Skoči na vsebino

Trenutno igram [11/2020]


MaDrung

Priporočeni prispevki

Hand of fate 2

9/10

CDTvDbSjeRoZWw5ZPAvGhC.jpg

 

6fc5f28b6525e4863bbe2977922fe2b73a559aa2

 

Igra zelo dobro ujame občutek igranja board game-a in izniči večino problemov dejanskega igranja board game-a, kot je to, da moraš sam voditi pravila in paziti da se ne zajebeš. Igra izvrstno izpelje temačni občutek (podoben witcherjevem) ter izpopolni vzdušje z dosti kvalitetnega komentiranja s strani tvojega dealerja. Voice acting je izvrsten.

 

Ima 22 (+2 v DLCju) misije, ki imajo zelo dobro, zanimivo in raznovrstno zgodbo. Med igranjem odklepaš karte v odvisnosti od tega kako igraš, te pa si lahko na začetku misij sam izbereš, ne moreš pa garantirati, da jih boš med misijami dejansko igral, saj so razmetane po mapah naključno. Skoraj vsaka karta ima nek poseben pogoj pri katerem odkleneš nove karte, ki ali nadaljujejo zgodbo tiste karte ali pa jo naredijo nekolik obolj močno. Odklepaš si tudi equipment, ta pa ima včasih posebne pogoje, da izboljša orožje.

 

Vsaka igra čeprav iste misije je lahko čisto drugačna. Včasih se tudi zgodi, da dobiš pravi item v trenutku zelo težkega dela misije, kar ti zelo polepša dan. Vsebuje pa tudi veliko mini-iger, kot so metanje kock ipd. (druge mini igre mi je pretežko razložiti).

 

Najslabši del igre je combat, ki je podoben Batmanovem Arkham. Kot seveda pri batmanu, v določenih situacijah (recimo pri ogru) samo devaš stun in hit, ter to ponavljaš 50x. Podobno kot pri Stric fighterju, ko pogruntaš da en attack čisto uniči igro. Grafika je malenkost čudna, izrazi na herojevi faci so totalno preveč pretiravani in izpade otročje. Včasih je težko kontrolirat v katero smer bo heroj napadu, ker totalno ignorira tvojo usmeritev včasih.

 

Poleg tega, je pa neverjetno dobra igra in komaj čakam naslednjo. Kljub temu, da ji combat zbije oceno za dve točki, mislim, da so nekateri aspekti igre vredni več kot 10 točk. Igra pa je tudi kar dolga (nekje 25 ur). Potem pa ima še ogromno replayabilitija, ker na koncu nimaš vseh kart odklenjenih, niti še nisi imel časa vseh sprobati. Te karte pa toliko razširijo zgodbo, da včasih delujejo kot svoja zgodba.

uredilo bitje MaDrung
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Vampyr (PS+ pač) - niti ni slaba igra, sam je pač klasični eurojank

 

Genshin Impact - dnevno podelam daily kveste in pokurim resine ter počasi lezem proti AR45. Trenutno sem 42,3 tak da do izida 1.1 ne bom 45. Zdej sem sfarmal še super artifact set za Ventija, sam kurc k nimam artifaktov da jih zlevelam... :rofl: Tko da danes sem si na mapi označu še pointe kjer se dnevno respawnajo artifakti za levelanje. 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 37 minutami:

Vampyr (PS+ pač) - niti ni slaba igra, sam je pač klasični eurojank

 

Genshin Impact - dnevno podelam daily kveste in pokurim resine ter počasi lezem proti AR45. Trenutno sem 42,3 tak da do izida 1.1 ne bom 45. Zdej sem sfarmal še super artifact set za Ventija, sam kurc k nimam artifaktov da jih zlevelam... :rofl: Tko da danes sem si na mapi označu še pointe kjer se dnevno respawnajo artifakti za levelanje. 

