Skoči na vsebino

Spreminjanje zgodovine


keba

Priporočeni prispevki

LeBron reče pred 12 minutami:

 

Lih sem hotel napisat, če to tudi spada med spreminjanje zgodovine.

 

ni to spreminjanje zgodovine, če je lik izmišljen, vidimo pa lahko v katero smer gredo stvari.

 

še malo pa bodo beli moški ostali brez dela ali pa dobri samo še za statiste :D

Povezava do prispevka
keba reče pred 6 minutami:

 

ni to spreminjanje zgodovine, če je lik izmišljen, vidimo pa lahko v katero smer gredo stvari.

 

še malo pa bodo beli moški ostali brez dela ali pa dobri samo še za statiste :D

 

Vem da ni, to je bilo sarkastično rečeno. Je pa James Bond že tako legendaren lik, da bi lahko bil zgodovinski!

Povezava do prispevka
LeBron reče pred 1 minuto:

 

Vem da ni, to je bilo sarkastično rečeno. Je pa James Bond že tako legendaren lik, da bi lahko bil zgodovinski!

 

Sej to mi ni jasno, naj pustijo Bonda na miru pa si naj spomnijo drugo franšizo, recimo Jessica Black al neki pa naj dajo kogar želijo za glavnega igralca.

 

Samo itak nimajo idej ne domišljije, da bi kaj svojega ustvarili, pa še tej igralci so kvečjemu drugorazredni in se šlepajo na uveljavljene franšize. 

Povezava do prispevka
keba reče pred 4 urami:

 

Sem direkt moral prit sem, takoj ko sem prebral članek.

 

Evo napoved: film bo gromozansko flopnil, točno tako kot Ghostbusters 2016 in Birds of Prey, krivi pa bod(m)o "toksični maskulini moški na spletnih forumih".

 

Ko sem prebral članek, sem takoj vprašal punco "Ej, a bi šla ti v kino gledat to novo črnsko Bondico?" in mi je odgovorila z "Ne, pa iskreno rečeno tudi običajnega Bonda ne bi gledala na TV-ju".

 

In to očitno tem producentskim idiotom ni jasno, ali pa ne je*ejo realnosti 5 postov: Bondove filme najbolj pogosto oziroma največ gledamo beli moški, saj je to en tak wet dream vsakega povprečnega belega moškega - bit ful sposoben spy, ki ima na voljo zastonjske high-tech gadgete, s katerimi reši svet in na koncu dobi najlepšo bejbo.

 

Temnopoltih žensk in feministk oz. na splošno ženske populacije Bondijade ne zanimajo ter jih večinoma tudi ne gledajo; tako kot niso ženske v trumah hodile v kino gledat Ghostbusterk in All Female Harley Quinn ekipe, tako tudi ne bodo te nove Bondovke, bo pa seveda precej opazno izostalo običajno Bondovo občinstvo, ki se zaradi te "revolucionarne spremembe" počuti izdano ter izrinjeno. Pol pa bomo krivi toksični moški na spletu, da temnopolti in ženske ne hodijo gledat Bonda v kino. Za :sick:

Povezava do prispevka

Izmišljen lik gor ali dol, se strinjam z oporabnikom @Tom7i zgoraj - sicer ne glih tako ogorčeno, ampak kr zadane bistvo.

 

Bond je en zapretiravan, idealiziran male power fantasy lik, za katerega je (podobno kot za razne one-liner akcijske heroje iz 80ih v stilu Ramba, Johna McClana in Švarcijevih junakov) vsakemu tipu jasno, da je točno to - fantazija in eskapizem, kjer lahko napol izklopiš možgane zraven. V bistvu so ga v novejših, Craigovih Bondih itak že spremenili v manj sociopatskega in manj izkoriščevalskega alfa samca, ki je celo kdaj pretepen, na trenutke ranljiv, razvije globlja čustva do ženske (lik od Eve Green, pozabil ime) in mu ukazuje no-bullshit šefica v podobi Judi Dench. Ta stari Bondi so (če gledaš nazaj skozi prizmo današnjih časov) res bli modelčki, ki so dobesedno fukarili, manipulirali in klofutali šibke ženske samo zato, da so prišli do informacij, in so jih dumpali po hitrem postopku, ko niso ble več koristne, tko da so modernega Bonda že itak prilagodili modernim časom.

