Skoči na vsebino

Bralniki, aplikacije in e-knjige na splošno


DaCapo

Priporočeni prispevki

IRC za eknjige je večen. To že leta in leta ampak men je bil vedno najboljši na irchighway-u #ebooks channel. :lol:

http://ebooks.byethost6.com/index.html

 

Morm pa reč da se mi kdaj ne da zalaufat mirca pa pol grem kar na mobilism.org forum. Tam je tudi večina novih stvari samo je za loginom vse skrito. :P

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka

Ojla,

 

Mene pa zanima, če je že kdo našel način kako direktno iz bralnika Kobo Libra H2O prenesti Biblos knjigo? Torej brez povezovanja z računalnikom..

Sem šla na Libri preko brskalnika na Biblos in izposodila knjigo, kliknila "Prenesi" in potrdila prenos .acsm fila, potem pa ni tega nikjer, oz. Ne vem kje na bralniku bi bilo shranjeno?

Povezava do prispevka
Gintonic reče pred 5 urami:

Ojla,

 

Mene pa zanima, če je že kdo našel način kako direktno iz bralnika Kobo Libra H2O prenesti Biblos knjigo? Torej brez povezovanja z računalnikom..

Sem šla na Libri preko brskalnika na Biblos in izposodila knjigo, kliknila "Prenesi" in potrdila prenos .acsm fila, potem pa ni tega nikjer, oz. Ne vem kje na bralniku bi bilo shranjeno?


Načeloma so si bralniki precej podobni. Recimo. Jaz imam sicer Pocketbook InkPad 3, ampak mi izposojeno knjigo iz Bliblosa prenese v mapo Notranji pomnilnik/Downloads. Praktično takoj pa se mi tudi prikaže na "začetnem" (home) ekranu, nato pa, zanimivo, ko sem jo prvič "odprl" jo je bralnik prestavil v mapo Notranji pomnilnik / Digital Editions. :).
To sem ravnokar (sicer prvič) preizkusil in pri meni pač deluje (torej direkt preko brskalnika - wifi). Čeprav 100x rajši (in hitreje naložim preko PC-ja z  usb povezavo), ampak ja, pride tudi ta varianta prav (ko si kje na dopustu, recimo :) ).  

Mogoče moraš na svojoem Kobu posodobit OS? Ker nič drugega mi ne pade na pamet, razen da ti je knjigo pač vrglo v neko "random" mapo na bralniku. Sorry, več ne morem (trenutno) pomagat. Sem pa prepričan, da se bo našel kdo, ki uporablja Kobo Libro in povedal kaj več. 

 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:


Načeloma so si bralniki precej podobni. Recimo. Jaz imam sicer Pocketbook InkPad 3, ampak mi izposojeno knjigo iz Bliblosa prenese v mapo Notranji pomnilnik/Downloads. Praktično takoj pa se mi tudi prikaže na "začetnem" (home) ekranu, nato pa, zanimivo, ko sem jo prvič "odprl" jo je bralnik prestavil v mapo Notranji pomnilnik / Digital Editions. :).
To sem ravnokar (sicer prvič) preizkusil in pri meni pač deluje (torej direkt preko brskalnika - wifi). Čeprav 100x rajši (in hitreje naložim preko PC-ja z  usb povezavo), ampak ja, pride tudi ta varianta prav (ko si kje na dopustu, recimo :) ).  

Mogoče moraš na svojoem Kobu posodobit OS? Ker nič drugega mi ne pade na pamet, razen da ti je knjigo pač vrglo v neko "random" mapo na bralniku. Sorry, več ne morem (trenutno) pomagat. Sem pa prepričan, da se bo našel kdo, ki uporablja Kobo Libro in povedal kaj več. 

 

 

Hvala za odgovor. Je pa malo problem, ker Kobo nima opcije brskanja po notranjem pomnilniku ali kako naj povem (te datoteke vidis samo na racunalniku, ne pa direktno na bralniku). Pod opcijo "my books" na bralniku sem jo iskala v "downloaded books" pa je ni.. tako da ja, bo treba počakati nekoga, ki ima Libro. Se pa strinjam, drugače knjigo vedno prenesem na računalniku, ampak bi bilo praktično direktno z bralnika, ko sem zdoma. Imam pa čisto posodobljen sistem. 