 

Jaz imam isto playlisto. Zvecer pijem kri, cez dan pa glidam pa se pogovarjam z nadlezim piskajocim letecim dojenckom 😀

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Super cloudbuilt

7/10

supercloudbuilt1-1024x576.jpg

 

Gre za zelo hitro igro, ki daje velik poudarek na skill. V njej moraš pač priti do konca takšnih map, kot jih vidite na sliki. Proti koncu postane zelo zabavna, ko imaš igro v malem mezincu in se čudiš kako effortlessly letiš čez mapo brez, da bi vedel kaj te čaka za ovinkom. :)

 

Grafika je kot, da bi jo narisal z barvicami. Včasih malenkost bode v oči, pa tudi težje je videti oddaljene stvari. Še en minus igre je, da je zelo kratka (nekje dve do tri ure igranja), potem ti pa ostanejo razni challengi istih map.

Na trenutke postane tudi frustrirajoča, saj v določenih trenutkih reagira čisto napačno kot bi hotel - manjka ji spoliranosti.

 

Je pa zanimiva za tu in tam nažigat da se malo sprostiš. Ker se mi zdi, da je premalo iger, ki dajo veliko na hitrost (razen racing seveda) dobi nekoliko boljšo oceno. Zgodba je pa tudi kar nekaj.

 

 

 

 

uredilo bitje MaDrung
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Aktivno spremljaj zgodbo in tudi ostale side storye pa ti ne bo dolgčas....

 

MGS: Phantom Pain- prvo rundo sem jo nehal igrat, ker sem imel nore težave s ps4 ventilatorjem, zdaj sem se spomnil na tole in šel še enkrat iz nule... mirno lahko rečem jebeno carski špil, hideo legenda si(- random demonski nasprotniki)

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 3 urami:

Aktivno spremljaj zgodbo in tudi ostale side storye pa ti ne bo dolgčas....

 

MGS: Phantom Pain- prvo rundo sem jo nehal igrat, ker sem imel nore težave s ps4 ventilatorjem, zdaj sem se spomnil na tole in šel še enkrat iz nule... mirno lahko rečem jebeno carski špil, hideo legenda si(- random demonski nasprotniki)

 

Phantom Pain bi bil men polica material z lahkoto če bi bil 60% krajši špil, IMO je še vedno najboljši špil ko pride do razliclčnih možnosti in rešitev v stealth sandbox situacijah (watchdogsov nisem igral).

 

Škoda da je zraven tudi kralj nepotrebnega balasta, napol narejenih mehanik in brezveznega podaljševanja igralnega časa :(

Povezava do prispevka

Zdaj sem šel malo gledat ta super cloudbuilt na YT da vidim kako izgleda v gibanju

 

 

Kako lahko požrete to, da niso dali ama nobene pozornosti temu, da premikanje nog ustreza premikanju lika po podlagi? Ne vem kako bi reku, lik se s stopalni dejansko ne odriva od tal, pač lik se obnaša kot da bi lebdel, samo da ima animacijo nog kako se premikajo. Najbolj je to opazno ko gre levo/desno ki kr drsi kot po ledeni površini. Bljak, fuj in fej, ne bi se mogu dotaknit takega izdelka z ritnimi dlakami.

Povezava do prispevka

Končal z Mafia III definitive edition.

Vsekakor ni tako slab špil, kot je bil prvotno ocenjen, malo hroščev so potolkli pa dosti plusa gre na račun DLCjev, saj so mi bili vsi trije precej všeč ker z drugačno strukturo vsaj malo razbijejo ponavljajoče misije - DLCji se namreč kmalu odklenejo in jih lahko gladko igraš med glavno zgodbo - če ne bi bilo DLCjev, bi bil to par stopničk slabši špil. DLCji dodajo tudi gojenje in razpečevanje trave, pa dirke po mapi.

Ponavljajoča struktura misij je drugače še največji očitek špilu, vse drugo je precej dobro. Glasbena spremljava je carska, ravno tako zgodba o maščevanju, liki in sam setting Orleansa v 60. Plus tega srečaš stare like iz prejšnjih delov in se določene zadeve razpletejo glede na tvoje odločitve.