 

Se mi pa zdi take desetletja ustaljene moške power fantasy like zelo na silo, kot en očiten aktivističen statement, spreminjat v ženske + pripadnice etničnih manjšin, precej zgrešeno in s pomanjkanjem političnega takta ter razumevanja fanbase-a, ker v bistvu odtujiš velik del tradicionalnih fanov, istočasno pa dosti moških bolj zmernih prepričanj (pa naj bojo zmerno liberalni al konservativni) spominjaš na to, da očitno v prihodnosti ne morejo več imet niti tistih 10% igric (okej, realno bolj 50% :D) in 5% filmov, kjer lahko pobegnejo v neko črno-belo fantazijo, kjer ultra nabildan in kvadratno-čeljustni model prefukava zle teroriste/pošastke/sluzave vesoljčke. In s tem dejansko tvegaš večjo zagrenjenost in potencialno radikalizacijo določenega % moških, sploh ob pomoči današnjega interneta. 

 

Ker je očitno bolj pomembno zrušit teh nekaj tradiconalnih, stereotipnih 'alfa male' likov (npr. Bond ali Rambo v filmih; ne bi me presenečalo, če bomo v prihodnje namesto Kratosa, Marcusa Phoenixa, BJ Blazkowicza ali Doomguya igrali (tudi) ženski lik) kot poskrbet, da se poveča zastopanost žensk in manjšin v popkulturi in novih, izvirnih serijah/filmskih franšizah nasploh. Samo pri tem tvegaš, kot že rečeno, da film/serija/igrica popuši zaradi backlasha oz. bojkota tradicionalno moškega fandoma in dejansko daješ folku z radikalnimi pogledi dobre argumente/municijo.

 

In v ene 90% različnih 'moških' žanrov, scenarijev in premis v filmih in serijah lahko brez problema imaš ženski lik namesto moškega - tough odvetnica ali poslovna ženska, športnica, zajebana agentka v vohunskem trilerju itd.). Jaz si recimo komot predstavljam nek ženski lik namesto Jasona Bourna (ali pa zadevo v zlo podobnem stilu), v Atomic Blonde nisem bil niti malo triggered, da neka vsemogočna ženska agentka prefukava in strelja tipe kot za šalo (itak take zapretiravane fantazije s poudarkom na stilu ne jemlješ resno), Bond je pa vedno bil Bond, en šarmanten white guy z angleškim/škotskim naglasom, ki je dirkal s hitrimi avti, zapeljeval ženske in streljal karikature od zlobcev. Črna, ženska Bondinja (za katero ful dvomim, da bo serijsko spravljala moške v posteljo) pač ne bo več Bond, ampak ena random vohunska akcijada.

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka

Em, sicer se razburjata čisto po nepotrebnem, ker je članek navaden bullshit (24ur anyone?). Kot fen Flemingovih del,  se strinjam s tem kar sta napisala Raz in Tom7i glede Bondovega karakterja, drugače pa to ne drži kar piše v članku. Fora je ta, da bo Bond v No time to Die v pokoju, in bo njegovo številko za nekaj časa v filmu dobila Nomi (tako je ime njenemu liku).  Se pravi, ker se je pač upokojil, so tradali njegovo številko novi zaposleni na tem mestu. Ja, res je, njen lik bo predstavljal bad-ass opolnomočeno žensko v skladu z vsemi modernimi kvazikorektnimi holivudskmi trendi, ampak je to tudi vse. Ona ne bo Bond, niti ne bo v naslednjih filmih igrala lik, ki bo nadomestil Bonda. Producenta in skrbnika serije  Michael G. Wilson in Barbara Broccoli sta že večkrat povedala, da Bond ne bo nikoli ženska. Da sta sicer odprta, da ni nujno, da ga bo igral vedno belec, ker tudi vsi igralci niso bili nujno Škoti, kot je to knjižni Bond, ampak da ženska pač ne more biti Bond. In bo naslednji Bond definitivno moškega spola. In da je potrebno spodbujati franšize, kjer so ženske glavne, ampak pač na način, da se ustvarja nove like, ne da se jih meša v stare, ker pošilja napačno sporočilo. Je dosti člankov o tem, glede na to, da smo mn3njačari, bi se pričakovalo, da se vsaj malo razišče, preden se piše na pamet. Pa btw, naj bi po nekaterih leakanih sceen sheetih, Bond dobil številko nazaj že sredi filma. Drugače pa bi Hollywood lahko vedel, da takšno oportunistično tlačenje kvazi možnih ženskih likov v vse konce, pošilja kvečjemu obratno sporočilo od želenega. Ni treba daleč, še celo pogled nazaj po njihovi lastni produkciji bi zadoščal, da najdejo super ženske like, ki niso bili ustvarjeni prisiljeno, ala Furiosa v Mad Maxu oz. katerikoli ženski lik v filmih recimo Ridleya Scotta ali Jamesa Camerona. 

