Skoči na vsebino

Bralniki, aplikacije in e-knjige na splošno


DaCapo

Priporočeni prispevki

Avion reče pred 2 urama:

Hejo, a vam apprentice elf (nekaj takega) plugin za Calibre še vedno deluje? Sem kupil eno knjigo prek Amazona, pa ne morem izbrisat DRMja. 

A ni ena fora ko moraš imeti ful staro verzijo Kindle aplikacije na PC-ju (da ti potem download-a star KF8 format knjige) drugače ne zna, če se ti posodobi. Nisem že ful dolgo kupoval na Amazon store-u. Nazadnje na Kobo pa še tist mi ni hotlo delat in sem pol z eno staro verzijo epubor. :sleeping:

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka

mene pa zanima, če ma kdo izkušnje s PressReaderjem in uporabo prek knjižnice

kako to deluje? se včlanim v eno knjižnico in potem lahko bp uporabljam od doma na tablici? za đabe?

edit: nevermind, zgleda morš bit na pravem wifi omrežju (od knjižnce, da lahko uporabljaš)

Povezava do prispevka
Avion reče pred 9 urami:

Ma eno knjigo sem iskal vceraj in je dobesedno Amazon edini imel opcijo eknjige, noben drug ponudnik, legalen ali manj legalen, pa je ni imel.

 

Sem jo kupil v dobri veri, da jo bom lahko odklenil, pa ne gre. 

Sem bral nekje in misli da star format še vedno deluje... če se ti da probavat...

 

Si moreš pa izbrisati trenutno verzijo iz PC-ja in namestiti https://filehippo.com/download_kindle-for-pc/1.24.3.51068.0/?ex=BB-2188.0
 

In
stop-auto-update-on-kindle-pc.png

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka
kid666 reče pred 6 urami:

mene pa zanima, če ma kdo izkušnje s PressReaderjem in uporabo prek knjižnice

Probaj tole:

https://login.eviri.ook.sik.si/login

 

Zadeva deluje samo v browserju (če naštudiraš kako se loginst v appu, se pripoočam), se pa loginaš s podatki za COBISS.

Najprej ti odpre eno ne-najbolj-sodobno-izgledajočo stran, kjer nato iz seznama izbereš PressReader (poleg so še razni ostali dostopi, ki jih knjižnica lahko ponuja). In voila.

 

 

 

Povezava do prispevka

@dreknapalci tnx, se mi je ratal vpisat

dela tudi app (ios), najprej greš prek tvoje strani, pol si tam ustvariš PressReader account in se lahko z njim prjaviš v appu

sam ni mi še čist jasn. a to se morm vsake 3 dni pol prek te strani prjavit, da dela?

pa določeni cajtngi zgleda delajo samo, če se prjaviš prek knjižničnega WiFija (npr. Delo)

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Avion reče Dne, 14. 4. 2022 at 8:48:

Ma eno knjigo sem iskal vceraj in je dobesedno Amazon edini imel opcijo eknjige, noben drug ponudnik, legalen ali manj legalen, pa je ni imel.

 

Sem jo kupil v dobri veri, da jo bom lahko odklenil, pa ne gre. 

 

Jest sem si de-DRM-ju in konvertiru vse Kindle bukle, ki sem jih kupil (ker mi gre na živce, da ko hočem zadevo brat na kakšni drugi napravi si moram nameščat kindle in ponovno downloadat). Narediš pa to tako, da najprej instaliraš 1.17 verzijo kindla https://kindle-for-pc.en.uptodown.com/windows/download/1041755 in potem uporabiš AnyEbookconverter aplikacijo in si jo pretvoriš v želeni format.

 

Kaj pa imaš to za eno knjigo za konvertirat, me zanima če bi jo jaz najdu kje na netu.

Povezava do prispevka
Mitsu reče Pravkar:

 

Jest sem si de-DRM-ju in konvertiru vse Kindle bukle, ki sem jih kupil (ker mi gre na živce, da ko hočem zadevo brat na kakšni drugi napravi si moram nameščat kindle in ponovno downloadat). Narediš pa to tako, da najprej instaliraš 1.17 verzijo kindla https://kindle-for-pc.en.uptodown.com/windows/download/1041755 in potem uporabiš AnyEbookconverter aplikacijo in si jo pretvoriš v želeni format.

 

Kaj pa imaš to za eno knjigo za konvertirat, me zanima če bi jo jaz najdu kje na netu.