Čeprav ni ravno GTAV mi je Mafia III absolutno dogajala napram dvojki, ki je v bistvu driving simulator mafiozota in mi je bil absolutno dolgočasen razvlečen špil.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 11 urami:

 

Phantom Pain bi bil men polica material z lahkoto če bi bil 60% krajši špil, IMO je še vedno najboljši špil ko pride do razliclčnih možnosti in rešitev v stealth sandbox situacijah (watchdogsov nisem igral).

 

Škoda da je zraven tudi kralj nepotrebnega balasta, napol narejenih mehanik in brezveznega podaljševanja igralnega časa :(

Jap se strinjam, balast bo hiter začel najedat ampak mi je pa res pure pure win recimo nabiranje kaset, dejansko maš pol eno nabiralniško opcijo, ki ti poboljša igralno izkušnjo....

 

Recimo faking farcry in nabiranje čist random stvari v tri pizde materne vs. nabiranje kaset, kjer si potem musko rolaš prek kontrolerja, da je filing isti, kot da si na slušalkah in recimo si naštimaš komad, da začne špilat, ko ti pride support helicopter. sweet <3

Povezava do prispevka

Skyrim Špecijalna Edicija in Minecraft Middle Earth (občasno lutanje po mapi, občudovanje kreacij in spuščanje solzic srečne nravi ob nostalgičnih momentih) - če kdo iz sličic izlušči lokacijo, dobi za nagrado umazane vilinske tangice od prelestne Galadriel.
 

Skyrim_Special_Edition_29_10_2020_12_13_06.png

Skyrim_Special_Edition_24_10_2020_11_03_01.png

Skyrim_Special_Edition_24_10_2020_10_26_35.png

Minecraft__1_16.3_-_Multiplayer_(3rd-party_Server)_01_11_2020_08_23_30.png

Minecraft__1_16.3_-_Multiplayer_(3rd-party_Server)_01_11_2020_08_30_25.png

uredilo bitje KrVoLoK
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Heretik reče pred 7 urami:

Zdaj sem šel malo gledat ta super cloudbuilt na YT da vidim kako izgleda v gibanju

 

Kako lahko požrete to, da niso dali ama nobene pozornosti temu, da premikanje nog ustreza premikanju lika po podlagi? Ne vem kako bi reku, lik se s stopalni dejansko ne odriva od tal, pač lik se obnaša kot da bi lebdel, samo da ima animacijo nog kako se premikajo. Najbolj je to opazno ko gre levo/desno ki kr drsi kot po ledeni površini. Bljak, fuj in fej, ne bi se mogu dotaknit takega izdelka z ritnimi dlakami.

Ker ni point igre v tem. Jaz sploh tega nisem opazil tbh. Bilo bi praktično nemogoče prikazati premikanje nog pri nenormalnih hitrostih, ki jih lahko dosežeš. Fora te igre je v gameplayu, videz je totalno sekundaren in obviously slab.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
Scar reče pred 45 minutami:

V glavnem Witcher 3, ampak cez vikend sem malo zacel Super Mario Galaxy s 3d All Stars. Lepi spomini se niso motili, milina :)

 

Samo lepi spomini ali tudi dober gameplay:D meni je galaxy še danes vrhunski, samo 64 mi je pa preveč postaran, da bi ga lahko uživantsko obrnil. Po ene 30 zvezdah sem obupal, ker so mi bile sobe preveč frustrirajoče. 

Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 17 minutami:

Ker ni point igre v tem. Jaz sploh tega nisem opazil tbh. Bilo bi praktično nemogoče prikazati premikanje nog pri nenormalnih hitrostih, ki jih lahko dosežeš. Fora te igre je v gameplayu, videz je totalno sekundaren in obviously slab.

V  nobeni igri ni "point" da se character normalno premika, to je pač neki kar je samoumevno. Ne vem I guess da te to pač ne moti, meni je pa to nekaj kar mi popolnoma uniči izkušnjo, zdi se mi tako plitko, površinsko, prav tisto cheap izdelek.