 

Btw so bili nekateri odzivi po previewih pred načrtovano premiero v novembru izredno pozitivni, kar ne čudi. Fukunaga (True Detective, Beasts of No Nation) je nadarjen in še velik fan lika za povrhu, scenarij je finalizirala Phoebe Waller-Bridge (Fleabag, Killing Eve), direktor fotografije pa je oskarjevec Linus Sandgren (First man, La La Land). 

uredilo bitje Smilion
Povezava do prispevka
Smilion reče pred 1 uro:

Ona ne bo Bond, niti ne bo v naslednjih filmih igrala lik, ki bo nadomestil Bonda. Producenta in skrbnika serije  Michael G. Wilson in Barbara Broccoli sta že večkrat povedala, da Bond ne bo nikoli ženska. Da sta sicer odprta, da ni nujno, da ga bo igral vedno belec, ker tudi vsi igralci niso bili nujno Škoti, kot je to knjižni Bond, ampak da ženska pač ne more biti Bond. In bo naslednji Bond definitivno moškega spola. In da je potrebno spodbujati franšize, kjer so ženske glavne, ampak pač na način, da se ustvarja nove like, ne da se jih meša v stare, ker pošilja napačno sporočilo. Je dosti člankov o tem, glede na to, da smo mn3njačari, bi se pričakovalo, da se vsaj malo razišče, preden se piše na pamet.

 

Imaš prav, sem pol še pogledal trailer in se zdi, da je Bond še vedno front & center. Da ima črnsko sodelavko, me ne moti, če ga direkt ne zamenjajo z njo :) Sori za ogorčenost, od novih Ghostbustersov dalje sem bolj živčen glede genderbenderjev.

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče Dne, 2. 11. 2020 at 8:18:

Meni je vseeno in se mi NE zdi neokusno. Je praksa gledališč že desetletja in desetletja, pa se še ni nič tragičnega izcimilo iz potvarjanja zgodovine, kjer je random črnka igrala v zgodovinski vlogi belke ali pa v neki Shakespearovi drami iz xyz evropskega dvora

 

Sploh pa je hollywoodski film to prej desetletja in desetletja delal drugim rasam, as in razne azijske legende uprizarjal z ljudmi, ki so jih pobrali iz najbolj belskega neighborhooda, pa ne vidim, da bi se nekaj tragičnega izcimilo iz tega, kar je v Argotu glavni model bil Ben Affleck in ne Mehičan, pa ker je v vlogi gasilca iz 9/11 namesto črnca igral nek white boy 

 

Še v slovenski TV-serija industriji imaš te primere, ko so ti v Dekameronu razne eksotične Arabce upodabljali random Slovenci hehe :D 

 

Skratka, mi je pretežno vseeno

 

Je pa očitno dobra marketinška poteza, ker drugače si ne predstavljam, da bi tale serija ali film ali karkoli že kdaj trendala na Twitterju

 

 

evo, mene pa zmoti v gledališču če gledam igro, ki se dogaja na nekem dvoru in je notri temnopolt. Verjamem, da za nekoga, ki ne pozna zgodovine ni problem. Toda ali to pomeni, da se bomo pretvarjali da rasizem ni obstajal? Moti me tudi, da ustaljene like whitewashajo, ker če bi belec igrat shafta bi verjetno že bli protesti spet. 

