Skoči na vsebino

Bralniki, aplikacije in e-knjige na splošno


DaCapo

Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 1 uro:

@Molekula: jaz sem preko Biblosa kupil zgolj It (Tisto od Kinga, ker je bila v akciji za petaka in sem prebral skoraj na dušek, čeprav je špeh).
Drugače sem pa preko izposoje prebral ves opus kriminalk Avgusta Demšarja (všečno) in Štoparja od Douglasa (itak nadvšečno, ker to lahko berem vsaj enkrat letno in se nikoli ne naveličam). Pa Stebre zemlje od Folleta sem še dal skozi, ampak je žal preveden zgolj prvi del celotne trilogije in sem bil kar razočaran, ker pač ni naslednjih delov (konec prve knjige je dokaj cliffhangerski).
Imam pa še nagledan Dune v prevodu, pa to, kar je na voljo od Abercrombia in kaj pa vem, mogoče če bo še kaj na random ali po kakšnem nasvetu.  In tu se počasi moj interes konča. Ni ravno neke res top in obširne izbire, vsaj zame.
V zakup vzemi, da sem dokaj nov uporabnik. Na Biblosu sem šele od začetka te koronakrize, oz. ko so pač knjižnice fizično zaprli. Bral (in še berem) pa na iPadu, preko appa. Presenetljivo dobro deluje. :) 

Ja teh zadev zagotovo ne bi bral v slovenščini (razen mogoče Demšarja če praviš, da je ok), če so originali v angleščini, zato pa sem tudi vprašal za slovenske knjige.

Povezava do prispevka

:) Čisto možno tudi yikes, čeprav res ni panike.  Meni je pač neka finta, ko berem o lokacijah, ki jih dejansko poznam / sem poznal iz vsakdana,  Ampak brez skrbi, ni tega toliko, da bi bilo komu moteče. In tudi pogovorne štajeriščine dejansko ni nikjer uporabljene. Hehehe. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Jaz imam še kar tretjo generacijo, ki sem jo dobil kasneje v uporabo :) Zelo sem navdušen nad kindlom. Včasih sem naročal ogromno knjig in bil nad marsikatero razočaran. Kindle omogoča, da knjigo stestiraš in naknadno kupiš v fizični obliki, če se ti zdi, da bi jo z veseljem že v štartu. Ker ni klasičnih številk strani, se mi npr. zdi malo štorast za referiranje na strokovno literaturo, za hobi branje pa super. 

Povezava do prispevka

Res si želim, da bi se slovenski publisherji mal zrelaksiral pri eknjigah. Dejansko bi kr bral slovensko in tudi z dost večjim veseljem bi kupu knjigo, ker vem da je ful majhen trg in se verjetno res vsak kos pozna. Sam pol pa komplicirajo s temi biblosi pa emka tud ne podpira Kindla in podobno. Ne vem zakaj pol sam ne dajo na Amazon al neki? A se preveč ne splača?

Povezava do prispevka

Vem, da to ni cisto pravi topic, ampak vseeno vprasam:

 

Pozna kdo kak app, ki bi slo tekst lepo pretvoril v audio? Torej, da bi si lahko sam naredil neke sorte audiobook/mp3/...? Vecinoma gre za tekst v navadni .doc datoteki.

 

Pages recimo vem, da ima to opcijo, samo ne podpira slovenscine (vsaj kolikor sem jaz iskala). Word tudi ne.

Zasledila sem, da obstaja nek slovenski app e-bralec z mesecno narocnino, sam preden to nabavim, me zanima, ce kdo pozna kako alternativo. Ali ce ima kdo izkusnjo s tem e-bralcem?

 

Hvala vnaprej!

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Eno vprašanje imam za lastnike kindla. Imam Paperwhite 2015, kupil sem ga slabe dve leti nazaj in me preseneča poraba baterije kadar je Kindle na off. Torej recimo da ga nafilam na 100% in ga po tem ene dva tedna ne bom uporabljal, ko ga prvič prižgem bo baterija na recimo 84%. A je to normalno? Ne vem če naj bi nesel uveljavljat garancijo, men se zdi da ne bi smelo nič kurit ko je na off.

Povezava do prispevka

Komplet na off? Ne kak sleep mode? Sicer je res, da čisto vsaka baterija izgublja kapaciteto, itak tudi ko sploh ni v uporabi. In bolj stara kot je baterija, manj kapacitete bo nasploh imela.. Ok, to je jasno vsem. 
Ne vem pa, če je v 14 dnevih padec na 84 normalen v primeru Kindla. Hmm, načeloma se mi zdi pogojno OK (2 leti star, čeprav letnik izdelave starejši, 14 dni...) in ni ravno za neko uveljavljanje garancije, ampak to vzemi z rezervo, ker samo sklepam iz glave..  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Heretik reče pred 3 urami:

Eno vprašanje imam za lastnike kindla. Imam Paperwhite 2015, kupil sem ga slabe dve leti nazaj in me preseneča poraba baterije kadar je Kindle na off. Torej recimo da ga nafilam na 100% in ga po tem ene dva tedna ne bom uporabljal, ko ga prvič prižgem bo baterija na recimo 84%. A je to normalno? Ne vem če naj bi nesel uveljavljat garancijo, men se zdi da ne bi smelo nič kurit ko je na off.

