Skoči na vsebino

Bralniki, aplikacije in e-knjige na splošno


DaCapo

Priporočeni prispevki

Vse_je_najslabse reče pred 47 minutami:

Ma lih PDF edini ne pride v poštev. Na kindlu dela res slabo, ne moreš ga niti zares convertat, ostanejo anomalije ... mobi bojo itak ukinli zdej, tko da bolj epub. Ma sej če ne grem v knjižnico po fizično kopijo.

Pomoje se bi precej slabo obnesla v .epub, namreč tanova verzija ima dobesedno na vsaki strani par opomb, da ti mal razlaga sproti, kdo se neki random uradniki pa plemiči iz Italije 10.-14. stoletja, na katere se referira Dante, pa tudi precej koristne so te opombe, ker so pač lahko res obskurne figure, ki bi jih sicer skos moral sam googlat. Tako da bi tudi .epub moral skos klikat na hiperpovezave. Ne vem zakaj, samo meni na ebralniku najbolj sedejo knjige, ki samo linearno šibaš od začetka do konca, pa mogoče res minimalno opomb vmes. Ko je več opomb, mi izkušnja postane preveč okorna, pa recimo da želiš neki pogledat za nazaj na random strani itd.

 

Tako da za Božansko predlagam, da si greš vzet kar fizično

Povezava do prispevka
Hernier reče Pravkar:

Pomoje se bi precej slabo obnesla v .epub, namreč tanova verzija ima dobesedno na vsaki strani par opomb, da ti mal razlaga sproti, kdo se neki random uradniki pa plemiči iz Italije 10.-14. stoletja, na katere se referira Dante, pa tudi precej koristne so te opombe, ker so pač lahko res obskurne figure, ki bi jih sicer skos moral sam googlat. Tako da bi tudi .epub moral skos klikat na hiperpovezave. Ne vem zakaj, samo meni na ebralniku najbolj sedejo knjige, ki samo linearno šibaš od začetka do konca, pa mogoče res minimalno opomb vmes. Ko je več opomb, mi izkušnja postane preveč okorna, pa recimo da želiš neki pogledat za nazaj na random strani itd.

 

Tako da za Božansko predlagam, da si greš vzet kar fizično

Ja dvomim da bi epub bil bolj okoren kot mobi, kjer sam klikneš na številko v tekstu ki je v zgornjem delu vrstice in ti odpre opombo v mini okenčku. To je res genialno, ful je hitro in ima minimalen impact na ritem branja.

20220630_121559.thumb.jpg.583c76427c8fe5f04e1b9d132c0984f4.jpg

 

Povezava do prispevka

anglofone v angleščini, latinose v italijanskem prevodu, slovane, madžare, grke turke ipd. v srbščini ali hrvaščini, vse ostalo kakor najdem, slovence v slovenščini. Poskusim si nekako predstavljati kateri jezik bi lahko najbolj približal vzdušje originala. Enega Orhana Pamuka npr. bom raje bral v srbščini ali bosanščini kot v slovenščini. Btw, po sedmih letih sem svoj KOBO Aura H2O bralnik nadomestil s KOBO Libra 2. Malce boljša resolucija, fizični gumbi, bolj ostre črke ampak bi komot lahko ostal na starem bralniku. Pred Auro sem si lastil Onyx BOOX, pred tem pa Kindle Touch, ki je še imel zvočnik in ti je sam bral z elektronskim glasom, če si bil prelen. :D

Božanska komedija :D Spomini na srednjo šolo, ko smo se na pamet učili uvod v Pekel... V originalu seveda.

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Sedaj soAmazon Prime days - Kindle Paperwhite je na amazon.de ugoden za 79.99 EUR brez reklam, ampak ga ne dostavljajo v Slovenijo, samo Avstrija, Nemčija,...  https://www.amazon.de/-/en/Kindle-Paperwhite-8GB-adjustable-temperature/dp/B08N3TCP2F/ref=sr_1_3?crid=QRV7D41WQIZC&keywords=kindle%2Bpaperwhite%2Bads&qid=1657611734&smid=A3JWKAKR8XB7XF&sprefix=kindle%2Bpaperwhite%2Bads%2Caps%2C116&sr=8-3&th=1

 

Lahko naročim z reklamami za 20 EUR več ampak mi gre na živce, ker mene reklame ne motijo nič in mi gre na kuraac da moram plačevati  več, kot če bi živel v Njemački (itak bi imel še poštnino zastonj v takšnem primeru).

