Skoči na vsebino

Zgodovinske knjige


sadhu sequencer

Priporočeni prispevki

Zadnja zelo dobra zgodovinska knjiga, ki me je zelo navdušila, je Vojaška zgodovina bodočih Slovanov od Matjaža Anžurja.

 

https://freeweb.t-2.net/Vojastvo/dok/KN-ocena-Anzur1.pdf

 

Pa me zanima ali mi lahko kdo priporoči podobno knjigo o Sumercih. Iščem kar se da najboljše izsledke o prehodu iz neolitika v mezopotamske protocivilizacije. Enciklopedije se mi zdijo premalo, saj mi ponujajo že odkrite fakte o Sumercih. Rabil bi neke resne umotvore, najraje v slovenskem jeziku.

Povezava do prispevka

Hm, v Slovenščini nisem našel ničesar med zapiski, lahko pa povprašam še koga, če ti je shr/hrs jezik ok, če ima kak dober vir...

 

drugače:
 

Navedek

 

Najzanimiveje pri vsem tem pa je dejstvo, da od pretežnega dela bogatega astronomskega znanja Sumeri niso imeli nikakršnih praktičnih koristi. Pač pa so ga seveda potrebovali vesoljski potniki...

Vsakomur, ki zna sešteti dva in dva je tako jasno, da doseženi civilizacijski nivo Sumerov ne more biti plod lastnega razvoja. Zanj je zaslužen nekdo tretji - ki očitno ne prihaja z Zemlje.

 

 

Povezava do prispevka

Ni ravno o sumercih, spada pa v tale topic zgodovinskih knjig.

Gre za knjigo Vojna zgodovina, ki jo je napisal častnik Janez J. Švajncer, sicer že več kot 20 let nazaj.

Obravnava zgodovino od prazgodovine do modernih časov, s poudarkom na vojnah in pomembnih bitkah, ki so odločale o vojnih zmagovalcih. Te bitke je analiziral tudi strateško in taktično, s postavitvami vojaških sil in izvedbo bitke. Kar nekaj prostora nameni tudi oborožitvi, značilni za določeno obdobje in določeno kulturo, vojaškim silam itd. Tudi slikovno in grafično bogata knjiga, jaz sem jo večkrat z užitkom bral.

 

vojna-zgodovina-janez-j-svajncer-slika-842304.jpg

uredilo bitje cashman
Povezava do prispevka

@cashman

Tole je zelo dobra knjiga in sem jo imel izposojeno nekaj časa. Vendar gre za enciklopedijo. Enciklopedije obožujem, ampak dejansko iščem bolj knjige, kjer prevladuje besedilo in so ilustracije ter fotografije namenjene le boljšemu pojasnilu napisanemu in ne kot le pridih življenjskosti knjigi ter so manjšem obsegu.

 

@kmjr

V tole temo mi ne uvažaj Ancient Aliens kretenov. Hvala.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...