Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

MIHA_IS_GOD reče Dne, 11. 5. 2020 at 16:25:

Nabavljam nov tv. 55 inchev bi blo dobrodoslo, 4k, UHD mislim da je kar standard. Manj kt jurja zihr, raje blizje 500eur.

 

Kaj bi bil best price/performance v tem rangu? Trenutno je Samsung QE55Q70R tisti ki ga gledam.

 

Samsungi 7 serije, imajo probleme z pokanjem plastike. Ne dobesedno z pokanjem, ampak klikanjem, kar zna biti motece in ce kupis nov tv, valda da noces tega.

 

Poglej na samsung forumu: https://eu.community.samsung.com/t5/TV/Samsung-TV-suddenly-started-making-clicking-ticking-noise-both/td-p/426860

 

Drug problem je light bleed, tud znana napaka, sicer ne vem ce so jo odpravli z novim fw-jem, ampak ko sm jst gledu pred enim letom se niso mel resitve.

 

https://eu.community.samsung.com/t5/TV/Backlight-Bleed-Samsung-UE49MU6470UXXU/td-p/321063

 

Samsung ne hvala

 

Lp

 

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 4 urami:

Kaj bi pa potem priporocal?

 

Jst sm zase pol vzel lg c8 OLED, kar je cisto drug rang kot ti isces. Lahko pa ti samo priporocam Lg-ja, jst sm na polno zadovoljen, sploh z odzivnostjo in delovanjem web-os(a).

 

Za 500€ ne mores ravno pricakovati neke super kvaliete, vzemi pac tistega kateri ima najmanj tezav.

 

Ce bom imel cas, ti zalepim se kak link, kaj bi jst vzel za 500€.

 

Lp

uredilo bitje Rex
Povezava do prispevka

spet bo nepregledna tema, kjer nekdo vpraša za tv za 500, dobi 10 odgovorov tvjev za 1500 (in miljon konfliktnih informacij), folk se skrega keri je najboljši, prvotni vprašalec pa še vedno nima pojma kaj kupit

 

a ne bi blo fino da se ko nekdo vpraša za tv za 500, se mu ponudi neke možnosti za 500 in se mu pove razlike in kaj bi dobil, če bi dodal še 100-200. načeloma potem tak post je potem relevanten za pol leta, eno leto in se lahko citira ob podobnih vprašanjih

uredilo bitje Kunta Kinte
Povezava do prispevka
Rex reče pred 20 urami:

 

Jst sm zase pol vzel lg c8 OLED, kar je cisto drug rang kot ti isces. Lahko pa ti samo priporocam Lg-ja, jst sm na polno zadovoljen, sploh z odzivnostjo in delovanjem web-os(a).

 

Za 500€ ne mores ravno pricakovati neke super kvaliete, vzemi pac tistega kateri ima najmanj tezav.

 

Ce bom imel cas, ti zalepim se kak link, kaj bi jst vzel za 500€.

 

Lp

LG C8 ne najdem, mam opcijo C9 (ce je to podobno), ki je 1300€, medtem ko je Samsung Q70 880€.

 

A je OLED  in HDMI 2.1 vreden 420€ (nice) vec v primerjavi s QLED? Sej ne da si ne morem privoscit, sam nekje moram potegnit mejo in ce je res orng preskok, pol ze mogoce.

Povezava do prispevka

ja Gatsu ve najboljse.. sicer ne vem zakaj bi kupoval, sej imas ql tv.. edino kar bi ti lahko svetoval je OLED c9 al kaj so..

sicer pa ne vem ce je pametno kupovat pred izidom, boljse pocakat malo, na kaksne reviewje ipd.. mogoce pridejo kaksno boljsi tvji in bodo bolj izkoriscali kaksne opcij, bu

Povezava do prispevka

Tega bom  fotru dal tko da bo imel 4k sebi bi pa kupi novega 75". Mefisto ti si kupil enega hudega Sony-a se spomnim mogoče bi si takega kupil ali lahko napišeš ker je bil . OLED pa nebi kupoval ker neki berem o burn inih kot pri plazmi tko da je OLED pass zame.

uredilo bitje MartinPocrezze
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 53 minutami:

On ma istega kot ti..

 

Samo da njegov je boljsi ker je njegov in ziher je naredil boljsi deal

 

Drugace pa naj ti pove Gatsu, kirega in ce se ti izplaca

 

Aicer kot sem razumel, ti bi rad vecjega hihi

 

 

Pomoje da ima Mefisto drug tv kot jaz vsaj kakor se spomnim iz starega mnenjala.

Bom še počakal če bo Gatsu kaj napisal.

uredilo bitje MartinPocrezze
Povezava do prispevka
MartinPocrezze reče pred 21 urami:

Pred izidom PS5 imam namen kupit nov tv trenutno imam Sony 4k 65" XE9005 kaj je pametno kupit za PS5 prosim za predloge Gatsu ti vem da imaš vedno cool predloge.



Izpod 77 Tvja niti ne kupuj.. :mafija:  .. in seveda 8k obvezno, da bos izkoristil vse te Tflope ... ziher je ziher !

 

 

Povezava do prispevka
MartinPocrezze reče pred 23 urami:

Pred izidom PS5 imam namen kupit nov tv trenutno imam Sony 4k 65" XE9005 kaj je pametno kupit za PS5 prosim za predloge Gatsu ti vem da imaš vedno cool predloge.

