Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

Drugače za 55 inčev se po mojem bolj splača nabavit C1 za 950 evrov. Res insance deal. Ker tudi sicer C2 ni blazni napredek na C1 (ta pa ne na CX). Edino kar naj bi imel C2 proti C1 je nekoliko boljšo svetilnost, čeprav moram priznati, da jaz na svojem C1 tega res ne pogrešam - nimam niti do konca OLED svetlobe v nastavitvah nastavljene.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 21 minutami:

A vse ostalo ima pa isto? VRR, 120hz, 4xHDMI 2.1 s HDR?

 

EDIT: Vidim, da ima vse, ja.

A kdo ve ali se mi splača raje pljuniti 300 eur več za C2, al je to to in free popust? :D

najboljša stvar na C2 je to da je zaradi tega modela padla cena C1. Že iz CX/C9 ni neke bistvene razlike.

Povezava do prispevka

Meni je žal, da sem kupil C1. Ne uživam več v ostalih DLED,ULED, IPS Tvjih, prav moti me slika drugje :) TV je bomba. Odzivnost ima kot gaming monitor, filmi so wau, gaming s konzolami je super. Edini minus svetilnost v svetli sobi Je res bolj nagnjen k ogledalu. Odsvetujem zelo svetlo sobo. Jst imam močno temo v man cave, tako da ni panike. 

uredilo bitje B-Magic
Povezava do prispevka
Arey reče pred 16 urami:

Rajcate me s temi TVji, za bajto nacrtujem vsaj 65”, raje 75+ ampak to bo vsaj leto in pol.. Do takrat pa v trenutni plac tezko stlacim karkoli vecjega od 55” in mi je gnilo menjat tv za dve leti :/

 

Kupi 55'', tako boš videl če je OK in če vse štima - in potem v novi bajti kupiš novejši model 65/75. 55' pa ziher lahko v kaki sobi uporabiš :)

Povezava do prispevka
Arey reče pred 16 urami:

Rajcate me s temi TVji, za bajto nacrtujem vsaj 65”, raje 75+ ampak to bo vsaj leto in pol.. Do takrat pa v trenutni plac tezko stlacim karkoli vecjega od 55” in mi je gnilo menjat tv za dve leti :/

 

Jest bi ti tkole svetoval. Ne vem kaj imaš sedaj, če imaš sedaj manj, kot 55" in ne gre več, potem v vsakem primeru kupi 55" ekran. Lahko enga LGja za 500€ ali OLEDa za 1000€, kar želiš.

Ko boš šel pa novo hišo pa pod 85" ne glej, raje več. Glede na to, da je hiša nova in neka stara ali stanovanje, bo razdalija sigurno 4m+ in karkoli manjše od 85" je bedarija, sploh bodo pa 85" tvji čez dve leti še cenejši.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

 

Jest bi ti tkole svetoval. Ne vem kaj imaš sedaj, če imaš sedaj manj, kot 55" in ne gre več, potem v vsakem primeru kupi 55" ekran. Lahko enga LGja za 500€ ali OLEDa za 1000€, kar želiš.

Ko boš šel pa novo hišo pa pod 85" ne glej, raje več. Glede na to, da je hiša nova in neka stara ali stanovanje, bo razdalija sigurno 4m+ in karkoli manjše od 85" je bedarija, sploh bodo pa 85" tvji čez dve leti še cenejši.

Trenutno mam LGjevo 55" plazmo ki sicer ni slaba ampak se že poznajo leta in slika že kar peša. Nek poceni TV sicer verjetno ne bi bil nek upgrade tko da če bi že kupoval bi kupu raje 65" da je vsaj malo večji. Verjetno bom na konc počakal pa si kupu raje mlinček za kavo, cena dobrih je itak tam/tam kot dober  65" oled :D

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

OLED je bomba, ravno včeraj je bila familija na obisku in danes me sestra že sprašuje, kaj za nek TV je to, da je bila res impresionirana nad sliko :D.

 

Tko da za rajcat klapo samo predvajaš random 4k hdr video z youtuba in imajo vsi čeljust do tal. 

 

Recimo tega: 

 

 

 

Povezava do prispevka

Ker je ravno lih tako sivo vreme zunaj in se mi sedajle res ne da delat, še par mojih pet centov glede nabave tv-ja, ker sem se ravno letos spomladi vselil v novo stanovanje, in je bil kakopak na mestu nakup novega »domačega kina«.