Captain Clive's Dreamworld Jona Bassoffa.

 

Jaz je nisem nasel nikjer, dvomim, da bos ti imel vec srece :)

Povezava do prispevka

Iščem e-knjigo (če sploh obstaja) Pa čeprav ni zmeraj kaviar (Johannes Mario Simmel), seveda v SLO prevodu.

Če jo kdo najde ali pa se celo sam loti "skeniranja", mu podarim odlično ohranjeno tiskano izdajo + častim pivo/sok/pizzo/kitajca/ali po dogovoru. Plus seveda večno doživljensko hvaležnost in prijateljstvo.
Zaželjen format je e-pub, lahko pa tudi mobi. Hvala v naprej! 

Povezava do prispevka
NixoN reče pred 56 minutami:

Dej povej, če si sprobal kak recept iz knjige?


Itak da sem. V bistvu kar nekaj njih. Prvi in še danes pogosto v uporabi pa je ta preprostež:

Šampinjoni na popečen kruhku

Čvrste, majhne šampinjone umijemo, po potrebi očistimo in narežemo na lističe. Nato jih zdušimo na maslu do mehkega, jih rahlo posolimo in popopramo in nadevamo na koščke belega kruha, ki smo jih z obeh strani rumeno opekli na maslu. Pokapamo jih z limonimim sokom, posipamo z drobno nasekljanim peteršiljem in jih na krožnikih, ki smo jih pred tem dobro ogreli, postavimo na mizo. Zelo dobro je, če z gobami podušimo nekaj na drobno sesekljane šalotke, dodamo kislo ali sladko smetano, posipamo pripravljene kruhke z naribanim sirom in v pečici na kratko gratiniramo. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 28. 4. 2022 at 20:40:

Iščem e-knjigo (če sploh obstaja) Pa čeprav ni zmeraj kaviar (Johannes Mario Simmel), seveda v SLO prevodu.

Če jo kdo najde ali pa se celo sam loti "skeniranja", mu podarim odlično ohranjeno tiskano izdajo + častim pivo/sok/pizzo/kitajca/ali po dogovoru. Plus seveda večno doživljensko hvaležnost in prijateljstvo.
Zaželjen format je e-pub, lahko pa tudi mobi. Hvala v naprej! 

Haha, carska knjiga. Hura, še smo živi še preberi. 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 4 urami:

Epub bo končno supportan na Kindlih. 

Me je že malo pojezilo, ker nisem šel takoj pogledat na link iz maila s podprtimi formati in sem že mislil, da bo Amazon (cipa) zaklenil Kindle, da se bo lahko bralo samo knjige kupljene v njihovi trgovini ali pa v .pdf formatu xD

Povezava do prispevka
Hernier reče Dne, 4. 5. 2022 at 9:05:

Epub bo končno supportan na Kindlih. 

 

Ali ni to samo v okviru pretvorbe, v smislu, da se bo lahko poslalo epub na kindle email naslov? Se pravi, da se bo ta še zmeraj moral pretvoriti v drug format, samo uradno preko amazonovega strežnika?

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
Navedek

Thank you for using the Send to Kindle service to send personal documents to your Kindle library. We wanted to let you know that starting August 2022, you’ll no longer be able to send MOBI (.mobi, .azw) files to your library. Any MOBI files already in your Kindle library will not be affected by this change.

MOBI is an older file format and won’t support the newest Kindle features for documents. Any existing MOBI files you want to read with our most up-to-date features for documents will need to be re-sent in a compatible file format.

Also, compatible formats now include EPUB (.epub), which you can send to your library using your Send to Kindle email address. We’ll also be adding EPUB support to the free Kindle app for iOS and Android devices and the Send to Kindle desktop app for PC and Mac.

 

Torej kokr razumem MOBI ne boš več mogu pošiljat po mailu (kopirat na kindla prek kabla verjetno lahko?)

 

MOBI ne bo podpiral novih funkcij, ki jih bojo uvedli, te funkcije bo podpiral EPUB, ki ga lahko pošlješ po mailu. Če hočeš obstoječe MOBI-je uporabljat jih lahko, ampak brez novih funkcij.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka

Kako je pa z deljenjem/posojanjem kupljenih in licenciranih e-knjig? Pač glede zaščite v samem e-pub formatu? Npr. kupil sem par komadov, zdaj pa bi jih rad "posodil" kolegu, da bi še on prebral na svojem bralniku.
Nekako se mi zdi, da mu lahko pošljem.. Ali pa se vseeno kaj zakomplicira glede branja na drugi napravi? Ali celo na mojem originalu?
Sprašujem recimo za knjige nabavljene preko Emke (npr. It, The Stand..) in založbe Sanje (npr. Metro 2033, Dune)...

