Skoči na vsebino

Bralniki, aplikacije in e-knjige na splošno


DaCapo

Priporočeni prispevki

Hja, ravno pred kratkim mi je serviralo reklamo Mladinske knjige Plus, kjer promovirajo t.i. zvočnice. Pa tudi branke (navdušujoče kratke knjižne predstavitve?). Nisem pa kaj podrobneje čekiral. Letna naročnina je 80 €, mesečna 8. Prvih 14 dni brezplačno.  Ca. 300 knjig. Ni mi preveč ok, ker je pogoj iOs ali Android, posledično na pravih e-bralnikih zadeva ne deluje. Tako kot tudi vse njihove e-knjige, ki zahtevajo nek emka app. Bedarija.
Mladinska knjiga Plus – MKPlus (mladinska-knjiga.si)

Nisem sicer navdušenec nad audioknjigami, ampak ta Emkin pristop mi je že od nekdaj smešen. Biblos mi je veliko ljubši, ker ne vsiljujejo nekih "svojih" app-ov, omogočajo brezplačno izposojo (knjižnica valda) in zadeve neproblematično delujejo na pravih e-bralnikih.  Držim pesti, da jim uspe tudi z audioknjigami. Mogoče mi bo pa občasno kakšna sedla. Dozdaj sem poslušal edino Hobita preko Alexe, v angleščini seveda.   

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
osis reče pred 11 urami:

Če kupiš knjige Amazon kindle edtion, a je je velik problem to spravit in brat na Kobotu? (moj kobo je star zdaj že nekaj let pa še nisem nikol tega probaval).

 

Moraš se znebit DRMja. 

 

Sam pač potem raje piratsko dolj potegnem, ker se mi ne da jebat :D

Povezava do prispevka

Ja meni nazadnje tisti add-on za Calibre (pozabil sem ime) ni delal in sem kar konkretno obzaloval nakup na Kindle storeu.

 

Dopuscam moznost, da sem jaz nesposoben, ampak ce pac ni v storeu, ki ga jaz uporabljam, se bom pac posluzil alternativne metode.

Povezava do prispevka
magični kralj reče pred 21 urami:

ni delal dedrm za amazonov drm v calibre, zdaj ne vem ce je ze "popravljeno" sam dvomim

Kolikor vem si moral imeti na PC vedno neko staro verzijo  Kindle aplikacije imeti nameščeno in izklopiti posodobitve da se ni nadgradila. Tko je bilo že od pamtiveka. Ne vem če je še tako... oziroma če je Amazon že enforce-al zdaj novo. Pač s staro aplikacijo so prenesene knjige še v starem formatu ki se da de-drm-jat s tem pluginom.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Ejga reče pred 2 urama:

Vprašanje, se da naročiti na Kindle unlimited v Sloveniji, uporablja kdo? 

 

Mi javi:"Sorry, this account is not eligible to sign up for Kindle Unlimited. Please contact customer service for help.":mehkoblato:

 

naštimi na ameriko, pa tud itak so skoz neke akcije ala 3 month free, itd. Jst mogoče kšn mesec na leto plačam, mam pa večino leta aktivno.

Povezava do prispevka

Lani jeseni kupil Kobo Libra 2 - zaenkrat zelo zadovoljen, najboljši nakup zadnjih par let :D.

Prej sem bral na telefonu, pa je z namenskim bralnikom neprimerljivo boljša izkušnja, pa še oči manj trpijo.

 

Imam pa vprašanje za znalce - obstaja kak brezžični postopek, da bi s prenosnika ali pa telefona poslal epube na kobota?

Dostikrat ob surfanju na telefonu / prenosniku odkrijem kako zanimivo knjigo, jo downloadam, nato pa nimam takoj časa, da bi jo preko kabla in calibra naložil na bralnik. Ko pa se zvečer uležem v posteljo da bi bral, pa se mi tudi ne da vedno vstajat in hodit do računalnika.

Povezava do prispevka

@VelikiHudiDemon: točno za Kobo žal ne vem. :( Vseeno pa javljam za InkPad (PocketBook),  ker je možno, da je postopek na Kobu podoben.

