Skoči na vsebino

Bralniki, aplikacije in e-knjige na splošno


DaCapo

Priporočeni prispevki

Ezoterik reče pred 37 minutami:

 

verjetno rajš v smeti fuknem keš k to nabavm :D

Lol why? Ker je Chinese? Slabi default appi? Sej lahko naložiš katerega hočeš iz play store-a? Težave z vračanjem če se morebit pokvari? :rofl:

 

Saj Kobo bralnik imam tudi doma (Kobo Aura One). In za no hassle navadne epub knjige mi je imo najboljši ker nudi minimalno in imaš res tak občutek da bereš samo knjigo na premium napravi.

 

Ampak vse ostalo Boyue. Cbz, Cbr, avtomatsko obrezovanje belih robov in prilagajanje zaslonu... tok dela da spraviš en strip/mango na bralnik lahko z android bralnikom preskočiš. Poganjam Calibre Server in lahko odprem v browser-ju in pretočim dol takoj na poljubno lokacijo v SD kartici brez da bi rabil priklapljat na računalnik. :)

Povezava do prispevka
Merithyn reče pred 1 uro:

Lol why? Ker je Chinese? Slabi default appi? Sej lahko naložiš katerega hočeš iz play store-a? Težave z vračanjem če se morebit pokvari? :rofl:

 

Saj Kobo bralnik imam tudi doma (Kobo Aura One). In za no hassle navadne epub knjige mi je imo najboljši ker nudi minimalno in imaš res tak občutek da bereš samo knjigo na premium napravi.

 

Ampak vse ostalo Boyue. Cbz, Cbr, avtomatsko obrezovanje belih robov in prilagajanje zaslonu... tok dela da spraviš en strip/mango na bralnik lahko z android bralnikom preskočiš. Poganjam Calibre Server in lahko odprem v browser-ju in pretočim dol takoj na poljubno lokacijo v SD kartici brez da bi rabil priklapljat na računalnik. :)

 

Men je krneki, sm kupu rajš Tab 6 za mange, sicer se res da risat po zaslonu kar se mi zdi smešno kul za tok bedn device, sam drugač pa niti enga 'featurja', ki ga ponuja ne jemljem resno. Bolš pol kvalitetno tablico k oversized reader, ki dela vse na pol.

 

Una 8" pa pač preprosto ne bi uzel over Kobo, ne vem zakaj bi.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 9 urami:

Za mtko morm neko ereader varianto naumit, brala bi rada tudi ali pa raje predvsem slovenske knjige, torej pride samo Biblos v upostev al je se kaj drugega? Gledam njihovo stran pa ni glih neomejeno ctiva gor. Ta njihov ereader inkBOOK Calypso je za kaj? Se da na njem brat tut piracke knjige?

 

Neke Biblosove ebralnike majo tud v določenih knjižnicah možnost za izposodit, kot knjige. Nisem še probal, bom pa enkrat ob priliki ziher probal.

Povezava do prispevka

Jaz sicer nisem tak poznavalec, moj Kindle je iz leta 2014, ampak glede na to, da ga praktično ni na nobenem seznamu najboljših e-bralnikov ... Pa tudi kaj, cena je 130€? V mnogih pogledih je cena dražja od preverjeno kvalitetnega Kindla. Kobo Libra je zdaj na mimovrste recimo pod 200€. Se mi zdi, da za malo več denarja dobiš ful boljšo izkušnjo.

Povezava do prispevka
Kunta Kinte reče pred 15 minutami:

dej a lahko tole malo elaboriraš, ker napisal si že 5 istih postov, pa razen da si potencialen kobo fanboy mi ni jasno zakaj je ta inkbook tako slab

 

Zakaj bi jst bil kobo fanboy... Sploh ga nimam, oz mam enga starga, k ga ne uporabljam. Pač smo velik napisal že na prejšnjih forumih, sicer si ga lahk tud sposodš da vidš to debilnost. Katastrofalna biblos integracija (še zmer si moraš vse sposojat na kompu), izjemno majhna baterija, zanič vmesnik, nič bonbončkov, bedna osvetlitev, ki se ji sicer da prilagajat toploto, ampak je drugač res slaba in buta vn. Sploh fizično ne poznam ene dobre lastnosti tega bralnika, razen da pač podpira slovenske knjige, kar jih tud kobo. Sicer pa izvoli, privošči si ga, ne rabš verjet nekemu random hejterju na internetu.

Povezava do prispevka
Kunta Kinte reče Dne, 18. 11. 2020 at 19:19:

dej a lahko tole malo elaboriraš, ker napisal si že 5 istih postov, pa razen da si potencialen kobo fanboy mi ni jasno zakaj je ta inkbook tako slab

Meni inkbook prejšnje generacije leži v predalu, pa mi je zadnjič ena sorodnica rekla, če ji ga šenkam

 

Pa se mi je prvič v lajfu zgodilo, da nisem nečesa šenkal. Raj ji ne uničim ereader experienca, od katerega bo mogoče dobila hejt do medija, kokr da ji dam inkbook smeti

 

Je pa res, da od takrat je že nova generacija naprav. Mogoče je boljša 

Povezava do prispevka

Čak zakaj pa nebi ble primerne? Kolikor se jaz spomnim iz mojega Kindla, ki je bil z reklamam preden sem ga prodal so reklame samo za eknjige, ki jih pa itak lahko kupiš kjerkoli. A to se da zmutit al kako? Mogoče ker niso v slo jeziku? Svašta. :lol:

--

btw, inkBook sem tudi jaz slišal da so smeti in par korakov za ostalimi proizvajalci (tudi kitajskimi Onyx in Boyue). Če že ima android OS bi lahko vsaaj omogočali Google services. Pa še neko staro android verzijo majo baje zadi... :P

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka

Zadnjič sem testiral kobota... Tistega ki ima ob strani 2 gumba... Se mi je dopadel, ampak sem se odločil in naročil PocketBook InkPad 3 Pro...

