Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

Galko reče pred 8 urami:

niti ne bom probaval 7.1. Ne vem.

Zakaj pa ne? Dej no :)

 

Jest imam podobno, kot ti. Imam stare KEFe satelite, ker sem upgrejdal fronte in center. Isto 7.1 receiver brez atmosa in isto so mi ostali še trije sateliti in zdej ne vem, al naj postavim 7.1 ali 5.1.2. Jest bi dal raje 5.1.2, ampak mam betonsko steno in ne vem kako naj to namontiram, da kable skrijem. Tebe pa to stane finančno 0, ene pol ure dela, da zvrtaš luknjo v omaro za focale in jih naštimaš. Itak ti bodo lahko v prihodnosti prav prišli, ko bo atmos bolj razširjen. Ti imaš pa še center res nizko, na tleh, iz česar prihaja večina sounda in kaki heighti bodo sigurno dodali še neko dimenzijo spredaj. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

 

Ni Black Friday v Sloveniji niti približno enako kot v ZDA.

 

Prav tako ti nič ne pomaga, če čakaš na črni petek, vmes jim pa zmanjka zaloge modela, ki ga hočeš kupit, oz. ga enostavno nehajo prodajat. :)

 

Sam sem pred dobrim mesecem kupil tv, ki sem ga gledal že lep čas, za cca 700€ manj, kot je bila redna cena, ker so pucali zaloge pred novo serijo. Mojega modela se že zdaj ne da več dobit, cena naslednika je pa +1k...

Tko da po pameti.

Povezava do prispevka

Dobro da nisem prejšni mesec nabavu. Še malo bom čakal pa jo bodo nekje zastonj dali :D 

 

Screenshot_20221001-152435_Instagram.thumb.jpg.2ab827c8deda7bb847e59d64fd890027.jpg

 

LG Oled c2 65 je bil kao znižan do konca oktobra na 1900.zdej je spet na to ceno je pa še dodatno 10% če plačaš z mastercard in še dodatno preko spleta -3% s kodo UAU-TV 🤑

 

Zdej če daš samo teh 10% dol je to 1710 eur kar je nora cena glede na to koliko so drugje.. 

 

 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 11 minutami:

@tomazek

55OLED803

 

To starino imam, tudi jaz :D Ampak dejansko nekako še ne potrebujem nadgradnje... Tu gledam samo dnevnik in igram igrice, ki delajo na 30 FPS večino hehe... Nekatere 60. Bom pa čez kako leto razmislil. Full malo uporabljam TV nasploh. V spalnici bolj gledam filme in serije pa še to preko povezave z laptopom in torrente, ki so v večini 1080p.

 

Ze kako leto se prepričujem, da ne rabim nadgraditi. Zaenkrat po čudežu uspešno, ker mi pri drugih zadevah ne uspe dolgo sam sebe prepričevati. Me bi pa vzel spet 55"... Bi šlo na Knap, ampak mislim, da bi lahko stisnil 65" max v trenutne prostore. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Tudi meni dobro služi. Je pa baje imel Gatsu kup problemov z njim. Aplikacij itak ne uporabljam. Daljinskega uporabim samo za preklop med Siol Neo in Hdmi. 

 

Je pa mi nečak zajebal daljinec, ker ga je 100x dol vrgel. Tako imam samo onega majhnega dodatnega. Upam, da ne crkne še ta, ker ne vem kako bom potem preklapljal vhode :) Nek cheap univerzalec verjetno. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
ke_kit reče Dne, 1. 10. 2022 at 18:20:

Ma jaz sem ga menjal, ker se je očetu pokvaril tv in sem mu dal mojega. Sploh ne bi kupoval novega drugače, ker ima ta Philips fenomenalno sliko. Pa tudi na splošno mi je zelo dobro služil. Would buy again.

Ko se ocetu ali stricu pokvari tv je kar ql time za upgrade ja ;)

Povezava do prispevka

Treba je tudi iz testov izvlečt ključne informacije. Sama ocena je tko tko... Oba imata slabe viewing angle in nimata raznih bonbončkov ala 120hz, VRR in podobno. Ampak če gledamo zgolj sliko, so pa najbolj pomenbe stvari, contrast (oba odličdno), Black Uniformity (oba odlično), potem pa ostane še color gamut in svetilnost, tu pa je precejšnja razlika.

 

 

AU the HDR brightness is poor.

Q60 the HDR peak brightness is okay. 

 

The Samsung AU8000 has a decent HDR color gamut,

The Samsung Q60A has a great color gamut in HDR

 

Dvakrat višja svetilnost in več barv ni kiseli kupus, ampak je dost razlike.

Povezava do prispevka

Kolega kupuje budget tv, tolk da bo lahko nažigal PS4 in pogledal kakšno serijo.

 

Izbor je zožil na te tri modele:

 

https://www.mimovrste.com/led-lcd-televizorji/lg-55up7500-2923640-2923640?tab=parameters

 

https://www.mimovrste.com/televizorji-hisense/hisense-55a7100f-4k-uhd-led-televizor-smart-tv?tab=parameters

 

https://www.mimovrste.com/televizorji-samsung/samsung-ue55au7172uxxh-4k-uhd-eled-televizor-smart-tv?tab=parameters

 

Kateri je "najboljši"? Ali je še kakšna zanimiva alternativa v tem okvirnem budgetu?

Povezava do prispevka

Kupujem že drugo televizijo v roku 14 dni. LG 65OLED C2 mam doma in je fantastična slika na PS5 ali pa kak 4k uhd video iz youtebe. Sem pa komaj čez 1 teden skužil da je gor zaščitna folija na TVju ko sem opazil mehurčke spodaj.. Nikjer v tistih hitrih navodilih ni blo navedeno... Edino spodaj so ble neke rdeče nalepke s katerimi se odlepi to folijo a so se strgale same dol in sem tedaj mislu da je to samo zaščita neka dol. Svašta, mogoče komu prav pride ta informacija ko kupi LG OLED. 

 

Druga zgodba je dost bolj žalostna. V nedeljo sva se spravila s fotrom montirat moj star Samsung 60" in ga uspela uničiti. :ranting:  Mislim fakin neverjetno -  jokat sem se začel, dala sva ga na klubsko mizico, odspodaj sem dal še deko da bo vse okej.. Ampak je na tej klubski mizici so robovi malo vn iz tam je bil nek pritisk in je lcd znotraj počil. :cry: dala sva na zaslon ker sva montirala stojala. Morala bi dati TV na posteljo a jebiga sad.

 

Kupil bi neki za kakih 800 eur, 58 ali 60 inch. Kaj majstri ki se spoznate menite o tem modelu:

 

image.thumb.png.420292db33880a767c539aee8e303c08.png

 

ali priporočate ker drug model v tem rangu? gledam bo itak navadno tv oz preko Total TV in mogoče v prihodnosti preko EON ko bo pr nas optika... najbolj važno mu je da je velika slika skoraj

 

thx za pomoč! 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...