Skoči na vsebino

Ročne Retro Drkalice


DaCapo

Priporočeni prispevki

Miyoo Mini

 

Med trenutno poplavo poceni kitajskih ročnih emulatorjev sem iskal ultra prenosno napravo za igranje predvsem starih poteznih 2D JRPGjev iz obdobja SNESa. Na Aliexpressu sem za nekih 70€ vzel Miyoo Mini, ki je trenutno precej priljubljen in ga je malce težje kupiti, saj se nova zaloga razproda v kakšni uri. P.S. Zaradi trenutne popularnosti so nategi pogosti, tako da priporočam samo uradno Miyoo trgovino na Aliexpresu.

 

Napravica ima čudovit 2.8” LCD ekran (tudi črna barva izgleda v redu, glede na to, da gre za LCD). Resolucija 640x480, kar pomeni kar visok PPI. Gumbi so odzivni in lepo klikajo. Dpad ni vrhunski kot npr. na PS Viti, je pa več kot OK. Baterija 2000mA zdrži kakšnih dobrih 5ur. Odvisno pač kaj in kako se igra. Presenetljivo ima naprava tudi rumble.

 

Uporaben je takoj “out of the box”. Bolj pa zaživi z naložitvijo custom OS. Moderska skupnost je precej aktivna in možnosti je veliko. Najpopularnejša sta MiniUI in OnionOS. Prvi je minimalističen in vključuje samo najnujnejše nastavitve, ostalo je prednastavljeno in omogoča precej enostavno uporabo. Jaz sem naložil Onion, ki z najnovejšo verzijo res dvigne nivo izkušnje rokovanja z Minijem. Omogoča uporabo save states in preklop med igrami je skoraj instanten v položaj, ki je bil shranjen, ko je bila igra zaprta. Boot up je tudi hiter (par sekund).


Zraven Minija dobiš torbico, polnilni kabel, SD kartico z naloženimi igrami in SD reader. Slednja sta za v smeti. Boljše je poiskati lastne rome in jih naložiti na kvalitetno SD kartico. Poganja igre do PSX (preizkusil sem Gran Turismo in Metal Gear Solid), tudi ScummVM, dos in določene porte (Doom, Quake, Wolfenstein, Duke Nukem). Seveda glede na velikost je Miyoo Mini daleč od idealnega za igranje določenih iger (akcijskih), za igranje poteznih RPGjev je pa idealen, ker jih je možno igrati z eno roko.

 

Večji minusi:

- slab QC (precej težav z raznimi felerji okoli ekrana in sestave naprave, z mojo zaenkrat ni težav, vsekakor pa ne bo večna)

- izjemno občutljiva napravica (glede na zapise na netu je že rahel padec dovolj, da kaj crkne, kar si res ne bi mislil, ko z njo rokuješ, ker deluje precej solidno v roki), slednje pomeni tudi, da najverjetneje ne bo dolgo zdržala, če se jo samo vrže v žep brez zaščite

- nima wifija (vse je potrebno naložiti na kartico preko PCja)

 

Overall sem Miyoo Minijem zelo zadovoljen. Deluje in izgleda super in je idealen za to kar sem iskal. Tudi dizajn zaigra na taprave retro note. Rabim samo še kakšen minimalističen case, ki je manjši od priložene torbice.

 

Velikost v primerjavi z GB cartridge

8089029A-4315-4514-9F40-0B129E2E6699.thumb.jpeg.5608ec1de7bb20361a6cd8d6975563d5.jpeg

 

MGS

37B0311D-8C58-4DC7-8D56-444439A048F4.thumb.jpeg.c7c22ba729e63ce3d934960f9022cbcc.jpeg

Povezava do prispevka

Cene na aliexpressu so res svašta, od 23€ za (najbrž) fake do 130€ za bog ve ali original ali fake.

 

Kaj pa poganja vse ta zadeva in imaš mogoče kakšen Link do kakšnih strani s custom OS (plus pripadajočo debato glede tega)?