 

Skratka je morda kdo ki redno hodi v avstrijo (po možnosti se kdaj primaje tudi do LJubljane) in bi se pridružil naročilu in bi naročili na dostavno točko v Avstriji?

 

Vem, da je mala možnost, ampak vseeno poskusim.. :)

Povezava do prispevka
Vincent reče pred 3 urami:

Uf hvala za tole. Dejansko deluje kul in dost poceni. Sem našel eno slovensko stran, ki naredi enako pa bi bila cena dostave hitro preko 20 EURičev:)

snip, sem očitno nekaj narobe razumel, 79 je z reklamami, dostavijo pa v Slo, le včlanit se moram v Prime. Brez reklam je 99e s popustom, tudi dostavijo v SLO. Verjetno imam drugačne cene, ker sem kliknil link, ko sem bil logiran v Amazon.

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka
Žvrkljotron reče pred 7 urami:

snip, sem očitno nekaj narobe razumel, 79 je z reklamami, dostavijo pa v Slo, le včlanit se moram v Prime. Brez reklam je 99e s popustom, tudi dostavijo v SLO. Verjetno imam drugačne cene, ker sem kliknil link, ko sem bil logiran v Amazon.

hm imaš res tako? Da lahko naročiš Kindle Paperwhite z reklamami za 79 EUR v slovenijo? Ker meni jasno pise, da ne dostavljajo na strani in potem tudi ko ga dejansko dodam v košarico in želim, da ga pošljejo v Slo:

slika.thumb.png.289ecfa52c54833a98591f79f2728470.pngslika.png.fa87aca1982767010ba36403d09ec49a.png

Povezava do prispevka
Vincent reče pred 11 urami:

hm imaš res tako? Da lahko naročiš Kindle Paperwhite z reklamami za 79 EUR v slovenijo? Ker meni jasno pise, da ne dostavljajo na strani in potem tudi ko ga dejansko dodam v košarico in želim, da ga pošljejo v Slo:

slika.png.fa87aca1982767010ba36403d09ec49a.png

Sem poskusil priti do plačila tako, da sem joinal Prime (7 evrov x mesec) pa res ne gre skozi. Ostane "international" verzija za €99.99 + €11.99 delivery Tuesday, July 19. Drugače sem jaz pred dvemi tedni vzel warehouse deal KOBO Libra 2 za 166 evrov, very good condition, zdaj še cenejši 157. V bistvu čisto nov in super delujoč. Edini zajeb, da je manjkal usb kabel za polnjenje. Velikokrat sem že vzel warehouse deal (AORUS FI27Q Gaming Monitor, procesorski Noctua hladilnik, Ryzen 5800x...) pa je vedno vse štimalo in nič ni manjkalo. Sicer pa imam usb c kable od tablice in plejstejšna, tako, da no big deal. O Kobotu še tole, v recenzijah nekaj nergajo, da jim zmrzuje in reštarta, verjetno jih zato vračajo. Po mojem (lahko se motim) gre za epube iz travnika, če jih skozi Kalibre pretvoriš v KEPUB ni čisto nobenega problema. Vsaj jaz jih nimam. Seveda sem Prime takoj skenslal, ker ga ne potrebujem, pa se skoraj ne izplača, če nisi v Nemčiji.