Res vseeno hvala za pripravljenosti pomagati :)

Povezava do prispevka

@Gintonic: to glede brskanja po mapah oz. notranji shrambi pri Kobo res nisem vedel! Sorry. Na Pocketbook so mi vse te mape dostopne takoj, ko grem v Library (Knjižnica, ker pač imam nastavljen SLO vmesnik :). Torej: Root mapa je Notranji pomnilnik, potem naprej pa je veliko drugih mapic, npr. omenjena mapa Digital Editions, pa My Books (tja si jaz ponavadi dajem aktualne knjige iz USB povezave) in še par drugih map, ki so bile že prednastavljene, npr. Audio Books, English, Music, My Pictures, Playlists ... 
Hočem pač reči, da mi je malce čudno, da Kobo sam po sebi ne bi imel možnosti brskanja po "notranjem pomnilniku". Kaj pa če nekdo sploh nima PC računalnika? :) 

Možno pa tudi, da je pri tebi kak problem z Biblosom. Oz. pač to povezavo (naveza Biblos - izbrana Knjižnica za izposojo). Jaz imam knjižnico recimo LJ, ampak to sem si itak nastavil preko PC-ja, dočim na bralniku se v Biblos prijavim samo z emailom in geslom (čeprav je browser dobesedno zanič, ampak se da potrpeti in silom prilike tudi kaj izposoditi :) ).

No, glede Biblosa dodajam samo še to, pravkar sem se spomnil: moral sem najprej klinit na "Izposodi" v browserju na Biblos strani pri izbrani knjigi. Potem pa še enkrat v manjšem okencu, ki se je odprlo. In zadnji korak: klik na "Prenesi" čisto v zgornji vrstici Biblos spletne strani, kjer so štiri pozicije za izposojo knjig. Vse to na bralniku, seveda.  Ampak to mislim, da si itak valda uredil, ker drugače ti niti fajla ne bi preneslo. Ima, da je v kakšni mapi, samo res hecno, da brez PC-ja ne vidiš vseh fajlov. ? Tudi to je zanimivo, da ti novo naložene knjige ne prikaže na t.i. home screenu.  Ampak kot pravim, Kobo ne poznam in brez veze, da pametujem. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
woho reče pred 27 minutami:

@DaCapo ali si kdaj probal prenesti knjigo iz biblos appa na telefonu, da bi jo potem bral na inkpadu? Meni downloada neko drugačno datoteko, ki je potem inkpad ne prebere...


V bistvu že kar nekaj časa ne uporabljam Bliblos Appa. Siscer sem pred časom res imel Biblos App na iFonu in Ipad-u in je delovalo brez problemov za tistih par knjig, kar sem si jih izposodil (brezšivno na obeh napravah, čeprav sem itak bral na tablici). Ampak to je nekaj drugega.

Kako je s prenašanjem telefon -> Inkpad pa žal nimam pojma. Je pa zanimivo, ker na Biblos strani piše, da lahko bereš na več napravah (hkrati). Mogoče jim napiši na support, če ne boš našel neke rešitve. Možno tudi, da ima njihov App nek svojstven prirejen format. Na večini e-bralnikiov pa appa žal ni moč instalirati, ker je samo za Android in iOS.
Tako kot pritegnjena e-emka, ki ne omogoča nakupa knjig za standardne e-bralnike. Samo preko njihovega emka appa na androidu in iOS. Mrš pa taka "knjigarna" v 2021.

Sicer pa, kot pravim: jaz 99% knjig prenesem na PC in potem preko USB naložim na bralnik. Biblos mi sicer deluje tudi direkt na bralniku preko browserja (wifi).. Ampak je dokaj "tečno", ker deluje sila počasi (browser na Inkapdu mislim). :)  
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Gintonic reče pred 18 urami:

Hvala za odgovor. Je pa malo problem, ker Kobo nima opcije brskanja po notranjem pomnilniku ali kako naj povem (te datoteke vidis samo na racunalniku, ne pa direktno na bralniku). Pod opcijo "my books" na bralniku sem jo iskala v "downloaded books" pa je ni.. tako da ja, bo treba počakati nekoga, ki ima Libro. Se pa strinjam, drugače knjigo vedno prenesem na računalniku, ampak bi bilo praktično direktno z bralnika, ko sem zdoma. Imam pa čisto posodobljen sistem. 