 

Še prej pa disclaimer :): nimam nobenega tehničnega pojma glede audio/video zadev, in mogoče sledi kaka neumnost, sem pa pred nakupom precej testov in praktičnih mnenj predelal, da bi čimmanj zgrešil z nakupom in bi bil setup čimbolj v skladu z mojimi preferencami.

Kupoval sem lani, torej gre za lanskoletno tehnologijo (in cene proti koncu lanskega leta), čeprav sem se dejansko vselil letos spomladi, pač zimski covidi in zamude raznih mojstrov (pa tudi dobavnih) :), torej setup uporabljam sedaj nekaj manj kot pol leta. Takale izkušnje imam:

 

Budget sem imel omejen, setup z oled dolby vision tv-jem, dolby atmos zvokom in uhd playerjem sem moral sestaviti pod 10k (so pa bili končni stroški potem nekje okoli 7500+ € – še posebej ker se je TV vmes pocenil za 1500 € –, kar se mi zdi kar kul razmerje med ceno in kvaliteto izbranega setupa).

 

– razdalja sedišča/velikost TV-ja: zadnja leta imam konstantno utrujene oči, predvsem zaradi intenzivnega dela s compom, zato sem precej pozornosti namenil razdalji in velikosti TV-ja, ki najmanj bremeni oči. Pomemben je predvsem vidni kot, torej koliko ploskve tv-ja zaseda vidno polje, da očesa ne bremeni preveč, ko se usmerja na različne dele slike: kajti če je polje preveliko, to precej bremeni očesne mišice. Druga stvar, ki sem jo opazil pri sebi pa je, da mi bolj ustreza manjša razdalja sedišča od TV-ja in manjši TV kot daljša razdalja in večji TV, pa čeprav je recimo vidno polje podobno. Empirično preverjeno s testiranjem različnih setupov pri kolegih. Ugotovil sem, če je TV še tako velik, ampak če je povsem na drugem koncu sobe od sedežne, mi sploh ni ustrezalo. Kar je kul, saj se pozna na budgetu. Na koncu sem se odločil za velikost 65" in takšno postavitev s sedežno, da imam glavo se mi zdi okoli 240 cm stran od TV-ja. Sem zelo zadovoljen. (Na spletu je cel kup kalkulatorjev, ki izračunavajo optimalno velikost TV-ja glede na razdaljo, so pa tudi mnogokrat med seboj nasprotujoči.) Je pa tudi res, da bi morda šel na kanček večji tv in nekaj cm večjo razdaljo sedišča, ampak model oled TV-ja, v katerega sem se zapičil (Sony A90J), ima na voljo samo diagonale 55", 65" in 83". Zadnja je pa prevelika, da ne omenjam, da je bila tudi več kot 4000 € dražja.

 

– zvok: ne pozabiti na zvok. Raje slabši TV, kot še tako super tv brez surrounda ali vsaj basic soundbarja s subwooferjem. Preseneča me, koliko ljudi tudi sam poznam, ki imajo za zvok samo TV zvočnike, pa četudi so ljubitelji filma in ne eni »casualci«. Saj je ok, pravijo. Ne, ni. Ko zaslišiš z nizkotoncem ojačani prostorski zvok, slika pridobi povsem novo dimenzijo. Sam že od nekdaj gledam filme na 5.1 (dd in dts), sedaj sem pa updejtal na 7.1.2 kanalni dolby atmos soundbar Sony HT-A7000, ki ima enajst zvočnikov (od tega dvojni subwoofer) + plus dokupil pripadajoči ločeni 300W subwoofer SA-SW5 in dva zadnja satelita SA-RS3S. Tale setup ima torej skupno 14 zvočnikov in razlika je očitna. Okej, ne gre za super vrhunski audio sistem za mnogo € (pa še to velja, kot je dejal Nobelov nagrajenec za ekonomijo Daniel Kahneman: tragedija življenja je v tem, da ko si enkrat lahko privoščiš vrhunski audio sistem, si verjetno že preveč star, da bi slišal razliko :) ), ampak za nekaj manj kot 3000 €, kot komplet stane, sem zelo navdušen. Sicer sem v fazi, ko gledam le klasične filme, ampak sem za par 10 minut sprobal Blade Runnerja 2049 na UHD-ju, in je prostorski učinek fantastičen. Poleg tega pa tale soundbar podpira 360 Spatial Sound Mapping in tudi če film nima zapisa dolby atmos, denimo na UHD-ju sem si ogledal Close Encounters of the Third Kind, kjer je zvočni zapis v formatu DTS-HD Master 5.1, in glede na to, da sem film že velikokrat videl na blu-rayju in 5.1 setupu, nisem bil pripravljen, da je zvok lahko tako zelo boljši: recimo scena, ko alieni iz hiše ponoči ugrabijo tistega fantka samohranilke. Dejansko sem se počutil, kot da sem znotraj sobe v filmu, zvok je prihajal od vseh smeri in povsem podzavestno sem se oklepal sedežne. Tale 360 zvočna tehnologija naredi ogromno razliko in je velik napredek napram klasičnemu 5.1 zvoku.
Aja, še tole, nizkotonec in satelita sta wireless, tako, da zmanjša probleme s kabli. Dela pa tudi brez problema, edinole nekateri uporabniki pravijo, da če je v prostoru preveč wireless naprav, zna prihajati do motenj.