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka
Žvrkljotron reče pred 29 minutami:

Sem poskusil priti do plačila tako, da sem joinal Prime (7 evrov x mesec) pa res ne gre skozi. Ostane "international" verzija za €99.99 + €11.99 delivery Tuesday, July 19. Drugače sem jaz pred dvemi tedni vzel warehouse deal KOBO Libra 2 za 166 evrov, very good condition, zdaj še cenejši 157. V bistvu čisto nov in super delujoč. Edini zajeb, da je manjkal usb kabel za polnjenje. Velikokrat sem že vzel warehouse deal (AORUS FI27Q Gaming Monitor, procesorski Noctua hladilnik, Ryzen 5800x...) pa je vedno vse štimalo in nič ni manjkalo. Sicer pa imam usb c kable od tablice in plejstejšna, tako, da no big deal. O Kobotu še tole, v recenzijah nekaj nergajo, da jim zmrzuje in reštarta, verjetno jih zato vračajo. Po mojem (lahko se motim) gre za epube iz travnika, če jih skozi Kalibre pretvoriš v KEPUB ni čisto nobenega problema. Vsaj jaz jih nimam. Seveda sem Prime takoj skenslal, ker ga ne potrebujem, pa se skoraj ne izplača, če nisi v Nemčiji.

ves mogoce ce lahko direkt iz kobota dostopas do biblosa in izposoje knjig?

Povezava do prispevka
Žvrkljotron reče pred 1 uro:

Direkt baje le s Pocketbook bralniki.


To početje je primerno le v res res skrajni sili. Ker je brskalnik na Pocketbooku (jaz imam Inkpada) skorajda neuporaben. Počasen, neodziven, nenatančen ... beden v glavnem. Samo enkrat sem poskusil na ta način izposoditi in prenesti knjigo iz Biblosa in sem obupal.
Je pa kul, ker niti slučajno ne rabiš Adobe D.E. Na random kompu izposodiš na Biblosu, downloadaš in preko usb skopiraš na bralnik.
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

kako točno deluje izposoja na biblosu in sync na bralnik?

 

iščem neki za mtko, a je kej bolšga od tega focusa? pa da je približno iste velikosti https://www.biblos.si/bralnik/inkbook-focus

 

se lahko nekako avtomacko synca na bralnik k si prek telefona v appki izposodiš knjigo recimo? al je spet leseno pa morš vse ročno prenašat

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Uporabljam Kobota, izposoja izgleda tako da si v Biblosu izposodis knjigo in preneseš datoteko. Pol priklopis bralnik preko USBja na računalnik, odpreš prenešeno datoteko v Adobe DE tako da na njo dvakrat kliknes, kjer ti odpre naslovnico knjige, pripravljeno za branje. Zgoraj levo klikneš Library/nazaj, kjer imaš naslovnice vseh z Biblosa izposojenih knjig, z desnim gumbom klikneš na knjigo, pošlji na napravo, in to je to. Tle sem ti zdej napisal kot bi opisoval slepemu, ampak je vsega skup par klikov. :D

 

Men je v parih poskusih uspel naučit mati, pa je bolj leva kar se tehnologije tiče, tko da bi tud tvoja najbrž mogla skapirat. Najbrž bolj primerna opcija kot pocketbook, glede na DaCapove izkušnje a ppočasnostjo

 

Edit:

Z vračanjem ni nobenega dela, po 2 tednih knjiga postane nedostopna za branje.

uredilo bitje aba
Povezava do prispevka

@aba; Adobe DE sem na začetku redno uporabljal, zdaj pa že dolgo več ne. Govorim za izposojo na Biblos, kjer si knjigo samo downloadaš na PC in preko USB (v navadnem Raziskovalcu) preneseš na bralnik. Tako je na Pocketbook InkPad 3, za druge naprave ne vem.  
edit: Moraš pa imeti vklopljen Wifi na Pocketbooku, da ti "odklene" prenešeno knjigo. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 urama:

@aba; Adobe DE sem na začetku redno uporabljal, zdaj pa že dolgo več ne. Govorim za izposojo na Biblos, kjer si knjigo samo downloadaš na PC in preko USB (v navadnem Raziskovalcu) preneseš na bralnik. Tako je na Pocketbook InkPad 3, za druge naprave ne vem.  
edit: Moraš pa imeti vklopljen Wifi na Pocketbooku, da ti "odklene" prenešeno knjigo. 

