Skoči na vsebino

Bralniki, aplikacije in e-knjige na splošno


DaCapo

Priporočeni prispevki

Jaz se sicer že nekaj časa "borim z mlini na veter". Pišem neke emaile na e-emko, na bilbos ... Pač, glede določenih knjig, ponudbe, branja na različnih napravah itd. Ni nekih odgovorov, emka se sploh ne javlja, biblos pa mi odgovorja v smislu: "Priporočamo vam, da se obrnete na založbo.." Tako pač je, očitno. Se pa strinjam, da je vseeno boljše kot nič. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Evo, emka odgovorila:

 

Navedek

Možnost prenosa epub datotek smo začasno ukinili, zato branje na e-ink bralnikih trenutno ni možno. Načrtujemo tehnično posodobitev in prenovo spletne strani za e-knjige, zaenkrat še ni znano, kdaj bo prenos spet omogočen.

 

  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

@magični kralj: jaz lahko samo za PocketBook InkPad 3 povem, ker drugih nisem nikoli preizkusil.
Torej: direktno iz bralnika (še) nisem poskušal in dvomim, da gre gladko, ker je browser praktično neupororaben. V Biblos se pač prijavim na PC-ju, izposodim/kupim knjigo in jo preko programčka Adobe Digital Editions prenesem na bralnik. USB povezava, čeprav bi bojda lahko tudi preko dropboxa or something. Pač, zelo enostavno in vzame zgolj 2 minutki časa. 

Povezava do prispevka
magični kralj reče pred 13 urami:

ja problem je ker mam sam kindla in pol ne vem kaj bi kupil starsem da berejo

 

mora bit cim bolj simpl da ne raibm pol se knjig izposojat 

 

kobo ma baje app gor pa si sam sposojas kot bok

Jaz poleg bralnika in eksperimentalnega browserja nisem zasledil ničesar drugega na svojem. No ja OverDrive ima še samo to ni za naš trg. Pomoje potem samo prek tega browserja lahko preneseš, ki je kot je DaCapo komentiral zelo neroden in moraš biti res potrpežljiv da prideš do željene strani in se prijaviš (vsakič znova!).

Drugače pa pomoje moraš prek PC-ja avtorizirat v ADE programu bralnik in potem nalagaš gor knjige preko PC-ja samo bolje, da ti kdo pove ki res Biblos uporablja s Kobotom. Jaz ga ne. :happy:

Povezava do prispevka

aha ja narobe sem prebral faq my bad

 

Opomba: Nekateri novejši e-bralniki omogočajo izposojo e-knjig z Biblosa brez pomoči programa Adobe Digital Editions in povezovanja z vašim osebnim računalnikom. Za to potrebujete e-bralnik z internetno povezavo in brskalnikom. V brskalniku obiščete Biblos spletno stran, kjer si izposodite e-knjigo in jo prenesete na e-bralnik.

Povezava do prispevka
magični kralj reče pred 2 urama:

Opomba: Nekateri novejši e-bralniki omogočajo izposojo e-knjig z Biblosa brez pomoči programa Adobe Digital Editions in povezovanja z vašim osebnim računalnikom. Za to potrebujete e-bralnik z internetno povezavo in brskalnikom. V brskalniku obiščete Biblos spletno stran, kjer si izposodite e-knjigo in jo prenesete na e-bralnik.


Bojda se to da tudi na omenjenem InkPadu, ampak sem obupal v browserju, ko mi je odpiralo Biblos spletno stran. Tako da... PC + Adobe programček + usb bralnik (ali pa brez usb naložiš v dropbox). Kot pravim, vzame minutko-dve dela. Je pa tudi res, da pač moraš imeti PC pri roki. Jaz to sicer počnem 1x do 2 x na mesec, tako da mi ni problem.  

To je drugače  navedeno na Biblos strani:

Navedek

Za uporabo Biblosa 2.0 ne potrebujete več vašega Adobe ID-ja, ki ste si ga ustvarili. Po novem svojo bralno napravo avtorizirate tako, da v nastavitvah, kjer ste prej morali vpisati svoj Adobe ID, sedaj v spustnem meniju izberete Vendor ID: inkBOOK in nato vpišete še vaše dostopne podatke za Biblos (akronim knjižnice+vpisna številka in geslo ali podatki Biblos računa).

