Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

@Ezoterik

 

Kaj ti dejansko prinese hdmi 2.1 ??

 

120 fps 4k in hdr ?

 

Mislim, kaj bi s tem CX imel napram hdmi 2.0 ? Ok 120 fps na 4k in hdr.. kaj se?

 

VRR pride v postev tudi za konzole al samo za pc gaming ??

 

https://www.moj-tv.com/kategorije/led-tv?&filter[]=proizvajalec-lg&filter[]=tip-zaslona-oled

 

Kaksna je sploh fora med CX3 in CX9 wtf?

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Sodelavec kupuje nov TV v velikosti 55" (tok max spravi v omaro). Želi Sony-ja.

Katerega p/p priporočate? (mogoče xf90 za 850e ali xg95 za 1050€)

 

Želi tudi soundbar, če je kakšno priporočilo. (best value berem da je sony ht-x8500?)

uredilo bitje Lenkas
Povezava do prispevka
kemik reče Dne, 3. 7. 2020 at 8:54:

 

Sony 2020. 

If you want a Sony TV, and you want to game, the X900H would be the one to get.

 

 

 

Tole mogoče. Sicer se pa splača počakat na mal več ponudbe s HDMI 2.1, če je PS5 v igri. Če bi rad pa nekaj takoj pa mogoče Q70R, dokler je še kaj zalog. Solid stvar za gaming.

Povezava do prispevka

Ja q80t je ql.. sam sem gledal malo in mi ni nek upgrade.. nima nekega hudega kontrasta in hdr peak brightness.. je pa vsekakor ql tv. edino ce bi vzel 75 .. sam 75 mi je nekako too much za to kar rabim.. mislim swj ne da ga ne bi imel samo.. raje vzamem kaj bolj kvalitetnega 65 inchov in mi bo lih prav sedel v dnevno, glede stila, prirocnosti ipd..

 

Ne vem q90t ima fantasticen peak brightness ipd in me lahko boli k za burn in pri igrah in ne rabim pazit na to da pustim prizgano igro ce pride kaj vmes... cx oled pa itak.. top stvarca.. pac rad bi imel oleda enkrat v lajfu.. sam iskreno me rajca bolj saturirana svetla slika, tko pac moj still.. ko gledam opise, mi je nekako blizje bolj svetla slika.. sam pol ko vidis crnino in kontrasr od oleda v zivo je kar orgazem.. ne vem.

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Jaz sem se pa kar fino zajebal, pred par tedni sem naročil 75 Q70R za sladkih 1800e v mediamarkt graz, ampak sem bil naizi bom že šel dvignit, pa nekaj sem bral da težijo okrog meje in to, saj bo, zdaj so mi pa skenslali naročilo, teveja pa ni več dobesedno nikjer za dobit. A ma kdo kak source, zdaj pišem nekim poljskim trgovinam če pošljejo, samo je vse skupaj precej fail. Tanov Q70T je v vsem slabši, za hdmi 2.1 pa mi je res totalno vseeno (pač 4k 120hz lol do takrat ko bo to standard bom tudi že spet menjal teve).

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 urami:

To je že danes standard, če maš PC priklopljen na TV. Če pa igraš samo konzole pa je verjetno nikoli neboš rabil maš res ja, ne samo v bližnji prihodnosti.

 

Jst bi pa reku prej obratno. Večina komp aplikacij sploh ne podpira skaliranja, ki ga rabiš če se hočeš špilat s 4k resolucijo. Na TVju s tako resolucijo brez skaliranja aplikacij ne vidiš NIČ, razen če si mona in sediš ko turek direk pred tvjem.

 

Meni je sweet spot 1440p@120Hz za gaming in z 200% scalingom za ostale appe.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 28 minutami:

Mores vzet CX al pa ce dobis C9 he 2019 model... Bx in b9 niso flagship.. recimo da so premimum.. imajo pac malo oblj sprane barve.. oz kotj e rekel uni FOMO jih lg umetno naredi bolj dimmed, ker drugace kdo bi kupoval C modele.. tak da priporocam ti CX pa vse mozne stvari ima .. vsekakor ga vsi hvalijo in je top.. edino kar je bala je burn in ce igras prevec igrc z istimi logoti na zaslonu in ne pazis.. 