 

 

Povezava do prispevka
osis reče pred 1 uro:

evo, mene pa zmoti v gledališču če gledam igro, ki se dogaja na nekem dvoru in je notri temnopolt. Verjamem, da za nekoga, ki ne pozna zgodovine ni problem. Toda ali to pomeni, da se bomo pretvarjali da rasizem ni obstajal?

nekam težko rečeš, da je bilo odsotnost črncev na evropskem dvoru v 16. stoletju posledica rasizma :D

 

zato je bilo tako retadirano sjw pritoževanje nad odsotnostjo črncev v Kingdom Come Deliverance v Bohemiji (Češka) v 16. stoletju

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Raz reče Dne, 6. 11. 2020 at 18:31:

Izmišljen lik gor ali dol, se strinjam z oporabnikom @Tom7i zgoraj - sicer ne glih tako ogorčeno, ampak kr zadane bistvo.

 

Bond je en zapretiravan, idealiziran male power fantasy lik, za katerega je (podobno kot za razne one-liner akcijske heroje iz 80ih v stilu Ramba, Johna McClana in Švarcijevih junakov) vsakemu tipu jasno, da je točno to - fantazija in eskapizem, kjer lahko napol izklopiš možgane zraven. V bistvu so ga v novejših, Craigovih Bondih itak že spremenili v manj sociopatskega in manj izkoriščevalskega alfa samca, ki je celo kdaj pretepen, na trenutke ranljiv, razvije globlja čustva do ženske (lik od Eve Green, pozabil ime) in mu ukazuje no-bullshit šefica v podobi Judi Dench. Ta stari Bondi so (če gledaš nazaj skozi prizmo današnjih časov) res bli modelčki, ki so dobesedno fukarili, manipulirali in klofutali šibke ženske samo zato, da so prišli do informacij, in so jih dumpali po hitrem postopku, ko niso ble več koristne, tko da so modernega Bonda že itak prilagodili modernim časom.

 

Se mi pa zdi take desetletja ustaljene moške power fantasy like zelo na silo, kot en očiten aktivističen statement, spreminjat v ženske + pripadnice etničnih manjšin, precej zgrešeno in s pomanjkanjem političnega takta ter razumevanja fanbase-a, ker v bistvu odtujiš velik del tradicionalnih fanov, istočasno pa dosti moških bolj zmernih prepričanj (pa naj bojo zmerno liberalni al konservativni) spominjaš na to, da očitno v prihodnosti ne morejo več imet niti tistih 10% igric (okej, realno bolj 50% :D) in 5% filmov, kjer lahko pobegnejo v neko črno-belo fantazijo, kjer ultra nabildan in kvadratno-čeljustni model prefukava zle teroriste/pošastke/sluzave vesoljčke. In s tem dejansko tvegaš večjo zagrenjenost in potencialno radikalizacijo določenega % moških, sploh ob pomoči današnjega interneta. 

 

Ker je očitno bolj pomembno zrušit teh nekaj tradiconalnih, stereotipnih 'alfa male' likov (npr. Bond ali Rambo v filmih; ne bi me presenečalo, če bomo v prihodnje namesto Kratosa, Marcusa Phoenixa, BJ Blazkowicza ali Doomguya igrali (tudi) ženski lik) kot poskrbet, da se poveča zastopanost žensk in manjšin v popkulturi in novih, izvirnih serijah/filmskih franšizah nasploh. Samo pri tem tvegaš, kot že rečeno, da film/serija/igrica popuši zaradi backlasha oz. bojkota tradicionalno moškega fandoma in dejansko daješ folku z radikalnimi pogledi dobre argumente/municijo.

 

In v ene 90% različnih 'moških' žanrov, scenarijev in premis v filmih in serijah lahko brez problema imaš ženski lik namesto moškega - tough odvetnica ali poslovna ženska, športnica, zajebana agentka v vohunskem trilerju itd.). Jaz si recimo komot predstavljam nek ženski lik namesto Jasona Bourna (ali pa zadevo v zlo podobnem stilu), v Atomic Blonde nisem bil niti malo triggered, da neka vsemogočna ženska agentka prefukava in strelja tipe kot za šalo (itak take zapretiravane fantazije s poudarkom na stilu ne jemlješ resno), Bond je pa vedno bil Bond, en šarmanten white guy z angleškim/škotskim naglasom, ki je dirkal s hitrimi avti, zapeljeval ženske in streljal karikature od zlobcev. Črna, ženska Bondinja (za katero ful dvomim, da bo serijsko spravljala moške v posteljo) pač ne bo več Bond, ampak ena random vohunska akcijada.

