Skoči na vsebino

DUNE (2021, 2023)


Priporočeni prispevki

Dune ali Peščeni planet

Feature adaptation of Frank Herbert's science fiction novel, about the son of a noble family entrusted with the protection of the most valuable asset and most vital element in the galaxy.

18. december 2020.

Konec leta naj bi izšel DUNE  Denis Villeneuve .

uredilo bitje MartinPocrezze
Povezava do prispevka
Navedek

'Dune' confirmed to be split into two beautiful-looking movies. The film adaptation of Frank Herbert's 1965 sci-fi epic Dune is well under way with new photos popping up in Vanity Fair Tuesday along with a confirmation from director Denis Villeneuve that the first novel will be split into two movies.

 

Povezava do prispevka
Assembly75 reče Dne, 11. 5. 2020 at 20:22:

Kaj pravite koliko možnosti je da bomo doživeli proper ekranizacijo God Emperor of Dune ? 

imo bo to šele k naredijo visokoproračunsko serijo

 

do filma sem uizi zadržana odkar sem prebrala, da si ga režiser predstavlja z močno okoljsko noto

ne vem kako naj bi to izpadlo glede na to da ga v izvirnem materialu dobesedno terraformajo, glavna tematika je pa političen in religiozen power play

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 54 minutami:

imo bo to šele k naredijo visokoproračunsko serijo

 

do filma sem uizi zadržana odkar sem prebrala, da si ga režiser predstavlja z močno okoljsko noto

ne vem kako naj bi to izpadlo glede na to da ga v izvirnem materialu dobesedno terraformajo, glavna tematika je pa političen in religiozen power play

 

Saj ravno terraformacija skriva v sebi močno okoljsko noto.

Povezava do prispevka
Sadako reče pred 13 minutami:

 

Saj ravno terraformacija skriva v sebi močno okoljsko noto.

ja, sam ne glih v smislu, ki bi ga js osebno hotla predstavljat mainstream publiki (da ima človek tako moč nad planetom -- mainstream 'vedenje' o okoljski tematiki je bolj da je treba pustit vse pri miru)

plus, velik večji poudarek je na politiki in religiji, v bistvu je sprememba okolja relativno postranska

 

ne rečem, da se ne da naredit dobrega filma na ta način, ampak osebno bi rajši videla zvestobo originalnemu materialu na tem področju

Povezava do prispevka

Okoljska problematika na Zemlji ni enaka okoljski problematiki na Arakisu :D

 

Je pa vsekakor glavni poudarek na moči religije ja. We shall see, sam sem nahypan predvsem zaradi Villeneuvea in njegovega občutka za film + za fotografijo bo skrbel model, ki je mel čez novega Blade Runnerja, 1917, Skyfall, Sicario ... Ubitačna kombinacija :avadodo:

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 2 urama:

imo bo to šele k naredijo visokoproračunsko serijo

 

do filma sem uizi zadržana odkar sem prebrala, da si ga režiser predstavlja z močno okoljsko noto

ne vem kako naj bi to izpadlo glede na to da ga v izvirnem materialu dobesedno terraformajo, glavna tematika je pa političen in religiozen power play

 

 

uhm, prvo knjigo se že od izdaje pogosto obravnava kot ekološki roman

 

in lavna tema je bolj ali manj evolucija človeštva

uredilo bitje gladius
Povezava do prispevka
gladius reče Pravkar:

 

 

uhm, prvo knjigo se že od izdaje pogosto obravnava kot ekološki roman

evo no prebrala sem samo knjigo, ne tud interpretacij

 

ekologijo ma not v obliki sanj ljudstva o boljšem planetu, omenjeno tko ne vem mogoče 3x v ozadju spletk, prerokb in klanja

 

zdej če to dost šteje da folk dela ekološke interpretacije, ok

men to ni fora

Povezava do prispevka
MartinPocrezze reče pred 6 minutami:

Itak imaš prav lahko bi bilo kaj hujšega lahko bi bila  Pavla Atreides :D

Meni res ni jasno, čemu so potrebne tovrstne spremembe. 

 

Razen tega sem kar nahypean, sem ravno zadnjič šel ponovno gledat Lynchevo verzijo pa ni, ne. Res ne vem, zakaj bi kdorkoli bil ventilator te groteske. :D

Povezava do prispevka
Avion reče Pravkar:

Meni res ni jasno, čemu so potrebne tovrstne spremembe. 

 

Razen tega sem kar nahypean, sem ravno zadnjič šel ponovno gledat Lynchevo verzijo pa ni, ne. Res ne vem, zakaj bi kdorkoli bil ventilator te groteske. :D

Saj vidiš tudi v drugih filmih so take spremembe,  tako kot je napisal Gojc povsod turijo notr SJW & Wokeness

Jaz bom šel film v vsakem primeru pogledat.

uredilo bitje MartinPocrezze
Povezava do prispevka
MartinPocrezze reče pred 8 minutami:

Saj vidiš tudi v drugih filmih so take spremembe,  tako kot je napisal Gojc povsod turijo notr SJW & Wokeness

Jaz bom šel film v vsakem primeru pogledat.

O ja, definitivno. Se ne razburjam preveč zaradi takih sprememb, razen, če le te potem vplivajo na celotno zgodbo. 

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 39 minutami:

evo no prebrala sem samo knjigo, ne tud interpretacij

 

ekologijo ma not v obliki sanj ljudstva o boljšem planetu, omenjeno tko ne vem mogoče 3x v ozadju spletk, prerokb in klanja

 

zdej če to dost šteje da folk dela ekološke interpretacije, ok

men to ni fora

A ni blo v knjigi omenjeno da je bil Dune v preteklosti dost bolj rodoviten in da so ga unicli z rudarjenjem?

 

Je ze nekaj casa odkar sm bral knjige, tko da se lahk motim.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...