Skoči na vsebino

DUNE (2021, 2023)


Priporočeni prispevki

amnesia reče pred 19 urami:

 

this

 

ta stavek sem po moje izrekel ene 7x v zadnjih dveh dneh

 

res ne vem, kaj jim je blo tega treba

Na naslovnici knjig je bil dostikrat narisan peščeni črv in samo morali bi kopirati izgled. Ne vem, v čemu je fora, da greš izumljat toplo vodo pri nečem, kar je set in stone.

 

Povezava do prispevka
gladius reče pred 7 urami:

To misliš na naslovnice knjig, ki so kopirale izgled iz lynchevega filma, kot večina fanarta, ki obstaja o dune? Filma btw, ki ni zvesta kopija knjige?

 

Kdo je koga kopiral ne vem, niti mi ni važno. Moj point je, da je at this point že kar established kako naj bi peščeni črv izgledal. Drugačen izgled ne moti samo mene, tako da zgleda da nas je  več takih, ki nam je nov izgled nepristen.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 urami:

hm...jaz sem pa dejansko zelo neodločen. po eni strani mi je ultra kul, po drugi strani pa sploh ne.
Dodajam, da na priloženem screenshotu iz teaserja recimo zgleda kot nek anus; ampak ajde, to je samo 1 frame. 
Uhhh.. Težka bo :) 

 

Mislim da sva podobnega mnenja.

Neki nahypan nisem, pa mi scifi noro dogaja.

Mi je ok, ni mi pa tist woooow, pa tud muzika, ne vem no.

Ne morem se odločit al mi bo to sploh ok. Je pa po drugi strani fajn ko so izjemno nizka pričakovanja in me lahko fino preseneti! Nekako globoko v sebi upam da to slednje.

Povezava do prispevka

tega attituda "imam nizka pričakovanja ni mi wow oče se me je nežno dotikal ko sem bil mlad" ful ne razumem, pa nisem fan knjižne podlage. Modeli, film dela jeben Denis Villneuve, v tem trenutko daleč najboljši AAA akcijsko-scifi režiser, na vrhuncu svojih ustvarjalnih moči, pa še fan samega dela je. Če bo kaj pokalo po faci, bo ta film.

 

Dej ne bit taki slovenci ffs.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

tega attituda "imam nizka pričakovanja ni mi wow oče se me je nežno dotikal ko sem bil mlad" ful ne razumem, pa nisem fan knjižne podlage. Modeli, film dela jeben Denis Villneuve, v tem trenutko daleč najboljši AAA akcijsko-scifi režiser, na vrhuncu svojih ustvarjalnih moči, pa še fan samega dela je. Če bo kaj pokalo po faci, bo ta film.

 

Dej ne bit taki slovenci ffs.

 

Tako no, tudi jaz nisem team "vse je bedno gremo se obesit" ko gre za pričakovanje česarkoli (razen če si xbox fan), samo ni pa tudi garantiran 100% zanesljiv mega hit artist tale Denis. Okrog pripovedi pri teh budgetih ni lih kilometre odprtih rok in pol ful pade na fotografijo, scenografijo, kostum etc. Njegova poznejša dela so ful odvisna od soavtorjev, Denis + Deakins je čisto druga liga kot Denis + random cinematographer. Tako da ya, bodimo hyped, ampak z rezervo.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 16 urami:

hm...jaz sem pa dejansko zelo neodločen. po eni strani mi je ultra kul, po drugi strani pa sploh ne.
Dodajam, da na priloženem screenshotu iz teaserja recimo zgleda kot nek anus; ampak ajde, to je samo 1 frame. 
Uhhh.. Težka bo :) 

dune1.thumb.png.ecd81dcd25947a30d07208fe4857ec5c.png

če se prav spomnim, je sicer tak videz zelo blizu opisu iz knjige

tud če primerjaš velikost ljudi pa zob, je očitno, da niso vosi, da morjo bit zelo zelo konkretni čekani

sam vtis na tejle sliki pa res ni glih najboljši, moja asociacija je sicer bolj da je en upihnil Saurona :P

Povezava do prispevka
Galko reče pred 4 urami:

tega attituda "imam nizka pričakovanja ni mi wow oče se me je nežno dotikal ko sem bil mlad" ful ne razumem, pa nisem fan knjižne podlage. Modeli, film dela jeben Denis Villneuve, v tem trenutko daleč najboljši AAA akcijsko-scifi režiser, na vrhuncu svojih ustvarjalnih moči, pa še fan samega dela je. Če bo kaj pokalo po faci, bo ta film.