 

Čez vikend sem pogledal 2 stara bonda, ki sta bila na TV. Tudi tega našega, ko se pelje z vlakom skozi Jugoslavijo.

 

Temnopolta ženska pač ni šanse da bi delovala pristno v tej vlogi. Predstavljajte si elegantno oblečeno postavno črno žensko na železniški v Beogradu al Zagrebu v zgodnjih 60ih... Ziher ne bi pritegnila pozornosti in na zaslušanju pri službi državne varnosti... :DV bistvu me že sama ideja spomni na tisti vic o ameriškem vohunu v Sovjetski zvezi, ki je bil super izurjen, govoril rusko brez naglasa in se tudi obnašal kot tipičen Rus, ampak so ga vseeno razkrinkali že na letališču, ker je bil... ja, uganili ste, temnopolt.

 

 

 

osis reče pred 12 urami:

evo, mene pa zmoti v gledališču če gledam igro, ki se dogaja na nekem dvoru in je notri temnopolt. Verjamem, da za nekoga, ki ne pozna zgodovine ni problem. Toda ali to pomeni, da se bomo pretvarjali da rasizem ni obstajal? Moti me tudi, da ustaljene like whitewashajo, ker če bi belec igrat shafta bi verjetno že bli protesti spet. 

 

 

 

Ampak na dvorih si imel tudi temnopolte, vsaj v mediteranu, če ne še kje. Primer z ruskega dvora sem že nalimal :)

 

 

Povezava do prispevka

to bi bila dosti zanimiva tematika, koliko je bilo kaj zamorcev po dvorih. Jaz si kako Španijo, Francijo, Anglijo, italjanske mestne države itd komot predstavljam, da so imeli kake arabce/afričane na dvoru, če ne drugega kot predstavnike Osmanskega / Abasidskega imperija oz kot vplivne trgovce. Ali pa vsaj kot razstavne modele za zelo velike kurce, tako kot v legendarni sceni v nadaljevanki Rome ("Large penis is always welcome!") :D 

 

maksi reče pred 10 urami:

zato je bilo tako retadirano sjw pritoževanje nad odsotnostjo črncev v Kingdom Come Deliverance v Bohemiji (Češka) v 16. stoletju

 

Niti ne v 16. stoletju ampak kar lepo na začetku let 1400.

 

S tem da tudi če bi se špil dogajal l. 2045 dvomim, da bi bilo ful več črncev v takih metropolah kot so Ledečko, Mrchojedy, Přibyslavice, Samopše, Stříbrná Skalice in na ostalih RL lokacijah :D 

Povezava do prispevka

Imel si par plemičev za katere so govorili, da so takšne ali drugačne krvi. Ne sicer prav "temnopolte" ampak maverske

Recimo za Alessanda de Medicija so govorili, da je nezakonski sin maverske služkinje. Po drugi strani je bila pa to verjetno propaganda njegovega sovraga iz Juga

 

Za Španijo si boš bolj težko predstavljal, ker si že za status hidalga moral dokazat, da nimaš maverskih ali judovskih korenin, en Nubijec bi recimo težje dokazal, da jih nima. Recimo kot zanimivost. Baski so lahko avtomatsko dobili ta status, ker je bilo fix, da nimajo napačne krvi :D

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 3 urami:

 

Čez vikend sem pogledal 2 stara bonda, ki sta bila na TV. Tudi tega našega, ko se pelje z vlakom skozi Jugoslavijo.

 

Temnopolta ženska pač ni šanse da bi delovala pristno v tej vlogi. Predstavljajte si elegantno oblečeno postavno črno žensko na železniški v Beogradu al Zagrebu v zgodnjih 60ih... Ziher ne bi pritegnila pozornosti in na zaslušanju pri službi državne varnosti... :DV bistvu me že sama ideja spomni na tisti vic o ameriškem vohunu v Sovjetski zvezi, ki je bil super izurjen, govoril rusko brez naglasa in se tudi obnašal kot tipičen Rus, ampak so ga vseeno razkrinkali že na letališču, ker je bil... ja, uganili ste, temnopolt.

