Skoči na vsebino

DUNE (2021, 2023)


Priporočeni prispevki

Galko reče pred 1 uro:

pismo jaz sem si vse razen prvih treh ful grše predstavljal :D 

js imam tolk zataknjene njihove videze iz unga špila iz začetka 90ih v glavi, da mi vsi izgledajo na hard narobe

mislim da so bli itak bazirani na Lynchevem filmu, sam če niso pikslasto narisani itak ne šteje

 

 

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 4 urami:

s imam tolk zataknjene njihove videze iz unga špila iz začetka 90ih v glavi, da mi vsi izgledajo na hard narobe

mislim da so bli itak bazirani na Lynchevem filmu, sam če niso pikslasto narisani itak ne šteje


To misliš kultni Dune (1)? 

Tukaj je nekaj likov (čisto na random):
Dune_1.jpg.f3cd17bc019cd7afcd6d0d732c0cfcf5.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

A ni tole glede Chani mišljeno bolj v smislu da dlje kot gremo v zgodbi manj hero like je Paul? Villeneueve je vedno govoril da bodo skušali ostati čim bolj zvesti knjigam. Je pa hotel itak posneti back 2 back oba dela ampak mu studio ni pustil ker bodo seveda čakali na to koliko denarja bo film prinesel notri. Ampak glede na odločitev da film vržejo istočasno na streaming service kot bo v kinih številke ziher ne bodo neke bajne tako da smo vsi skeptični glede nadaljevanja. Bi pa bila kar škoda če bi dobili samo part 1, tako da upam da naredijo vsaj še part 2 in tako pokrijejo vsaj prvo knjigo, če že ne bodo nobene ostale. 

uredilo bitje Seth
Povezava do prispevka

Mogoče bo celo trilogija

 

Dune Director Can Envisage a Film Trilogy, But Not 'Further Than That' - IGN

 

Dune hasn't even hit theaters yet, and Denis Villeneuve is already thinking about how the movie could potentially evolve into a trilogy.

 

According to Collider, Villeneuve discussed his plans for Dune and the sequels it could spawn during an interview with CBC Radio Canada. He explained that, while the first two movies are planned to cover the first novel in Frank Herbert's seminal sci-fi series, a third movie could serve as an adaptation of Herbert's 1969 sequel novel Dune Messiah.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
AdamSmit reče pred 30 minutami:

denis vilnev kompetentent filmar, confirmed yet again? zakaj bi bili presenečeni, tipo se resno loti zadev :D

 

sem drugač fan, samo da edini trejler, ki sem ga poglejal, je imel par potez, ki so mi bile hmm maybe,  pa pol prišteješ podobno gigantski BR49, ki mi je sicer hud, samo ga sfuka nekaj odvečnega ekspozicijskega teksta skozi celoten runtime in ki je že kot tak bil finančno... neuspešen, pa pol iskreno nisem pričakoval tako alter blockbusterja, kot ga od včeraj opisujejo

 

tako da hype

Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 4 urami:

denis vilnev kompetentent filmar, confirmed yet again? zakaj bi bili presenečeni, tipo se resno loti zadev :D

 

Jst tud ne razumem čist presenečenja. Pizda tipo je trenutno edini pravi AAA akcijski režiser, itak da bo pokalo :D Če bi bili razni Ridley Scotti, JJ Abramsi in podobni spački zraven bi bilo pa za skrbet ja

Povezava do prispevka

Navajam enega novinarja, ki včasih piše za Večer. Tole je njegov kritičen izliv.

 

Navedek

Na sinočnji premieri Duna za publiko, s kakšnimi tisoč Italijankami in Italijani, je bil odziv običajen. Vzdušje me je v bistvu razočaralo, na koncu pa vljudnosten kratek aplavz in potem hitro vsi domov. Mislim, da so tuji mediji, ki poročajo o 8-minutnih rekordnih stoječih ovacijah na eni izmed projekcij za press in industrijo, to kar krepko napihnili - pač treba je prodajat, ne. Dune tudi ni na mestu primerjati s Kubrickovo Odisejo v vesolje, gre za popolnoma drugačna filma. Kvečjemu bi ga lahko primerjali z Marvelovim End gamom. Gre za čisti, epski spektakel, ki ti zaradi tehnične izvedbe res vzame dih, podteksta, subtilnosti, dvoumnosti v zgodbi pa ni veliko. Osebno sem pogrešal več tega, ja, dejansko več enigmatičnosti Odiseje, predvsem pa vsaj nekaj večplastnosti knjige. Izkušnji romana se s filmom ne moreš približati, ampak tako plitkega scenarija vseeno nisem pričakoval. Skratka, zabavno, ne bi pa govoril o nekih presežkih, razen v tehničnem smislu, pri glasbi Hansa Zimmerja in pri nastopih nekaterih igralcev (na primer Timija Chalameta in Rebecce Ferguson). Priporočam, da se ne hajpate preveč, ker boste razočarani, ampak greste - vsekakor nujno V KINO - enostavno uživat v nadepskosti filma, kot bi se izrazil novinarski kolega ...

 

Povezava do prispevka

 

Galko reče Dne, 4. 9. 2021 at 14:55:

 

Jst tud ne razumem čist presenečenja. Pizda tipo je trenutno edini pravi AAA akcijski režiser, itak da bo pokalo :D Če bi bili razni Ridley Scotti, JJ Abramsi in podobni spački zraven bi bilo pa za skrbet ja

 

 

Nolan se ne strinja z besedo "edini", ostalo pa kar drži. 

 

Povezava do prispevka

Nolan? Misliš ta Nolan, ki od katerega zadnji filmi so Tenet, Dunkirk, Interstellar in Dark Knight Rises? :rofl: 

 

  

Sektor 13 reče Pravkar:

To je kar realno pricakovati za danasnje filme. Popcorn movie for popcorn age.

 

tako je, ker v ostalih dobah so pa bili AAA blockbusterji roba na nivoju Kierkegarda

 

se prav spomnim kako smo se o globoki tematiki iz filma Aliens z mamo in babico pogovarjali še pozno v noč

 

Švarcijeva bivanjska tematika v Terminator 2 mi je tako zlezla pod kožo, da sem še desetletje za tem vpisal družboslovni faks

 

double biceps handshake v Predatorju mi je za vedno spremenil pogled na človeka, vero in vesolje

 

in še vedno se spomnim očeta, kako mi je po skupnem ogledu SW Empire strikes back povedal stvari, ki so mi za vedno spremenile življenje

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...