 

 

– player UHD: sicer verjetno niso med predvajalniki blazne razlike, sam sem glede na to, da imam v zbirki ogromno DVD-jev (in jih tudi še vedno kupujem, ker pač mnogo raritet ni in dvomim da bo kdaj ugledalo izid na BD-ju, kaj šele na UHD-ju) malo prečekiral, kako predvajalniki kaj upscale-jo SD format in sem s Sonyjem UBP-X800M2 kar zadovoljen. Mislim, da je v času nakupa obstajal, tudi en Sonyjev boljši model, ampak ni bil nikjer dobavljiv.

 

– izbira znamke: sedaj ne vem koliko je to urbana legenda, ampak naletel sem na precej komentarjev, kjer se v setupu pojavljajo problemi (delovanje, kompatibilnost), če komponente prihajajo iz vseh koncev in krajev. Jaz sem za vsak slučaj vklopil Sony fanboy mode (in je zgleda res zadnji čas, da si priskrbim še playstationa :P ), in mi je to kul tudi zaradi tega, ker se v mojem primeru tv, zvočni sistem in uhd player povežejo preg eArca in se obnašajo kot en sistem, kar je priročno.

 

– misc stroški: pred nakupom se rado pozablja, na še na par dodatnih reči, ki hitro k osnovni ceno dodajo še kakega jurja, v mojem primeru:
    - high speed hdmi kabel (4k/120 Hz)
    - stenski nosilec in mojster za montažo
    - stojala za satelite
    - multimedijska tipkovnica (imam eno poceni Logitechovo K400 Plus in je povsem kul za občasno iskanje 4k hdr filmčkov na youtubu :) )
    - storitev kalibracije slike in zvoka: pred prvim vklopom sem pogledal cel kup tutorialov in manualov kaj in kako, ampak mi je, a hočem nekaj tako ali drugače ob uporabi lih ene stotih kratic, ki nisem imel pojma kaj pomenijo dosadilo in sem najel profesionalce, da so mi vse proper vklopili. Sicer ni najbolj poceni, ampak je imo, če nimaš tehničnega predznanja dokaj pomembno, da tisto, kar si nabavil, iz sebe spravi optimalno sliko in zvok. Še posebej, ker so tovarniške nastavitve grozne. Gre celo tako daleč (no saj tisti, ki zbirate filme bolj prestižnih znamka ala Criterion, Eureka in podobnih že veste), da zadnje čase ob ploščkih dodajajo navodila, kaj vse je treba pri sodobnih TV-jih izklopiti, da se filme ogleda »as intended«. Sploh razni motionflow in podobe funkcije so čisto sranje. In tega imajo sodobni smart TV-ji ogromno. Nimam pojma zakaj, tudi mojstra, ki sta mi prišla uredit kalibracijo, nista znala razjasniti, še posebej Sony avtomatično vklaplja cel kup »user friendly« funkcij, ki samo poslabšajo gledalno izkušnjo.

 

Ah, sedaj pa nazaj delat. :)

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

Mogoče je samo moje mnenje, ampak po kvaliteti zvoka in gejming izkušnje mi še noben zvočni sistem ni pričaral enakega feelinga kot res dobre slušalke.

 

Drugače pa sem fan dobrega 2.1 zvočnega sistema + da tako živim v dvojčku, tako da neko blazno glasno nažiganje ne pride v poštev. Če nimaš možnosti poslušati zvoka res na glas, se mi zdi, da tudi te boljši setup fuuul izgubijo na vrednosti. 


