Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

Nabavil bi slušalke za Pc, Ps4 in LG TV C1. Predvsem za filme (hbo, netflix, bratiPirati...) in kakšen špil na ps4. Fajn je, da so brezžice, ni pa obvezno. Pa da podpirajo Dolby Atmos, pa ostale prostorske zvoke, če to sploh obstaja? Pa da je čim manj preklapljanja med kablovjem. Sem totalni boomer in rabim vodenje za rokico. Buđet? Sitnica. Ene 200 ojrov Hvala lepa

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Počasi menjam svojo 10 let staro Bravio in bi rad kupil nižji rang OLED TV-jev velikosti 48 ali 55 palcev, budget je okoli jurja, lahko kakega stotaka več/manj.

 

V oči mi je padel tale: PHILIPS OLED serija 806 (bigbang.si). Po revjujih sodeč je bil dober deal že po neznižani ceni, zdaj se ga dobi pa že za 1200 EUR.

 

Ima kdo mogoče izkušnje z njim ali kakšen boljši predlog v tem rangu?

uredilo bitje Skunko
Povezava do prispevka

Mal firbcam pa me zanima OLED Philips (65OLED806) ali TCL QLED (Mini LED) (65C825).

 

Po hitem pregledu sta oba dobra TVja, predvsem me zanimajo vaše izkušnje s Philipsi in TCLji....

Za TCL imam in slišim mešane odzive, za Philips pa nič dobrih odkar so jih kitajci kupili (blagovno znamko za TVje)...

 

 

 

Povezava do prispevka
Skunko reče Dne, 6. 7. 2022 at 7:30:

Počasi menjam svojo 10 let staro Bravio in bi rad kupil nižji rang OLED TV-jev velikosti 48 ali 55 palcev, budget je okoli jurja, lahko kakega stotaka več/manj.

 

V oči mi je padel tale: PHILIPS OLED serija 806 (bigbang.si). Po revjujih sodeč je bil dober deal že po neznižani ceni, zdaj se ga dobi pa že za 1200 EUR.

 

Ima kdo mogoče izkušnje z njim ali kakšen boljši predlog v tem rangu?

 

LG C11 dobiš za 950€  Vmesnik je krepko bolj odziven ko android. Malo si omejen z aplikacijami ampak imaš praktično najboljšo podporo za vse glavne streaming servise (Apple+, Netflix, HBO MAX, Disney+) Glavna pomanjkljivost je da ne podpira DTS tako da je treba malo pazit kakšne filme downloadaš. Imaš pa tudi 4 HDMI 2.1 porte z praktično vsemi funckijami medtem ko pri Filupsu dobiš samo 2. 

 

Sam imam doma Philips OLED 803 in LG CX in ni šans da še kdaj kupim kak Philips TV. Če že hočeš Android potem se stegni za Sony OLED... Glavne slabosti Philipsa - 2x je bil na servisu na srečo še v garanciji, katastrofalen support Philipsa kar se tiče posodobitev FW - za ta model se je nehala redna podpora prej ko v 2 letih praktično... Izjemno počasen vmesnik, aplikacije večkrat zaštekajo in jih je treba it v nastavitve ubit itd...

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Iščem nov TV v velikosti cca 75". V prihodnosti, ko bo na zalogi PS5 (ali pa PS6) bi nanj priklopil tudi to. TV se občasno uporablja tudi za Netflix in pa druge aplikacije (NEO, EON, Plex,...). Za OLED ni denarja, gledam nekaj v tem stilu:

 

https://www.bigbang.si/sony-bravia-serija-x85j-688989-c351061-izdelek-351061/?search_q=688983

 

Se najde kaj boljšega za približno takšno ceno? Kako je z operacijskimi sistemi? Podpirajo vsi večino omenjnih aplikacij?

Povezava do prispevka
mr.killer reče pred 16 urami:

 

ni kej, stubenext je res kul (čeprav mi ga zadnji teden nekaj serje), ima še avtomatično preskakovanje sponzorske vsebine v videih.

 

TrippinBalls reče pred 14 urami:

enako velja za samsung in lg najbrž. omejeni nabor appov + na sideloadanja lahko pozabiš.