Res vseeno hvala za pripravljenosti pomagati :)

 

rabs kabl za kobota, ne poslusat dacapota.

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 10 minutami:

rabs kabl za kobota, ne poslusat dacapota.


Torej je Kobo precej slabši nakup kot InkPad? Hvala bogu, da sem se odločil za slednjega, ki mi res dobro služi. 230 €. Zame vredno vsakega centa, Švicarji pač obvladajo.  Pa ne, da zdaj delam reklamo :)  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Dober hec, ker me je že malo stisnilo pri srcu, če bi moral zamenjat napravico. :) 

edit: ampak zakaj pa na Kobo ne deluje Biblos preko brskalnika? To mi je malo nelogično. Na Biblos strani namreč piše to:
 

Navedek

Nekateri novejši e-bralniki omogočajo izposojo e-knjig z Biblosa brez pomoči programa Adobe Digital Editions in povezovanja z vašim osebnim računalnikom. Za to potrebujete e-bralnik z internetno povezavo in brskalnikom. V brskalniku obiščete Biblos spletno stran, kjer si izposodite e-knjigo in jo prenesete na e-bralnik.
 

E-bralniki znamke Kobo bi morali delovati normalno, v kolikor jih je možno nadgraditi na zadnjo različico sistema.

E-bralniki znamke Pocket Book (Touch Lux 3, Touch HD 2, Aqua 2, InkPad 2 in Ink Pad 3) bi morali delovati normalno, v kolikor jih nadgradite na zadnjo različico sistema.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 10 minutami:

Dober hec, ker me je že malo stisnilo pri srcu, če bi moral zamenjat napravico. :) 

edit: ampak zakaj pa na Kobo ne deluje Biblos preko brskalnika? To mi je malo nelogično. Na Biblos strani namreč piše to:
 

 

Ja saj, tudi meni ni jasno, ker sem prebrala to na Biblos strani.. saj Biblos se odpre preko brsakalnika pa tudi knjigo se da izposoditi, ne vem pa, zakaj je potem nikjer ni.. v mojih knjigah je verjetno ne zazna zato ker ni v epub formatu, ampak v .acsm, ampak ne vem kako to popraviti..

Povezava do prispevka
Gintonic reče pred 1 minuto:

zato ker ni v epub formatu, ampak v .acsm,


No, jaz sem bil prepričan, da vsak novejši e-bralnik bere vse te osnovne formate. Mogoče je pri tebi kakšna druga težava. Mogoče kaj v vezi registracije. Jaz sem žal pozabil, ampak zdaj se mi pa nekaj sanja, da sem e-bralnik že v štartu "potrdil" za svoj Adobe DRM . V nastavitvah bralnika / računi in sinhronizacija / adobe DRM. Vpisal sem svoj email in AdobeID. To slednje sem si pa prej registriral preko PC-ja. Drugo pa res več ne vem :) 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 minutami:


No, jaz sem bil prepričan, da vsak novejši e-bralnik bere vse te osnovne formate. Mogoče je pri tebi kakšna druga težava. Mogoče kaj v vezi registracije. Jaz sem žal pozabil, ampak zdaj se mi pa nekaj sanja, da sem e-bralnik že v štartu "potrdil" za svoj Adobe DRM . V nastavitvah bralnika / računi in sinhronizacija / adobe DRM. Vpisal sem svoj email in AdobeID. To slednje sem si pa prej registriral preko PC-ja. Drugo pa res več ne vem :) 

Hja, registriran tudi je.. tako, da ne vem če še je sploh možno kaj narediti.. očitno ne bo šlo brez kabla 🤷‍♀️

20210728_182037.jpg

Povezava do prispevka

Zelo čudno. Jaz sicer res večino preko kabla, ampak direkt z neta je včasih (kot sem že omenil) tudi dobrodošlo. Še vedno mislim, da mora obstajati tudi brezkablovna rešitev. Nemogoče, da ne bi šlo. Razen, če res kak dolgoročni Kobo uporabnik potrdi.
@Ezoterik: ti si res 100 % da ne gre brez kabla Biblos - Kobo naložit? :)

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 urami:


V bistvu že kar nekaj časa ne uporabljam Bliblos Appa. Siscer sem pred časom res imel Biblos App na iFonu in Ipad-u in je delovalo brez problemov za tistih par knjig, kar sem si jih izposodil (brezšivno na obeh napravah, čeprav sem itak bral na tablici). Ampak to je nekaj drugega.