Se pa strinjam s 65-inči in bližjim sedenjem:D isto logiko imam za PC monitor, kjer se mi zdi razdalja 1m do 1.20 m za 55 inčni monitor res perfektno. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 5 minutami:

isto logiko imam za PC monitor, kjer se mi zdi razdalja 1m do 1.20 m za 55 inčni monitor res perfektno. 

 

Kaj maš tak globoko mizo al kak maš to postavljeno, da sežeš do miške, tipkovnice... in imaš 1,2m razdalje do ekrana? Jaz zijam na pol metra ali manj, ko se naslonim na mizo. Ni šans, da imam več kot 32"

Povezava do prispevka

TV imam na nosilcu, ki je postavljen za mizo. Tako da je TV dejasnko postavljem čisto na konec mize, miza pa ima tudi tipkovnico in miško na posebni polički, ki jo povlečeš ven. Tako da če se naslonim na stolu imam 1.20 metra, sicer pa slab meter do ekrana.

 

Če bi TV postavil na mizo, bi bilo preblizu.

 

Na začetku me je skrbelo kako bo izpadlo, mizo sem moral predelati za ta namen, ampak zdaj zelo dobro izpade in sem zelo zadovoljen. Prej sem stalno preklapljam med PCjem in TVjem, ko sem karkoli igral na PCju, zdaj pa mi je dejansko enako dobra izkušnja, če ne še boljša.

 

Pri temu sem dobil idejo za ta TV Mount - šele zdaj pa vidim da je on mountal samo 42 inčev - še moj kurac je večji od tega:D

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Valda ne bom pozabu na zvočnike. V bistvu mi tut trenutni soundbar ki ga imam gre bolj na živce kot karkoli kar sem mel do zdaj :D Sicer nimam placa za normalne zvočnike ampak že nekaj časa razmišljam da jih pač kupim pa nekam cigansko poleg TVja stlačim dokler se ne preselimo, ker me bo ta soundbar res ubil.

Moram pa tut pogruntat eno rešitev za slušalke, ker se strinjam z mefistom da so slušalke precej carske. V bajti imaš sicer več bufferja za bit glasen sam včasih enostavno nočeš razbijat, vseeno pa bi rad malo glasneje poslušal neko nanizanko al neki.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Flegma reče pred 57 minutami:

 

 

Bravo!!! Tako naprednega soundbara z 11 zvočniki za faking 3.000 € si odkrito povedano ne znam predstavljati, ampak če praviš, da je petarda, potem že mora nekaj delati prav :D  Sem pa najprej prehitro prebral, da imaš 14 zvočnikov in 3 wooferje LOČENO v eni sobi in sem že konkretno zašvical zraven, kaj mora to delati v proper podprtih formatih :D 

 

Jaz si bom tudi naredil 5.1.2 Atmos setup, samo da zberem keš za reciever, ki Atmos podpira (zvočnike že imam). Ker preprosto moram sprobati tega hudiča, ful je majhen vložek za potencialno carski efekt. Odkar mi pravilno dela 5.1 sistem sem popolnoma hooked, RES mi je brutalna razlika v podprtih špilih, filmih, itd. Če lahko Atmos še dvigne izkušnjo za kakih 20 %, pa sploh ne vem, kaj bo šele potem.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Mogoče je samo moje mnenje, ampak po kvaliteti zvoka in gejming izkušnje mi še noben zvočni sistem ni pričaral enakega feelinga kot res dobre slušalke.

 

ja, sam imam, recimo okej, ne pa vrhunske, logitechove gaming slušalke, in občasno igram na njih, in že tam se mi zdi, kako dober je zvok, čeprav imam tudi ob compu 5.1 zvočnike. Za gaming in da ne motiš ostalih, je to epic. Medtem ko pri filmih mi je vseeno bolje klasično, na zvočnike in ne s slušalkami, že zaradi same praktičnosti/udobnosti.

 

Galko reče pred 14 minutami:

 

Bravo!!! Tako naprednega soundbara z 11 zvočniki za faking 3.000 € si odkrito povedano ne znam predstavljati, ampak če praviš, da je petarda, potem že mora nekaj delati prav :D  Sem pa najprej prehitro prebral, da imaš 14 zvočnikov in 3 wooferje LOČENO v eni sobi in sem že konkretno zašvical zraven, kaj mora to delati v proper podprtih formatih :D 

 

Jaz si bom tudi naredil 5.1.2 Atmos setup, samo da zberem keš za reciever, ki Atmos podpira (zvočnike že imam). Ker preprosto moram sprobati tega hudiča, ful je majhen vložek za potencialno carski efekt. Odkar mi pravilno dela 5.1 sistem sem popolnoma hooked, RES mi je brutalna razlika v podprtih špilih, filmih, itd. Če lahko Atmos še dvigne izkušnjo za kakih 20 %, pa sploh ne vem, kaj bo šele potem.

