Skoči na vsebino

DO YOU EVEN LIFT


Ne me jeb

Priporočeni prispevki

me je zanimalo, če ga je kdo že izzval ali če je kdaj objavil rezultate testov. na instagramu nisem našel related objav, zato sem šel gledati komentarje. po kar nekaj časa kruzanja sem končno našel, da ga nekdo direkt obtoži trt in je odgovoril poglej moj youtube kanal. našel sem tole:

 

 

Povezava do prispevka

0 zame 😁

 

ok po cem to prepoznaš? ne gre na failure in prehitro pridobi na masi glede na prejsna leta, ima nerealne/grde proporcije. tle se imo kar konca a sem kaj pozabil? zadnje leto kar sledim online fitnes dogajanje, itak vsak levo desno kaze za vsakega da je na drogah. a bolj malo jih uposteva iz kje prihajajo. pac dobesedno vsak, ki ima zavidljivo misicno maso, fiziko bo delezen tega ocitka brez izjeme tudi ce realno ni tolk velik in ma po vseh standardih normalen casovni razvoj, pridobivanje mase. ce ne drugce pa ker se zaplete v kak beef. 

Povezava do prispevka

drgac stekam kaj si zelel s fotko pokazat, sam a je to res znotraj naravnih meja nemogoce za osebke, ki jim je to lajf in cilj in temu namenijo ves svoj cas, da dosezejo svoj genetski max in potem vseeno dodajajo na advanced nivoju in ko cutajo bodyfat na tekmovalnih 6-8%, a ni to mozen naraven rezultat, ki izgleda nenaravno ze zarad samega dejstva da tak bodyfat ni zdrav (beri naraven), upostevajoc neclovski trening in vlozen napor. just thinking out loud 😉🙂

Povezava do prispevka

pa kaj te briga kdo juica in kdo ne. ce noces zgledat tko pol itak nimas skrbi, ce pa hoces tko zgledat pa samo ti ves kolko truda bos posvetil temu cilju in ce si pripravljen juicat.

 

ce pa tekmujes mors pa pac lobirat pri svojih organizacijah naj uvedejo strozje teste.

 

komaj mi je uspelo prit na nivo pred korono ze spet se fitnesi zapirajo. da jim jebem mater. pa tko dober konstanten napredek sem mel teh 6 tednov, bi mi mogoce celo uspelo prebiti predkoronski plato.

Povezava do prispevka
drevored reče pred 36 minutami:

pa kaj te briga kdo juica in kdo ne. ce noces zgledat tko pol itak nimas skrbi, ce pa hoces tko zgledat pa samo ti ves kolko truda bos posvetil temu cilju in ce si pripravljen juicat.

 

res je in v bistvu mi je vseeno. je pa to tema, ki se tedensko (da ne rečem dnevno) ponavlja na socialnih platformah in v duhu oblikovanja mnenja mal debate in forumskega feedbacka ni odveč. nasploh mi je tema fintesa postala zlo zanimiva in je čas ki ga lahko namenim učenju bolj ali manj fokurisan okrog tega. plus da je ta tema žalostno mrtva, na gnoju pa skoz dogaja 🙂

 

modela zgoraj sicer spremljam zaradi izobraževalne narave njegovega youtube kanala in tudi na instagramu večkrat objavi kratke pregledne analize različnih študij od prehrane do treninga moči, razvoja mišične mase ipd. 

 

 

recimo iz vidika splošne fitnes izobrazbe, informiranosti mi je zanimiv ta prispevek, pa realno nikol ne bom na takšnih težah in situaciji. model si natrga prsno mišico avtor prispevka pa naredi analizo indikatorjev, ki so kazali na možnost poškodbe.

 

 

uredilo bitje opflipo
Povezava do prispevka
drevored reče pred 29 minutami:

komaj mi je uspelo prit na nivo pred korono ze spet se fitnesi zapirajo. da jim jebem mater. pa tko dober konstanten napredek sem mel teh 6 tednov, bi mi mogoce celo uspelo prebiti predkoronski plato.

