Skoči na vsebino

Bralniki, aplikacije in e-knjige na splošno


DaCapo

Priporočeni prispevki

qomand reče Dne, 3. 9. 2021 at 9:20:

Jaz mam celo zbirko programerskih knjig v pdf-ih ki jih planiram brat na bralniku.. prevec optimisticno? :D

 

 

Poskusi pretvoriti te tvoje pdf-je v wordu- nov dokument - v prazen dokument preneseš z miško pdf in ga pretvori v word (dela neverjetno), tega s calibre pretvoriš v epub ali mobi.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

P****.... kaj je s to knjigo Dolina Rož na Biblosu? Ne vem koliko časa nazaj so mi javili, da gre za neko napako in so javili založbi, da popravi in da naloži novo verzijo. No, to še do danes ni rešeno. In še več: sedaj je problem, ker je sploh več ne morem naložiti na e-bralnik (InkPad3). Vse ostale knjige (bodisi izposojene, bodisi kupljene) seveda delujejo brez težav. Samo pri omenjeni Dolini Rož mi javi, da Adobe DRM ni OK (oz. nekaj v tem smislu). Dočim na kompu, pa mi dela brez težav (samo na kompu res ne bi rad bral). Ne vem, če ne bom iz Adoba enostavno skopiral vseh strani, jih dal v neki Word (al pač nekaj) in si shranil kot svoj e-pub. Ali pa se bom hecal s Calibre. Jebat ga, če se založbe in ponudniki storitev (Biblos, tebe gledam) ne potrudijo oz. niti ne zganejo, potem pa se čudijo in pritožujejo, da se "piratizira". Grrrr. :) 

Btw, je kdo to knjigo v zadnjem tednu preizkusil na kakšnem svojem e-booku? 

Povezava do prispevka
7[]f9 reče Dne, 21. 8. 2021 at 2:30:

Takega imam jaz, ampak zdaj kupujem novega. Ker nima frdamane lučke mi gre že na kurec. Kaj bi sploh nabavil, kindle ali kobo. Oba imata podobno ceno, malo pod 100 euro. 

FYI, če še nisi kupil - Amazon ima trenutno akcijo na prejšnji model Kindla  - 37 % popusta na model z 32 GB placa (iz 150 na 95 €):
https://www.amazon.de/dp/B0774JQ258?psc=1

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 51 minutami:

:D Pač men so to premajhni readerji za stripe. Tud pač tanov paperwhite bo kr mrga, mogoče se splača počakat na black friday, ponavad so znižani tud novi modeli. Tud ni tok dražji.

Ej za Alana, k je črno-bel, mi ni blu nč napačnu brat na bralniku, sm pa kasnej pol za barvne stripe kupu tud tablco. :innocent:

Povezava do prispevka
dreknapalci reče Dne, 26. 10. 2021 at 11:31:

Ej za vse Alan Forde je 32 GB še premal :D


Jaz imam Alan Ford Klasik 130 številk, odlična PDF kvaliteta (res v nulo scan) 4 GB. Alan Ford Extra  (prav tako odličen PDF) 65 številk pa 1,48 GB.

Dočim Alan Ford v .cbr formatu (skeni varirajo od povprečnih (nekaj je tudi slabih) do odličnih) 473 številk zasede 22 GB.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
dreknapalci reče pred 22 urami:

Ne znam povedat zakaj so tulk ogromni, pa tud nisem spraševal tam kjer sem sličajno naletel na link, sem bil samo vesel da je :D

 

473 cifer pri tem paketu nanese 31 GB, potem pa še Price broja Jedan, specijali, nekaj je celo barvnih verzij...