 

Ah, cel komplet toliko stane, ne le soundbar. Ta je okoli, mislim, da 1250 ali 1350 €. Bi bilo čisto over budget potem. Sicer nimam primerjave, kolikšna razlika je s proper dolby atmos sistemom in ne takole s soundbar varianto, ampak kot rečeno, že to je super nadgradnja klasičnega 5.1 setupa. Ko boš upgrejdal, bi morala biti očitna razlika imo. Bo pa veliko odvisno tudi od zvočnega vira (igra, film ...), kaj bodo zvočniki spravil iz sebe.

He, he, tri subwooferje: če bi bilo to res, bi imel vse šipe popokane. To imajo verjetno samo na pol gluhi audiomaniaci :) . Na srečo sem v hiši, zato imam lahko ločen subwoofer, v bloku bi bil overkill (Sony pravi, da je to tudi razlog, da se ta soundbar prodaja po komponentah in ne v kompletu in je na voljo tudi z manjšim nizkotoncem). Pa že tako, zadnjič sem gledal Die Hard, pa sem raje zmanjšal glasnost, da ne bi pri sosedovih v klet bežal rekoč Rusi prihajajo al neki. :D

Povezava do prispevka
Galko reče pred 47 minutami:

Jaz si bom tudi naredil 5.1.2 Atmos setup, samo da zberem keš za reciever, ki Atmos podpira (zvočnike že imam). Ker preprosto moram sprobati tega hudiča, ful je majhen vložek za potencialno carski efekt. Odkar mi pravilno dela 5.1 sistem sem popolnoma hooked, RES mi je brutalna razlika v podprtih špilih, filmih, itd. Če lahko Atmos še dvigne izkušnjo za kakih 20 %, pa sploh ne vem, kaj bo šele potem.

 

Galko a maš ti 5.1 receiver al 7.1? Veš model mogoče? Jest sem 100% da je 7.1 oz 7.2

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
Flegma reče pred 10 minutami:

 

ja, sam imam, recimo okej, ne pa vrhunske, logitechove gaming slušalke, in občasno igram na njih, in že tam se mi zdi, kako dober je zvok, čeprav imam tudi ob compu 5.1 zvočnike. Za gaming in da ne motiš ostalih, je to epic. Medtem ko pri filmih mi je vseeno bolje klasično, na zvočnike in ne s slušalkami, že zaradi same praktičnosti/udobnosti.

 

 

Ah, cel komplet toliko stane, ne le soundbar. Ta je okoli, mislim, da 1250 ali 1350 €. Bi bilo čisto over budget potem. Sicer nimam primerjave, kolikšna razlika je s proper dolby atmos sistemom in ne takole s soundbar varianto, ampak kot rečeno, že to je super nadgradnja klasičnega 5.1 setupa. Ko boš upgrejdal, bi morala biti očitna razlika imo. Bo pa veliko odvisno tudi od zvočnega vira (igra, film ...), kaj bodo zvočniki spravil iz sebe.

He, he, tri subwooferje: če bi bilo to res, bi imel vse šipe popokane. To imajo verjetno samo na pol gluhi audiomaniaci :) . Na srečo sem v hiši, zato imam lahko ločen subwoofer, v bloku bi bil overkill (Sony pravi, da je to tudi razlog, da se ta soundbar prodaja po komponentah in ne v kompletu in je na voljo tudi z manjšim nizkotoncem). Pa že tako, zadnjič sem gledal Die Hard, pa sem raje zmanjšal glasnost, da ne bi pri sosedovih v klet bežal rekoč Rusi prihajajo al neki. :D

 

Jaz obiske vedno strašim z izbranimi scenami iz Band of Brothers v UHD :D:D En del je ko v tišini pripravljajo zasedo in potem odprejo mitraljeze, mortar, jurišne puške... na nemce, ki jim potem začenjajo na polno vračati ogenj.