 

 

 

MartinPocrezze reče pred 22 urami:

Tega bom  fotru dal tko da bo imel 4k sebi bi pa kupi novega 75". Mefisto ti si kupil enega hudega Sony-a se spomnim mogoče bi si takega kupil ali lahko napišeš ker je bil . OLED pa nebi kupoval ker neki berem o burn inih kot pri plazmi tko da je OLED pass zame.

 

Zdaj če pustimo na stran, da imaš že dober TV in da si covered za PS5, v bistvu ti od LCDjev kot najboljša izbira za gaming ostane samo Samsung, ker drugi noben ne šljivi preveč gaming featurjev...ampak iskreno, ne vem kaj bistvenega boš pridobil z novim TVjem glede na vložen denar, razen večje diagonale - pa še tu bi jaz potem ciljal na vsaj 85, ker iz 65 na 75 ni taka razlika, da boš reku wow...

 

Al pa če se tako vprašaš; kaj bi recimo rad imel na novem TVju, kar ti res manjka na trenutnem ?

 

Evo še neki, če boš slučajno zataval v 8K vode, da boš imel v vidu...

https://sonyreconsidered.com/youtube-offers-8k-content-on-8k-tvs-8e1f4277278f

 

In še to (mi je prav žal, da je Sony pri TVjih tako zgubil kompas - prav srce me boli)

https://sonyreconsidered.com/sony-q4-fy19-tv-sales-hit-an-all-time-low-of-1-4-million-53f3c96dec88

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Kakor si napisal samo večja diagonala.

Stipe2 reče Pravkar:

 

 

Zdaj če pustimo na stran, da imaš že dober TV in da si covered za PS5, v bistvu ti od LCDjev kot najboljša izbira za gaming ostane samo Samsung, ker drugi noben ne šljivi preveč gaming featurjev...ampak iskreno, ne vem kaj bistvenega boš pridobil z novim TVjem glede na vložen denar, razen večje diagonale - pa še tu bi jaz potem ciljal na vsaj 85, ker iz 65 na 75 ni taka razlika, da boš reku wow...

 

Al pa če se tako vprašaš; kaj bi recimo rad imel na novem TVju, kar ti res manjka na trenutnem ?

 

Ta ki ga imam mi je cool nimam pripomb in mu nič ne manjka,  samo ga bom dal fotru ker ima 47"   sam bom pa kupil novega in ne mislim spet kupovat 65" ampak bom kupil večjega in me je samo zanimalo če ima kdo kakšen predlog gledal sem Sony 4K HDR KD75XG9505

uredilo bitje MartinPocrezze
Povezava do prispevka

Koliko si pa pripravljen skeširat? Ker top 75 inčne zadeve so kar tam v rangu 2500 evrov naprej.

 

Drugače sem pa jaz zase kar happy, da me dejansko soba omejuje in da več kot 65 ne spravim notri. Ker tvji so kot keš, vedno ga hočeš več, tako da vedno hočeš večji TV, pizda že 75 je insane, ampak ko imaš to, valda ne boš spet kupil 75 in hočeš večjega in si fucked.

 

Me pa zanima koliko je res razlika v izkušnji med 75 inčnim ali večjim na razadalji 3 do 4 metre ali koliko sedite in 65 na razdalji 2m? Ker jaz imam kavč tako da ga lahko v sekundi premaknem za meter naprej ali nazaj, tako da bi lahko tudi na 1 meter gledal 65:D

 

Kaj menite kje je ta sweet spot med velikostjo TVja in oddaljenostjo (ne mi zdaj limat tistih grafom, mene zanima kaj je ultimate deal?). Ker konec koncev za PC uporabljam 32 inčev s 70 cm pa je tudi kar cool :)

uredilo bitje Mefisto
Povezava do prispevka
MartinPocrezze reče pred 3 urami:

Tega ki sem ga gledal  Sony 4K HDR KD75XG9505  je v rangu do 2,5k eur jaz ga bom dobil ceneje tko da bom verjetno kar tega kupil . Glede TV je pa tko kot si rekel  vedno hočeš večjega :D. Jaz na srečo nimam omejitve glede prostora. .

Jest tud nabavljam TV in mam namen kupit 55 inchev, pa se mi zdi da je že to čist preveliko. Prostor je drugače kar velik, sam men ti ogromni tvji čist pokvarjo izgled prostora ker tolk vn sekajo. Ker je dnevni prostor in ne gaming room, kino soba al pa klet. Vem da za samo gledanje vsebine je težko prevelik. Zdej gledam na 50 inchev pa mi je čist ok. Behemota s 75 inchev si sploh predstavljat nočem. 

 

Pa če ma kak konzolas kak dober predlog za TV bi bil tud happy panda ker v železnino bolj mal folka zahaja. Trenutno se odločam a bi cenejši Samsungov qled al LG c9 oled. Burn in me načeloma ne skrbi ker streaming servisi nimajo logotov, igrce pa se mi zdi da niso tak problem, sploh kolk časa naenkrat lahk igram.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 3 urami:

Trenutno se odločam a bi cenejši Samsungov qled al LG c9 oled. Burn in me načeloma ne skrbi ker streaming servisi nimajo logotov, igrce pa se mi zdi da niso tak problem, sploh kolk časa naenkrat lahk igram.

 

Kje je samsung qled cenejši  kot lg oled ?

 

Gledam mal po naših štacunah in je povsod qled vsaj 200€ dražji...

 

Govorim za 55 inchev in za televizor Samsung qled 90r in lg oled c9.

uredilo bitje gojc
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...