Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

Niblonian reče pred 17 urami:

Nisem mogu čakat, narocu Lg G1, dobu na amazonu za 1350 eur. Tbh tezko vrjamem da bi bla cena za ta model kej boljša na black friday kjer ponavad prodajajo šrot k ne gre v promet, pa se vesa mount ma na normalni poziciji. Mogoce ga v prihodnjosti celo montiram kot sliko in skrijem kable v steno. 

 

Zdej pa čakat dva dni ma dostavo...

 

65"?

Povezava do prispevka
Denis reče Dne, 27. 10. 2021 at 4:22:

 

65"?

 

55 zal za 65 ni placa in denarja :)

 

danes tv uletu, tezek ko prasica, ampak lep in čeden. 

 

tbh ne morem verjet kakšna razlika med led in oled v domačem okolju.

 

Do zdej sem jih gledal samo v trgovinah kjer sem bil dokaj unimpressed. Ampak tole zdej pa damn. Kako lahko kdor kol sploh se kup led namesto oleda. Fak k dan pa noc. 

 

vglavnem vesel k radio. 

 

 

Povezava do prispevka

Pametne besede kolega Niblonan. OLED je res the shit danes. Prav vse izgleda lepše na njem, tudi 1080p ne HDR content. 4k HDR pa itak odtrga rit led jajcem. In spet se je pokazalo kot pravilno moje staro pravilo. Da nikoli ne kupuje tehnike za 10 let. Če bi 4 leta nazaj kupil takrat najboljši TV na trgu za par jurjev, bi danes samo vlekel surlo po tleh ko bi se ostali mastili nad sladkim OLED-om. Tako da moja teorija izhaja, da je TV za max 4 do 5 let. Čeprav pri teh LG CX dejansko mislim da bo mogoče zdržal celo generacijo konzol. Ko pride ps6 pa bo 100% treba menjati.  

Povezava do prispevka
magični kralj reče Dne, 24. 10. 2021 at 8:30:

v lajfu se nisem kupil tvja pa me zanima kako vem kateri vesa mount pase na tole?

zdaj je na mimovrste v akciji za 600e btw

ok zdaj je par dni doma

 

mislim da bom vrnil za drugo

v menijih pa ce je ful svetlo na zaslonu tv po tihem PISKA in se mi pocasi mesa

 

plex app je trash in ce dam brez transcodinga original syze sam crasha po treh minutah

 

slika mi je huda sam glede tega sam itak retard ko gledam ponavadi 480p camripe

Povezava do prispevka

Ker bi rad malo upgrejtal svoj 40'' LED v nekaj bolj konkretnega sem se po malo prebiranju nekako ustalil na tega.

 

So kakšna druga priporočila v tem rangu? Vsekakor 65'', Smart TV, OLED zaslon, 100hz+. Za 4k filme, UHD netflix in eventuelno PS5 down the road. 1.500€ je nekako max, kar bi dal.

 

In se splača še kakšne druge strani pogledat in počakat, če bojo kaki popusti? Ne vem lih kdaj se ponavadi lotijo in ta znižana cena na mimovrste je praktično cena na vseh slovenskih straneh, ki sem jih gledal. Čeprav za večino tistih strani sem prvič slišal.

 

uredilo bitje Jurus
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
bigboss82 reče Dne, 9. 11. 2021 at 22:13:

Kaj ima kdo od vas tv z unim anti glare premazom? Kako hudica se to ocisti?? Karkoli probam nisans, vedo ostanejo fleki 🤣🤣

Jaz zapacan monitor očistim s čistilom za okna in nežno krpo. Ista kombinacija ne bi smela škoditi televiziji.

Je pa najbrž bolj varno našpricati krpo namesto zaslona, da slučajno kaj ne steče za kak rob.

Povezava do prispevka
Jurus reče Dne, 31. 10. 2021 at 3:48:

Ker bi rad malo upgrejtal svoj 40'' LED v nekaj bolj konkretnega sem se po malo prebiranju nekako ustalil na tega.

 

So kakšna druga priporočila v tem rangu? Vsekakor 65'', Smart TV, OLED zaslon, 100hz+. Za 4k filme, UHD netflix in eventuelno PS5 down the road. 1.500€ je nekako max, kar bi dal.

 

In se splača še kakšne druge strani pogledat in počakat, če bojo kaki popusti? Ne vem lih kdaj se ponavadi lotijo in ta znižana cena na mimovrste je praktično cena na vseh slovenskih straneh, ki sem jih gledal. Čeprav za večino tistih strani sem prvič slišal.

 

A ni pri tem TVju problem da močno reflektira čez dan če maš vlka okna?