 

Od ženske brat je bil prov pretresen nazadnje, pač živi v bloku v 40 m stanovanju, ima nek mini TV, hifi scena ga ne zanima... Jaz mu pa valda odprem glasnost na polno, da vidi fant, kako se tem stvarem streže :D In je bil prov v fizičnem šoku model, ko je začel od vse povsod grmeti in se tresti :D 

 

 

atomic reče pred 2 minutama:

 

Galko a maš ti 5.1 receiver al 7.1? Veš model mogoče? Jest sem 100% da je 7.1 oz 7.2

 

Onkyo SR7007 prašičjega brata imam. 7.2 je, ja. Ni pa Atmos :( 

Povezava do prispevka

Receiver: Denon X2500H  - 7.1.2 ( Atmos)

 

Sprednji zvočniki: Dali Spektor 2

Center zvočniki: Dali Spketor Vokal 1

Surround zvočniki: Dali Alteco C-1

Atmos zvočniki: Dali Phantom E60

 

Kar cool izkušnja. Me pa zanima kako ti Soundbari to handlajo. :) 

uredilo bitje Ethan
Povezava do prispevka

Jaz sem na mimovrste vzel samsungovo Q800B, je bila cena začuda najugodnejša v evropi, kolkor sm gledal :D.

 

Napredek napram TV piskalicam je itak konkreten, ni pa to še vedno true surround, se razume. Ampak glede na mini stanovanje, prostora za kaj več niti nimam, tako da meni sede. 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 7 urami:

Onkyo SR7007 prašičjega brata imam. 7.2 je, ja. Ni pa Atmos :( 

Short:

Ne rabiš atmosa, priklopi še tista dva focala in jih postavi spredaj za height, na PS5ki naštimaj sound output DTS ali DD in na receivrju DTS NEO X ali Dolby Pro logic IIz

 

 

Long:

Mal prvo uvoda, kaj je bilo zadnjič. Na PS5 si sicer imel nastavljeno output 5.1 ampak v PCM, formatu, ker pa niti TV nima HDMI 2.1 niti receiver pomeni, da nima standarda eARC, ampak samo ARC (audio return channel), ki pa zmore samo stereo (2kanala) v PCM losless formatu. Zato je receiver dobil samo stereo in ga s pomočjo Dolby Pro logic 2 algoritma pretvoril v 5.1 surround, kar je sicer presentljivo dost OK, ni pa to to. Zato smo na PS5 nastavili DTS oziroma DD format, ki ga pa je TV zmožen poslat preko ARCja receiverju. Tako je receiver dobil pravi 5.1 (6kanalov) in je bil pravi surround. Takrat sem tudi začel zmagovat.

 

Zakaj ne atmos? Zato, ker morajo biti filmi tako posneti. PS5 ne podpira v igrah atmosa, tudi netflix aplikacija na ps5 ne. Zdej če daš aplikacijo na TV netflix, ta ne bo znal receiverju poslat atmosa. Potem atmos ima rad zvočnike v stropu, zato je tudi veliko atmos zvočnikov lepo kar na frontih in usmerjena direkt v strop, da se kao odbija od stropa in ti simulira stropni zvočnik. Ma frend ene 20.000€ home teather in 6 zvočnikov samo v stropu, pač 13.1 sistem in woofer za 3000. Tud občasno bere forum, in če boš kdaj hotu bo z veseljem pokazal.

 

DTS neo X ali Dolby Pro Logic 2z pa vzame 5.1 dolby digital  ali true HD 7.1 in ustvari še 2 heighta, za te effekte, kot so dež, hilihopter in ambient sounds... Zdej bo kdo dvignil obrvi in rekel, samo to niso dedicated channels, ja samo atmos tudi ni, ampak je vkodiran v pač nek dolby signal, lahko tudi dolby digital. In boš dejansko pri igrah na PS5 izkoristil height kanale in pri filmih.

Mal sem brskal in so nekateri ful navdušeni, da bom sam verjetno to naštimal. Ker zdej dajat za receiver še enkrat 800€ zato, da bom pri kakem filmu slišal neki neki mi je res brezveze zaenkrat.

 

https://www.avsforum.com/threads/pro-logic-iiz-honest-review-s.1284502/

 

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka

Hmmm... tnx za zelo in depth post :) nisem mogel verjeti da ps5 ne podpira atmosa, ker sem ful bral kok ima npr tomb rider ali pa COD noro atmos implementacijo... pol pa pogooglam in imaš prav, bogati fantje z xboxom imajo atmos, reveži s sonyji pa ne :( to je pa totalen game changer potem, samo za filme ga pa ne bom dajal evo... niti ne bom probaval 7.1. Ne vem. Mal si bom še prebral o tem, preden karkoli sprobam :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...