Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

  • 3 tedne kasneje...
DaMachk reče pred 1 uro:

Zakaj bi crni, neprizgani piksli bili problematicni?

 

Mogoce ce bi res imel prizgano po 8 ur skup, vsak dan 24/7...

Ker so neprižgani med tem ko drugi so.
Verjetno res ni neki ful za bat se, sam jebemti, a je težko razumet da smo ljudje k jih take stvari skrbijo in mamo pol nekje v ozadju glave da ne smemo puščat prižganga TVja s statično sliko za dolgo časa?  :D

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 13 urami:

a je težko razumet da smo ljudje k jih take stvari skrbijo in mamo pol nekje v ozadju glave da ne smemo puščat prižganga TVja s statično sliko za dolgo časa?  :D

Ja... kar... :D

 

Mislim... "dolgo casa" je tu res en siht ur skupaj :D dan za dnem...

Povezava do prispevka
Arey reče pred 13 urami:

Ker so neprižgani med tem ko drugi so.
Verjetno res ni neki ful za bat se, sam jebemti, a je težko razumet da smo ljudje k jih take stvari skrbijo in mamo pol nekje v ozadju glave da ne smemo puščat prižganga TVja s statično sliko za dolgo časa?  :D

 

ja.

 

Sicer vsi oledi zaznajo statično sliko in vklopjo screensaver (po cirka par minutah), v roku pol ure neaktivnosti se pa izklopjo.

Povezava do prispevka

Ma za burnin strah je itak kriv tudi Samsung (pa ostali vendorji), ki v marketing materialih prcajo lg zaradi burnina

Pa prvi modeli so res meli težavo

Svoje potem naredijo še trgovine, kjer konstantno laufajo na full brightness in isti program, pa potem TV sklopijo iz stroma (da ne uspe refresherja pognat), kar tudi naredi burnin

Ampak se strinjam, za normalno uporabo ne bi smelo biti nobene panike... 

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka

Spraševal sem predvsem zato, ker če gledša te razne forume in youtube videje se pol res vprašal kaki smisel ima vzeti OLED proti QLED. Ampak pri QLED je na koncu itak izbira predvsem Q90F ali pa Q90R, da je to neki približek OLED. Je pa čudno to, da ko gledaš Netflix ali pa recimo VLC na Sonyu (ne vem kako je pri ostalih proizvajalcih) ne moreš spreminjat Wide Mode oz. Zoom (je kar onemogočeno).

Povezava do prispevka

Ampak če uporabljaš TV še kot monitor, je lahko tudi cel dan normalne uporabe v veliki meri slika statična (sploh taskbari), če si pa gamer pa znajo bit statučni deli interfejsa tudi problem.

 

Tud zame ta strah pred burninom vse skupaj dost pokvari, pa samo razmišljam o tem iz domačega kavča. Kaj šele da bi bil tik pred tem da dva jurja položim enmu prodajalcu na pult. Nekak ne gre skozi to :D

Povezava do prispevka

Minimalno ja. Pa če upoštevaš potem še dejansko domačo rabo, kjer svetilnosti (sklepam) povečini noben ne nažiga na polno niti v movie modu (ker totalni umor 55"+ led svetilka), ugotoviš da vsi tisti speci, ki se dobro vidijo in prodajajo na papirji,  v real world uporabi sploh niso baš pomembni. Normiji majo nek point k grejo v štacuno, pa kupijo (skoraj) prvo stvar k se jim zdi okej.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Drugace jaz bi za obcasno gledanje tvja posegel po (cem) cenejsem in prisparal tistih dobrih 100 eur napram sonyju (starsi imajo sicer 55xg80 in so super zadovoljni - nismo pa ne oni ne jaz ravno zelo zahtevni uporabniki).

Nisem ekspert, ampak recimo se en predlog: https://www.mimovrste.com/smart-tv/hisense-h43b7500-smart-4k-uhd-televizor?gclid=CjwKCAjw1K75BRAEEiwAd41h1M9r0URCrNa3dyyVeQAC-IJufOtSkccIEyLFETYtBlJIjyBwDcSvDhoC93sQAvD_BwE

uredilo bitje Lebowski
Povezava do prispevka

Samsung 65 q80t vs LG 55 OLED CX

 

Mnenja? Kaj bi raje izbrali ipd..

Osnovne stvari sem si ze prebral ampak me zanima ce ima kdo kaksno posebno mnenje, izlusnje

 

Osebno se malo bojim burina, pa vsec mi je da je Samsung bolj svetel ipd..

 

Predvsem me zanima kje bi lepse izgledal HDR???

Povezava do prispevka

q80t ne more zares konkurirat CXu, niti nista v istem rangu. LG je ornk popravil HDR performance s to novo serijo in niti tuki ni q80t konkurenčen. Edini razlog, da nabavš Samsunga je, če si eden teh burn in paranoikov, ker je v vseh ozirih slabši tv. S CXom niti q90t ne more konkurirat, ker je Samsung zarad nekega razloga dejansko novo serijo oklestil in zdej ni tok dobra. Q90R je mel praktično vse bolš.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Mislim, če kolebaš med q80t pa CX je pač bv, ker ga LG v vsem poje, Q90T je že bolj konkurenčen, čeprav kakšnih večjih prednosti res nima, kot so jih mel stari Samsungi, ki so mel res bolan HDR sustained peak.

 

So pa to dost hudi TVji je pa res žalostno, da si pač obsojen na al Samsung al pa LG, če hočeš izkoristit nove konzole, ker noben drug proizvajalc nima HDMI 2.1

Povezava do prispevka

Eee zdaj jebote

 

Vem ja.. sam.. kot receno.. itak se dam v pocivalnik pred tv in mi je 55 res ql.. ne cutim potrebe po 65 .. edino priznam da me zanima..

 

Iz divana pa itak na 3 4 metre ne morem igrat kot bi zelele tudi ce bi imel 75 kaj sele 65

 

Tako da, dajem prednost kvaliteti slike absolutno pred 10 inchi

 

Sicer pa do novembra bomo vidli, mogoce bo vec opcij.. bom imel eno oko na lg cx vsekakor do takrat

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...