 

to bi lahko rešil z chromecastom/google tv donglom.

 

Pri tistm hisenseju, ki sem ga imel, je bil problem potem v barvah, ker so bile na chromecastu tako prežgane, da rdeče sploh ni bilo mogoče prikazati

 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

malo gledam LGjevo C2 serijo, pa mi nič ni jasno, čemu toliko modelov. na strani moj-tv so denimo za 65" velikost navedeni štirje. kateri je zdaj tisti "pravi"? na hitro sem recimo opazil, da sta C21 in C22 120Hz, medtem ko sta C26 in C27 100Hz. druga razlika je očitno barva (21 črn, 22 bel, čeprav 26 in 27 naj bi bila oba črna). potem energijski razred, čeprav je letna poraba pri vseh štirih modelih enaka...

Zna kdo kaj več povedat o morebitnih razlikah med modeli? bi pričakoval, da je za vsako velikost model zgolj eden, mogoče dva, na račun barve ali kake take banalne razlike.

Povezava do prispevka

Gledam da bi si vzel 77" LG OLED, gledam najprej tujino, nato pa bil šokiran nad Big Bang ponudbo

 

Cene so smešno ugodne za 2022 modele.....glede na kolaps € valute, pa dvomim da bo na black friday še kaj dosti ceneje če sploh

 

LG OLED77G2 - 3.763,99€
LG OLED77C2 - 2.640,99€

LG OLED65G2 - 2.399,99€
LG OLED65C2 - 1.899,99€

 

Bom verjetno kar 77 C2 vzel ta teden pri njih......

Povezava do prispevka
George reče Dne, 7. 9. 2022 at 8:05:

Gledam da bi si vzel 77" LG OLED, gledam najprej tujino, nato pa bil šokiran nad Big Bang ponudbo

 

Cene so smešno ugodne za 2022 modele.....glede na kolaps € valute, pa dvomim da bo na black friday še kaj dosti ceneje če sploh

 

LG OLED77G2 - 3.763,99€
LG OLED77C2 - 2.640,99€

LG OLED65G2 - 2.399,99€
LG OLED65C2 - 1.899,99€

 

Bom verjetno kar 77 C2 vzel ta teden pri njih......

 

joj ne mi zdej s tako ugodnimi 77inčnimi OLEDi, pa še v big bangu... ...ravnokar sem dobil ponudbo za 4k za ograjo kjer moram plačat 50% avansa... :(:(:(  Nov TV res ni bil nikjer planiran no :(:(:(

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

3700 eur za tv. Ugodno. :w00t:

 

Zdej mam 65 inčni Samsung eno 5 let star in bom mogu počasi menjat, ker bom trenutni tv dal fotru. 

 

Mam ps5, switch, netflix, hbo max, amazon prime, disney+, voyo, eon 

 

Najbolje vzet android televizijo da mam vse appe pa da ni pol neke zajebancije? 

 

te LG se mi dopadejo ko vidim da majo tudi "hey google" oz google home.. kar mam tudi mi smart clock, nekaj luči in kamer pa bi blo pol kul še s tevejem povezat...

 

 

 

Povezava do prispevka

77" LG OLED-ov ni več zadnji 77C2 sem jaz vzel .)

 

Pogledal še na Amazon USA, tam najcnejš ponudba za 77C2 - 2.999$, kar je ta moment v bistvu 2.999€

 

Ker so cene v USA vse brez davka, je treba vzet SLO ceno brez DDV. ki je 2.164€

 

Ergo to je 28% cnejš od Amazon USA, bizzzarooooo svet......cnejš seveda tud od katerkol D, AT ponudbe......

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 16 urami:

goddamn zakaj sem kupil tako butasti set omar za dnevno sobo:cry:

 

Res bi sedlo 77 inčev. Tolažim se edino s tem, da potem mojega 65-inčnega OLED-a ne bi imel kam dati, pa da ta nima nič lepše slike od tega mojega :(

 

kurčev lajf ljudi s premajhnimi stanovnji in s premajhnimi tiči :(

 

Prvo pravilo pri opremljanju dnevne, nikoli se ne smeš cock blocknit s potencialnim upgradanjem velikosti tv-ja. :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...