 

 

 

 

Ampak na dvorih si imel tudi temnopolte, vsaj v mediteranu, če ne še kje. Primer z ruskega dvora sem že nalimal :)

 

 

Ok, mogoče sem bil premalo natančen. Gledal sem dve tuji predstavi in en tuj film. Dogajalo se je na 2x na anglešek dvoru in 1x na danskem. Temnopolti igralec je igral osebnega svetovalca glavam plemiške družine (kraljem in kraljicam). Kolikor je meni znano je to malo verjetno. 

Povezava do prispevka
ayrton79 reče pred 1 uro:

Ker je sforsiran preko vseh meja zdrave pameti, ker naj bi kao bil prvi superjunaški film s temnopoltim glavnim junakom. Bil je nominiran za oskarja za najboljši film leta, a je to normalno.

Oskarji so tekmovanje za najjači mainstream film, tam v večini kategorij ne nastopajo neki subverzivni filmi (mogoče dajo enega, da komisija izpade kao malo jača, lejte kaj smo recognizal), pač pa se sledi trendom in temu, kaj je v danem času in prostoru cool, sprejemljivo in bo požegnano od čimveč ljudi ter poželo karseda malo zgražanja in bo imelo ob priliki proper finančni priliv. Hollywood pa je tudi znan po tem, da spretno ovinkari med trendi in mu ni poseben problem niti supportat nacistične nemčije, medtem ko se ta pripravlja k holokavstu njihovih sojudov

 

Tako da ja, je normalno, da je Black Panther not. Oskarji so smeti in to je to, brezveze pričakovat neko objektivnost v presojanju umetniške kvalitete

 

Meni Black Panther drugače ni SJW, pač štekam da filmi s črnskimi superjunaki triggerajo koga z vrtljivo svastiko na pasu, sam all in all je pač čisto običen superhero film, mogoče z mal nadpovprečno glasbo

 

That said, nisem nikoli pogledal do konca, ker sem vmes zaspal. Ko sem se zbudil pred TV-jem doma, pa so se že odvijali neki finalni obračuni in mi ni bilo nič jasno, tako da sem ugasnil in šel naprej spat :D  

uredilo bitje Ćamir (izbrisani)
Povezava do prispevka
ayrton79 reče pred 6 urami:

Ker je sforsiran preko vseh meja zdrave pameti, ker naj bi kao bil prvi superjunaški film s temnopoltim glavnim junakom. Bil je nominiran za oskarja za najboljši film leta, a je to normalno.


Ampak a niso to storili kritiki/ gledalci in ne film sam?

Pa, da ne bo pomote. Če nebi bilo Cap. Marvel bi to bil z lahkoto najslabši Disni-Marvel film.

Povezava do prispevka

Dajmo malce pokramljati še v druge smeri

Zgodovinski filmi!

Vas zmoti zgodovinska netočnost? Kje je meja? Je huje pri seriji kot so Barbarians, kjer rl dogodkov zaradi stvari iz serije ne bi bilo, so se pa dejansko ful potrudili. Ali pa pri Outlaw King, kjer so pač dali v budget za smiselnost opreme/kostumov 0€, ker bo itak zgledalo folku srednjeveško. Lahko še vedno normalno spremljate serijo ali ste mega avtisti, kot jaz in vas potem v glavi črviči. 

Kaj pa recimo random Hollywoodski film tipa, ne vem, Robin Hood s Kostnerjem, je vseeno, ker gre itak za pravljico?

Štejemo za dovolj avtentično, če se držijo stereotipov, ki so jih o "Rimu" "naštepali" francoski slikarji, o "AnglijI" pa v viktorjanski dobi?

Kaj pa nazivi/navade? Je bolje, da bi se držali izvirnih ali da dinamiki odnos likov/obnašanje spremenijo v današnje navade

 

Še posebej bi bil vesel, če uporabnik @Zamorc kaj pokomentira

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...