Predvsem zaradi velikosti, ker bom primarno stripe bral in je 7.8" lih prava velikost. Tudi tega sem že držal v rokah, in se mi ni zdel bistveno drugačen od kobota... Vsaj uporabniške izkušnja.... Bom poročal, in seveda naredil video o njemu 😊

Povezava do prispevka

Pozdravljeni, zanimam se za nakup e-bralnika izključno z namenom branja slovenskih knjig, zato Kindle odpade. Ideja legalne izposoje e-knjig iz naših knjižnic se mi zdi odlična, a preiskal sem precej internetov in izkušnje z uporabo inkBOOKov (edinih uradnih bralnikov za Biblos)  niso najbolj vzpodbudne. Sam sem preizkusil Biblosovo Android aplikacijo in res ne deluje tako, kot bi morala. Na Kobo e-bralnikih se zagotovo lahko berejo Biblosove knjige? Na slotechu sem bral o določenih težavah s prenašanjem njihovih knjig na Kobo bralnike in če stvar res ne bi delovala, bi denar za bralnik praktično vrgel stran. Ima mogoče kdo konkretne izkušnje z novim modelom inkBOOK Calypso, je kaj boljši od predhodnikov?

uredilo bitje Mayhem
Povezava do prispevka

@Mayhem Biblos knjižnica je, roko na srce, precej majhna. No, to je seveda stvar okusa, ampak jaz izključno in zgolj zaradi uporabe slednje nikakor ne bi kupoval namenskega bralnika. Zaenkrat (še vedno) berem na iPadu in nimam prav nobenih težav. Si bom pa vsekakor nabavil tudi e-bralnik in najverjetneje bo (vsaj po predlogih tukaj) kak soliden Kobo (ker dejansko berem tudi druge knjige, ne samo te iz Biblosa). Dočim glede inkBookov pa je bilo že velikokrat rečeno: izogibaj se jih v širokem loku :) 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

sprobal sem inkBOOK od fotra in potrjujem vse kar je Ezoterik napisal - naprava je bolj za silo in je precej počasna, malo kisla izkušnja v primerjavi z kindlom (npr. odziven čas ko neki klikneš). sej pol načeloma ko bereš ni da bi ful motilo, ampak mislim da je vredno se stegnit par 10€ več in kupit neki drugega

Povezava do prispevka
Sadako reče Dne, 13. 12. 2020 at 1:14:

Iščem eno dobro varianto bralnika, ki ima ali možnost podcrtovanja ali pa zraven delanja zapiskov. Pozna kdo? 

jaz mam en navaden kindle, pa omogoča to oboje; sploh highlitanje je čist simpl, sam s prstom potegneš

 

 

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka
Sadako reče Dne, 13. 12. 2020 at 1:14:

Iščem eno dobro varianto bralnika, ki ima ali možnost podcrtovanja ali pa zraven delanja zapiskov. Pozna kdo? 

Odvisno kako kompleksne stvari hočeš in kako to izvozit. Imam Kobota, ki je odličen v vseh pogledih razen v teh. Lahko podrtujem in potem gledam, ampak zapiskov ne morem delat zraven + naletel sem celo na knjigo, ker nisem mogel počrtavat.

Povezava do prispevka

razmišljam, da bi zamenjal 1st gen paperwhita oz. vsaj dokupil še kak Kobo, da bi lahko bral še slovensko poleg. kje pa največkrat pride do kakih dobrih dealov za Kobote?

 

also, odkar je Rakuten pokupil vse tisto kar Amazon ni, kako se je experience na teh napravah spremenil? so tečni z njigovo robo, reklamami, telemetrijo..?

 

a so nasploh eInk operacijski sistemi prišli kaj bolj naprej v primerjavi s prvimi generacijami naprav? na kindlu praktično ne moreš nič, brez Calibra za pošiljanje in urejanje knjig, pa še potem je treba na napravi vse ročno zmetat po mapah. a se je to danes že kaj izboljšalo?

Povezava do prispevka

Na Kindla bukve lahko pošiljaš preko maila ali pa jih kupiš neposredno iz naprave.

Mislim pa, da map Calibre še nima syncanih (nekoč sem bral nek razlog zakaj je tako, a se ne spomnim več).

 

Mislim, da med mojim starim Kindle keyboardim in sedanjin (>5 let) paperwhitom 1st gen, ni bilo neke ogromne razlike v sw funkcijah.

 

Mogoše je to pač to kar dobimo in pomoje sam reader nikoli ne bo neka splošna naprava ampak precej specifičen tool.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...