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 12 urami:

te funkcije bo podpiral EPUB,

Samo zgleda niso še čisto naštudiral.

Prvi .epub, ki sem ga poslal na Kindle je prispel brez težav, naslednji (par dni kasneje) pa je bil zavrnjen, čeprav v zavrnitvenem mailu na dnu lepo piše, da naj bi delovalo:

 

The following document, sent by you at 12:08 PM on Tue, Jun 21, 2022 GMT , could not be delivered to the address you specified:

 

* War_and_Peace-Leo_Tolstoy.epub

 

Send to Kindle supports the following document formats:

Adobe PDF (.pdf)

Microsoft Word (.doc, .docx)

Rich Text Format (.rtf)

HTML (.htm, .html)

Text (.txt) documents

Archived documents (zip , x-zip) and compressed archived documents

MOBI (.azw, .mobi) (will not support the most up-to-date Kindle features for documents)

JPEG (.jpg), GIF (.gif), Bitmap (.bmp), and PNG (.png) images .

 

Additionally, Send to Kindle emails now supports EPUB (.epub). Later this year, we’ll also be adding EPUB support to the free Kindle app for iOS and Android devices and the Send to Kindle desktop app for PC and Mac.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 urami:

Kako je pa z deljenjem/posojanjem kupljenih in licenciranih e-knjig? Pač glede zaščite v samem e-pub formatu? Npr. kupil sem par komadov, zdaj pa bi jih rad "posodil" kolegu, da bi še on prebral na svojem bralniku.
Nekako se mi zdi, da mu lahko pošljem.. Ali pa se vseeno kaj zakomplicira glede branja na drugi napravi? Ali celo na mojem originalu?
Sprašujem recimo za knjige nabavljene preko Emke (npr. It, The Stand..) in založbe Sanje (npr. Metro 2033, Dune)...

Pojma nimam ker samo piratiziram ko zmešan.

dreknapalci reče pred 10 minutami:

Samo zgleda niso še čisto naštudiral.

Prvi .epub, ki sem ga poslal na Kindle je prispel brez težav, naslednji (par dni kasneje) pa je bil zavrnjen, čeprav v zavrnitvenem mailu na dnu lepo piše, da naj bi delovalo:

 

The following document, sent by you at 12:08 PM on Tue, Jun 21, 2022 GMT , could not be delivered to the address you specified:

 

* War_and_Peace-Leo_Tolstoy.epub

 

Send to Kindle supports the following document formats:

Adobe PDF (.pdf)

Microsoft Word (.doc, .docx)

Rich Text Format (.rtf)

HTML (.htm, .html)

Text (.txt) documents

Archived documents (zip , x-zip) and compressed archived documents

MOBI (.azw, .mobi) (will not support the most up-to-date Kindle features for documents)

JPEG (.jpg), GIF (.gif), Bitmap (.bmp), and PNG (.png) images .

 

Additionally, Send to Kindle emails now supports EPUB (.epub). Later this year, we’ll also be adding EPUB support to the free Kindle app for iOS and Android devices and the Send to Kindle desktop app for PC and Mac.

Ja ma če bo to postal primarni format in mobi ne bo več šlo pošiljat bojo valda zrihtali. Veš kak disaster bi to bil, praktično nefunkcionalna naprava.

Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 26. 6. 2022 at 16:40:

Kako je pa z deljenjem/posojanjem kupljenih in licenciranih e-knjig? Pač glede zaščite v samem e-pub formatu? Npr. kupil sem par komadov, zdaj pa bi jih rad "posodil" kolegu, da bi še on prebral na svojem bralniku.
Nekako se mi zdi, da mu lahko pošljem.. Ali pa se vseeno kaj zakomplicira glede branja na drugi napravi? Ali celo na mojem originalu?
Sprašujem recimo za knjige nabavljene preko Emke (npr. It, The Stand..) in založbe Sanje (npr. Metro 2033, Dune)...

It, Dune in Metro 2033 ima v slovenščini piratske na https://ug1lib.org/, da se ne ukvarjaš s tem :) 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...