Povezava do prispevka

Saj je. Gre za 3 €indie izdelek z vrhunsko igralno izkušnjo. V marsikater idrugačni igri pa bi me motilo kar navajaš. Sploh v igrah, ki se trudijo biti dobre glede grafike in animacij. Ta igra je pa kot vidiš daleč od tega. Grafika je sekundarnega pomena.

 

Izbral si pa tudi video, nekoga, ki je prvič pognal igro, je slab v igranju iger ter dela tutorial.

 

Tole je reprezentativno moje gameplay izkušnje.

 

 

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

V No Man's Sky sem do zdaj dobil oz. dosegel večino tega, kar sem si zastavil, zato sem za Halloween sklenil zalaufat kako bolj grozljivo igro. Ker si letos zaradi koronske krize (kljub Steam sale-u) na žalost ne morem privoščit nekih novotarij, sem tako ponovno zalaufal Project Zomboid, vendar beta build z novimi 3D modeli, oblačili, vremenom itd. Presenetljivo realističen zombi survival v 3D izometričnem pogledu; nobenega gung-ho nažiganja z orožji (razen če imaš deathwish), temveč presrano tihoplazenje in bežanje pred skupinami nemrtvih :ninja:

 

@MaDrung glede na to, da ti je Cloudbuilt kul, pa če še ne poznaš tega špila, bi ti morda Superflight tudi potegnil. Trenutno stane le ubornih 74 centov :) Nisem ga še sprobal, samo glede na slišano v trailerju bi znal bit up your alley.

 

 

uredilo bitje Tom7i
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 49 minutami:

V No Man's Sky sem do zdaj dobil oz. dosegel večino tega, kar sem si zastavil, zato sem za Halloween sklenil zalaufat kako bolj grozljivo igro. Ker si letos zaradi koronske krize (kljub Steam sale-u) na žalost ne morem privoščit nekih novotarij, sem tako ponovno zalaufal Project Zomboid, vendar beta build z novimi 3D modeli, oblačili, vremenom itd. Presenetljivo realističen zombi survival v 3D izometričnem pogledu; nobenega gung-ho nažiganja z orožji (razen če imaš deathwish), temveč presrano tihoplazenje in bežanje pred skupinami nemrtvih :ninja:

 

Do tell more about Zomboid.... a je že bil full release al še zmeraj pacajo v beti?

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 2 urama:

Do tell more about Zomboid.... a je že bil full release al še zmeraj pacajo v beti?

 

Nope, reč je še vedno v beti oz. Early Access-u; sčasoma so celo uvedli beto za beto oziroma tako imenovani "I will back up my save" (IWBUMS) beta branch, katerega moraš vklopit na Steamu, če želiš videt novosti, dokler jih ne dajo v main branch.

 

Če te zanima tazadnji iwbums patch, je bil izdan 22. oktobra in so v njem recimo dodali novo meglo in izboljšali fitness sistem; pri fitnessu si lahko izbereš, kake vaje boš delal (tudi odvisno, če imaš na voljo uteži in katere) in ti pol ob redni vadbi raste strenght, samo te po vsaki vaji pol bolijo mišice in si utrujen + prešvican; nova megla pa izgleda nekako tako (ta je rjavo obarvana, običajno je siva):

 

 

Mene je pri zadnjem (trenutnem) preizkusu najbolj navdušila podrobnost, da ti zdaj ne glede na originalno izbiro karakterjeve brade in brkov obrazne dlake rastejo, dokler nimaš polne brade in se moraš pol, če hočeš imet recimo goatee, redno brit z britvico ali pa uporabit škarje :sorcerer:

 

Drugače delajo tudi na Multiplayerju, vendar še ni implementiran; tu lahko vidiš en sync test:

 

 

Če te špil zanima, redne novice objavljajo na njihovi spletni strani, ne na Steam forumu:

https://projectzomboid.com/blog/news/

 

Jaz ga zaštartam recimo enkrat ali dvakrat na leto, ali pa ob določenih posebnih priložnostih, kot je Halloween, drugače pa se mi ga tudi ne da na dolge proge igrat, dokler ne bo prišel iz Early Access-a.

uredilo bitje Tom7i
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...