Kako je s prenašanjem telefon -> Inkpad pa žal nimam pojma. Je pa zanimivo, ker na Biblos strani piše, da lahko bereš na več napravah (hkrati). Mogoče jim napiši na support, če ne boš našel neke rešitve. Možno tudi, da ima njihov App nek svojstven prirejen format. Na večini e-bralnikiov pa appa žal ni moč instalirati, ker je samo za Android in iOS.
Tako kot pritegnjena e-emka, ki ne omogoča nakupa knjig za standardne e-bralnike. Samo preko njihovega emka appa na androidu in iOS. Mrš pa taka "knjigarna" v 2021.

Sicer pa, kot pravim: jaz 99% knjig prenesem na PC in potem preko USB naložim na bralnik. Biblos mi sicer deluje tudi direkt na bralniku preko browserja (wifi).. Ampak je dokaj "tečno", ker deluje sila počasi (browser na Inkapdu mislim). :)  
 

 

Mja. Mama je malo bolj vešča s telefonom kot s kompom pa smo hoteli, da bi si tam nalagala knjige. Se bo že navadla, če bo hotela brati. Hvala

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 28. 7. 2021 at 18:32:

Zelo čudno. Jaz sicer res večino preko kabla, ampak direkt z neta je včasih (kot sem že omenil) tudi dobrodošlo. Še vedno mislim, da mora obstajati tudi brezkablovna rešitev. Nemogoče, da ne bi šlo. Razen, če res kak dolgoročni Kobo uporabnik potrdi.
@Ezoterik: ti si res 100 % da ne gre brez kabla Biblos - Kobo naložit? :)

 

:)

 

Veš da sm.

Povezava do prispevka

.ascm licenčna datoteka ni med podprtimi kobo datotekami tko da bolj logično da ne podpira. Tudi na spletni strani od kobota bi potem vsaj omenili da odpira .ascm datoteke in zdownloada epub ali karkoli pač pa ni nič razen identičnega postopka s povezovanjem preko računalnika razen seveda Overdrive storitve, ki je v Sloveniji neuporabna. 

Sam imam sicer tudi kobota ampak si nisem nikoli nič izposojal. :lol:

 

https://help.kobo.com/hc/en-us/articles/360017814074-Add-eBooks-with-Adobe-Digital-Editions-

 

 

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka
Merithyn reče pred 9 urami:

.ascm licenčna datoteka ni med podprtimi kobo datotekami tko da bolj logično da ne podpira. Tudi na spletni strani od kobota bi potem vsaj omenili da odpira .ascm datoteke in zdownloada epub ali karkoli pač pa ni nič razen identičnega postopka s povezovanjem preko računalnika razen seveda Overdrive storitve, ki je v Sloveniji neuporabna. 

Sam imam sicer tudi kobota ampak si nisem nikoli nič izposojal. :lol:

 

https://help.kobo.com/hc/en-us/articles/360017814074-Add-eBooks-with-Adobe-Digital-Editions-

 

 

če ne bi podpiral acsm,.jaz ne bi mogel brati knjige iz biblosa...ker tam ti direktno acsm potegne dol....tole bi znale bit bučke

Povezava do prispevka
daljinec reče pred 14 urami:

če ne bi podpiral acsm,.jaz ne bi mogel brati knjige iz biblosa...ker tam ti direktno acsm potegne dol....tole bi znale bit bučke

NIsi omenil ampak predvidevam da .ascm potegneš dol na računalniku ki ti potem v ADE zdownloada pripadajoč epub avtomatsko ko ga odpreš in ga preneseš na tvoj kobo device...govora je bilo o direktnem odpiranju na branlniku brez pc-ja. :lol:

image.thumb.png.21f4caf93a0b0e42514db28b1170fa1f.png

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...