisi speficično fokusiran na to. Prihajam pa iz IPS monitorja in skoraj 10 let starega samsung entry level TVja, preden me kdo okliče za čudnega.

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Itak, da lahko poskusim kaj drugega, ampak zmanjkalo je časa in rabim vse možne informacije na hitro. 

 

Namreč....

 

Pred 14 dnevi sta starša kupila novo televizijo Panasonic. Imata pa siol box, povezan s hdmijem na tv. Enak siol box imam tudi jaz, ki živim v isti hiši zgoraj in signal prejemam preko istega modema.

 

Ko sem bil pred nekaj dnevi pri njima sem opazil, da slika in zvok nista sinhronizirana. Vse skupaj sem ugasnil iz elektrike, ponovno prižgal in je delalo normalno.

No, zdajle me kliče brat in reče, da je bil včeraj pri njih in da zvok in slika nista sinhronizirana. Torej spet.

Fora pa je v tem, lahko bom pri starših (ki se seveda ne spoznata) šele popoldne, danes pa je zadnji dan za vračilo televizije, saj poteče 14 dnevni rok.

 

Zato poskušam zbrati čim več informacij, ker mi po popoldne testiranje verjetno vzelo preveč časa, da bi lahko še vrnil televizijo.

 

Hvala za vse možne odgovore.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...