Če ga imaš v sleep modeu in ne na off se mi zdi normalno, da ti vseeno kuri nekaj baterije, ne vem. Moj Paperwhite je star cca 6 let pa vse deluje brez problema, nikoli pa nisem bil pozoren na to, kar ti sprašuješ. Je pa res, da sem vmes imel eno obdobje, ko mi je nekaj dobesedno drainalo baterijo, ampak deluje, kot da se je zadeva uredila z posodobitvijo. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Nekaj let nazaj sem dzabe dobil Kindle fire in ga redno uporabljam. Ker pa je to neka bedna tablica z lcd ekranom sem dobil močno željo po nakupu e ink varjante. 
Edino kar se spomnim je Kindle paperwhite pa še nisem čisto prepričan. Katerega mi priporočate? 

Sem nezahteven... Edino, kar želim je, da baterija drži dolgo časa pa da ima možnost razsvetljave zaslona.

Povezava do prispevka

Evo, če ti tale oktobrski članek karkoli pomaga, je best buy še vedno Amazonov Kindle Paperwhite:

 

https://www.nytimes.com/wirecutter/reviews/amazon-kindle-is-the-best-ebook-reader/

 

Jaz ga imam od leta 2014 (ne vem, katera generacija paperwhitea je to), ampak že ta model deluje super tudi danes, baterija mi še vedno zdrži normalno (mislim, saj ga ne, ampak četudi bi ga moral polniti enkrat tedensko, mi ne bi bil popolnoma noben problem). 

 

Meni je največji in edini minus tega Kindlea velikost zaslona. Če ga primerjam s fizičnimi knjigami, je dejansko za tisti en inč v diagonalo manjši od povprečnega paperbacka in mi dejansko tu izgubi tisti "just like the real book" element. Malo se igram z idejo, da bi si kupil nov bralnik in spogledujem se s Kobo Libra H20. Mislim, da smo tu že imeli debato in večini uporabnikov je ogaben, meni se zdi super, ne predrag (povprečno gledano kar občutno cenejši od Kindle Oasis, ki mu je podoben po obliki in dimenzijah) in po opisih sodeč dober e-bralnik. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Razmišljam o nakupu e-bralnika...

95% bi ga uporabljal za branje stripov ala Dylan dog, Nathan never.... To predvidevam da mora biti 8" ekran ker res nočem zoomat...

Osvetlitev ni obvezna...

Kaj priporočate? Gledal opise, reviewe... In valda so vsi osredotočeni na knjige in mange, katere so v osnovi manjši "Alan Ford" format... In je 6" dovolj...

Ne želim lcd, ker ne maram brati daljših tekstov na lcdjih....

Povezava do prispevka

Jaz imam za stripe sicer eno staro tablico (drugače si lastim še Kindla iz leta 2014). Ne vem, kako je s Kobotom in njegovim večjim zaslonom, ampak jaz vse stripe berem izključno na tablici, ker je vse veliko bolj smooth, pač barvni zaslon je že po defaultu, kar ti super pride za branje kakih drugih stripov, appi za branje so boljši, ni pa spet toliko teksta, da bi si res utrudil oči (čeprav je to zelo odvisno od pozameznika).

 

Tko da jaz ti za branje stripov raje priporočam eno staro tablico kot pa ne nek bralnik, bo veliko boljša izkušnja.

 

In ja, osvetlitev je A MUST, jaz sem si veliko bolj utrujal oči an Kindlu brez osvetlitve kot na kateremkoli lcd zaslonu.

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 3 urami:

pol sam kobo pride u poštev

Boyue Likebook Mars bi bil verjetno tudi dobra izbira če ti ga rata kje dobit. Pa ceneje je od Kobo Forme. Sicer po kvaliteti izdelave same naprave se verjetno ne more primerjati s Kobo bralniki. Ampak prednost gor furaš android 8-ko s play store-om in pa SD kartico. Sam imam sicer model Alita že kar en cajt in se še dobro drži. :)

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka
Merithyn reče pred 24 minutami:

Boyue Likebook Mars bi bil verjetno tudi dobra izbira če ti ga rata kje dobit. Pa ceneje je od Kobo Forme. Sicer po kvaliteti izdelave same naprave se verjetno ne more primerjati s Kobo bralniki. Ampak prednost gor furaš android 8-ko s play store-om in pa SD kartico. Sam imam sicer model Alita že kar en cajt in se še dobro drži. :)

 

verjetno rajš v smeti fuknem keš k to nabavm :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...