 

Alternativa q90t al pa prejsnji model q90r ki nima hdmi 2.1 .. amapk ima akoraj 5x local dimming zone in je dejansko jacci

 

 

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

a sm jst nor, a je to dejansko dobra cena za 65" OLED (za slolvenijo pač)?

 

če bi jst kupoval OLED, bi resno resno premislil o tem. B9 vs C9? Ista sta, kar se mene tiče. Razlika na papirju je zgolj to, da ima C9 boljši HDR peak brightness. Ampak to je zgolj na papirju, ker:

 

- Windows 10 in HDR, implementacija je spotty at best

- Mainstream HDR content je v bistvu totalno v pizdi (netflix v najvišjem tieru ma nekaj HDR enabled serij... ampak to je to...?)

- HDR content moraš skoraj z lupo iskat?

 

Ne vem pa kako bo z HDRom in next gen konzolami, a sploh bo kej?

 

Kaj kurac je sploh HDR razen marketinška neumnost, resno?

 

Dodaten point pa se mi zdi, da če je človeku HDR pomemben, potem enostavno ne kupi OLEDa, ker HDR performance ni on par z LEDi oz. povedano drugače, če je C9 panel okej za HDR, potem je okej tudi B9.

 

 

uredilo bitje Super Km3t
its official, best buy ever. še aparat za kokice dajo zraven. best bye.
Povezava do prispevka

Mahhhh nisem jaz nek strokovnjak ampak kot berem in poslusam zadnji mesec o teh tvjih... saj bi ti dal linke, ma zdaj se mi ne da in nitak vem, da si ne bi vzel casa za pogledar.. mogoce zvecer

 

Pac C serija je ocitno jaca, ni samo na papirju.. mislim.. ce ti je za HDR in gaming.. ima jaci cip, manj artefaktov v crnini.. in ne vem se kaj.. ni neki deal breaker, sam je ocitno slabsa.. mislim seeej B serija je ql, samo raje stegnes pac 100 vec in imas proper C serijo ze ce das tolko kesa..

 

Kar se tice HDR pa itak da ni marketinska fora.. sploh v igrah na konzolah.. Q90R in Q90T imata hud peak brightness kar he res ql za HDR.. vidis vec podrobnosti v temnih delih slike, pa slika je na splosno bolj svetla in zapali.. sam po drugi strani, ce mas npr ogenj al kkasne strele eksplozije, sej bolj zapali ampak vidis pa manj podrobnosti v svetlih delih.. al pa naprimer GoT v zadnji sezoni ko je bilo par epizod ful temnij.. s Q90R das local dimmimg na max in povecas peak brightnes in stari stvar resen.. pri oledu pa tega ne mores, da ne govorim o slabsih tvjih

 

Ne vem glej.. OLED ima pa  jaci kontrast in HDR izapde hudo, sam nima tolk hud peak brightness in ce je soba svetla zw tako je slika malo bolj temna v primerjavi s hudimi qledi.. sam barve so ful bolj hude, ampak to sam ce jih mas enga ob drugega, drugace ti ne opazis..

 

Pac glej tega CX ga vsi priporocajo za gaming sa vse.. edina slaba stvar je burn in in cena

 

Pol mas Q90R ki je hud ampak nima hdmi 2.1 in dolby vison in teh kazzat.. ceprav lahko sopa 4k na 120 sam ne v RGB ampak tisti drugi obliki, ker pac nima proper hdmi 2.1

 

In pol imas q90t ki ma tudi hud peak brightness sam nima tako ql lokal dimminga kot starejsi model q90r .. tako da razen hdmi 2.1 je q90r absolutno jacci

 

In pol imaa razne q80t, x900h ipd ki so pac budget al swmi premium in imajo vsi nizek peak brirightness ki pa je sw vedno pdovolj proper

 

Uni q80r od slincha je sekar ql samo kot c9 se ga zal skoraj ne dobi vec..