Sem poskusil tvoj način pa mi na Kobo Libra 2 javi "To read Adobe DRM books, you'll need to use ADE to import them to your eReader.

Gogy reče pred 19 minutami:

Pa je na Biblosu tako velik izbor, da se dejansko splača imet račun odprt? Že nekaj let se borim s tem a čem odpret al raje še vedno po pašnikih iskat knjige...

Odvisno za koga, trenutno je v Mestni knjižnici Ljubljana (ki naj bi imela največjo zbirko) na voljo 4k knjig, medtem ko je v celotnem sistemu 6k knjig. Če bereš v angleščini, biblos nima smisla, razen za slovenske avtorje seveda, če pa nekdo bere v slovenščini pa nekako druge izbire nimaš (na pašnikih je vsegaskupaj ene SLO 50 knjig semizdi). Dost je šunda, sam se najdejo tudi klasike in biseri.

 

zadnje dodane knjige v 10 "glavnih" kategorijah

https://imgur.com/a/vpqKOg3

 

Št. knjig glede na kategorijo

Spoiler

Biografije in spomini (405)
Fantazijski in ZF romani (159)
Kriminalke in trilerji (251)
Ljubezenski romani (323)
Romani - drugo (1376)
Zgodovinski, vojni, pustolovski romani (227)
Kratke zgodbe in esejistika (568)
Humor in satira (127)
Poezija in dramatika (568)
Za otroke in mladino (911)
Stripi in mange (14)
Periodika (72)
Turistika in potopisi (82)
Kulinarika (15)
Erotika (25)
Priročniki (312)
Strokovna literatura (1032)
Domača branja (153)
Tujejezične e-knjige (1770)

 

uredilo bitje aba
Povezava do prispevka
aba reče pred 26 minutami:

Sem poskusil tvoj način pa mi na Kobo Libra 2 javi "To read Adobe DRM books, you'll need to use ADE to import them to your eReader.

Zelo zanimivo. Res, prisežem, da jaz že več kot dve leti ne uporabljam ADE. Očitno so razlike od bralnika do bralnika.. Če prav razumem, ti dejansko ne moreš .acsm fajla, ki ga downloadaš iz Biblosa na PC enostavno skopirati na e-book? Ker javi da rabiš ADE.. ? Dobro vedeti za znance, ki bodo postavljali vprašanja. :)  Drugače pa sem bil jaz prav vesel, ko je izpadel ta vmesni korak z uporabo ADE.

@Gogy: ti je že Aba odgovoril. Dodajam samo še, da ne vem zakaj računa ne bi odprl? Itak je free (razen pač zanemarljiva članarina za knjižnico). 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 6 minutami:

Zelo zanimivo. Res, prisežem, da jaz že več kot leto dni ne uporabljam ADE. Očitno so razlike od bralnika do bralnika.. Če prav razumem, ti dejansko ne moreš .acsm fajla, ki ga downloadaš iz Biblosa na PC enostavno skopirati na e-book? Ker javi da rabiš ADE.. ? Dobro vedeti. 

@Gogy: ti je že Aba odgovoril. Dodajam samo še, da ne vem zakaj računa ne bi odprl? Itak je free (razen pač zanemarljiva članarina za knjižnico). 

 

Tako, sem zdej mal eksperimentiral in ugotovil, da je datoteka, ki jo prenesem z biblosa velika 2kB, končnica ACSM. Ko jo na "svoj" način prenesem na svoj bralnik, jo ADE pretvori v 240 kB velik Epub, tako da mi ni najbolj jasno kako se pri tebi ta pretvorba zgodi v Raziskovalcu. Aha, vidim da si pol naknadno dodal, da moraš met wifi, da ti odklene/prenese knjigo. Sem poskusil prenesti ACSM v različne mape na Kobotu (najprej, ko mi je javilo zgoraj napisano napako, sem datoteko vrgel v root mapo alkaj se imenuje ta osnovna mapa), ampak mi potem knjige sploh ne zazna in tudi ne izpiše nobene napake.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...