Skoči na vsebino

DO YOU EVEN LIFT


Ne me jeb

Priporočeni prispevki

A je še kdo doživel, da ko je delal chin-up na štangi in ko se spustiš na tla, da te zaboli v zatilju. Zadnjič me je tako zabolelo, da mi je bilo skoraj slabo in sem še tri dni čutil. Sem mislil, da sem preveč "doskočil" ampak me boli tudi če se dokaj nežno spustim. Delal sem pa samo chin-ups in sploh nisem pretiraval. 

Povezava do prispevka
osis reče Dne, 11. 8. 2020 at 9:23:

A je še kdo doživel, da ko je delal chin-up na štangi in ko se spustiš na tla, da te zaboli v zatilju. Zadnjič me je tako zabolelo, da mi je bilo skoraj slabo in sem še tri dni čutil. Sem mislil, da sem preveč "doskočil" ampak me boli tudi če se dokaj nežno spustim. Delal sem pa samo chin-ups in sploh nisem pretiraval. 

 

Pa se ogreješ predhodno? Sprobaj kroženje z glavo, kroženje z rameni, prikimivanje/odkimavanje (usmeriš pogled kolikor lahko gor/dol ter levo/desno) ter nato še z roko raztegneš glavo v različne smeri. 

Povezava do prispevka

Instant Oats vs. Oat flakes?

 

a majo kako prednost zmleti ovseni kosmiči proti nezmletim, glede na to, da so kar dražji?

 

Polleo ma (v akciji), 3,5 kg Instant oats za 2€/kg, v Lidlu dobim 1kg fine flakesov za okrog 1€

 

pustimo to, kaj je bolj praktično, oboje dam v mikser za šejk in spijem

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
osis reče Dne, 11. 8. 2020 at 9:23:

A je še kdo doživel, da ko je delal chin-up na štangi in ko se spustiš na tla, da te zaboli v zatilju. Zadnjič me je tako zabolelo, da mi je bilo skoraj slabo in sem še tri dni čutil. Sem mislil, da sem preveč "doskočil" ampak me boli tudi če se dokaj nežno spustim. Delal sem pa samo chin-ups in sploh nisem pretiraval. 

 Najbrž nezavedno probavaš spravit brado nad stango pa pol ful napenjaš vrat, ker rineš naprej

 

Probi bit res pozoren, da ko si na vrhu, da maš ramena spuščena in nazaj, pa poskusi lopatice skupaj spraviti (da ne zgledaš kot quasimodo - rame gor, vrat naprej)

Še en tak koristen tip je, da probavaš spravit prsa do štange in ne brade nad štango. Rata zadeva dost težja, če delaš na tak način, ker drugače se zverižiš in "zgoljufaš" vzgib. In če nisi prej tako delal, boš opazil, da jih boš manj naredil. Boljš manj pa prav, kot več pa narobe.

 

uredilo bitje WhitWhip
Povezava do prispevka

kva naj naredim pri deadliftu. ze tko mam poverty kile gor, pol me pa se grip omejuje. vcer sem mogu za 150kg dat strapse gor. sicer je bil sumo in pri sumotu mi roke pridejo na gladek del palice brez knurlinga, ampak tud konvencionalnega ne vem, ce bi mi mixed grip zdrzal.

 

rabim neki morilskega za grip natrenirat (mam pa tiny wrists)

Povezava do prispevka
WhitWhip reče pred 11 urami:

 Najbrž nezavedno probavaš spravit brado nad stango pa pol ful napenjaš vrat, ker rineš naprej

 

Probi bit res pozoren, da ko si na vrhu, da maš ramena spuščena in nazaj, pa poskusi lopatice skupaj spraviti (da ne zgledaš kot quasimodo - rame gor, vrat naprej)

Še en tak koristen tip je, da probavaš spravit prsa do štange in ne brade nad štango. Rata zadeva dost težja, če delaš na tak način, ker drugače se zverižiš in "zgoljufaš" vzgib. In če nisi prej tako delal, boš opazil, da jih boš manj naredil. Boljš manj pa prav, kot več pa narobe.

 

 

Flamingo reče Dne, 16. 8. 2020 at 21:46:

Boj pozoren, da držiš vrat v nevtralnem položaju. Lahko tudi sprobaš pullupe kot ti je predlagal kočevc. 

 

Če imaš še vedno probleme ne bi bilo slabo, da obiščeš zdravnika, da te pregleda. Lahko imaš težave z vretenci...

 

Tnx. Bom pozoren na tele stvari. Čudi me samo, da se je zdaj pojavilo to. Pa delam par let že vse. 

Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 uro:

kva naj naredim pri deadliftu. ze tko mam poverty kile gor, pol me pa se grip omejuje. vcer sem mogu za 150kg dat strapse gor. sicer je bil sumo in pri sumotu mi roke pridejo na gladek del palice brez knurlinga, ampak tud konvencionalnega ne vem, ce bi mi mixed grip zdrzal.

 

rabim neki morilskega za grip natrenirat (mam pa tiny wrists)

 

Jah, delaj vse brez strapsov in brez mixed gripa. Če bodo nižje kilaže bodo pač nižje, jbg.

 

Baje da high rep veslanja dobro denejo, se pravi DB row, t-bar row ipd. Lahko tudi enoročni t-bar row, meni dosti lažje kot DB row, ker ti sama palica drži formo, medtem ko pri DB veslanju prej ali slej začneš preveč z bicepsom vlečt.

Velika kilaža in 20 ponovitev, šopaaaaaj :D

Povezava do prispevka

Lih dans pred spanjem sm slucajno gledal videji od alan thralla 

 

Prva stvar je reku, da mixed grip ni bil najboljs zanj (1 let skos delal, razvila so se mu neravnovesja v trapsih do tej mere, da je blo opazno pri benchu). Delaj hook grip, bolel bo, ampak se bos navadil. Druga stvar, ne uporabljaj strapsov ce si zacetnik, ker si mors grip tudi nabildat. In za to pomagajo vse te vaje k so ble ze nastete kle (rowsi, farmers walk itd). Drugace pa resitev je, da delas DL z manj kilami (vseen rpe 8.5) pa vec ponovitvami (10). Skratka, da cim bolj vadis grip. Grip bo slej k prej prisel, sploh pri teh baby weights

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...