 

Ce te boli kurac za hdmi 

Sam mene iskreno ko vidim q90r al q90t peak brightness hdr na plus 1000 postanem v izi trd.. ker drugi tveji imajo vsi okoli 700 tudi lg cx.. kar je ql sam... pizda q90r mi je tako ql!!!! Sam ki nima hdmi 2.1. Q90t ima okoli 100 l.dimming zones v peimejravi s 500 od q90r.. cx pa je itak najjaci, sam me paranoji burn in pri igrah in da pri dolocenih igrah ko je bolj tema, da mi bo slo na kurac.. raje prenasam da se vidi manj podrobnosti v svetlobi kot v temi

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
kemik reče Dne, 3. 7. 2020 at 8:54:

 

Sony 2020. 

If you want a Sony TV, and you want to game, the X900H would be the one to get.

 

 

Sony XH90 ima samo 32 local dimming con, kar pomeni da lahko pride do močnega bloominga okoli podnapisov ali drugih svetlih delov slike. Včasih pride celo do bleeda na črnih letterbox črtah zgoraj in spodaj, če je zraven svetel del slike.

 

Oz. kot učeno pove kolega Vincent spodaj (nekje okoli 6:00): 32 zones is 32 zones is 32 zones.

 

Povezava do prispevka

Ma xh90 je itak podobno kot q70t al mogoce q80t nekje med srednjim in budget rangom.. mislim je ql ima vse kar rabis, ni smeti od tveja dalec od tega ampak ko se pogovarjamo o cx, q90r q80r q90t je pac xh90 bolj proper budget oz nekateri bi rekli mid range varijanta.. ima hdmi 2.1, sam local dimming in peak brightness in contrast niso nic posebnega

 

Kar pa se tice local dimmimg con.. 32 je itak slabo.. ce ima q90t ki je kao flagship 2020 KAO okoli 100 in q90r 2019 flagship okolk 500 pol ti je lahko jasno

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 10 minutami:

Mah kar sem jaz čekiral je xh90 malce slabši q70r. Oziroma sta q70r in xh95 tu nekje. Pizda mi je bad da sem zajebal q70r deal. Fak. Vprašanje kdaj bo spet tako dober 75 inčer za takšno ceno. :/

https://www.trovaprezzi.it/prezzo_televisori-lcd-plasma_tv_samsung_75_q70r.aspx

 

Unieuro ze par dni ne dela spletna stran.. uni drugi pac mores pisat in se zmenit ce posljejo v slo

 

Lih sem sel gledat danes v unieuro eno q90r 65 za 1600 .. lahko vprasam

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 18 minutami:

https://www.trovaprezzi.it/prezzo_televisori-lcd-plasma_tv_samsung_75_q70r.aspx

 

Unieuro ze par dni ne dela spletna stran.. uni drugi pac mores pisat in se zmenit ce posljejo v slo

 

Lih sem sel gledat danes v unieuro eno q90r 65 za 1600 .. lahko vprasam

 

Kralj hvala puno!!! Včeraj sem sigurno kako urco googlal gor dol avstrija nemčija francija poljska latvija, na italijo se nisem spomnil

 

A misliš se da zmenit v ang? Ki italjansko znam dobesedno nič.

 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 11 minutami:

 

Kralj hvala puno!!! Včeraj sem sigurno kako urco googlal gor dol avstrija nemčija francija poljska latvija, na italijo se nisem spomnil

 

A misliš se da zmenit v ang? Ki italjansko znam dobesedno nič.

 

Uff stari moj lih se probam registrirat na ta hwonline... nek kolega mi dal naslov od punce iz ts.. da vidim kaj se da samk malo.. li majo 65 cx za 2000 bi vzel tudi jaz

 

Za unieuro ne vem.. ma pomoje znajo ang ipak so se razvili niso vec kot pred 20 letu ko so znali samo ita.. sam vprasanje ce bodo hotli poslat.. 