 

Dej ne bit taki slovenci ffs.

 

Ja njegov Blade Runner je men na polno dogajal, medtem ko so se eni dolgočasili.

Ta trailer bi me moral nahypat, pa me je pustil hladnega. Pa mu ne morem nobene napake očitat ker se nikoli ne poglabljam v detajle kakšni bi mogl bit zobje od črva, a je moder oddtenek oči pretemen/presvetel, al se ena stvar reče tak al drgač...  Ni me nafilal s pričakovanjem.

 

Trailer ob Blade Runnerja me je naprimer sezul, pa je po drugi strani veliko folka dvomilo v njega.

 

 

Povezava do prispevka

Pričakovanja na stran (sicer ne vem, kako ima kdo lahko mala), ampak mene to, da me je trailer pustil hladnega, ne moti. V zadnjih 15 letih, odkar so trailerji postali mojstrovine same po sebi, se velikokrat zgodi, da bolj uživaš v teh 3 minutah hajpa kot pa potem v samem filmu. Tako da bom vesel, če bo tukaj obratno, ne vem zakaj nebi bilo. 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

Jaz trailerjev sploh več ne gledam. Edini izjemi v zadnjem času sta ta Dune in tisti novi Batman.
Bladerunner trailerja tudi nisem gledal, film me je pa res pozitivno presenetil (sem pričakoval precej slabšo zadevo :) ) čeprav originala zame še vedno nikakor ne doseže.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pa saj vemo da nobena ekranizacija Dune knjige ne more preseči tele mojstrovine:

 

 

 

Če bo Denisov film vsaj pol tako zabaven bom zadovoljen.

 

Seriously though..jaz sem kr mildly hyped...sploh ko sem pogledal tisti intervju s castom ...mogoče je samo trailer nespretno sestavljen..we shall see

uredilo bitje Assembly75
Povezava do prispevka

Šalo na stran... :)))
Možno, da je bilo že linkano, ampak meni je ta verzija kar ultimativna:

 

No, vsaj zaenkrat. Bomo videli, ko bo novi Dune pogledan. Zaenkrat imam dobre upe.

Sem pa tudi zelo radoveden, če bodo pred Jamisovim pogrebom pripevali: "Ima trava okolo! I korenja okolo!" :) 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pa jaz sem en tistih ki je Dune prvič srečal skozi Lynchev film ..v vseh možnih inkarnacijah filma...fan edit je tudi meni najboljši ravno zato ker je precej ekstra materiala.. iger žal nisem igral tisti čas ko so bile aktualne oz. sploh ne razen nekaj sem se mučil s tistim rpgjem ...knjigo/knjige sem šele po ogledu syfy verzije požrešno pogoltnil ..dokaj pozno moram reči...

 

Definitivno mi je pa OST iz 1984 en boljših filmskih..med top 5...

 

 

 

Povezava do prispevka

Jaz sem dejansko najprej gledal film (še kot mulc in to večkrat), potem igral Dune 1 na Amigi in kasneje igral kultni Dune 2, ter šele nato prebral knjigo. Potem sem gledal še vse razne verzije filma, pa tudi tiste serije in odvrtke, ki so bili dosegljivi in preigral še vse druge igre, ki so bile na voljo. Bral sem tudi nadaljevanja knjig, ampak priznam, da ne vseh in da sem veliko zadev dejansko pozabil. Letos sem pa prvič prebral Dune v SLO prevodu, zato je hype glede filma z moje strani še nekoliko večji (pač, trenutno mi je zadeva spet zelo aktualna). :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
zasledovalec reče Dne, 9. 9. 2020 at 22:38:

Floydi so pomoje sam v trailerju, kot homage Jordowskyu.

 

Drgac pa tut men nic posebnega ne deluje trailer.

 

 

jesus fuck model, a to si vrgu kamen v tipkovnico al kaj

 

 

kemik reče Dne, 9. 9. 2020 at 22:46:

Pomoje sem bil preveč nahajpan, da bi me trailer lahko sezul :D Vseeno mi izgleda good stuff, bi pa z drugo glasbo lahko izpadel bolj epski. 

 

Mislim da nisi seznanjen s pomenom te besede. Če te ne kaj sezuje ti je kao ful carsko.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...