Skoči na vsebino

Bralniki, aplikacije in e-knjige na splošno


DaCapo

Priporočeni prispevki

Ja samo se ne začne pri €25 če gre za pokvarjen izdelek, ki se prodaja za dele. lol 

Tukaj res ni nobene logike. 

 

Delujoči so pač več, zato sem pa vprašal, če je €50 cena ali se morda dobi kaj več, ker res ne vidim pretiranih znakov uporabe in skozi je bil v ovitku zaščiten. 

 

Če kdo kupi ga dam za €50 da se ne jajcam z bolho.

 

uredilo bitje Aang
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Aang reče Dne, 5. 2. 2023 at 16:20:

Ja samo se ne začne pri €25 če gre za pokvarjen izdelek, ki se prodaja za dele. lol 

Tukaj res ni nobene logike. 

 

Delujoči so pač več, zato sem pa vprašal, če je €50 cena ali se morda dobi kaj več, ker res ne vidim pretiranih znakov uporabe in skozi je bil v ovitku zaščiten. 

 

Če kdo kupi ga dam za €50 da se ne jajcam z bolho.

 

 

če še maš, pa si v LJ, ti ga js z veseljem vzamem

 

mam sicer Kobo Clara HD, ki pa ga je lani na morju napadla voda in mi dela samo še priključen na kabel :D

Povezava do prispevka

Ma ja, ta cheap Kindle je najjači entry level ereader, sploh odkar je Biblos neuradno supported na Kindlih :P 

 

Edino, kar jebe Kindla za slovenskega userja, je uradna nepodpora Biblosu. Kar se mene tiče, imam jaz v bistvu že več kot deset let prfektno izkušnjo. Ne da je bilo vse popolno, ampak spremljam napravico že od prve generacije in čeprav sva imela z ženo doma še tri druge readerje, na koncu vedno pristanem nazaj na kindelnu

uredilo bitje Chenier
Povezava do prispevka

Jaz imam rezervnega z reklamami, pa ponavadi si na tripe vzamem ravno rezervnega. Ne vem, a sem jaz mutav, ali kaj, ampak mene reklame sploh ne motijo. Sicer lahko tudi Indijcu na support pišeš, da ti reklame ne koristijo, ker si iz Rupe, pa ti jih izklopi (no joke), ampak meni se še ni dalo, ker res ne opazim reklam. Ko bereš, jih ni, če pa je reklama na zaslonu, ko je naprava ugasnjena, me pa tudi briga :D 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 3 urami:

a ni Kindle vsaj včasih podpiral manj formatov (edit: vidim, da zdej bere tud epube)?

za Biblos mi pa res čist dol visi :D

 

bi pa mogoče vseeno raj vzel unga osnovnega in ne paperwhite

pa nujno brez reklam ane?

 

 

Jst bi uzel nujno z reklamami, men je brez wack. Reklame so sam na lock screenu, pa niso za pralne praške al pa kej, ampak za knjige :D Men je dejansko lepo hehe, da se tud odstrant, če hočeš ti support odstran.

 

Formate vsi bralniki podpirajo vse, oziroma pač Kindle autokonverta v svoj format. Je pa neprimerljivo boljši kot primerljivi readerji, vsaj za moj okus.  Vse od UI, battery life itd. Vse je bolš.

 

Paperwhite je ful jači k navadn kindle. 2.5 centi večji, rumena svetloba, več lučk. Je pa ene 4x na leto ful znižan, tko da če boš čakal na kšno akcijo bo 95e namest 130e. Signature edition pa ne rabš.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

@BostjanG: Na Inkpadu si lahko knjige izposodiš in si jih pošlješ na Pocketbook-email ali pa v Dropbox. Tu ni kabla, ampak še vedno moraš izposoditi na računalniku. Lahko pa poskusiš srečo tudi z browserjem na Pocketbooku. Goodluck sicer pri tem početju, ker če je browser tako neodziven kot na Inkpadu bo jeba.
Prav točno Ere pa ne poznam (glede na navodila je zadeva očitno sila podobna InkPadu). 

Ob tem malce razmišljam na glas: Biblos bi res lahko uvedel funkcijo "Pošlji na napravo" (ki bi .acsm file direktno poslala v registriran bralnik). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Pozdravljeni, po 10 letih si bom omislil (mi bodo omislili) novega kindla. Trenutno imam Kidle paperwhite Wifi (kupljen 2013), razmišljam pa o nabavi kindle 2022 ali kindle paperwhite 11g.

Ravno tako ne vem kaj naj naredim s starim kindlom, je to sploh še kaj vredno, drugače bi ga podaril komu ki si to težje privošči.