 

Probaj, cene ti bom pomagal

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Pizda umi HWonline so prevec v kurcu, hocejo se davcno od fizicne osebe in postina 100 eur.. pizdai majo cx 65 za 2050 sam ko jih jebe res.. v glavnem una picka noce dat davcne in nocem niti jaz fejkat davcno tako da ko jih jebe

 

Ves kaj pisi ti tam na uni euro .. sam zdaj ne dela spletna stran!!! Bom jaz sel vprasat tam jutri, ce imajo ta 75 q70r na zalogi in ga lahko posljejo tle v poslovalnico v milije in ti sporocim.. sam najboljse bi bilo pisat email, ki tam v poslovalnici so bolj zgubljenj... bom spremljal ko pride s5 online in jutri grem tudi tam vprasar, ker imajo 65 q90r za 1600 eur, mislis da je ql cena? pa se 100 eur bolj poceni je ta tvoj.. ce imajo sploh na zalogi..

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 11 urami:

Mahhhh nisem jaz nek strokovnjak ampak kot berem in poslusam zadnji mesec o teh tvjih... saj bi ti dal linke, ma zdaj se mi ne da in nitak vem, da si ne bi vzel casa za pogledar.. mogoce zvecer

 

Pac C serija je ocitno jaca, ni samo na papirju.. mislim.. ce ti je za HDR in gaming.. ima jaci cip, manj artefaktov v crnini.. in ne vem se kaj.. ni neki deal breaker, sam je ocitno slabsa.. mislim seeej B serija je ql, samo raje stegnes pac 100 vec in imas proper C serijo ze ce das tolko kesa..

 

Kar se tice HDR pa itak da ni marketinska fora.. sploh v igrah na konzolah.. Q90R in Q90T imata hud peak brightness kar he res ql za HDR.. vidis vec podrobnosti v temnih delih slike, pa slika je na splosno bolj svetla in zapali.. sam po drugi strani, ce mas npr ogenj al kkasne strele eksplozije, sej bolj zapali ampak vidis pa manj podrobnosti v svetlih delih.. al pa naprimer GoT v zadnji sezoni ko je bilo par epizod ful temnij.. s Q90R das local dimmimg na max in povecas peak brightnes in stari stvar resen.. pri oledu pa tega ne mores, da ne govorim o slabsih tvjih

 

Ne vem glej.. OLED ima pa  jaci kontrast in HDR izapde hudo, sam nima tolk hud peak brightness in ce je soba svetla zw tako je slika malo bolj temna v primerjavi s hudimi qledi.. sam barve so ful bolj hude, ampak to sam ce jih mas enga ob drugega, drugace ti ne opazis..

 

Saj princip HDRa mi je jasen. Ampak glede na to, da očitno OLEDi niti v SDR niso tolk bright ko so nekateri QLEDi v HDR, potem to vse skupaj podkrepi argument da sta bodisi oba, B9 in C9 za HDR slaba ali pa oba okej.

 

GOT si dal tak lep primer, ki ga vsi poznamo, pa bi si najbrž vsi želel to gledat v HDR, ako je možnost. Ampak povej mi kje lahko gledaš GOT v HDR? Na IPTVju in s tistim HBO paketom, ki ti ga ISP siluje za mastni cvenk ziher ne. Imaš ločen HBO subscription v njihovem smart tv appu? Like I said, HDR se zdi daleč od mainstream in če ti ni v interesu poleg dragega TVja imet še nekaj različnih subscriptionov, da lahko požiraš nekaj tega contenta potem je vse skupaj meh. Moj argument da je vse skupaj samo butast marketing izhaja iz tega, ker vem če sam sebe insertam v tako situacije, vem da se mi ne bi dal s tem ukvarjat z iskanjem kje bom dobil HDR signal. Jst se usedem pred TV in gledam (bodisi IPTV, bodisi Plex - brez subscriptiona, bodisi Netflix). Drug razlog pa je, da večino filmov in serij gledam zvečer, ko mi niti približno ne paše, da mi TV šajna v fris v 3 pičke materine, da rabim sončne špegle. Sem precej občutljiv na svetilnost in enostavno ne vidim pointa takih norih svetilnosti v praksi (pa mam zgolj 55" RU8009 TV, ki ni tako zelo bright).

 

Pa še tole fuknem zraven.

 

Kot sem že par strani nazaj omenjal, kupovanje TVja po praktičnih potrebah in navadah uporabe je nekaj drugega kot kupovanje TVja po specih.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...