Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

A na teh naših OLED LX sploh obstaja kakšen program za predvanje filmov? Meni nikoli ni uspelo ničesar usposobiti, poleg tega pa še TV zelo zelo ne mara različnih usb nosilcev. S tega vidika so Sony tvji ene par nivojem nad LG-jem, tam vržeš disk v usb, naložiš kodi in že uživaš v predvananju 4k HDR contenta. 

 

To je tudi sicer moja edina resna kritika sledkega LG oleda. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 29 minutami:

A na teh naših OLED LX sploh obstaja kakšen program za predvanje filmov? Meni nikoli ni uspelo ničesar usposobiti, poleg tega pa še TV zelo zelo ne mara različnih usb nosilcev. S tega vidika so Sony tvji ene par nivojem nad LG-jem, tam vržeš disk v usb, naložiš kodi in že uživaš v predvananju 4k HDR contenta. 

 

To je tudi sicer moja edina resna kritika sledkega LG oleda. 

 

Plex?

Povezava do prispevka

Tisto so streaming jajca. Jaz želim app v slogu kodija. Vstavim usb v TV in predvajam direktno. Poleg tega pa ta naš LG še svinsko zahteven pri branju usbjev. Vem da sem probal ene štiri različne pa nič ni delovalo, in sem potem videl da bi moral spremeniti file system pa se mi pol ni dalo s tem zajebavat. Res slabo za TV ki je prišel leta 2020 na trg.

Povezava do prispevka

Lahko streamaš iz internetov, lahko streamaš iz lokalne mreže iz neke druge naprave, mogoče pa lahko predvajaš tudi vsebino iz zunanjega diska. Ne vem sicer ziher, ker moj usecase ni tak ampak bi si mislil, da je isti kurac, ker je nemalo ljudi, ki imajo zunanje diske priklopljene na NAS/Laptop/Mikrovalovko in si iz teh naprav streamajo na druge naprave po bajti preko lokalne mreže.

Povezava do prispevka
GadusM reče pred 5 urami:

Prvega sem jaz po enem tednu nesel nazaj, barve našopane, če si priklopil box preko hdmija je bilo vse prežgano, OS k je popolnoma neuporaben.

 

Philips ima vsaj android OS k omogoča YT vanced za YT brez reklam

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče Dne, 20. 10. 2021 at 13:01:

Lahko streamaš iz internetov, lahko streamaš iz lokalne mreže iz neke druge naprave, mogoče pa lahko predvajaš tudi vsebino iz zunanjega diska. Ne vem sicer ziher, ker moj usecase ni tak ampak bi si mislil, da je isti kurac, ker je nemalo ljudi, ki imajo zunanje diske priklopljene na NAS/Laptop/Mikrovalovko in si iz teh naprav streamajo na druge naprave po bajti preko lokalne mreže.

 

To že drži, da jih veliko streama ampak je pa vprašanje v kaki kvaliteti jih večina od teh tudi streama. Kolikor sem raziskoval je bolj malo NAS-ov sposobnih streamat prave 4K remuxe velikosti 70-90GB (izjeme so seveda nekateri dražji modeli in pa custom made). Dela pa drugače streamanje preko zmogljivega HW-ja, ki podpira h265, brez težav po ethernet kablu. Potem še je pri streamih problem Dolby Vision, ker še je slaba podpora (z 4K UHD BD je drugače).

Osebno sem pa preklopil iz Plex na Jellyfin za streamanje.

 

Na Sony TV je že privzeti predvajalnik dober za gledanje iz USB tako, da niti ni potrebe po Kodi razen, če si tako navajen. 

Pri na kupu novega TV je pomembno, da vsak oceni svoj usecase in potem tudi razišče ali izbrani TV podpira določeno funkcionalnost. Samo za gledanje filmov in TV-ja namreč HDMI 2.1 in 120Hz ne doprineseta nič. Dobra podpora za eARC in USB 3.0 ter podpora codecov sta tudi precej pomemben faktor pri nakupu. 

Osebno nisem bil ljubitelj Android TV in še vedno ima kake svoje muhe ampak overall je pa kar dober sistem za smart TV, ker dejansko ponudi veliko. Pri nakupu sodobnega TV-ja mi je bilo pomembno tudi, da imam čim manj nepotrebnih zunanjih naprav za storitve, ki lahko delajo preko aplikacij (Apple TV, Netflix, Tidal, Apple AirPlay, ...).

Povezava do prispevka

Jaz sem že en tistih, ki Plex uporablja zgolj zato, ker kot Samsung user nimam izbire. Z veseljem bi fural Jellyfin in še na mobilnih napravah brez frke gledal content, pa ga pač nimam šanse naložit (ali sideloadat). Okrog zmogljivosti kaj dosti ne vem povedat, ker imam precej močen NAS, ki se z ničemer ne bi matral, po drugi strani pa sem en unih, ki pri contentu, ki ga nalagam gledam zgolj na to da je 1080p in čim lažji fajl. Ne gledam na to, da je <whatever> najbolj hude kvalitete na vasi. I can't be bothered to care. :D

Povezava do prispevka
Übermensch reče pred 5 urami:

 

No kaj potem ti predlagaš? 

 

Če pogrešaš ostalo, kar npr. ponuja android tv, nabaviš chromecast, mi box, nvidia shield...

Sej pravim, ko sem priklopil mi box so bile vse barve tok nažgane da res. Pa sem probal vse možne nastavitve in ene 4 različne hdmije pa je bilo vsakič isto.

 

E: sori odgovarjal na napak quote, sam problem ostaja isti

uredilo bitje rajc91
Povezava do prispevka

Pogledam ko bom doma

Mislim da ma c1 isto kot cx

Pa če še prav spomnim bi znal bil ta podatek tudi na LG strani pod tehničnimi podatki? 

 

edit: pod lg zgleda da res ni

tole mi je google dobil za c1 77" bestbuy (verjetno se razlikuje od 55" in 65", kolikor vem za cx je bila razdalja od roba do spodnjih vesa za 55" in 65" enaka)

 

cx ma 14 - 14,5cm (ne morem zmerit točno ker mi nosila pokrivajo vesa luknjo)

 

če te skrbi, pejdi v trgovino pa pomeri, boš pomoje še najhitreje dobil točen podatek :D

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka
Feget reče Dne, 20. 10. 2021 at 11:29:

A na teh naših OLED LX sploh obstaja kakšen program za predvanje filmov? Meni nikoli ni uspelo ničesar usposobiti, poleg tega pa še TV zelo zelo ne mara različnih usb nosilcev. S tega vidika so Sony tvji ene par nivojem nad LG-jem, tam vržeš disk v usb, naložiš kodi in že uživaš v predvananju 4k HDR contenta. 

 

To je tudi sicer moja edina resna kritika sledkega LG oleda. 

 

Mam star LG OLED C7 in mi predvaja čisto vse 4K mkw datotke, tako da ne vem kva ti tle bluziš......

 

Zazna takoj USB napravoi, klikneš datoteko in predvaja, in do sedaj sem dal vsaj 100+ datotek, vse je delalo brez problema in to na starem C7......

Povezava do prispevka

Nisem mogu čakat, narocu Lg G1, dobu na amazonu za 1350 eur. Tbh tezko vrjamem da bi bla cena za ta model kej boljša na black friday kjer ponavad prodajajo šrot k ne gre v promet, pa se vesa mount ma na normalni poziciji. Mogoce ga v prihodnjosti celo montiram kot sliko in skrijem kable v steno. 

 

Zdej pa čakat dva dni ma dostavo...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...