(kopirano iz uradnih navodil):

Navedek

Z aplikacijo Dropbox lahko prenašate datoteke iz storitve Dropbox iz katerega koli računalnika ali naprave, kjer je nameščen Dropbox, ali iz spletnega mesta Dropbox v napravo. Za uporabo storitve ni potrebno dodatno nameščanje aplikacij v napravi PocketBook, dovolj je samo pooblastilo v storitvi. Prijavite se v storitev Dropbox (www.dropbox.com). Vnesite podatke računa Dropbox (e-poštni naslov in geslo ) v napravi PocketBook v razdelku Settings > Accounts and Synchronization > Dropbox > Login, da pooblastite dostop do storitve Dropbox. (Pred začetkom vključite povezavo v omrežje Wi-Fi.) Po uspešnem pooblastilu se v knjižnici naprave ustvari mapa Dropbox PocketBook. Mapa Application > Dropbox PocketBook se ustvari v vašem računu za Dropbox, po sinhronizaciji bo mapa vidna v vseh napravah, v katerih je nameščena aplikacija Dropbox.

To je načeloma vse. Sinhronizacijo iz Dropboxa v bralnik lahko nastaviš na avtomatsko ali na ročno.

Druga zelo fina možnost pa je Send-to-Pocketbook:

Navedek

Z aplikacijo Send-to-PocketBook lahko pošiljate datoteke na e-poštni naslov naprave. Poslane knjige se samodejno prenesejo v napravo, če je naprava povezava v omrežje Wi-Fi.

 Ta je sploh na easy, ker si enostavno ustvariš namenski poštni predal na katerega iz kateregakoli vira pošlješ e-knjigo in bo avtomatsko naložena na bralnik. 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 12 urami:

 

naštimi na ameriko, pa tud itak so skoz neke akcije ala 3 month free, itd. Jst mogoče kšn mesec na leto plačam, mam pa večino leta aktivno.

A US naslov si dal pa kr enega, ni nobenga rizika, da bi te benal zarad tega al pa kej?

Povezava do prispevka

@DaCapo hvala, zgleda da Kobo te plati nima tak dobro poslihtane. Preko njihovega accounta lahko syncas samo knjige kupljene v njihovem store-u.

 

Za prvo silo sem resil tako, da sem se s kobo web browserja povezal na telefon in tam downloadal zeljene knjige. Ni ravno en klik "send to kobo" varianta, ampak prekasa alternativo s kablom.

 

Redditovci omenjajo se Calibre server in neki third party KoboMail app - moram sprobat.

 

Povezava do prispevka

Hja, Pocketbook Inkpadi so dejansko odlični. Edina zares bedna in katastrofalna stvar je njihov web browser. To je dobesedno neuporabno. Na Kobu očitno deluje boljše, ali?
Sicer pa te dneve ravno razmišljam o nabavi še enega (identičnega, torej InkPad3) PocketBooka za sina, ki sicer bolj malo bere, ampak bi ga rad malce "spravil" v te vode. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 23. 1. 2023 at 12:55:

Hja, Pocketbook Inkpadi so dejansko odlični. Edina zares bedna in katastrofalna stvar je njihov web browser. To je dobesedno neuporabno. Na Kobu očitno deluje boljše, ali?
Sicer pa te dneve ravno razmišljam o nabavi še enega (identičnega, torej InkPad3) PocketBooka za sina, ki sicer bolj malo bere, ampak bi ga rad malce "spravil" v te vode. :) 

Karkoli ima že Pocketbook za browser težko verjamem da je lahko slabše od Kobo browserja ker to je totalno podn. Pač lahko si prikažes simple web page in downloadaš neki to je pa vse. Tipkat morš kot zmešan ker si nič ne zapomne. Lahk si sicer daš page pod favorites to je pa vse. :rofl:

Povezava do prispevka

@Merithyn: si predstavljam. Ampak na drugače odličnem Pocketbooku je največji problem ravno odzivnost brskalnika. Browser namreč dela bolj počasi od najslabšega možnega retro računalnika.  Že samo tipkanje za vsako črko traja par sekund! Napisati nek www.naslov/ki-vsebuje-več-znakov.com je dejansko misija za ob kavici in dveh cigaretih. Kje je potem še odpiranje strani, pa kakšen refresh itd. .. Noro. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Bom kar tukaj vprašal. Dobil sem lepo ohranjen Kindle Voyage. Ker nimam kaj s tem početi bi ga prodal. Koliko je sploh to vredno? €50 ali je kaj več mogoče dobiti. Vem da jih niso imeli prav dolgo in so za to precej redki. Ker nimam Amazon računa me niti notri ne spusti, da bi pogledal podrobnosti. Prižge se, fila se, tak da zgleda vse ok. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...