 

jaz sem si ravno pred kratkim omislil klop, prejšnji teden pa sem rezerviral 34kg set dumbbellov ironmaster, če bo kej sreče jih dobim konec maja. za tem mam, upam do novega leta, plan kupit štango z bumper platami, v roku dveh let pa še kletko za v garažo. skratka homegym. trenutno delam z omejeno težo, ampak za moj začetni nivo približno zadovoljivo.  

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
opflipo reče Dne, 27. 3. 2021 at 11:33:

Kako ne fejkat svojih fotk in bit realen do svojega izgleda 😎

 

 

 

 

S tem se niti malo ne strinjam

 

 

Sej k se naucis kak trik, ala salto, se tut slikas v zraku okol obrnjen in ne na tleh, kokr te je narava naredila. Al pa ko gres v gore, se ne slikas na dnu, ampak na vrhu. Slike ob soncnem zahodu? 99% casa  ni sonce v aktu zahajanja. Prav tako, ko si uredis vrticek okoli bajte, slikas takrat, ko roze najlepse cvetijo, ceprav vrticek 99% casa v letu ne izgleda tako lepo. 

Isto je glede telesa, slikas pod doloceno svetlobo ali pumpom, da predstavis telo v najboljsi luci. Why not, zakaj bi se mogl slikat v direktni soncni svetlobi, da se ne vidi nic detailov. 

Glede cunj na koncu je tudi butasto, vsak naj nosi tisto kar mu pase, res nevem kdo bi XS stvari nosu, glede na to da obstaja athletic cut mikic. Sam zarad tega k se nisi mass monster ds bi navadno mikico zafilal, se ne pomeni, da ne smes met lepo athletic cut mikico. Pa magari zaradi okusa, ali pa zaradi dodatne motivacije, k se napredek ze pozna. Ni treba cakat kao, you have work to do, a pol k dosezes prime, lah to furas po njegovm mnenju neki casa, pol pa k se zaradi let in starosti zacnes slabsat, pa se spet it zadekat.

Povezava do prispevka

@Kočevc ja sej vsakemu svoje. glede cunj, mislim da se je nanašal na očitna pretiravanja, ko si folk navleče premajhne cune. strinjam se z njim v smislu, da je neka meja in ko je presežena lahko postane cringe. konec koncev sej pokaže dve svoji fotki in prva v črni majčki zgleda kar oprijeta. overall sem njegovo sporočilo zastopil bolj v smislu vsesplošnega zavajanja o izgledu na socialnih omrežjih in da s tem posredno naslavlja razne motnje videza, izgleda, samopodobe, ki izhajajo iz nerealističnih predstav, predvsem tistih oseb, ki nimajo razumevanja kako takšna fotka nastane in da gre verjetno za izbrane fotke izmed mnogih. in ja tko kot si reku, lahko je to motivacija in hkrati je motivacija lahko tudi, da je posameznik iskren do sebe in se fotka v "naravnih" razmerah in s tem tudi ne nek način reality checka lastno predstavo o sebi.  

 

btw. kolikor ga spremljam človek strastno izvira iz natural pozicije, tko da hard work nad vsem ostalim na tak ali drugačen način vibrira iz prispevkov  

uredilo bitje opflipo
Povezava do prispevka

Tudi k mate druzinska srecanja, naredis rafal fotk k se zberete vsi skupaj za sliko. Izberes najslabso? Vcasih je blo drugace, ko ni blo digitalnl vse, si lepo dal razvit slike pa kar je blo, je blo. 

 

Reality check je tudi pump ob telovadbi in slikanje med telovadbo. Verjetno malokdo izvzemsi influencerjev, gre narest par sklec za pump, medtem k se slika kak kuha pasulj.

 

Pa tam k govori o natural pozah in flexanju. A ce se zravnas za sliko (da ne prikazes slabe drze) je to bad al kaj? A mors bit tudi za sliko kot notredamski zvonar z rameni naprej in dol, ker pac zaradi narave dela ali pa slabih navad, si prevzel to slabo drzo kot default?