Raj lepi linke, kokr da neki razlagaš, kok gigsov so :D 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Jest zdej kupujem neki večjega za brat bukle. Mam Onyx Boox M96 universe 10" reader in mi je kdaj pa kdaj premajhen in prepočasen, ker berem večinoma skenirane knjige v pdf-u. In ne odpre mi vseh pdf-jev - se kar obesi če je prevelik pdf. Pa ne vem ali bi kupil Onyx Boox Max Lumi 2 ali Onyx Boox Mira. Zadevo bi potreboval tudi kot dodatni monitor, zato se odločam med tema dvema zadevama. Zdej je pa jeba, ker Max Lumi 2 nima več mini HDMI porta, tako da če hočeš zadevo uporabljat kot monitor moraš uporabit kakšno aplikacijo ala Spacedesk in ker gre pol slika prek wireless-a se najbrž prikaz slike vsaj malo upočasni, oziroma se pojavi kakšen lag, ki ga ne bi bilo če bi bila zadeva priklopljena na dedicated wired port. Če kupim pa Miro, ki je v bistvu monitor bo zadeva hitreje prikazovala sliko iz PC-ja. Ampak je samo monitor brez baterije in spomina in OS-a. In ker bi ta monitor rad uporabljal potem za branje knjig, če nimam notebook-a pri sebi, zdaj ne vem ali lahko Miro priklopim prek USB-C porta na Android telefon in bom lahko sliko iz telefona raztegnil čez cel zaslon Mire. A je kdo tedve zadevi že videl in sprobal? Oziroma a je kdo sprobal Max Lumi 1, ki ima miniHDMI port. Samo Lumi 1 je najbrž počasnejši od teh dveh novih. Če je kdo to že kaj sprobal in bi pokomentiral bi bil vesel.

Povezava do prispevka

Ker nisem dobil nobenega pametnega nasveta nikjer, sem kar nabavil Boox Miro. Za brat  knjige, črnobele stripe in po netu brskat bo v redu, čeprav nisem ravno najbolj navdušen, ker je veliko ghostinga in je treba sliko dostikrat ročno refreshat, da je lepa slika in stalno prilagajat različne nastavitve za različne tipe dela. Ampak za ohranit oči bo pa v redu, ker svetloba ne seka tako v oči kot pri klasičnih monitorjih, kar je najvažnejša zadeva. Če ima kdo kakšno vprašanje glede Mire lahko odgovorim.

 

mira.thumb.jpg.cbcc33f8e9ef1b02227c55259fd71817.jpg

 

mira1.thumb.jpg.a15105533d6a9fcc680fe0f99acdd1fe.jpg

 

IMG_20211129_211240_resize.jpg.4641ed45d75cd85e6e5feb8fb5147996.jpg

 

IMG_20211129_212048_resize.jpg.71b49d4cf8156fbbef0bf6834801fdb8.jpg

 

IMG_20211129_212652_resize.jpg.c7e644d1cb4c5bc854efa7a807420636.jpg

 

IMG_20211129_211659_resize.jpg.64655c392a9a5ed16685bdf99a811540.jpg

 

IMG_20211129_211423_resize.jpg.288a65da451b0df1eb71aa7a9a9da79a.jpg

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 14 urami:

@Mitsu: zdaj sem na hitro poguglal, ker me te zadeve zanimajo. Ampak hej, to je samo monitorček, ali?

 

To je 13.3 colski monitor z e-ink tehnologijo. Tule je najboljši review kar sem jih našel:

 

 

Hotel sem ga uporabit tudi kot bralnik, da priklopim gor android telefon prek usb-c ja in naredim screen mirror in to gre,  ampak zaenkrat ne znam raztegnit slike čez cel zaslon. Se moram še poigrat in malo sprobat vse stvari, da upam da dobim vso funkcionalnost ki jo želim. 

 

mira.thumb.jpg.bdcecc7184d42a42b5152669a94ce863.jpg

 

Povezava do prispevka

@Mitsu: OK, zdaj povsem razumem, da gre zgolj za ekran. Meni osebno pač to ne pride nekako prav. E-bralnik imam rad priročen in "all in one" ali kako bi rekel. Da ga vzamem na vrt, na plažo, v posteljo in pač berem. Razumem pa tudi, da je to drugačna zadeva in marsikomu zna priti prav. 

 

 

Btw, glede težav z nekaterimi knjigami na določenih bralnikih so mi iz Biblosa pravkar odgovorili tole:
 

Navedek

Spoštovani!
Pri knjigah založbe Goga smo opazili težave pri odpiranju na določenih napravah. Težavo smo založniku že posredovali, knjige mora sedaj popraviti in jih ponovno naložiti na Biblos.
Hvala za razumevanje in lep dan še naprej,
Ekipa Biblos

 

Povezava do prispevka

:) Glede moje "bitke z mlini na veter" za nekatere e-knjige založbe Goga, ki jih ponuja Biblos in ne delujejo na nekaterih e-bralnikih, je danes prispel nov odgovor:
 

Navedek

Spoštovani!
Na žalost še nismo prejeli popravka omenjenih knjig. Popravek knjig čakamo že kar nekaj časa, danes ponovno preverim, kje zadeva stoji, natančnejših informacij pa vam na žalost na tem mestu ne moremo dati.
Lep dan še naprej, Ekipa Biblos

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...