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Za vikend sem narocil Kobo Libra H2O. Sicer prisegam na ctivo v papirnati obliki, ampak ne morem oporekat prakticnosti ebralnikov predvsem za branje zdoma in dostopnosti obsezne zbirke v majhni napravi. Naprava bo namenjena občasnem izposojanju knjig preko Biblosa, za prelet kaksnega clanka preko Pocketa in predvsem za zadeve v javni domeni. Glede slednjega priporocam Project Gutenberg (ce slucajno se ni bilo omenjeno). Prevodi neangleskih del sicer niso vedno najboljsi, ampak za aktualnejse in kvalitetnejse prevode je pac potrebno placat...

 

Obcasno bi mogoce tudi nabavil kaksno knjigo na kobo store ali preko kaksne druge prodajalne in me zanima, ce je za to ok slovenski racun ali so zadeve precej cenejse preko kaksnega usa racuna? Obstajajo mogoce tudi kaksni servisi za eknjige v stilu Netflixa, da torej placas mesecno narocnino pa dobis dostop do celotne knjiznice?

Povezava do prispevka
Denny Crane reče pred 1 uro:

Obcasno bi mogoce tudi nabavil kaksno knjigo na kobo store ali preko kaksne druge prodajalne in me zanima, ce je za to ok slovenski racun ali so zadeve precej cenejse preko kaksnega usa racuna? Obstajajo mogoce tudi kaksni servisi za eknjige v stilu Netflixa, da torej placas mesecno narocnino pa dobis dostop do celotne knjiznice?

Kot sem omenil jaz sem imel nekaj časa slovenski račun potem samo zamenjal naslov na en dummy in se enkrat prek vpn-ja s tiste države prijavil in je bilo to to. Sedaj komot naprej plačujem v ameriškem store-u (revolut kartica). Glede cen se mi zdi da je približno tam tam nisem bil tako pozoren...sem pa predvsem zato zamenjal ker so določene eknjige ble geo locked. Imaš pa naprimer na ameriškem store-u še neke super točke da vsake toliko dobiš kako knjigo zastonj čez par nakupov in jih v slo store-u ni.

 

Na žalost Kobo ima samo Overdrive možnost za izposojo kar pri nas ne podpirajo. V stilu netflixa je Kindle Unlimited mesečna naročnina kjer imaš določene knjige na voljo ampak to je amazon...

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 23 urami:

Kaj menite o tem? Vredno €? Sicer odvisno od uporabnika do uporabnika, ampak vseeno vprašam :)  
 

 

Home | reMarkable

 

 

Moje izkušnje so sicer posredne in imel sem zadevo ravno toliko v rokah, da me je začela mamit. Sodelovec jo ima (sicer prejšnjo verzijo) in jo hvali.

 

Branje na njej je super, res trpijo oči precej manj, za strokovne članke brat je odlična stvar.

Pisanje na njej je fun, ni isto kot papir ampak je dobro za kake notes zraven teksta pisat.

Tudi izredno lepo pretvori PDF, tudi barvne slike naredi lepo ČB. In potem nazaj v PDF, ki ga lahko bereš na PCju.

Teoretično lahko uporabiš kot risalno tablico. Je pa problem lahko požarni zid.

Baterija zdrži kar dolgo.

Zadeva je res lahka in prenosljiva.

 

na drugi strani.

Zadeva je počasna in malce neobčutljiva pri listanju.

Vse moraš delat preko njihovega oblaka.

Ni backlighta

PDF, ki ga opremiš z zapiski ob strani je še vedno "le" PDF brez komentarjev. Torej moraš poskrolat da najdeš komentarje.

Občasno ima probleme z gumbom za vžiganje/bujenje ker ga moraš s konico nohta porinti nekam v PM, da se zbudi (o tem debata na Redditu) - to sodelovec pizdi.

Pojavi se vprašanje ali je toliko vredna (ker tudi ovitek je res drag). Sem neodločen.

 

Jaz mislim, da bo zadeva čez par let odlična za branje PDFjev - če cena ne bo odvrnila preveč kupcev in bodo opustili projekt - ker bodo odpravili vse te male glimpse. 

 

Povezava do prispevka

Sam si lastim RM2 z Marker Plus in tekstilnim magnetnim ovitkom in sem nad samo formo absolutno navdušen.

 

90% časa ga uporabljam za pisanje zapiskov in potem za hitro pretvorbo v digitalen format v oblak. Preostalih 10% časa namenim raznim TODO seznamom.
Za takašen use case je RM2 nadmočen in poseka vso konkurenco po celi črti.
Občutek pisanja je zaradi pisala in zaslona nadmočen. Pisalo je bistveno bolj kakovostno in se dobesedno katapultira k beležki. Prav tako magnetni ovitek. Oboje je pri Boox Air-om joke.

 

Ker RM2 nima osvetljenega zaslona je zaradi tega tudi bistveno tanjši. Prav neverjetno je pisati po robu 4mm debele tablice, medtem ko Onys Boox Air meri skupaj s štorastim ovitkom skoraj 2x toliko.