Povezava do prispevka

jaz ga nisem zastopil, da se ne fotkat napet, napumpam ipd. jaz sem ga zastopil, če hočeš met realno vizualno oceno svojega telesa follow this steps, you might be surprised  where u at #i love u 😄

 

če ga poslušaš pri 6:15 potegne mejo med fotkanjem, gymom ter stanjem 99% časa - v bistvu pravi ne trenirat za fotke, če bi rad zgledal dobro treniraj za 99% časa, ko nisi v gymu, pred kamero. in ta del jaz vidim kot point njegove motivacije  - kot sem reku, ja lahko je fotka motivacija - recimo maš before/after fotko po treningu v pravi luči. ok kul, pa vseeno ni logike, da ne narediš še eno v čisto sproščenem položaju ob naravni svetlobi iz istega razloga spremljanja napredka, motivacije. to je sicer subjektivno, ampak kaj je večja motivacija - med stotimi posnetki izbrana fotka, ki te prikaže v optimalni luči in za katero rabiš posebne pogoje ali je večja motivacija doseči cilj biti zadovoljen s svojim rezultatom treniranja v opisanih naravnih okoliščinah? mene osebno primarno ne poganja videz, videz mi je kul posledica treninga in v tem smislu gre za kombinacijo vsega - kako zgledam in se počutim 99% časa in tudi občutek, izgled takoj po treningu. tud ne rabim se strinjat z vsem kar pove, pač vzamem kar rabim v danem trenutku, kar me motivira in primerno informira in overall sem njegovo "kritiko" doživel v pozitivni luči. kaj točno je narobe s takšnim mindsetom? 

 

 

uredilo bitje opflipo
Povezava do prispevka

No, jaz se ne slikam sploh, razn k treniram laufa kamera, zaradi technique check. In ce opazim, da sm extra pumped in velik, pade kaka fotka za v zasebno zbirko. Zbirko, da vidm prime body kako se spreminja iz casa v cas. Tko da isti telesni pogoji skos, in to mi daje nek kolkrtolk reprezentativno sliko napredka. Podobno kokr da bi se sproscen slikal iz tedna v teden (isti telesni pogoji). 

Povezava do prispevka

btw. sem pogruntal kaj me tako moti, če imam nahrbtnik v najvišjem položaju, sej zej k vidim je očitno hehe. fora je v dizajnu nahrbtnika, kako ima povezani naramnici. če ga imam previsoko mi pas ki povezuje naramnici pride na zgornji del vratu nad ramena. 

 

image.png.35367e09d9a2f6445503c0577d2611a6.png

Povezava do prispevka

ja za napredni intermediate-advanced

 

zacetnik/zacetni intermediate imo nima kej to sprobavat. pac ne rab, boljs da proba vsaj zadnji set na fail. ob ogledu sem se vprasal, ce sploh grem na fail, al bi blo kot v videu, da ce bi mi kdo skocil v faco SE ENEEEGAAA!! 😁, da bi ga naredu al pa dva. po drugi strani po paused sqatih hoja po stengah ni glih samoumevno opravilo, tko da i guess sem vsaj v 1-3 RIR rangu, torej best beginner effort 🙂

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

meni RPE nacin treniranja zelo ne odgovarja. sam pri sebi tebi tezko vem, ce je recimo RPE 7 al 8 al pa 9.

 

kot drugo tudi ce gres do failure je zelo razlicno kaksen lift delas in s koliko % 1RM.

 

recimo naredis AMRAP serijo deadlifta na 70% recimo 12 ponovitev. se ne bos pol toliko utrudil, kot ce naredis svoj true 1RM. bos pri 1RM rabil dosti vec regeneracije kot po 12ih ponovitvah.

 

torej oboje je bil set do failure, ampak definitvna razlika kako vpliva na tvoje telo. zato se mi ne zdi smiselno trenirat z RPEji. RPEji so za advanced lifterje, ki sami sebe ze v nulo poznajo.

Povezava do prispevka

Točno tako samo stvar prakse, včasih boš zajebal včasih pa zadel na začetku. Potem moraš še upoštevat daily max kateri variira, da lahko res točno zadaneš neke rep maxe ampak itak je point samo da greš do neke teže kjer prideš do določenega občutka težavnosti in ne toliko v zanašnju na računanje 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...