 

Edit: nic Evo sem naročil svojega mojominija...se nisem mogel upreti, ko sem videl, da poganja igre od Amige brez težav :panika:

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Če bo še kdo naročal, priporočam njihovo štacuno na Aliju (samo je potrebno ulovit čas, ko so dejansko na zalogi): https://www.aliexpress.com/item/1005003611677275.html?gatewayAdapt=4itemAdapt

 

Za dodatne informacije pa priporočam subreddit /miyoomini in youtube kanale Retro Game Corps, Taki Udon in RetroBreeze. Slednji ima solidna navodila glede nalaganja/posodabljanja OSa, romov itd.

 

Še en nasvet: Polniti je potrebno s 5V polnilcem in priloženim kablom. Z močnejšimi polnilci se lahko Miyoo Mini hitro poškoduje.

uredilo bitje Denny Crane
Povezava do prispevka
dzuko reče pred 16 minutami:

Uf, tale tema. Prejel obvestilo za reagiranje. 

 

Če se komu doma valja kakšna stara GB ali GBC disketa, jo rade volje odkupim. Za ceno na ebay.de/.uk, brez poštnine.

 

Jaz imam ene 3 GB igre brez škatle. Pogledam, ko se vrnem domov in javim.

 

Mislim, da imam Super Mario Land 2: six golden coins, Tetris in še eno.

Povezava do prispevka

Hm, sedajle sem malo na hitro počekiral ebay. GB igre so šle za 100-150 % gor v zadnjih 5 letih.  :o

 

Najcenejši SML 2: six coins je 26 funtov. Ko sem si jaz delal zbirko, sem zihr da ni bil 10. Konzol GB advance je peščica, najcenejši 80 eur plus poštnina. Sem ugotovil, da se je vrednost moje zbirke podvojila. 

Povezava do prispevka
  • 4 mesece kasneje...

Evo, za moje retro igranje, da imam vse na enem mestu in ne rabim prižigati različnih konzol, sem nabavil to:

 

https://anbernic.com/products/rg35xx?variant=43649446838529

 

Zadeva je z namestitvijo custom OS (GarlicOS) super, ta OS ima prednameščenih že cel kup emulatorjev vključno z RetroArchem, omogoča pa tudi overclockanje napravice s pritiskom na gumb, tako, da tudi Amigine igre delajo praktično brez težav.

 

Downloadaš samo še "Miyoo Mini Tiny Best Set" in imaš vse, kar si retro geek v tebi lahko poželi. To je lepo urejena zbirka ROMov skupaj z BIOSi in boxarti. Obstaja verzija s 5GB, 64GB in 128GB ROM-ov, odvisno od tega, koliko veliko kartico poseduješ.

 

Trenutno igram Wonder Boy in Monster Land (Master System verzija) in emulacija je super, že sama konzolica ti da dober retro feeling, sploh, če vzameš game boy rumenkasto belo barvo. Kvaliteta je tudi dobra, zaslon je zelo svetel, D-pad je lepo mehek in daje dober občutek pod prstom (očitno ima neko gumo spodaj in ni ceneno klikajoč z luftom, majkemi, da je boljši kot na Switchu). Edino shoulder buttoni so čudno postavljeni in klikajoče tresoči, ma ni take panike.

 

Zadeva brez težav emulira zadeve do PS1, kot omenjeno, pa tudi Amiga igre delajo brez težav, vsaj, kar mi je uspelo preizkusiti. Tudi menjavo disket se opravi s kombinacijo dveh tipk, tako, da je tudi za to poskrbljeno.

 

Glede OSa in iger se pa samo vse skupaj rukne na MicroSD in v napravo.

 

Še par slik, kako vse skupaj zgleda (trenutno je nameščen GarlicOS).

 

 

PXL_20230508_092720907.jpg

PXL_20230508_092934109~2.jpg

PXL_20230508_092942368~2.jpg

PXL_20230508_092859499.jpg

PXL_20230508_092919602.jpg

PXL_20230508_092820266.jpg

PXL_20230508_092731645.jpg

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...