Zadeva deluje BP (občasno je malo počasen) in če mi nov nebi bil obljubljen za rojstni dan, bi ga še uporabljal.

 

Vprašajna  :D:

- Katerega zgoraj priporočate (če ima kdo oba in lahko primerja)

- Je mogoče kaki drug bralnik ki je dosegel udobje uporabe Kindla (send by mail, send by browser plugins, ...)

- Cena tako stare naprave.

 

Hvala za pomoč.

Povezava do prispevka

Vzemi zadnji paperwhite. Ene štirikrat na leto je znižan na Amazonu in ga dobiš za okoli 100 EUR in ni boljšega bralnika za ta denar. Stari kindle je vreden par deset EUR, daš na bolho. Drugi proizvajalci so verjetno tudi OK, odvisno kaj rabiš, samo cena je neprimerno višja od Kindla. Itak pa lahko na Kindla s par dodatnimi koraki  vse naložiš, vključno s slovenskimi e knjigami, ki si jih sposodiš na Biblos strani.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

A je kdo kdaj servisiral bralnik? Ali pa kakšno drugo elektroniko... Zgleda, da je micro USB skoraj pri koncu :( Polni samo v eni poziciji, ob priklopu na komp je pa cela loterija za 5min dobit normalno povezavo brez unrecognised errorja.

Povezava do prispevka
Hosta reče pred 47 minutami:

A je kdo kdaj servisiral bralnik? Ali pa kakšno drugo elektroniko... Zgleda, da je micro USB skoraj pri koncu :( Polni samo v eni poziciji, ob priklopu na komp je pa cela loterija za 5min dobit normalno povezavo brez unrecognised errorja.


Jeba je to, če je šel port fizično adijo. Za vsak slučaj preveri še z več drugimi kabli. 

Povezava do prispevka

Ja, ampak to Hosti nič ne pomaga, ker ne more polnit bralnika. Če se pa splača zaradi porta kupit nov bralnik, pa je drugo vprašanje. Ker za servis nimam pojma, koliko bi stalo (če se sploh kdo v SLO ukvarja s popravilom bralnikov).

Offtopic: Meni se je točno to zgodilo na Nikon fotoaparatu.  Na srečo pa je tam port samo za prenos fotografij, za kar sedaj pač uporabljam čitalec SD kartic. Ker fotič že dolgo ni več v garanciji, sem sicer vprašal na servisih in je bila cena popravila enormnih 100-150 € (plus kao všteto generalno čiščenje). Kar mi je res preveč, ker ta denar raje vložim v nov fotoaparat.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Hvala za odgovore. Kobo Aura imam, kar pomeni da je celo tako narejen, da USB port ni del matične plošče in bi se ga dalo zamenjat (sploh DIY). Bo za razmislit, malo mi še motivacije manjka - zaenkrat mi ga rata napolnit in za kakšnih 30sec priklopit na komp, kar je dost za kopiranje epub datotek, malo pa pogrešam biblos... Najbolj glupo mi je to, da je bralnik itak cel čas v ovitku (ajde, usb port ni zaščiten), port pa zgleda nedotaknjen in brez smeti.

Povezava do prispevka

Sam sem imel KOBO Aura H2O kakih osem let, letos sem kupil Libra 2 in starega podaril sestri. Pa mi je skoraj žal, ker ni neke razlike kot dan in noč. Pred časom sem tudi nekaj bral o USB portih, najbolj zanič, kar se trajnosti tiče je bil mini USB, zato so ga zamenjali z micro.

Navedek

Standard USB has a minimum rated lifetime of 1,500 cycles of insertion and removal,[4] the mini-USB receptacle increases this to 5,000 cycles,[4] and the newer Micro-USB[4] and USB-C receptacles are both designed for a minimum rated lifetime of 10,000 cycles of insertion and removal.[5] To accomplish this, a locking device was added and the leaf-spring was moved from the jack to the plug, so that the most-stressed part is on the cable side of the connection. This change was made so that the connector on the less expensive cable would bear the most wear.

 

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka
Žvrkljotron reče Dne, 29. 6. 2023 at 8:04:

Sam sem imel KOBO Aura H2O kakih osem let, letos sem kupil Libra 2 in starega podaril sestri. Pa mi je skoraj žal, ker ni neke razlike kot dan in noč.

Isto sam da zame je razlika ko dan in  noc,
libra je 2x lazji, nightmode dela brez shadowinga, mehanski gumbi so stokrat bolsi UX k swipe touch ....
 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...