Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

Ker mi bo kmalu riknu tv, ga bom moral zamenjat. Gor se bo rolalo filme/serije, PS3, PS5 in šport. Konkretno me zanima ali bo Sony XH90 ok ali je boljše, da se še malo stegnem do LG CX?

 

Glede prvega me zanima kako je zdaj kaj s tistim VRR updatom in če tega nikoli ne bo kakšen ima to vpliv na igrice? In koliko vas motijo maloštevilne svetilne cone?

 

Glede drugega pa koliko je nižja svetilnost moteča pri gledanju tvja v svetli sobi? Slučajno potem delujejo barve bolj motne ali niti ne? In pa koliko je resnice oz. mita glede burn-ina pri sodobnih oledih? Je treba na to izdatno paziti ali tv sam zalaufa tiste ohranjevalnike zaslona, ko je potrebno? Glede na to da tv menjam redko, bi bilo fino, če ne bi imel v vogalu permanentno odtisnjen Sexation logo.

 

Ne zanima me teoretično nakladanje o specifikacijah, ampak izkušnje. Ali pa naj kdo, ki se je odločal med istima oz. podobnima modeloma, pojasni zakaj se je odločil za enega in ne za drugega.

 

Hvala vnaprej.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Übermensch reče Dne, 8. 6. 2021 at 13:06:

Rad bi ustvaril domace kino dozivetje, zato gledam za 5.1 set.

 

Übermensch reče Dne, 8. 6. 2021 at 11:02:

Sony HT-RT4 good enough za nekih sub 500€?

 

Slinch reče Dne, 12. 6. 2021 at 11:42:

does not compute


Našel čas da sem naredil raziskavo, kaj sploh obstaja pametnega na trgu. 

 

Nagibam se da uparim Samsung HW-Q950T 9.1.4 skupaj s Sony TV KD-75XH9005.

 

@Slinch approves?

Povezava do prispevka
Übermensch reče pred 55 minutami:

 

 


Našel čas da sem naredil raziskavo, kaj sploh obstaja pametnega na trgu. 

 

Nagibam se da uparim Samsung HW-Q950T 9.1.4 skupaj s Sony TV KD-75XH9005.

 

@Slinch approves?

 

 

ta soundbar mam jst, oz boljso prejsnjo verzijo. ne bi preveč pričakoval, čeprav za filme pa špile je ok.

Povezava do prispevka
kid666 reče pred 1 uro:

slinch probably doesnt approve noben soundbar

 

Tako nekako ja :D

 

Ma ne sej vsaka ta naprava ima svoje mesto, samo ne bo pa to nek proper experience. Imo se soundbar nabavi v primeru da ti zvok ni neki ful pomemben in bi rad najmanj vpadljivo napravo in najmanj kosov elektronike, čeprav oboje omenjen samsung set sfuka, ker je kar ogromen in ker je v štirih delih :D

 

Tudi cena tega kompleta konkurira z že zelo solid zvočniškim setupom. Proti slednjim se odloči nekdo, ki res res noče videt zvočnikov v svoji dnevni.

 

@Übermensch koliko je to, okrog tisočaka? Za tak keš se dobi že kak Focal 5.1 set, čeprav bi jaz postopal drugače. Nemški ebay za receiver, bolha za zvočnike. Za jurija dobiš bombo od setupa. 

 

edit: npr tole: https://www.bolha.com/komplet-zvocnikov-avdio-video/dali-concept-zvocniki-komplet-6-1-center-crni-oglas-7131659

pa en receiver zravn pa si še vedno pod ceno tistega soundbara

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 2 urama:

@Übermensch koliko je to, okrog tisočaka? Za tak keš se dobi že kak Focal 5.1 set, čeprav bi jaz postopal drugače. Nemški ebay za receiver, bolha za zvočnike. Za jurija dobiš bombo od setupa. 

 

edit: npr tole: https://www.bolha.com/komplet-zvocnikov-avdio-video/dali-concept-zvocniki-komplet-6-1-center-crni-oglas-7131659

pa en receiver zravn pa si še vedno pod ceno tistega soundbara

 

Tale Dali set zgleda bomba. En drug model prodaja zraven še woofer za skupno 750€. Worth it?

Imaš mogoče še kakšna priporočila za reciever?

 

Hvala za tvoj input, much appreciated.

Povezava do prispevka

Mislim da je ta isti dali concept komplet prodajal tudi @gorann, samo on itak vedno neki prodaja :D

 

Drugač tako, tale dali set (2x6 + 2x1 + center) se je v bigbangu prodajal nov za cca 500e, tako da so tudi te  bolha ponudbe predrage, bolj sem dal za primer kaj se recimo dobi v rangu malo dražjega soundbara. Recimo največji problem te concept serije je, da so kište ful večje, kot imajo kakršenkoli razlog biti aka modernejši zvočniki so lahko v tem rangu vseeno estetsko prijetnejši. Realno za ta concept set ne bi dal več kot 350-400e (recimo prvi link, če so res prkatičnonovi, kot piše), s subom tam do 550 max. 

 

Tole je sicer izven budgeta, ker je samo set zvočnikov tisočaka, ampak tejle so recimo res best buy trenutno, zato vseeno omenim: https://teufelaudio.at/ultima-40-surround-51-set-105789000?v=001&partner_id=ps-at.ps.geizhals.245725.105789001.&et_uk=361d78e77d624d1abb283d990cb4bd99

 

Bi pa morda ta manjši set prišel v poštev: https://teufelaudio.at/ultima-20-surround-51-set-105813000?v=001

 

Tudi Jamo dela še vedno zelo proper entry level komplete, recimo tale: https://www.akustik-projekt.at/heim-hifi-heimkino/lautsprecher/lautsprecher-systeme/7627/jamo-s-807-hcs-weiss?sPartner=1

 

Če ti je vseeno kul rabljeno, pol pa pač malo spremljaj bolho, ni lih da so vsak dan nove ponudbe, zato zna kar trajat, da se najde neki hudega. 

 

Z receiverji pa je tako, tukaj res vedno svetujem rabljeno, ker je pač nov stuff do, ne vem, dobrih 500e, res smeti, rabljeni robi pa cena hitro pade. Samo spet, treba je met potrpljenje, redno čekirat oglase in raziskat vsak model, ki zgleda potencialno uporaben. Glede na tv bo kar nujno, da podpira 4k, zato bo treba neki do tam ene 5 let starosti oziroma kdaj je pač 4k postal stalnica. Yamaha, Marantz, Denon, Pioneer, karkoli. Kolikor sem na hitro počekiral bolho ni nič uporabnega, tako da res kak ebay ali tuji classifiiedsi. Recimo če se zapičiš za nek model, ki se lahko dobi v željenem rangu, je kul bookmarkat tale iskalnik, vsebuje večino EU marketplaceov, vključno z našimi bolha, audiokontakt, sosednjim njuškalom in vsemi ebayi: https://www.hifishark.com/ 

 

Povezava do prispevka
jazbinec reče Dne, 18. 6. 2021 at 8:50:

je že kakšna konkurenca v OLED segmentu za LG CX in C1 v tem cenovnem razredu? 120hz panel, hdmi 2.1 in podobne novotarije za gaming? kolikor gledam, je Hisense H55O8B zanimiv, vendar ima samo hdmi 2.1 input.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...