 

Tu pa se vse prednosti RM2 pred Boox Air-om končajo. Boox Air:
- ima zelo dober backlight
- android in aplikacije
- izjemno prilagodljivost
- vizualno lepšo pisavo in več opcij pri beležki
- hitrost
- zelo dober PDF reader in ebook reader
- cenejši

 

In še nekaj kritik Air-a:
- zaslon je steklen in tudi z uporabo drugega pisala, npr od RM2 se nikakor nisem mogel znebiti drsečega občutka stekla. No likey at all.
- naprava je skupaj s samolepilnim ovitkom opazno debeleješa, zato zelo trpi namizna uporaba. Sploh ob dejstvu da zadnja stran nima proti drsnih niplov, kot jih ima RM2

- zanič stock pisalo

- android

 

Trenutno z RM2 uporabljam Samsung S pen 7 in Stadler Noris Jumbo, oba z HP Zbook gray nibs in lahko potrdim da je ta kombinacija res bomba. 

 

Kar pa se tiče branja, predvsem knjig, se mi zdi malo nerodno držati v roki tako veliko tablico. Kindle bistveno lepše sede v roko.

 

 

Se enkrat bi pa opozoril da moraš štekat svoj main use case, če ga ne, boš imo kar nesrečen.

uredilo bitje GTA
Povezava do prispevka
Merithyn reče pred 17 urami:

Kot sem omenil jaz sem imel nekaj časa slovenski račun potem samo zamenjal naslov na en dummy in se enkrat prek vpn-ja s tiste države prijavil in je bilo to to. Sedaj komot naprej plačujem v ameriškem store-u (revolut kartica). Glede cen se mi zdi da je približno tam tam nisem bil tako pozoren...sem pa predvsem zato zamenjal ker so določene eknjige ble geo locked. Imaš pa naprimer na ameriškem store-u še neke super točke da vsake toliko dobiš kako knjigo zastonj čez par nakupov in jih v slo store-u ni.

 

Na žalost Kobo ima samo Overdrive možnost za izposojo kar pri nas ne podpirajo. V stilu netflixa je Kindle Unlimited mesečna naročnina kjer imaš določene knjige na voljo ampak to je amazon...

A tale Kindle Unlimited je integriran v Kindle bralnike ali se da mogoče knjigo potegnit dol na računalnik, jo uvozit v Calibre in naložit na Kobo bralnik?

 

Potem, če ni neke bistvene razlike pri cenah, bom naredil kar slovenski račun. Tako ali tako bom nabavil kakšno eknjigo samo izjemoma, kadar so zadeve zelo znižane, sicer pa knjige, ki jih želim imeti v domači knjižnici kupim v fizični obliki. Mimogrede, glede na to da je bilo govora o naših založbah in nakupovanju eknjig, naj omenim, da imam precej nebolečo izkušnjo z Založbo Sanje. Pred kratkim so imeli -50% na njihove zadeve in sem, med drugim, vzel tudi eknjigo Metro 2033 za 1,5€. Eknjiga se pojavi na tvojem računu na njihovi strani in jo lahko potegneš na računalnik. Kakšne drm zaščite ali drugih komplikacij nisem zaznal in predvidevam da se jo brez problema potem še naloži na bralnik.

Povezava do prispevka
Denny Crane reče pred 8 urami:

nebolečo izkušnjo z Založbo Sanje. Pred kratkim so imeli -50% na njihove zadeve in sem, med drugim, vzel tudi eknjigo Metro 2033


Saj OK, ampak moj problem je, ker je bila to skoraj edina knjiga, ki mi je bila v tej ponudbi OK. :) Vzel sem sicer še Dobra znamenja in Ameriške bogove. 
Drugače pa drži: nimajo nekih drm zaščit in komplikacij, tako da si samo naložiš na bralnik in to je to. epub format.

edit: Mi je pa všečno , da je v knjigi izpisano (na drugi strani, takoj po naslovnici): ime in email kupca, na naslednji strani pa še v drobnem tisku v kolofonu: "Ta knjiga je licencirana za "ime_priimek, e_mail".  ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Očitno so tudi veliki začeli z e-ink note taking in 10 inčniki:

https://us.kobobooks.com/products/kobo-elipsa

Sicer meni osebno preveč omejeno, ker sem se na moji Likebook Aliti precej navadil na nekaj must have android app-ov in brez njih bi težko shajal. Tudi samo 32GB prostora / 1GB RAM-a in brez možnosti SD kartice je bolj meh. :lol:

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...