Povezava do prispevka

Najlepša slika je v temnem prostoru, kakor je v bistvu pri vseh zaslonih verjetno, ampak tudi čez dan, ko je svetlo, nimam problemov. Je v dnevni sobi, kjer so ogromna okna od vrha do tal čez celo steno in se vidi vse lepo. Lahko bo poleti, ko sonca bolj nabija kaj drugače, samo takrat imam itak rolete delno dol ali tendo zunaj nad okni, zaradi vročine :D

 

Jaz sem zelo zadovoljen z njim :)

 

 

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 9 urami:

Jaz zapacan monitor očistim s čistilom za okna in nežno krpo. Ista kombinacija ne bi smela škoditi televiziji.

Je pa najbrž bolj varno našpricati krpo namesto zaslona, da slučajno kaj ne steče za kak rob.

Jz sm vedno pucal s cisto kuhinjsko krpo, pa ce je bil kaksen bolj smotam madez sm dal gor, brace yourselves, sled detergenta. In ja, vem da to ni fajn sam iskreno v lajfu se nism mel problema da bi se mi kej poznalo. Vecinoma pa vlazna krpa zadostuje. 

Povezava do prispevka

Za 77 LG moraš imeti res brutalno masivno polico, ker že 65 inčnik je težak ko prasec. 

 

Sicer pa zanimivo vprašanje - kaj je boljše 77 inčev pa gledaš na 3 metre, ali 65 pa gledaš na 1,5:nicjasno:  K meni namreč več kot 65 ne gre (če ne razjebem cele dnevne), ampak sem pa zdaj začel kavč stalno bolj pomikati k televiziji - dobra rešitev ali kompenzacija majhenga tiča:nicjasno:

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Hja, mam vlko dnevno in dost placa za 77" ga komot dam tudi na steno če je treba.

Razdalja do TVja pa je tam ene 3,3m s kavča in ene 8 do jedilne mize. Trenutno mam enega starega 40" ki je čisto negledljiv iz jedilnice in tak bolj bogo s kavča. Tako da v primerjavi z tem kar mam zdaj je eno ali drugo velik upgrade.

 

Zdaj sem zacel gledat se razliko me C in G serijo.  Ampak že pri isti seriji moras delat pravo raziskavo da ugotoviš kaj pomenijo črke in številke po C1, (OLED65C11LB) pa še to je nekatere nemogoče najt.

 

C vem zdaj da je model.

1 - prva da je 2021 leto izdelave

1 - druga pojma nimam kaj je ta. Baje za regijo prodaje in televizijska modifikacija, kar koli to je, ne nejadem info.

L - evropski model

B - pa design, samo kaka je razlika med A in B pa spet nevem ...

Povezava do prispevka

Ne rabiš tega vedet, panel je isti, važno je sam a je C, B, G, itn, kar je na koncu ne vpliva nate (dokler kupuješ v EU trgovinah) 

 

Bi pa za tvojo razdaljo komot uzel 77, edino cena napram 65 je še vedno ful visoka 

 

65 pa zgleda zamenjuje 55, lani so ble take cene za 55 kot so letos za 65:D

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka
darksaga reče pred 3 urami:

Hja, mam vlko dnevno in dost placa za 77" ga komot dam tudi na steno če je treba.

Razdalja do TVja pa je tam ene 3,3m s kavča in ene 8 do jedilne mize. Trenutno mam enega starega 40" ki je čisto negledljiv iz jedilnice in tak bolj bogo s kavča. Tako da v primerjavi z tem kar mam zdaj je eno ali drugo velik upgrade.

 

Zdaj sem zacel gledat se razliko me C in G serijo.  Ampak že pri isti seriji moras delat pravo raziskavo da ugotoviš kaj pomenijo črke in številke po C1, (OLED65C11LB) pa še to je nekatere nemogoče najt.

 

C vem zdaj da je model.

1 - prva da je 2021 leto izdelave

1 - druga pojma nimam kaj je ta. Baje za regijo prodaje in televizijska modifikacija, kar koli to je, ne nejadem info.

L - evropski model

B - pa design, samo kaka je razlika med A in B pa spet nevem ...

OLED65C11LB- black

                  11LA- aluminij, srebrna

Povezava do prispevka

Kakšna je razlika med 

 

https://www.mimovrste.com/televizorji-od-123-do-139-cm/lg-oled55c11-televizor

 

in

 

https://www.mimovrste.com/televizorji-od-123-do-139-cm/lg-oled55b13-4k-uhd-televizor-smart-tv

 

men je to vse isto :) 

 

Kaj pa priporočate za nakup novega tvja? Zdaj sm imel en philips 55’ k mi je nehal delat oz so se pojavile tiste črte - ugotovil sem da so forumi polni tega sranja za philips televizije in da folku večinoma po garanciji nastanejo te viola flehe/črte. Tako da bi kaj drugega kot philips :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...